دانشگاه کنکوردیا ادمونتون یک دانشگاه خصوصی در استان آلبرتا کانادا است که در شهر ادمونتون واقع شده است و تاریخچه تاسیس این دانشگاه به یک قرن گذشته برمی‌گردد. دانشگاه کنکوردیا ادمونتون در سال 1921 توسط مهاجران به کشور کانادا تاسیس شد و سپس در سال 1926 ساختمان این دانشگاه در مرکز شهر ادمونتون ساخته شد و به یکی از مهمترین مراکز آموزش عالی این شهر تبدیل شد.

پردیس دانشگاه کنکوردیا ادمونتون یک محوطه دانشگاهی کوچک است که در نزدیکی ساحل رودخانه ساسکاچوان شمالی و در یکی از پر جنب و جوش‌ترین مراکز شهری واقع شده است. این دانشگاه کوچک از زمان تاسیس تاکنون پیشرفت‌های بسیاری داشته است و هرساله پذیرای بیش از 2000 دانشجوی جدید از کشور کانادا و 40 کشور دیگر است و به یکی از مقاصد تحصیل در کانادا بدل شده است.

دانشگاه کنکوردیا ادمونتون متعهد به ارائه بالاترین استانداردها در زمینه آموزش، خدمات، رفتار حرفه‌ای و ارائه بهترین برنامه‌های دانشگاهی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و در همین راستا بیش از 45 برنامه آموزشی مختلف در زمینه‌های متنوع ارائه می‌شود.

یکی از شیوه‌های منحصر به فرد پذیرش در دانشگاه کنکوردیا ادمونتون، ارزیابی توانایی‌های فردی متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه است که این امر سبب می‌شود تا دانشجو بتواند به راحتی زمینه آموزشی مورد نظر خود را انتخاب کند. همچنین برنامه‌های آموزشی کنکوردیا ادمونتون به صورت آموزش‌های متمرکز می‌باشد که در زمینه‌هایی همچون: علوم و هنرهای لیبرال است و در پایان تحصیل، دانشجو می‌تواند در حوزه مشاغل مختلف ورود کند. 

شعار اصلی دانشگاه کنکوردیای ادمونتون این گونه بوده است که "متولد شده تا متفاوت باشد" و همواره در راستای رسیدن به این شعار تلاش شده است و دانشجوی محصل در این دانشگاه نیز می‌تواند حس متفاوت بودن را تجربه ‌کند. دانشجویان دانشگاه کنکوردیا ادمونتون به عنوان متفکرانی مستقل، رهبرانی خلاق و شهروندانی با صداقت تربیت می‌شوند و پس از اتمام تحصیلات خود وارد جوامع می‎‌شوند.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و نمی‌دانید که از چه طریقی می‌توانید به این خواسته خود برسید، نگران نباشید. گروه آموزشی لتس گو یونی به شما پیشنهاد می‌کند که سریع ترین و ارزانترین راه مهاجرت به کانادا که همان مهاجرت تحصیلی است را امتحان کنید و به راحتی و در کمترین زمان به کشور کانادا مهاجرت کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

دانشگاه کنکوردیای ادمونتون یکی از دانشگاه‌های محبوب در کشور کانادا است و هرساله متقاضایان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه، اقدامات لازم را جهت گرفتن نامه پذیرش تحصیلی انجام می‌دهند. این دانشگاه درمیان ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند نیز محبوب است و یکی از گزینه‌های انتخابی این افراد می‌باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کنکوردیای ادمونتون براساس هر رشته تحصیلی متفاوت است و متقاضی باید براساس رشته انتخابی خود از مدارک و شرایط مورد نیاز پذیرش اطلاع کسب کند که گروه آموزشی لتس گو یونی در این مسیر با اطلاع دقیق درخصوص مدارک مورد نیاز همراه شماست. مدارک و شرایط عمومی که در ابتدا فرد متقاضی باید داشته باشد به شرح زیر است:

•    مدرک رسمی اتمام دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    پرداخت هزینه ورودی دانشگاه

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان مادری متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کنکوردیای ادمونتون انگلیسی نباشد، متقاضی باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه کند:

مدرک CAEL با حداقل نمره 60 و در بخش‌های شنیدن، خواندن و صحبت کردن نمره کمتر از 50 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با نمره 80/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 5.5 نباشد/ مدرک PTE با نمره کلی 54/ مدرک MELAB با نمره حداقلی 80 

رشته ‌های دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

دانشگاه کنکوردیای ادمونتون دارای بیش از 45 برنامه آموزشی در زمینه‌های مختلفی همچون: هنر، علوم و مدیریت، آموزش و پرورش و بهداشت عمومی و همچنین مدارک کارشناسی ارشد و چندین برنامه گواهینامه‌ای است که طیف وسیعی از انتخاب‌ها را برای متقاضیان تحصیل در این بخ وجود آورده است. در زیر نام دانشکده‌ها و برخی از رشته‌های قابل ارائه در این دانشگاه آمده است:

دانشکده هنرها: دانشکده هنر طیف گسترده‌ای از موضوعات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد که مهارت‌های اصلی را برای هر شغلی کسب می‌کنند. بخش‌های مختلف دانشکده هنر شامل هنرهای زیبا، ادبیات و زبان، فلسفه و مطالعات دینی، روانشناسی و علوم اجتماعی است.

دانشکده علوم: یکی از مهمترین دانشکده‌‌های دانشگاه کنکوردیای ادمونتون بخش علوم این دانشگاه است که دانشجویان تجربه عملی در آزمایشگاه‌های پیشرفته با فناوری روز را کسب می‌کنند. برنامه‌های این دانشکده شامل علوم بیولوژیک و محیط زیست، علوم ریاضی و فیزیکی و بهداشت عمومی می‌باشد.

مدرسه مدیریت Mihalcheon: دانشجویانی که در این مدرسه تحصیل می‌کنند پس از اتمام تحصیل می‌توانند از میان طیف وسیعی از مشاغل همچون: حسابداری، مدیریت و منابع انسانی مسیر شغلی آینده خود را انتخاب کنند.

دانشکده آموزش: دانشکده آموزش دانشگاه کنکوردیا ادمونتون دوره‌های رهبری آموزشی، آموزش، تربیت بدنی و ورزش را برای علاقه مندان تعلیم و تربیت دبیری ارائه می‌کند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی: تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کنکوردیای ادمونتون به دانشجویان فرصت ادامه تحصیل در سطحی بالاتر در میان مجموعه‌ای از برنامه‌های منحصر به فرد و زمینه‌های مختلف را ارائه می‌دهد و همچنین آموزش‌های پیشرفته در زمینه‌های تخصصی، توانایی انجام تحقیقات پیشرفته و پرورش بالاترین استانداردهای اخلاقی و حرفه‌ای را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

شهریه و هزینه‌های تحصیل در دوره‌های آموزشی دانشگاه کنکوردیای ادمونتون برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه برای یک سال تحصیلی به نسبت مناسب‌تر و کمتر از بسیاری از دانشگاه‌های دیگر در کشور کانادا می‌باشد و از همین روی متقاضیان بسیاری از کشورهای مختلف و همچنین ایران خواهان تحصیل در این دانشگاه و مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا هستند. 

شهریه دوره‌های آموزشی در کنکوردیای ادمونتون و در رشته‌های مربوط به هنرها، مدیریت و علوم برای یک سال تحصیلی به صورت تقریبی در حدود 12 تا 15 هزار دلار کانادا است و همچنین هزینه ورودی این دانشگاه برای متقاضیان بین المللی 100 دلار کانادا درنظر گرفته شده است.

البته هزینه کامل یک سال تحصیل و زندگی در کشور کانادا با درنظر گرفتن هزینه‌های دیگر همچون: اجاره خانه یا خوابگاه، هزینه خدمات دانشجویی، هزینه تغذیه، هزینه حمل و نقل، ملزومات تحصیلی، بیمه درمانی و ... تا حدود 25 هزار دلار کانادا می‌رسد که دانشجویان باید با داشتن یک برنامه دقیق مالی برای پرداخت این مخارج برنامه ریزی کنند.

به طور مثال هزینه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه کنکوردیا ادمونتون برای دو ترم تحصیلی برای اتاق دو نفره در حدود 7.760 دلار کانادا و برای اتاق تک نفره درحدود 9.750 دلار کانادا می‌باشد که نسبت به پرداخت هزینه اجاره خانه در شهر ادمونتون کمتر و به صرفه‌تر است.

رنکینگ دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

وب سایت‌های معتبری در سراسر جهان هرساله دانشگاه‌های جهان را براساس معیارهای علمی رتبه بندی می‌کنند که یکی از آن‌ها وب‌ سایت webometrics است. طبق آخرین رتبه بندی این وب ‌سایت، رتبه دانشگاه کنکوردیای ادمونتون در میان دانشگاه‌های جهان 6554 و در کشور کانادا 86 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

دانشگاه کنکوردیای ادمونتون طیف وسیعی از بورسیه تحصیلی و جوایز را برای کمک به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود ارائه می‌دهد. این برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوایزی که از سوی دانشگاه به دانشجویان اعطا می‌شود به کاهش هزینه تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف کمک می‌کند.

یکی از برنامه‌های بورسیه تحصیلی دانشگاه کنکوردیای ادمونتون بورسیه تحصیلی ورودی است که قابل تمدید برای سال‌های بعدی نیز می‌باشد. دانشجویی موفق به دریافت این بورسیه تحصیلی می‌شود که میانگین نمره پذیرش 75 درصد و یا بیشتر را کسب کرده باشد و مبلغ این بورسیه تحصیلی براساس درصد میانگین از 1000 دلار تا 5000 در سال متغیر است.

نکته قابل توجه درخصوص موفقیت در دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه کنکوردیا، اقدام به موقع در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه برای ارسال درخواست بورسیه تحصیلی است.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشگاه کنکوردیای ادمونتون به دانشجویان بین المللی خود اجازه کار کردن همزمان با تحصیل را می‌دهد و این گروه از دانشجویان پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه با مراجعه به وب سایت مربوط به درخواست اجازه کار، می‌توانند پس از گذراندن مراحل و همچنین ارسال مدارک مورد نیاز نامه اجازه کار را دریافت کنند و همزمان با تحصیل خود مشغول به کار شوند و درآمد کسب کنند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه کنکوردیا ادمونتون مجموعه‌های اقامتی را برای دانشجویان خود درنظر گرفته است که انواع مختلفی دارند و تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز یک زندگی دانشجویی را در خود جای داده‌اند. نام این مجموعه‌ها Founders Hall، Eberhardt Hall، Wangerin House و Graduate Houses می‌باشد که دارای اتاق‌های تک نفره، دو نفره، خانه‌های 5 اتاقه و دو اتاقه می‌شوند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه کنکوردیا ادمونتون بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.