کالج کشاورزی نوا اسکوشیا در کشور کانادا واقع شده است و باهمراهی لتس گو یونی درباره شرایط پذیرش کالج کشاورزی نوا اسکوشیا و رنکینگ کالج کشاورزی نوا اسکوشیا بیشتر بدانید. کالج کشاورزی نوا اسکوشیا در خارج شهر Truro در Bible Hill استان نوا اسکوشیا واقع شده است که تنها یک ساعت تا شهر هالیفکس فاصله دارد.

کالج کشاورزی نوا اسکوشیا در سال 1905 با عنوان کالج کشاورزی نوا اسکوشیا تاسیس شد و بعدها در سال 2012 دانشکده کشاورزی دانشگاه دالهاوزی با آن ادغام شد و به یک موسسه بزرگ و قوی آموزش عالی در زمینه کشاورزی تبدیل شد و برای تحصیل در کانادا به عنوان مهاجرت تحصیلی، گزینه مناسبی است.

داستان تاسیس کالج کشاورزی نوا اسکوشیا یا به اختصار NSAC به قبل از ادغام با دانشگاه دالهاوزی و به سال 1889 برمی‌گردد که در گذر تاریخ به عنوان سومین مرکز قدیمی آموزش و تحقیقات کشاورزی در کشور کانادا انتخاب شده بود.

پردیس کالج کشاورزی نوا اسکوشیا  یک محوطه 265 هکتاری از زمین‌های حاصلخيز در امتداد رودخانه سالمون و در خارج از منطقه Truro در دهکده Bible Hill را شامل می‌شود که امکانات تحقیقاتی موجود در این پردیس، آن را به یکی از مدرن ترین و مجهزترین دانشگاه‌های منطقه آتلانتیک تبدیل کرده است. پردیس کالج کشاورزی نوا اسکوشیا در مرکزیت استان نوا اسکوشیا واقع شده است و به عنوان "مرکز نوا اسکوشیا" شناخته می شود.

این نکته قابل توجهی است که پروژه ادغام NSAC و دانشکده کشاورزی دالهاوزی در سال 2012 اتفاق افتاد، ولی همکاری‌های تحقیقاتی و علمی این دو دانشگاه از همان ابتدای تاسیس کالج کشاورزی نوا اسکوشیا آغاز شده بود و مدارک اعطایی دو موسسه آموزشی در یک راستا بود.

علم کشاورزی در دنیای امروز یک صنعت جالب و چالش برانگیز و جدایی ناپذیر با زندگی بشر است که جایگاه بسیار مهمی در جوامع بشری دارد و همواره در حال تغییر و تحول و تکامل است. کالج Nova Scotia Agricultural نیز در راستای ارتقای صنعت و علم کشاورزی یک مجموعه از مزارع کشاورزی را شامل می‌شود که تقریباً در حدود 1000 هکتار زمین است که به منظور زمین‌های تحقیقاتی، باغ‌ها و گلخانه‌ها استفاده می‌شوند. 

از آنجایی که کشاورزی جز جدایی ناپذیر زندگی بشر است پس در همه زمینه‌های علمی نیز می‌تواند حضور داشته باشد و نقش خود را ایفا کند. علاقه مندان به حوزه کشاورزی به راحتی می‌توانند کشاورزی را با دیگر رشته‌های تحصیلی ترکیب کنند و به طور مثال در رشته‌هایی همچون: مهندسی، معماری منظر، تجارت بین المللی مواد غذایی، آبزی پروری و ... تحصیل کنند.

کلاس‌های درس و آموزش در NSAC بسیار بانشاط پر جنب و جوش هستند و همواره فراگیری دانش تئوری در کنار دانش عملی و با حضور در آزمایشگاه‌ها و زمین‌های کشاورزی صورت می‌گیرد و به دانشجو یک تجربه عملی و همچنین فرصت‌های شغلی فراوان را ارائه می‌دهد.

اندازه کوچک کلاس‌های NSAC باعث شده است تا فضای دوستانه و محیطی مناسب برای یادگیری با کیفیت بالا فراهم شود که پس از فارغ التحصیلی ادامه دارد. این پردیس محلی برای آموزش تعالی است که در آن دوستی و مهارت های کشاورزی پرورش می یابد.

تحصیل در کالج Nova Scotia Agricultural یک فرصت بی نظیر برای تحصیل در بهترین‌های کشاورزی دنیا و کانادا است که برای موفقیت در امر اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج پیشنیازهایی لازم است. یکی از این پیشنیازها که برای بیش از 90 درصد دانشگاه‌های کشور کانادا لازم است، داشتن مدارک معتبر زبان همچون آیلتس یا تافل است که بهتر است با خواندن مطلب آیلتس برای مهاجرت به کانادا در وبلاگ لتس گو یونی درباره این مهم اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید.

شرایط پذیرش کالج کشاورزی نوا اسکوشیا

در کالج کشاورزی نوا اسکوشیا بیش از 1000 دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج معتبر شده‌اند که حدود 20 درصد آن‌ها را دانشجویان بین المللی تشکیل داده‌اند و براساس شرایط رقابتی پذیرش این کالج را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و لتس گو یونی نیز در موفقیت در این مسیر همراه متقاضیان ایرانی است که این کالج را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند.

پذیرش تحصیلی در NSAC کاملا رقابتی است و این دانشکده هیچ تضمینی درقبال موفقیت در روند اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشکده برای متقاضیان ندارد و متقاضی بایستی حداقل میانگین‌های مورد نیاز این کالج را داشته باشد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

•    گذراندن مقطع دبیرستان 

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مهارت در زبان انگلیسی

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    کسب نمرات قابل قبول در دروس ریاضی و علوم

حداقل میانگین برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از NSAC که براساس نمرات دروسی همچون ریاضی و علوم و ... محاسبه شده است، در برخی از رشته‌ها 60 درصد، در برخی 70 و در بسیاری از رشته‌ها 75 درصد اعلام شده است.

همچنین اگر زبان مادری متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از کالج Nova Scotia Agricultural انگلیسی نباشد، متقاضی باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را ارائه دهد:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با نمره 90 و در هیچ بخش نمره کمتر از 20 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 6 نباشد/ مدرک Duolingo با نمره میانگین 115 و بدون هیچ نمره کمتر از 95/ مدرک MELAB با نمره حداقلی 55/ مدرک PTE با نمره کلی 61 و در هیچ بخش نمره کمتر از 50 نباشد

رشته‌ های کالج کشاورزی نوا اسکوشیا

از اسم کالج Nova Scotia Agricultural مشخص است که زمینه تحصیلاتی قابل ارائه در این کالج مختص رشته های مربوط به کشاورزی است و گرایش‌های مختلف علمی و تحقیقاتی در زمینه علم و صنعت کشاورزی به علاقه مندان تحصیل در این حوزه ارائه می‌شود.

دوره‌های آکادمیک قابل ارائه در NSAC محدود به مقطع کارشناسی نیست و در مقاطع تحصیلی دیگر همچون کارشناسی ارشد، دکترا، دیپلم‌ها و گواهینامه نیز دانشجو پذیرش می‌کنند.

رشته های تحصیلی که در مقطع کارشناسی در این کالج ارائه می‌شوند عبارت اند از: تجارت کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، علوم دامی، آبزی پروری، علوم زیست دامپزشکی، مهندسی، علوم محیطی، مدیریت یکپارچه محیط زیست، تجارت بین المللی غذا، معماری منظر، علوم گیاهی، دامپزشکی دارویی و مدیریت مشاغل کوچک 

علاوه بر رشته‌های فوق رشته کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته علوم کشاورزی در مقطع دکترا در کالج Nova Scotia Agricultural ارائه می‌شود.

از آنجایی که برخی از افراد خواهان تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت و دیپلم محور هستند، NSAC این فرصت را در اختیار این گروه قرار داده است و برنامه‌های مختلفی همچون: مدیریت کسب و کار، مناظر مدیریت شده، علوم گیاهی و فناوری دامپزشکی را برای دوره‌های دیپلم این کالج ارائه می‌دهد. 

همچنین دوره‌های گواهینامه محور مختلفی همچون: رفاه حیوانات، آبزی پروری، ژنتیک و زیست شناسی مولکولی، مدیریت تلفیقی آفات، توسعه روستایی بین المللی، تخصص در کشاورزی ارگانیک (آنلاین)، توسعه پایدار، آموزش فناوری، زیست شناسی زیست محیطی (گواهینامه فوق لیسانس) و علوم زیستی مواد غذایی (گواهی پس از لیسانس) در این کالج ارائه می‌شود که خواهان بسیاری دارند. 

هزینه تحصیل در کالج کشاورزی نوا اسکوشیا

شهریه دوره‌های تحصیلی در کالج Nova Scotia Agricultural برای دانشجویان بین المللی برای دو ترم تحصیلی پاییز و زمستان بین 9.615 تا 12.845 دلار کانادا متغیر است که البته هزینه‌ای در حدود 13 هزار دلار دیگر به این مبالغ اضافه می‌شود و شهریه دانشجوی بین المللی را تشکیل می‌دهد.

همچنین هزینه‌های جانبی دیگری همچون هزینه خوابگاه و تغذیه که مبلغی در حدود 10 تا 13 هزار دلار کانادا است، هزینه ملزومات تحصیلی و کتاب‌های درسی در حدود 1.800 دلار و هزینه بیمه درمانی که برای دانشجویان بین المللی 728 دلار است، به هزینه شهریه سالیانه دانشجو اضافه می‌شود.

اگر مبالغ فوق را با هم جمع کنیم مبلغی در حدود 35 تا 41 هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیل در NSAC و کشور کانادا مورد نیاز است که دانشجویان بین المللی باید با آگاهی کامل و با برنامه‌ریزی دقیق مالی، برای تحصیل در این کالج در کشور کانادا اقدام کنند.

رنکینگ کالج کشاورزی نوا اسکوشیا

از آنجایی که NSAC یکی از دانشکده‌های اصلی دانشگاه دالهاوزی کانادا است، نام آن در میان برترین دانشگاه‌های کشورکانادا قرار گرفته است و همواره در رتبه بندی‌های بین المللی در گروه‌ بهترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرد.

به طور مثال در سال 2014، نام این دانشگاه در رتبه بندی QS در رتبه 235 جهانی و سیزدهم کشور کانادا قرار گرفت. همچنین این دانشگاه در رتبه بندیTimes Higher Education در سال 2015 نیز موفق به کسب رتبه 250 در جهان شد.

همچنین خود کالج Nova Scotia Agricultural نیز موفق به کسب رتبه‌های موضوعی همچون: قرارگیری در میان 200 دانشگاه برتر جهانی در علوم گیاهی و دامی، قرارگیری در میان 150 دانشگاه برتر جهان در زمینه محیط زیست و بوم شناسی و قرارگیری در میان 200 دانشگاه برتر در زمینه علوم زندگی و کشاورزی شده است. 

بورسیه تحصیلی کالج کشاورزی نوا اسکوشیا

هر ساله میلیون‌ها دلار به منظور کمک‌های مالی از طرف NSAC و دانشگاه دالهاوزی در قالب برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوایز به دانشجویان با استعداد این موسسات آموزشی اهدا می‌شود. این بورسیه تحصیلی به دلیل شایستگی علمی دانشجویان و در راستای کمک‌های مالی به دانشجویان اعطا می شود شرایط هر دانشجو توسط کالج مورد بررسی قرار می‌گیرد و ارزیابی می‌شود.

دانشجویان محصل در کالج Nova Scotia Agricultural می‌توانند در زمان پذیرش تحصیلی از این کالج برای دریافت بورسیه تحصیلی ورودی این کالج و همچنین جوایز و بورسیه تحصیلی Dykeview Farms و Harrison McCain اقدام کنند.

همچنین برنامه جوایز و بورسیه تحصیلی برای دانشجویان فعلی و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که در دانشکده کشاورزی تحصیل می‌کنند نیز وجود دارد و متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانند با استفاده از برنامه بورسیه تحصیلی در دوره درخواست دهند.

اجازه کار کردن حین تحصیل

اشتغال پاره وقت و کارهای نیمه وقت در طول دوران تحصیل یکی از روش‌های تأمین درآمد دانشجویان و همچنین کسب تجربه است که مشاغل زیادی هم در دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه برای کار کردن دانشجویان در دسترس است. 

گزینه‌های مختلف شغلی همچون همکاری و کارآموزی و آموزش‌های تعاونی، برنامه‌هایی هستند که به دانشجویان هم در زمینه علمی و آموزشی کمک می‌کند و هم تجربه مربوط به شغل را کسب می‌کنند و کمک به سزایی در آینده شغلی افراد می‌گذارد.

خوابگاه دانشجویی

دانشکده کشاورزی نوا اسکوشیا برای رفاه حال دانشجویان غیر بومی و بین المللی خود سه مجموعه اقامتی در داخل پردیس دانشگاه به نام‌ خانه‌های Trueman ، Fraser و Chapman در نظر گرفته است که تنها چند دقیقه با کلاس‌های درس، آزمایشگاه‎‌ها و دیگر امکانات دانشگاهی فاصله دارند و تمامی امکانات رفاهی را نیز دارا هستند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، کالج کشاورزی نوا اسکوشیا بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.