دانشگاه مانت سنت وینسنت در کشور کانادا واقع شده. برای کسب کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه مانت سنت وینسنت لتس گو یونی همراه شماست. دانشگاه مانت سنت وینسنت یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا است که در مرکز استان نوا اسکوشیا و در شهر هالیفاکس واقع شده است. موقعیت مکانی بسیار عالی این دانشگاه که تنها چند دقیقه تا مرکز شهر هالیفاکس یکی از مهمترین بنادر شرق کشور کانادا فاصله دارد، جاذبه‌ای برای حضور دانشجویان از نقاط مختلف جهان شده است.

دانشگاه مانت سنت وینسنت که به The Mount (مانت) معروف است در سال 1873 توسط موسسه خواهران خیریه تاسیس شد و در آن زمان که زنان حتی حق رای نداشتند، به تنها موسسه آموزش عالی در کشور کانادا تبدیل شد که برنامه‌های آموزشی را برای زنان نیز ارائه می‌کرد.

در سال 1951 آتش سوزی گسترده‌ای در محوطه پردیس دانشگاه مانت رخ داد که تمام ساختمان اصلی این دانشگاه در آتش سوخت و از بین رفت و سپس توسط جامعه مردمی شهر هالیفاکس ساختمان جدید دانشگاه ساخته شد و فعالیت‌های آموزشی‌اش را از سر گرفت.

جامعه دانشجویی دانشگاه Mount از بیش از 4000 دانشجو که از بیش از 60 کشور دنیا برای تحصیل وارد خاک کشور کانادا شده‌اند، تشکیل شده است و بیش از 300 کارمند و استاد به این دانشجویان خدمات آموزشی را ارائه می‌کنند. همچنین بیش از 34 هزار دانشجو از دانشگاه مانت طی سالیان گذشته فارغ التحصیل شده‌اند.

در دانشگاه مانت طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود که برنامه‌های کارشناسی از قبیل هنر، علوم، آموزش و پرورش، علوم تغذیه کاربردی، مدیریت بازرگانی، مطالعه کودک و جوانان، روابط عمومی و مدیریت گردشگری و مهمان نوازی نیز در برنامه آموزشی دانشگاه قرار گرفته است. همچنین بیش از 30 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و 8 برنامه آموزشی با مدارک دیپلم و گواهینامه در دانشگاه مانت برای علاقه مندان ارائه می‌شود.

محوطه 40 هکتاری دانشگاه Mount از امکانات مختلفی به همراه طیف وسیعی از خدمات آموزشی رایگان برای دانشجویان برخوردار است که با حضور در این دانشگاه به راحتی به تمامی نیاز‌های یک زندگی دانشجویی پاسخ می‌دهند. دانشجویان با حضور در کلاس‌های کم جمعیت دانشگاه مانت که یکی از شاخصه‌های اصلی تحصیل در این دانشگاه است، به راحتی با اساتید خود و دیگر دانشجویان رابطه برقرار می‌کنند و محیط آموزشی را به یک محیط دوستانه تبدیل می‌کنند و از دوران تحصیل خود لذت می‌برند.

دانشگاه مانت یک رهبر شناخته شده در زمینه آموزش‌های انعطاف پذیر، مطالعات حرفه‌ای، هنرهای سنتی و تحقیقات کاربردی است و که به عنوان اولین دانشگاه در برخی زمینه‌ها همچون: ارائه رشته روابط عمومی به زبان انگلیسی، آموزش‌های تعاونی محور در دریانوردی و آموزش‌های از راه دور شناخته شده است.

یکی از راه‌های موفقیت در مهاجرت به کشور کانادا، اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. پس با خواندن مطلب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایط و هزینه هایی دارد؟ در وبلاگ لتس گو یونی اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید و اقدام کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه مانت سنت وینسنت

دانشگاه Mount یکی از دانشگاه‌های خوب و کوچک کشور کانادا است که به کوچک بودن خود افتخار می‌کند، چرا که کیفیت آموزشی بالای خود را در این محیط کوچک آموزشی تضمین می‌کند. دانشگاه مانت یک گزینه مورد اعتماد در کشور کانادا محسوب می‌شود که دانشجویان بین المللی بسیاری از بیش از 60 کشور تاکنون از این دانشگاه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شده‌اند و به کشور کانادا مهاجرت تحصیلی کرده‌اند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مانت برای دانشجویان بین المللی به نسبت راحت و آسان است و به عنوان یک متقاضی تحصیل در کشور کانادا به حداقل شرایط مورد نیاز برای تحصیل در این کشور نیاز دارید که در زیر شرح داده شده است و لتس گو یونی در این مسیر همراه شماست:

برای افرادی که علاقمند به تحصیل در کانادا که قصد گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاه Mount را دارند، پایان دوره دبیرستان ملاک است که برای این مورد  نمره 5 درس اصلی در سال آخر تحصیل دبیرستان در نظر گرفته می‌شود و حداقل میانگین کسب شده از این نمرات باید 70 درصد باشد تا متقاضی واجد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از مانت باشد.

همچنین اگر زبان اول و مادری متقاضی دور‌ه‌های کارشناسی انگلیسی نباشد، باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی با نمرات قابل قبول که در زیر به آن‌ها اشاره شده است را داشته باشد:

مدرک CAEL با حداقل نمره 60 و در بخش‌ها نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با نمره 86 و در هیچ بخش نمره کمتر از 21 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 6 نباشد/ مدرک CAN-Test با امتیاز کلی 4.5 و در بخش ها‌ کمتر از 4 نباشد/ مدرک MELAB با نمره حداقلی 84 و در بخش‌ها کمتر از 80 نباشد

لازم است بدانید که رشته های متعددی نیز در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مانت ارائه می‌شود که شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در این دوره‌ها گذراندن دوره کارشناسی و ارائه مدرک کارشناسی به دانشگاه است. همچنین داشتن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی هم برای متقاضیانی که زبان رسمی آن‌ها انگلیسی نباشد لازم است که به شرح زیر است:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در بخش‌ها نمره کمتر از 70 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با نمره 93 و در هیچ بخش نمره کمتر از 23 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 7 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 6.5 نباشد/ مدرک CAN-Test با امتیاز کلی 5 و در بخش ها‌ کمتر از 4.5 نباشد/ مدرک MELAB با نمره 85 یا بیشتر

رشته ‌های دانشگاه مانت سنت وینسنت 

دانشگاه مانت بیش از 50 برنامه آموزشی متنوع را در دور‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌دهد که در زمینه‌های مختلفی همچون: شیمی، روانشناسی، تغذیه کاربردی انسانی، تاریخ، فرانسه، مطالعات خانواده، مطالعات زنان و جنسیت و ... می‌باشد. دوره‌های دیپلم و گواهینامه نیز در رشته‌هایی همچون: حسابداری، مدیریت بازرگانی، بازاریابی، گردشگری و مهمانداری ارائه می‌شود.

برخی رشته‌های قابل ارائه در دوره کارشناسی دانشگاه Mount عبارت‌اند از: مطالعات کانادا، ارتباطات، علوم کامپیوتر، مطالعات فرهنگی، اقتصاد، زبان انگلیسی، مطالعات خانواده، زبان فرانسه، ژنتولوژی، تاریخ، ریاضیات، فلسفه، مطالعات سیاسی، روانشناسی، مطالعات دینی، جامعه شناسی و انسان شناسی، زبان اسپانیایی، مطالعات زنان و ... که مربوط به حوزه دانشکده هنرهای این دانشگاه هستند.

همچنین رشته‌هایی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و تغذیه کاربردی نیز در حوزه دانشکده علوم دانشگاه Mount هستند که برای تحصیل علاقه مندان این حوزه آموزشی ارائه می‌شود. در حوزه آموزش نیز رشته‌های تخصصی همچون: کارشناسی آموزش و پرورش، روانشناسی آموزشی،  آموزش ابتدایی و راهنمایی، آموزش سوادآموزی و روانشناسی مدرسه تدریس می‌شود.

دانشگاه مانت علاوه بر دوره‌های کارشناسی چند رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌کند که عبارت‌اند از: تغذیه انسانی کاربردی، مطالعه کودک و جوانان، آموزش، مطالعات خانواده و ژنتولوژی، مطالعات روابط عمومی و ارتباطات و مطالعات زنان و جنسیت.

هزینه تحصیل در دانشگاه مانت سنت وینسنت

تحصیل در دانشگاه مانت سنت وینسنت کانادا یکی از گزینه‌های قابل انتخاب برای افرادی است که با مسائل مالی مواجه هستند. چرا که هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه مانت به نسبت بسیاری از دانشگاه‌های کشور کانادا پایین‌تر و در نتیجه مقرون به صرفه‌تر است.

شهریه یک سال تحصیل در دانشگاه Mount براساس تعداد دوره‌های آموزشی انتخابی که معمولا 10 دوره آموزشی است، برای مقطع کارشناسی محاسبه می‌شود که مبلغ آن برای دانشجویان بین المللی 17.671 تا 18.077 دلار کانادا می‌باشد و بسته به رشته تحصیلی متغیر است.

همچنین شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه که معادل 6 واحد آموزشی است، در حدود 12.169 دلار کانادا است.

هزینه‌های جانبی دیگر همچون: اجاره خانه یا خوابگاه، تغذیه، رفت و آمد، ملزومات تحصیل، بیمه درمانی و ... نیز به مبالغ فوق اضافه می‌شود که دانشجو موظف به پرداخت آن‌هاست. اگر دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه اقامت داشته باشد باید مبلغ 10.550 دلار کانادا برای یک سال اقامت خود در خوابگاه دانشگاه پرداخت کند.

رتبه دانشگاه مانت سنت وینسنت

طبق آمار ارائه شده توسط وب سایت Webometrics در سال 2022 رتبه و رنکینگ دانشگاه مانت سنت وینسنت در جهان 2724 و در کشور کانادا رتبه 59 را از آن خود کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مانت سنت وینسنت

دانشگاه مانت فرصت‌های متنوع بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می‌کند که براساس عملکرد برجسته علمی هر فرد تشخیص داده می‌شود و در هزینه تحصیلی دانشجو در دانشگاه کمک می‌کند. دانشجویان بین المللی هم از طریق برنامه‌های بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی و جوائز دانشجویی، در گروه واجدان شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه Mount قرار می‌گیرند. 

اگر دانشجو مستقیماً پس از اتمام دوره دبیرستان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مانت شود، ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی ورودی این دانشگاه باشد که به طور خودکار و براساس برنامه‌های پذیرش تحصیلی دانشگاه در نظر گرفته می‌شوند.

بورسیه تحصلی ورودی (برای دانشجویان جدیدالورود): این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که برای اولین بار در دوره کارشناسی از دانشگاه مانت پذیرش تحصیلی گرفته‌اند اعطا می‌شود و شامل دانشجویان انتقالی نیز می‌شود. درخواست‌های دریافت بورسیه تحصیلی ورودی هر ساله در ماه ژوئن ارائه می‌شوند و البته این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی تعلق نمی‌گیرد. 

بورسیه تحصیلی میان دوره: این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان تمام وقت محصل در دانشگاه مانت است که به دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد. این بورسیه تحصیلی یک بار در سال و براساس نیاز مالی دانشجویان که مدارک آن را به دفتر دانشگاه ارسال می‌کنند، تعلق می‌گیرد که مهلت سالانه ارسال درخواست در اولین جمعه ماه نوامبر است که نتایج آن در ماه دسامبر در دسترس دانشجوی متقاضی قرار می‌گیرد.

خوابگاه دانشجویی

در دانشگاه Mount سه ساختمان مربوط به اقامتگاه‌های دانشجویی ساخته شده است که برای همه دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود. نام این سه مجموعه خوابگاهی به ترتیب Assisi ، The Birches و Westwood است که کاملا مبله هستند و تمامی امکانات مورد نیاز زندگی دانشجویی در آن‌ها فراهم شده است. 

خوابگاه Assisi: این خوابگاه 12 طبقه دارد و به Bedford Basin مشرف است و برای دانشجویان سال اول گزینه بسیار مناسبی است. ظرفیت این خوابگاه 142 دانشجو است که اکثر اتاق‌های آن یک نفره هستند.

خوابگاه The Birches: این خوابگاه از مجموعه 5 خانه بزرگ شهری ساخته شده است که برای تمام گروه‌های دانشجویی دانشگاه مانت مناسب است. هر یک از خانه‌ها 21 اتاق تک نفره دارند و اتاق نشیمن و آشپزخانه و خشکشویی نیز به صورت اشتراکی در اختیار این گروه است.

خوابگاه Westwood: این خوابگاه جدیدترین اقامتگاه دانشگاه مانت است که برای دانشجویان سال بالایی و یا انتقالی ساخته شده است. وست وود دارای آپارتمان‌های چهار خوابه کاملاً مبله با اتاق نشیمن، آشپزخانه و دو حمام است و اگر دانشجویی آپارتمان نشینی را دوست نداشته باشد، می‌تواند در طبقه‌ای که اتاق‌های تک خوابه دارد استفاده کند. 

همچنین موقیعیت مکانی این خوابگاه‌ها در پردیس دانشگاه به کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها، کافی شاپ، کتابخانه، سالن بدن سازی و ... بسیار نزدیک است و دانشجویان بدون اینکه وقت خود را هدر دهند به همه امکانات مورد نیاز خود دسترسی دارند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه مانت سنت وینسنت بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.