لتس گو یونی
city

تحصیل در آنتیگونیش

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
17,000 دلار
اجاره خانه
17,000 دلار
5,000
جمعیت
5,000
212 کیلومتر
فاصله تا هلیفکس
212 کیلومتر

دانشگاه های آنتیگونیش

زندگی و تحصیل در آنتیگونیش

ساعت به وقت آنتیگونیش

آنتیگونیش یکی از شهرهای شهرستانی به همین نام در استان نوااسکوشیاست که در 160 کیلومتری مرکز استان یعنی هلیفکس واقع شده است. شهرت این شهر از دیرباز به جشنواره‌های بهاری و تابستانی برمی‌گردد که مهاجران اسکاتلندی آن‌را برگزار می‌کنند. آنتیگونیش میزبان یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کاناداست؛ کمپوس دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در این شهر به اعتبار و شهر آنتیگونیش بسیار افزوده است. 
دو سال پیش از تاسیس دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، کالج خلیج شرقی در نوا اسکوشیا دایر شده بود که با گسترش و سرمایه‌گذاری به دانشگاه تبدیل شد. نکته قابل توجه در تاریخ این دانشگاه به دهه 1920 میلادی بازمی‌گردد؛ جنبش آنتیگونشی که توسط کاهنان و مربیان محلی از جمله روحانی دکتر موسی کوادی و پدر روحانی جیمی تامپکینز راه‌اندازی شد، در این دانشگاه شکل گرفت.
پیش از شهرک‌سازی اروپایی‌ها، آنتیگونیش محل اجتماع سالانه سرخپوستان بومی کانادا در سواحل ییلاقی این شهر بود؛ اما در سال  1784 گروهی از اسکاتلند به این نواحی مهاجرت کردند و تا به امروز ماندگار شده‌اند؛ به همین دلیل رسوم اسکاتلندی هنوز در فرهنگ این شهر جولان می‌دهد.


آب‌وهوای آنتیگونیش


آنتیگونیش از دوسو به آب‌های منتهی به اقیانوس راه دارد؛ خلیج گراهام از ضلع شمالی و بندرگاه آنتیگونیش از شرق. رود روان رایت نیز رد پایی از آب‌های اقیانوس اطلس و خلیج سنت لونس در سطح شهر جاری کرده است. موقعیت جغرافیایی آنتیگونیش در آب‌وهوای این شهر تاثیر عمیقی دارد؛ تابستان‌هایی گرم مرطوب و زمستان‌هایی سرد و برفی آنتیگونیش را در رده آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای جای داده است. 
میانگین بالاترین دمای تابستانی در  این شهر 25 درجه بالای صفر گزارش شده که در ماه‌های جولای و آگوست تجربه می‌شود. میانگین پایین‌ترین دمای زمستانی هم 10 درجه زیر صفر در ماه‌های ژانویه و فوریه اعلام شده است.


هزینه زندگی در آنتیگونیش


با اینکه آنتیگونیش یکی از شهرستان‌های استان نوااسکوشیا محسوب می‌شود، اما هزینه زندگی در این شهر نسبت به پایتخت تقریبا برابر است؛ اگر هزینه زندگی ماهانه یک خانوده در هلیفکس را ماهانه 5,395.75 دلار در نظر بگیریم، هزینه زندگی در آنتیگونیش 5,128.64 دلار است؛ یعنی تفاوت 5 درصدی! پیش از سفر یا مهاجرت به این شهر باید جزئیات مخارج زندگی را مورد مطالعه قرار داد.
هزینه یک‌وعده غذا در رستوران‌های به نسبت معمولی آنتیگونیش حدود 12 دلار کاناداست. رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود هم هر وعده غذایی را با حدود 10.60 دلار ارائه می‌دهند. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 4.50 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.50 دلار برآورد می‌شود.
مخارج مربوط به خوردوخوراک بیشترین سهم را در هزینه زندگی دارند. در خریدهای سوپرمارکتی باید توجه داشت که در آنتیگونیش قیمت یک‌لیتر شیر معمولی 2.76 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.65 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.64 دلار کاناداست. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 5 دلار، هر کیلو پنیر محلی 17 دلار، هر کیلو فیله مرغ 16.47 دلار، گوشت قرمز 24.95 دلار، سیب 3 دلار، موز 2.38 دلار، پرتقال 4.25 دلار، گوجه 6.66 دلار، سیب‌زمینی 1 دلار و قیمت هرکیلو پیاز 1.30 دلار کاناداست. 
استفاده از حمل‌ونقل عمومی به‌صرفه‌ترین راه جابه‌جایی‌ست که در آنتیگونیش با دو نوع بلیط تک‌سفره با قیمت  2 دلار و بلیط ماهانه با قیمت 55 دلار کانادا صورت می‌گیرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های آنتیگونیش هم حدود 6.50 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.52 دلار به این مبلغ افزوده می‌شود. 
زندگی در کمپوس دانشگاهی در کاهش هزینه‌ها تاثیر چشمگیری دارد. افزون‌بر کاهش استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی نیز هزینه کمتری به نسبت کرایه آپارتمان دارد. اما در صورت تمایل به کرایه آپارتمان باید ماهانه حدود 1500 دلار به دیگر مخارج افزود؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر آنتیگونیش حدود 1,566.67 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,850.00 دلار کانادا برآورد می‌شود. زندگی در حومه شهر تا حدودی در کاهش کرایه مسکن تاثیرگذار است؛ آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر آنتیگونیش حدود 1,333.33 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,416.67 دلار تخمین زده می‌شود.


زندگی در آنتیگونیش


مرکز خدمات شهرستان آنتیگونیش و گایزبورو در شهر آنتیگونیش واقع شده است. تجارت‌ها و صنایع کوچک موجب آبادانی این شهر شده اما اصلی‌ترین معیار چرخه اقتصاد شهر، بر عهده بیمارستان سنت مارتا رجینا St. Martha's Regional Hospital  و دانشگاه سنت فرانسیس خاویر  St. Francis Xavier University است. تا سال 2011 آنتیگونیش میزبان مرکز تمبرشناسی کانادا بود که سفارش پستی کلکسیون‌داران سراسر جهان را تامین می‌کرد.
به دلیل اهمیت دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در شهرت و اقتصاد شهر آنتیگونیش امکانات درخوری در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌گیرد. شاید آنتیگونیش شهر صنعتی بزرگی نباشد، اما حضور این دانشگاه موجب اهمیت این شهر در کاناداست.

هزینه های زندگی
canada nova scotia antigonish
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید