لتس گو یونی
city

تحصیل در لندن و راهنمای پذیرش تحصیلی

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
13,000 دلار
اجاره خانه
13,000 دلار
508,000
جمعیت
508,000
191 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
191 کیلومتر

دانشگاه های لندن

fanshawe college of applied arts and technology

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
school
رتبه جهانی
14936
تعداد رشته
235

university of western ontario

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
203
تعداد رشته
152

زندگی و تحصیل در لندن

ساعت به وقت لندن

یکی از شهرهای دانشگاهی کانادا لَندَن نام دارد که در جنوبِ غربی استان انتاریو واقع شده است. دانشگاه وسترن انتاریو و کالج فَنشاو در شهر لندن از جمله موسسات آموزشی برجسته کانادا محسوب می‌شوند که موجب شهرت جهانی این شهر شده‌اند. بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا نام شهر لندن را به دلیل محیط زیبا و منحصر به فرد دانشگاهی آن به‌خاطر دارند. تحصیل در لندن نیاز به آزمون ورودی خاصی ندارند، با دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا می‌توان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا مهیا شد. البته پیش از هر چیز باید برای شناخت بیشتر این شهر و جزئیات زندگی در لندن اطلاعات لازمی را کسب کرد؛ پس تا پایان این صفحه با لتس گو یونی همراه باشید.

لندن کجاست؟

لندن کانادا در مجاورت منطقه دریاچه بزرگ استان انتاریو و روی دالان کبک‌سیتی – وینزور واقع شده است. این شهر در میانه راه تورنتو در کانادا و دیترویت در آمریکا قرار گرفته و همسایگی آن با رودی به نام تیمز، یادآور پایتخت انگلیس است. این شهر در فاصله 200 کیلومتری شهر دیترویت و تورنتو واقع شده و تا شهر نیویورک تنها 230 کیلومتر فاصله دارد. شهر همیلتون در استان انتاریو تا لندن کمتر از 130 کیلومتر فاصله دارد؛ با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و صرف 1 ساعت بیست دقیقه می‌توان به این شهر سفر کرد. برای سفر به شهر تورنتو نیز حدود 2ساعت زمان نیاز است.

لندن یکی از شهرهای قدیمی استان انتاریو کاناداست.

تحصیل در لندن کانادا 2020

مانند دیگر شهرهای کانادا، تحصیل در لندن نیز نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های مستقر در این شهر است. برای این منظور ابتدا باید لیست مدارک و شرایط مورد نیاز محل تحصیل را از سایت رسمی موسسه آموزش عالی مورد نظر دریافت کرد.

درخواست پذیرش تحصیلی

پس از آماده سازی این مدارک باید با مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه و درخواست پذیرش تحصیلی را به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن نامه‌ای تحت عنوان پذیرش موقت برای متقاضی صادر می‌شود. در این نامه هزینه‌های پرداختی درج شده است؛ هزینه دریافتی کالج یا دانشگاه در این مرحله بسته به نظر مسئولان و قوانین موسسه آموزشی می‌تواند بخشی از هزینه ترم اول باشد یا کل هزینه دوره تحصیلی. پس از پرداخت هزینه‌ها و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی، باید برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. درخواست ویزای تحصیلی کانادا هم نیازمند مدارک مشخصی‌ست که وجه اشتراک بسیاری با درخواست پذیرش تحصیلی دارند؛ مدرک زبان انگلیسی معتبر، ترجمه سوابق و مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و گواهی تمکن مالی از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت این دو درخواست هستند. معمولا در پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه وجود ندارد، اما برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری باید به یکی از دفترهای کارگزاری در کشورهای کشورهای همسایه مراجعه کرد. 

دانشگاه های لندن کانادا

لندن میزبان دانشگاه‌های و کالج‌های قدیمی و جدید کاناداست؛ دانشگاه وسترن انتاریو در شمارِ برجسته‌ترین دانشگاه‌های کانادا آمده و کالج کالج فنشاو از جمله برترین موسسات آموزشی کاربردی و فناوری کانادا محسوب می‌شود. افزون بر این‌ها، موسسه آموزشی کسب‌وکار ایوی Ivey Business School، کالج دانشگاهی برشیا Brescia University College، کالج دانشگاهیِ هوران Huron University College، کالج دانشگاهی کینگ King's University College، و موسسه آموزشی لبستر پییِرسون Lester B. Pearson School for the Arts موسسات آموزش عالی کانادا در شهر لندن هستند.

دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه تحقیقاتی و دولتی وسترن انتاریو The University of Western Ontario که به اختصار UWO گفته می‌شود، در سال 1878 با عنوان The Western University of London Ontario آغاز به کار کرد. دانشگاه وسترن انتاریو که از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی پابرجای کاناداست، بنایی بسیار زیبا و محوطه‌ای خوش‌منظر دارد. پردیس اصلی دانشگاه وسترن انتاریو در کرانه‌های رود تیمز انتاریو واقع شده و در زمینی به وسعت 455 هکتار گسترده شده است. 12 دانشگاه و موسسه آموزشی زیر نظر دانشگاه وسترن انتاریو مشغول به فعالیت هستند. وسترن عضو قدیمی گروه تحقیقاتیU15  کاناداست و بالغ بر 24 هزار دانشجو دارد. 

حدود 24 درصد از دانشجویان دانشگاه وسترن در فضای پردیس دانشگاهی زندگی می‌کنند؛ اقامتگاه‌های متنوع و تجهیزات خوابگاه‌ها موجب شده که دانشجویان بین‌المللی نیز زندگی در پردیس دانشجویی این دانشگاه را برگزینند. موسسه آماری QS دانشگاه وسترن را در رتبه 8 ملی کانادا و رتبه 203 جهانی جای داده است. بر اساس اعلام موسسه تایمز هم دانشگاه وسترن در رتبه 8-10 ملی کانادا و در جایگاه 201-250 جهانی جای گرفته است. از جمله برجسته‌ترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به جان روبارتز هفدهمین نخست وزیر کانادا و الیس مونرو نویسنده مشهور انگلیسی‌زبان اشاره کرد.

کالج فنشاو

کالج دولتی فنشاو Fanshawe College of Applied Arts and Technology از برجسته‌ترین و بزرگ‌ترین کالج‌های کانادا در استان انتاریو محسوب می‌شود که پردیس‌ها مختلفی در استان تاسیس کرده است. کالج فنشاو بیش از 200 برنامه تحصیلی را در هفت پردیس‌ پوشش داده و بالغ بر 43 هزار دانشجو دارد. اولین دوره‌های آموزشی این کالج در 28 سپتامبر سال 1964 برگزار شد. در سال تحصیلی 2020 هشت برنامه تحصیلی جدید به برنامه‌های کالج فنشاو اضافه شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رشته‌های ساخت انیمیشن، حمل و نقل هوایی، تکنسین تعمیر هواپیما، و تجزیه و تحلیل سیستم‌های فنی اشاره کرد.

دانشگاه وسترن انتاریو از مهم‌ترین دانشگاه های کاناداست که در شهر لندن واقع شده است.

آب و هوای لندن

موقعیت جغرافیایی لندن در استان انتاریو کانادا در مجاورت دریاچه‌های بزرگ قاره آمریکا موجب شده که فصل‌هایی رنگین و متضاد در طول سال بر این شهر حکم‌فرما باشد. پاییز و بهاری کوتاه، تابستان‌هایی معتدل و زمستان‌هایی سرد و برفی، روزهای این شهر را زیباتر ساخته است. دریاچه هوران در موقعیت مرتفع‌تری نسبت به شهر واقع شده و مضاف بر تاثیرات رود تیمز موجب شده این شهر آب و هوای مرطوب قاره داشته باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر و حومه آن  آب و هوای مرطوب قاره را برای لندن رقم زده است.

تابستان در لندن

گرم‌ترین هوای سال در لندن 20 تا 28 درجه سانتی‌گراد است که معمولا در ماه ژوئیه قدم به این شهر می‌گذارد. به‌طور معمول حدود 10 روز از این ماه که گرم‌ترین روزهای سال نیز هستند، دما به بالاتر از 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. وقوع رعد و برق و بارش‌های طوفانی از ویژگی‌های تابستان‌ در لندن است. به دلیل نزدیکی دو دریاچه هوران و اری و همچنین دریاچه بزرگ به لندن، تابستان‌ها معمولا مرطوب و شرجی‌ست. 

زمستان در لندن

بارش‌ها و سرمای زمستانی در حومه شهر لندن تاثیر بیشتری می‌گذارد. توده هوای سرد و برفی ناشی از تاثیرات دریاچه‌ها معمولا در 60 کیلومتری شمال غربی خودنمایی می‌کند، اما گاهی وزرش باد شدید اثرات یخبندان این منطقه را به داخل شهر نیز می‌رساند. سرمای زمستانی لندن گاهی دمای هوا را تا منفیِ 32 درجه سرد می‌کند. معمولا ماه‌های دسامبر تا مارس روزهای برفی و سردی دارد و حداکثر بارش برف در این فصل از سال به دومتر هم می‌رسد. در این فصل از سال معمولا مدارس و مشاغل به مدت سه روز تعطیل می‌شود و گاهی خدمات حمل و نقل عمومی پس از روز دوم بارش برف متوقف می‌شود. دمای زیر صفر تا اواسط ماه مارس در لندن حکم‌فرماست اما در روزهای پایانی این ماه نسیم بهاری دمای ملایم‌تری را در فضا می‌کراند. 

هزینه زندگی در لندن

در مقایسه با کلان‌شهرهای کانادا مانند تورنتو زندگی در لندن تا حدودی ارزان‌تر است. به‌طوری که هزینه زندگی دانشجو در لندن بدون احتساب هزینه مسکن ماهانه حدود 1,026.99 دلار کانادا برآورد می‌شود، در حالی که زندگی در تورنتو ماهانه 1,241.20 دلار هزینه دارد. اما برای مطالعه دقیق هزینه‌ها و برآورد مخارج زندگی باید به سه مقوله هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و هزینه مسکن به عنوان عمده مخارج ماهانه بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در لندن

صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی این شهر حدود 16 دلار کانادا هزینه دارد اما با انتخاب رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای مانند مک‌دونالد فست‌فودهای مشابه یک‌وعده غذایی به حدود 11 دلار کاهش می‌یابد. یک‌فنجان کاپوچینوی معمولی در لندن 3.82 دلار هزینه دارد و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.12 دلار کاناداست. 

جهت بررسی و برآورد هزینه‌های زندگی در شهر لندن باید نرخ میانگین نیازهای روزانه را درنظر گرفت. برای خرید بطری یک‌لیتری شیر 2.69 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی تازه 2.40 دلار، بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 2.49 دلار و برای هر کیلو برنج سفید 3.19 دلار کانادا باید هزینه کرد. در لندن کانادا قیمت هر کیلو پنیر محلی 10.38 دلار، فیله مرغ 11.68 دلار و گوشت قرمز حدود 14.02 دلار، سیب 3.18 دلار، موز 1.39 دلار، پرتقال 2.65 دلار، گوجه 2.38 دلار، سیب‌زمینی 2.37 دلار و پیاز 2.02 دلار اعلام شده است. 

هزینه حمل و نقل عمومی در لندن

از اواخر قرن نوزدهم میلادی شهر لندن صاحب خطوط اتوبوس‌رانی شهری شد اما امروز 44 خط اتوبوس سریع‌السیر تمام نقاط شهر را به همدیگر متصل کرده است. دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی شهر لندن می‌توانند از بلیط‌های تخفیف‌دار استفاده کنند. برخی دانشگاه‌ها کارت‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند تا از خدمات حمل و نقل رایگان بهره‌مند شوند. 

هزینه حمل‌ونقل عمومی در شهر مقصد یکی از مواردی‌ست که پیش از سفر و مهاجرت باید آن‌را مورد بررسی قرار داد. بلیط تک‌سفره حمل‌ونقل عمومی در لندن کانادا 2.75 دلار است که برای سفرهای معدود مناسب است؛ اگر هر روز از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده شود، بلیط‌های ماهانه گزینه مناسب‌تر و به‌صرفه‌تری‌ست که در لندن کانادا 81 دلار هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌ها هم در این شهر 4 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر 2.48 دلار به آن افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در لندن

استفاده از اقامتگاه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد. برخی از انواع اقامتگاه‌های دانشجویی وعده‌های غذایی دانشجویان را نیز پوشش می‌دهند. با این حساب افزون بر هزینه مسکن، در هزینه حمل و نقل و زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورتی که دانشجو تمایل به زندگی در آپارتمان داشته باشد باید کرایه‌های محله‌های مختلف را بررسی کند.

مهم‌ترین هزینه مهاجران کرایه مسکن است؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر لندن کانادا حدود 1,162.83 دلار است و میانگین کرایه آپارتمان سه‌خواب در این مناطق 1,881.25 دلار برآورد می‌شود. معمولا آپارتمان‌های ارزان‌تر در حومه شهر قرار می‌گیرند؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر لندن 983.96 دلار و کرایه آپارتمان سه‌خوابه 1,557 در این منطقه دلار کاناداست.

زندگی در لندن به نسبت کلان شهرهای کانادا ارزان تر است.

زندگی در لندن

اقتصاد لندن کانادا حول محور تولید، پژوهش‌های پزشکی، بیمه و فناوری می‌گردد. کارخانه الکتروموتیو دیزل که در گذشته با نام جنرال موتورز الکتروموتیو فعالیت داشت، در این شهر واقع شده و تولید و صادرات لوکومتیو کانادا را بر عهده گرفته است. جنرال دینامیکس ‌لند هم نام یکی دیگر از غول‌های تولیدی کاناداست که در لندن واقع شده و نفربرهای زرهی تولید می‌کند. میانگین درآمد خالص ماهانه در این شهر 3,241.03 دلار اعلام شده که البته بسته به نوع شغل متفاوت است. 

شهر لندن استان انتاریو کانادا مرکز پژوهش‌های وابسته به علوم زیستی و زیست فناوری محسوب می‌شود که تحت حمایت بزرگ‌ترین دانشگاه منطقه یعنی دانشگاه وسترن انتاریو واقع در همین شهر اداره می‌شود. جالب است بدانید که فعالیت‌های علمی - پژوهشی این دانشگاه سالانه بیش از یک‌ونیم دلار درآمد دارد و تا به امروز چرخش چرخ اقتصاد کانادا در این شهر را روان‌تر گردانیده است.

کیفیت زندگی در لندن

جمعیت منطقه شهری در شهر لندن انتاریو در بین سال‌های 2001 تا 2006 رشدی 4 درصدی داشته که رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در سال 2015 موسسه تحقیقات مرکز کانادا با مطالعه روی شاخص‌های مختلفی مانند اقتصاد، آموزش و پرورش، بهداشت، رهبری، امنیت و کیفیت، در طی یک نظرسنجی لندن را به عنوان ششمین شهر کانادا برای زندگی زنان معرفی کرده است. لندن مرکز سلامت و آموزش منطقه نام گرفته؛ افزون بر سلامت و آموزش، لندن در گردشگری و صنعت هم مورد توجه قرار گرفته است.

نگاهی کوتاه بر تاریخ لندن

پیش از استعمار اروپایی‌ها سه قبیله سرخپوستی در این منطقه زندگی می‌کردند. مطالعات باستان‌شناسی در منطقه نشان می‌دهد که بومیان حداقل 10 هزار سال پیش از استعمار اروپایی‌ها در این منطقه سکونت داشتند؛ اما در جنگی که سال 1654 میان فرانسوی‌ها و سرخپوستان ایروکوا رخ داد، سرخپوستان از شهرهایشان رانده شدند. لندن کنونی در سال 1793 به عنوان روستا تاسیس و معرفی شد. 

نام شهر «لندن» و رود «تیمز» پیرو اقامت اروپایی‌تباران در محل فعلی شهر برگزیده و ثبت شد. اولین مهاجران این منطقه بریتانیایی‌ها بودند و برای همزادپنداری با شهر محل تولدشان، نام شهر و رود روان جاری در آن را  هم‌سان با پایتخت انگلیس نامگذاری کردند. لندن تا سال ۱۸۲۶ روستایی آباد بود؛ اما امروز مرکز شهر و حومه آن، با جمعیتی بالغ بر پانصدهزار نفر، بزرگ‌ترین شهر جنوبِ غربیِ انتاریو را شکل داده است.

شهر لندن انتاریو محل زندگی مشاهیر سرشناسی بوده است؛ والت ویتمن شاعر و نویسنده رئالیست مشهور امریکایی، کِلی آرمسترانگ نویسنده کتاب‌های جنایی و اِما داناهیو نویسنده کتاب اتاق در کنار دیگر مشاهیر ادبی این شهر زندگی کرده‌اند. لندن در زمینه‌های فرهنگی فعالیت‌های بسیاری داشته است؛ شاید به همین دلیل باشد که زندگی در لندن کانادا مورد توجه ادیبان و هنرمندان نیز قرار گرفته است. 

هزینه های زندگی
canada ontario london
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید