دانشگاه ویلفرد لوریر در شهر واترلو تاسیس شده. شرایط پذیرش دانشگاه ویلفرد لوریر و رشته‌ های دانشگاه ویلفرد لوریر را با لتس گو یونی بررسی کنید. دانشگاه دولتی ویلفرد لوریر که به اختصار به لوریر یا WLU نیز معروف است، در شهر واترلو در استان انتاریو کانادا واقع شده است. این دانشگاه با قدمت بیش از یک قرن به دلیل کسب برتری‌های علمی و همچنین تربیت و آماده سازی دانشجویان برای موفقیت‌های پس از فارغ التحصیلی شناخته شده است.

ریشه تاسیس این دانشگاه به بیش از یک قرن پیش و به سال 1911 برمی‌گردد که طی سالیان زیاد تغییرات فراوانی بر بدنه این دانشگاه اعمال شد. سرانجام در سال 1973 نام این دانشگاه از Lutheran Waterloo به دانشگاه ویلفرد لوریر تغییر پیدا کرد. لازم به ذکر است که نام این دانشگاه برگرفته از نام هفتمین نخست وزیر کشور کانادا است که خدمات فراوانی به کشور و مردم کانادا کرده بود.

پردیس اصلی دانشگاه ویلفرد لوریر در شهر واترلو واقع شده و در سال 1999 نیز پردیس دوم این دانشگاه در شهر برانتفورد و پردیس سوم نیز به نام میلتون تاسیس شد که در مجموع 9 دانشکده را در خود جای داده‌اند که بیش از 20 هزار دانشجو در بیش از 100 برنامه آموزشی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 

نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ویلفرد لوریر در سال 2019 در حدود 97 درصد بوده است که در رتبه بندی ملی در زمینه خدمات شغلی دانشجویی بالاترین امتیاز در میان موسسات آموزشی متوسطه دوم کانادا و با چشمگیرترین مدل‌های خدمات شغلی را از آن خود کرده است.

فاصله 1.5 ساعته پردیس‌های دانشگاه ویلفرد لوریر تا شهر تورنتو، یکی از شاخصه‌های مهم در انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا است که این امر سبب شده تا دانشجویان این دانشگاه به راحتی و در کمترین زمان ممکن به شهر جهانی تورنتو دسترسی داشته باشند.

طیف گسترده برنامه‌های آموزشی دانشگاه ویلفرد لوریر شامل روش‌های آموزشی سنتی و ابتکاری متعددی می‌شود. هدف اصلی دانشگاه لوریر رسیدگی به مشکلات جهانی، اجتماعی، بهداشتی و زیست محیطی است که برای رسیدن به این هدف، دانشجویان را برای مقابله با آن‌ها آماده می‌کند.

یادگیری در کلاس فقط بخشی از معادله آموزشی در این دانشگاه است و به کار انداختن دانش در جهان از ویژگی‌های بارز تجربه تحصیل در دانشگاه ویلفرد لوریر است. فرصت‌های یادگیری تجربی دانشگاه ویلفرد لوریر مانند شرایط کار تعاونی و خدمات اجتماعی به طور هدفمند طراحی شده‌اند تا به دانشجویان کمک کنند آنچه را که در کلاس می‌آموزند با آنچه خارج از آن تجربه می‌کنند ارتباط دهند. 

شرایط پذیرش دانشگاه ویلفرد لوریر

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از WLU برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم دبیرستان

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از دانشگاه ویلفرد لوریر انگلیسی نباشد و یا 3 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: 

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در هیچ بخش نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 83 و حداقل نمره 20 در تمام بخش‌ها/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در تمام بخش‌ها کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 59

در وبلاگ لتس گو یونی مراحل اپلای و چگونگی اپلای کردن به صورت کاملا تخصصی بررسی شده است. پس اگر علاقه‌مند تحصیل در کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی هستید، این مطلب را مطالعه کنید.

رشته‌ های دانشگاه ویلفرد لوریر

دانشگاه لوریر طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به طور کامل و پاره وقت از طریق 9 دانشکده برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌دهد. نام رشته‌های تحصیلی و دانشکده‌های WLU به شرح زیر است.

دانشکده هنرها: دانشکده هنر با بیش از 6000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد بزرگترین و متنوع ترین دانشکده دانشگاه لوریر است. نام برخی از رشته‌های این دانشکده عبارت اند از: انسان شناسی، علوم آب کاربردی، مطالعات باستان شناسی و میراث، مطالعات ارتباطات، مطالعات فرهنگی، انگلیسی، مطالعات محیطی، مطالعات فیلم، فرانسوی، جغرافیا، تاریخ، مطالعات بین الملل، زبان‌ها، حقوق، مطالعات قرون وسطایی، مطالعات آمریکای شمالی، فلسفه، علوم سیاسی، جامعه شناسی، اسپانیایی و مطالعات زنان و جنسیت 

دانشکده آموزش: دانشکده آموزش Laurier در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش و پرورش دانشجو می‌پذیرد و در این دوره‌ها آموزش عملی لازم برای تعلیم معلمان جهت حضور در کلاس و همچنین زمینه تحقیقاتی برای پیشرفت دانش و مشارکت در سایر زمینه‌های آموزش را نیز برای متقاضیان تحصیل در این دانشکده فراهم می‌کند. 

دانشکده تحصیلات تکمیلی: در این دانشکده بیش از 45 برنامه آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه‎های مختلف ارائه می‌شود و دانشجو می‌پذیرد.

دانشکده موسیقی: دانشکده موسیقی Laurier به پرورش هنرمندان حوزه موسیقی و ایجاد یک فضای خلاقانه برای موفقیت دانشجویان علاقه مند به موسیقی اختصاص یافته است و در رشته‌های موسیقی محلی، موسیقی و موسیقی درمانی دانشجو می‌پذیرد.

دانشکده علوم: در این دانشکده بیش از 30 برنامه آموزشی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در هفت بخش ارائه می‌شود و چندین مرکز تحقیقاتی برجسته را در خود جای داده است.رشته‌های تحصیلی همچون: بیوشیمی/ بیوتکنولوژی، زیست شناسی، مدیریت بازرگانی، علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی و ریاضیات مالی، شیمی، شیمی و فیزیک، علوم کامپیوتر و فیزیک، علوم داده، علوم محیطی، علوم بهداشتی، حرکت شناسی، ریاضیات، فیزیک، روانشناسی و علوم اعصاب در این دانشکده تدریس ‌می‌شود.

مدرسه تجارت و اقتصاد Lazaridis: رشته‌های مختلف تحصیلی در سه زمینه تجارت، اقتصاد و کارآفرینی و نوآوری اجتماعی در مقاطع مختلف ارائه می‌شود.

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: این دانشکده مدارک تحصیلی را در برنامه‌های آموزشی مختلفی همچون: جرم شناسی، طراحی و توسعه بازی، مطالعات بهداشتی، بهداشت عمومی، روانشناسی و ... ارائه می‌دهد.

دانشکده هنرهای آزاد: اکثر برنامه‌های آموزشی این دانشکده تجربی محور هستند و دانشجویان با حضور در این دانشکده فرصت‌های یادگیری در دنیای واقعی را تجربه می‌کنند. رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: رسانه‌های دیجیتال و روزنامه نگاری، انگلیسی، حقوق بشر و تنوع انسانی، علوم انسانی با بنیادهای رهبری، حقوق و جامعه، طراحی تجربه کاربر و مطالعات جوانان و کودکان 

دانشکده مددکاری اجتماعی Laurier’s Lyle S. Hallman: در این دانشکده برنامه‌های مددکاری اجتماعی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود و در چارچوب کلی عدالت اجتماعی، عدالت و انعطاف پذیری دانشجویان را آموزش می‌دهد.

شهریه دانشگاه ویلفرد لوریر 

هزینه‌های تحصیلی در کشور کانادا به طور معمول در حدود 20 تا 40 هزار دلار کانادا در سال است که بسته به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیل، تمام وقت و یا پاره وقت بودن دوره تحصیل و بین المللی بودن و یا بومی بودن دانشجو متغیر است.

پرطرفدارترین برنامه‌های آموزشی دانشگاه دوره‌های کارشناسی آن است که هزینه سالانه برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دوره‌های کارشناسی دانشگاه ولفرد لوریر بین 27.860 دلار کانادا تا 31.930 دلار کانادا و بسته به رشته تحصیلی متغیر است.

همچنین علاوه بر مبلغ شهریه سالیانه که از دانشجو دریافت می‌شود، هزینه‌های اجباری دیگری مانند بیمه نیز به مبلغ شهریه اضافه می‌شود که در کل در حدود 2.051 دلار تا 2.285 دلار می‌باشد.

لازم است بدانید که اگر قصد اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را دارید علاوه بر هزینه شهریه و هزینه‌های جانبی، مخارج دیگری همچون: اجاره خانه یا هزینه اقامتگاه، برنامه غذایی، ملزومات و کتب درسی، هزینه رفت و آمد و ... به مخارج زندگی و تحصیل در کشور کانادا افزوده می‌شود که بهتر است برای تامین این هزینه‌ها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

رنکینگ دانشگاه ویلفرد لوریر

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics در سال 2022 رتبه دانشگاه ویلفرد لوریر در جهان 879 اعلام شده و همچنین در کشور کانادا رتبه 29 را از آن خود کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ویلفرد لوریر

سالانه چندین برنامه بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی که این دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کرده‌اند و دارای سوابق تحصیلی درخشان و همچنین پیشرفت در طول دوره تحصیل هستند، اعطا می شود.

 در زمان انجام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لوریر دانشجو به طور خودکار برای دریافت بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی ارزیابی می‌شود. این بورسیه تحصیلی بر اساس نمرات و امتیازات دانشجو سنجیده می‌شود و مبلغ آن 5000 دلار کانادا در هر سال است.

همچنین بورسیه تحصیلی در دوران تحصیل نیز برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که به شرایط تحصیلی هر دانشجو بستگی دارد و مبلغ آن بین 500 تا 1.500 دلار کانادا در سال است.

خوابگاه دانشجویی

WLU برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی که خارجی و غیربومی هستند و برای اولین بار از این دانشگاه پذیرش تحصیلی گرفته‌اند، خوابگاه دانشجویی در نظر گرفته است. خوابگاه‌های دانشگاه لوریر در دو سبک متفاوت ساخته شده‌اند: یک نوع اقامتگاه‌های به سبک خوابگاه و نوع دیگر اقامتگاه‌های به سبک آپارتمان هستند.

هزینه اقامتگاه‌های به سبک خوابگاه که در پردیس واترلو مستقر هستند در حدود 6.472 تا 8.114 دلار کانادا و هزینه اقامتگاه‌های به سبک آپارتمان در پردیس واترلو در حدود 5.400 تا 9.118 دلار کانادا و در پردیس برانتفورد در حدود 7.011 تا 7.515 دلار کانادا می‌باشد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، WLU بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.