دانشگاه واترلو یکی از برترین دانشگاه‌های کاناداست. لتس گو یونی در اخذ پذیرش دانشگاه واترلو کانادا و اخذ بورسیه دانشگاه واترلو همراه شماست. دانشگاه دولتی واترلو در شهر واترلو و در استان انتاریو، در سال 1957 تاسیس شد و با 74 دانشجو فعالیت‌های آموزشی اش را آغاز کرد تا در دنیای علم و دانش وارد شود و برای کسب موفقیت‌های علمی با دانشگاه‌های مطرح دنیا به رقابت بپردازد.

پردیس اصلی دانشگاه واترلو در شهر واترلو واقع شده است که مساحت آن بیش از 400 هکتار است که به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود. پردیس جنوبی که مکان ساختمان‌های آموزشی دانشگاه است، پردیس شمالی مربوط به مراکز تحقیقاتی و فناوری دانشگاه می‌شود و پردیس شمال غربی هم به مزارع کشاورزی و زیست محیطی اختصاص پیدا کرده است.

واترلو عضو گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا موسوم به U15 است که در 6 دانشکده و تعدادی موسسات آموزشی وابسته، برنامه‌های آموزشی تعاونی بسیاری را برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند.

در دانشگاه واترلو 41 هزار دانشجو تمام وقت و نیمه وقت در مقاطع تحصیلی مختلف موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه شده‌اند و همچنین بیش از 203 هزار فارغ التحصیل دانشگاه واترلو پس از اخذ مدارک تحصیلی از این دانشگاه وارد بازارهای جهانی کار شدند.

از آنجایی که سطح آموزشی و علمی واترلو بسیار بالا است، هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف دنیا برای گرفتن پذیرش تحصیلی این دانشگاه اقدام می‌کنند که طبق آمار رسمی دانشگاه 21 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی و 40 درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی را دانشجویان بین المللی این دانشگاه تشکیل می‌دهد.

تمرکز اصلی این دانشگاه بر ارائه آموزش‌های تجربی محور، کارآفرینی و نوآوری در دنیای علم و دانش است و به عنوان یک موتور کارآفرین قوی در کشور کانادا و جهان شناخته شده است. همچنین باید خاطر نشان کرد که دانشگاه واترلو همواره سعی بر ارائه بالاترین سطح کیفی آموزش را داشته و دارد.

روحیه کارآفرینی که در بدنه علمی دانشگاه واترلو حاکم شده است به دانشجویان توانایی ارائه راه‌ حل‌های جدید در برابر مشکلات را آموزش می‌دهد و همواره به دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان خود منابع لازم برای تحقق بخشیدن به ایده‌های ذهنی را فراهم می‌کند. 

یادگیری تجربی تمایل دانشجویان را برای ریسک پذیری و داشتن تجربیاتی که باعث تغییر و رشد آن‌ها می‌شود، افزایش می‌دهد که دانشگاه واترلو در این زمینه پیشگام بوده و در این راستا همواره با صنعت همکاری می‌کند تا دوره‌های آموزشی تعاونی را برای افزایش مهارت شغلی دانشجویانش ایجاد کند. 

دانشگاه واترلو در کدام شهر کاناداست

نام دانشگاه واترلو برگرفته از نام شهر محل احداث این دانشگاه است که در جنوب استان انتاریو در کشور کانادا واقع شده است. شهر واترلو کوچکترین شهر منطقه واترلو محسوب می‌شود که به علت نزدیکی به شهر کیچنر، به شهرهای دوقلو نیز معروف شده‌اند.

این شهر به دلیل فاصله یک ساعته با کلان شهر تورنتو و شهر همیلتون از موقعیت مکانی بسیاری خوبی برخوردار است و مکان مناسبی برای متقاضیان تحصیل در کشور کانادا است که به دنبال زندگی در شهرهای کوچک‌تر و به دور از ازدحام کلان‌شهرها هستند.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و انتخاب شهر واترلو، کوچک بودن این شهر است که باعث شده هزینه‌های زندگی در این شهر کاهش پیدا کند و از طرف دیگر فاصله کم آن تا شهر تورنتو همه نیازهای افراد را برطرف می‌کند. با همراهی لتس گو یونی مطالب مفیدی در خصوص زندگی و تحصیل در شهر واترلو کسب کنید.

پذیرش دانشگاه واترلو کانادا

متقاضیان پذیرش تحصیلی از 120 کشور دنیا سالانه دانشگاه واترلو را به دلیل شهرت این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکای شمالی انتخاب می‌کنند. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه واترلو برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از دانشگاه واترلو انگلیسی نباشد و یا 4 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: 

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در هیچ بخش نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 90 و در بخش‌های نوشتن و صحبت کردن نمره کمتر از 25 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در بخش نوشتن و صحبت کردن کمتر از نمره 6.5 نباشد و در بخش خواندن و شنیدن نیز کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 63 و در بخش‌های نوشتن و صحبت کردن 65/ مدرک EFAS با کسب 75 درصد نمره کل

وبلاگ لتس گو یونی مراحل اپلای و چگونگی اپلای کردن را به صورت کاملا تخصصی در مطلب اپلای چیست برای علاقه مندان تحصیل در کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی تشریح کرده است.

رشته‌ های دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا با داشتن 6 دانشکده آموزشی بیش از 100 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلی دیگر برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند که رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی این دانشگاه به شرح زیر است:

دانشکده علوم بهداشتی کاربردی: در این دانشکده رشته‌های مختلفی از جمله: مطالعات بهداشتی، حرکت شناسی، سلامت عمومی، مطالعات تفریحی و اوقات فراغت، تفریح و تجارت ورزشی، تفریح درمانی و توسعه گردشگری تدریس می‌شود.

دانشکده هنرها: در دانشکده هنرهای واترلو تعداد زیادی رشته تحصیلی ارائه می‌شود که عبارت اند از: حسابداری و مدیریت مالی، مردم شناسی، مطالعات کلاسیک، مطالعات ارتباطات، محاسبات و مدیریت مالی، اقتصاد، انگلیسی، هنرهای زیبا، فرانسوی، جنسیت و عدالت اجتماعی، آلمانی، تجارت جهانی و هنرهای دیجیتال، تاریخ، مطالعات حقوقی، مطالعات قرون وسطایی، موسیقی، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات مذهبی، مددکاری اجتماعی، جامعه شناسی، اسپانیایی و تئاتر و اجرا

دانشکده مهندسی: رشته‌های تحصیلی همچون: مهندسی معماری، معماری، مهندسی پزشکیف مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، مهندسی زمین شناسی، مهندسی مدیریت، مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، مهندسی فناوری نانو، مهندسی نرم افزار و مهندسی طراحی سیستم ها در دانشکده مهندسی دانشگاه واترلو ارائه می‌شود.

دانشکده محیط زیست: رشته‌های تخصصی در زمینه محیط زیست و طبیعت همچون: محیط و تجارت، محیط زیست منابع و پایداری، جغرافیا و هوانوردی، جغرافیا و مدیریت محیط زیست، نقشه برداری، توسعه بین المللی و برنامه ریزی در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده ریاضیات: رشته‌های تحصیلی همچون: ریاضیات کاربردی، آمار زیستی، مدیریت بازرگانی و علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی و ریاضیات، بهینه سازی، ریاضیات محاسباتی، علوم کامپیوتر، محاسبات و مدیریت مالی، علوم داده، مدیریت فناوری اطلاعات، اقتصاد، امور مالی، فیزیک و ... را ارائه می‌کند.

دانشکده علوم: در دانشکده علوم واترلو رشته‌های تحصیلی همچون: بیوشیمی، زیست شناسی، علوم پزشکی، بیوتکنولوژی/ حسابداری حرفه ای، علم شیمی، علوم زمین، علوم محیطی، علوم فیزیک، علوم زیستی، روانشناسی، مواد و علوم نانو، فیزیک ریاضی، شیمی دارویی، بینایی سنجی، داروسازی، فیزیک و نجوم، علم و هواپیمایی و علم و تجارت تدریس می‌شود.

شهریه دانشگاه واترلو کانادا 

هزینه تحصیل در برنامه‌های مختلف آموزشی دانشگاه واترلو با توجه به سطح و مدت زمان هر دوره تحصیلی متفاوت است. میانگین شهریه تخمین زده شده برای دانشجویان بین المللی که قصد ثبت پذیرش تحصیلی در یکی از برنامه‌های این دانشگاه را دارند، در حدود 40.900 تا 61،300 دلار کانادا در هر سال تحصیلی می‌باشد. شهریه برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد طبق دانشکده‌های این دانشگاه در زیر آورده شده است:

به طورمثال شهریه سالیانه تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار که در دانشکده مهندسی دانشگاه واترلو ارائه می‌شود در حدود 61.300 دلار کانادا است. همچنین شهریه رشته‌های دانشکده‌های هنرها و علوم بهداشت کاربردی در حدود 40.900 دلار کانادا می‌باشد.

علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه‌های دیگری در طول دوران تحصیل و زندگی در کانادا برآورد می‌شود که دانشجوی بین المللی باید آن‌ها جبران کند. هزینه ها و مخارج جانبی زندگی در کانادا عبارت اند از: هزینه اقامت در خوابگاه و یا اجاره خانه، ملزومات تحصیل، وعده‌های غذایی و ... که به طور تقریبی مبلغی در حدود 5 تا 7 هزار کانادا در سال تخمین زده می‌شود.

رنکینگ دانشگاه واترلو کانادا

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه واترلو براساس آخرین آمار که در ابتدای سال 2023 بررسی کرده است، رتبه جهانی 154 را برای این دانشگاه اعلام کرده است و از آن با عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا نام برده است.

بورسیه دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو برای کمک به دانشجویان بین المللی خود کمک‌های مالی زیادی در قالب برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوائز ارائه می‌دهد. برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوائز این دانشگاه مبتنی بر شایستگی علمی دانشجو هستند و هر دانشجو که نیاز به کمک مالی داشته باشد می‌تواند از این بورسیه تحصیلی و جوائز مالی استفاده کند. برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی واترلو که در زمان اخذ پذیرش تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌شوند در زیر شرح داده شده است:

بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی: این بورسیه تحصیلی به دانشجوی بین المللی که میانگین پذیرش 90 درصد و یا بالاتر را کسب کرده باشد و در یک دوره کارشناسی تمام تمام وقت دانشگاه و برای بار اول ثبت نام کند، تعلق می‌گیرد و مبلغ این بورسیه تحصیلی 10 هزار دلار کانادا می‌باشد.

بورسیه تحصیلی President: این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی تعلق می‌گیرد که میانگین پذیرش 90 تا 95 درصد را کسب کنند و تا اوایل ماه می برای اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه اقدام کنند. مبلغ این بورسیه تحصیلی 2000 دلار کانادا است.

بورسیه تحصیلی لیاقت: این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی تعلق می‌گیرد که میانگین پذیرش 85 تا 90 درصد را کسب کنند و تا اوایل ماه می برای اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه اقدام کنند. مبلغ این بورسیه تحصیلی 1000 دلار کانادا است.

علاوه بر موارد فوق دانشگاه واترلو چندین بورسیه تحصیلی مبتنی بر برنامه‌های آموزشی خاص ارائه می‌دهد که دانشجویان می‌توانند با پر کردن فرم‌های مربوطه در زمان ثبت پذیرش تحصیلی از این جوایز بهره مند شوند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه واترلو گزینه‌های اقامتی بسیاری هم در داخل پردیس دانشگاه و هم خارج از دانشگاه به دانشجویان بین المللی و غیر بومی خود ارائه می‌دهد که در سبک‌ها، امکانات و قیمت‌های مختلف در دسترس هستند. متقاضیان می‌توانند متناسب با نیاز و توانایی مالی خود گزینه مورد نظر را انتخاب کنند.

این دانشگاه 4 مجموعه اقامتی در داخل پردیس دانشگاه را برای دانشجویان سال اول خود تضمین می کند که ظرفیت کلی آن‌ها بیش از 2000 دانشجو است که هزینه این خوابگاه‌ها بسته به مدت زمان اقامت و نوع اتاق انتخابی از 2.400 دلار کانادا تا 3.200 دلار کانادا در هر ترم متغیر است.

همچنین دانشگاه واترلو برای دانشجویان بین المللی خود گزینه‌های مسکن خارج از دانشگاه را نیز فراهم می‌کند. متوسط اجاره بها در شهر واترلو به خصوص در تابستان ارزانتر و آسان است و برای دانشجویان بین المللی کاملاً مقرون به صرفه است. هزینه برآورد شده برای مسکن خارج از دانشگاه با خدمات عمومی در حدود 600 دلار کانادا در هر ماه می‌باشد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه واترلو بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.