دانشگاه ساسکاچوان در کشور کانادا واقع شده است. درباره شهریه دانشگاه ساسکاچوان و رتبه دانشگاه ساسکاچوان با لتس گو یونی بیشتر بدانید. دانشگاه دولتی ساسکاچوان (University of Saskatchewan) بزرگترین دانشگاه در استان ساسکاچوان و در قسمت شرقی رودخانه جنوبی ساسکاچوان در شهر ساسکاتون و در کشور پهناور کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1907 و با هدف ارائه تسهیلات آموزشی برای تمام افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، عقیده و یا مذهب آن‌ها، فعالیتش را آغاز کرد.

دانشگاه ساسکاچوان در ابتدا به عنوان یک کالج کشاورزی فعالیت‌های آموزشی خود را شروع کرد و به تدریج وارد حوزه‌های آموزشی دیگر شد. وسعت دانشگاه Saskatchewan به خاطر وجود زمین‌های کشاورزی که به منظور تحقیق و پژوهش در زمینه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار زیاد است.

دانشگاه ساسکاچوان 3 پردیس به نام‌های پردیس ساسکاتون، رجینا و شاهزاده آلبرت دارد که در این سه پردیس تعداد بیشماری موزه‌های هنری، باغ‌های زیبا، کتابخانه، سالن و استودیو ورزشی و ... موجود است. 

دانشگاه Saskatchewan بیش از 25 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که از این تعداد بیش از 3300 دانشجو از 130 کشور دنیا موفق به گرفتن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه شده‌اند و در حال حاضر در کشور کانادا تحصیل می‌کنند. همچنین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بیش از 160 هزار نفر می‌باشد.

دانشگاه ساسکاچوان تنها دانشگاه کانادایی است که با دانشگاه آکسفورد بریتانیا همکاری‌های علمی دارد و همچنین عضو گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا (U15) است. دانشگاه ساسکاچوان خانه تحقیقات پیشرفته در جهان در زمینه‌های با اهمیت جهانی همچون امنیت منابع آبی، غذایی و بیماری‌های عفونی می‌باشد و رتبه اول دانشگاه‌های کانادا در تحقیقات در زمینه منابع آب را به ‌دست آورده است.

طی تحقیقات به عمل آماده میزان رضایت دانشجویان این دانشگاه 90 درصد و میزان قبولی پذیرش 80 تا 90 درصد بوده است که این آمار سبب شده تا مشتاقان تحصیل در کشور کانادا، دانشگاه Saskatchewan را به عنوان یک گزینه خوب در نظر بگیرند و برای گرفتن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنند.

دانشگاه ساسکاچوان در پاییز، زمستان و بهار پذیرش دانشجو دارد و رشته‌های پر تقاضای آن کشاورزی، حقوق، مهندسی و پرستاری می‌باشد.

دانشگاه ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان در استان ساسکاچوان و در شهر ساسکاتون در کشور کانادا واقع شده است که یکی از قوی‌ترین اقتصادهای کانادا و بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده پتاس و اورانیوم در جهان است. 

این استان از غرب با استان آلبرتا، از شرق با منیتوبا، از شمال شرقی با نوناووت و از جنوب با ایالات متحده آمریکا دارای مرزهای مشترک است. 

در استان ساسکاچوان حدود 100 هزار دریاچه وجود دارد که تقریبا 10 درصد سطح این استان زیبا را آب پوشانده است. استان Saskatchewan از لحاظ فرهنگی بسیار متنوع است و هرساله میزبان جشنواره‌های فرهنگی و هنری بسیاری در کشور کانادا است.

سیستم آموزش و پرورش ساسکاچوان در هر سطحی، فرصت های عالی شغلی را برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، فراهم می کند و همه فارغ التحصیلان از مؤسسات واجد شرایط ساسکاچوان و همچنین ساکنان ساسکاچوان، برای درخواست برنامه تحصیلات تکمیلی استانی واجد شرایط هستند.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان و مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، به راحتی از طریق لتس گو یونی این کار را انجام دهید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان

موسسه آموزشی ساسکاچوان به منظور کمک‌های مالی به دانشجویان خوب و با استعداد این دانشگاه هرساله تعداد زیادی بورسیه‌ تحصیلی برای این گروه در نظر می‌گیرد و یکی از این بورسیه‌ها مربوط به دانشجویان جدیدالورود است.

زمانی که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه Saskatchewan اقدام می‌کنید، به صورت اتوماتیک و خودکار وارد لیست بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان تازه وارد دانشگاه می‌شوید. این بورسیه تحصیلی براساس سوابق تحصیلی شما محاسبه و در نهایت براساس نمره میانگینی که کسب می‌کنید به شما تعلق می‌گیرد.

درصورت کسب حداقل میانگین 85 تا 89.9 درصد مبلغ 500 دلار کانادا، 90 تا 92.9 درصد مبلغ 1000 دلار کانادا، 93 تا 94.9  درصد مبلغ 2000 دلار کانادا و 95 درصد و بیشتر مبلغ 3000 دلار کانادا بورسیه دریافت می‌کنید.

علاوه بر بورسیه دانشجویان ورودی هرساله جوایز و بورسیه‌های متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه ساسکاچوان در نظر گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها که براساس پیشرفت‌های تحصیلی دانشجویان به مبلغ 10 هزار دلار کانادا است، به صورت خودکار اعمال می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی، مطلب بورسیه تحصیلی چیست وبلاگ لتس گو یونی را مطالعه کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان

در زمان تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانید برای خانواده خود ویزای اقامت در کانادا را بگیرید و با خانواده خود زندگی و تحصیل کنید و بعدها برای گرفتن اقامت دائم کشور کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.

دانشگاه Saskatchewan همانند بسیاری از دانشگاه‌های کشور کانادا به دانشجویان خود اجازه کار کردن در زمان تحصیل را می‌دهد که این تجربه‌های کاری به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا برای آینده شغلیشان آمادگی کسب کنند.

همچنین دانشگاه ساسکاچوان موقعیت‌های شغلی داخل پردیس، خارج پردیس و همکاری‌های علمی با دانشگاه را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم می‌کند.

دانشگاه ساسکاچوان 3 نوع خوابگاه در داخل پردیس‌ها به نام‌های: College Quarter، Voyageur Place و  McEown Park دارد که امکانات مورد نیاز دانشجویان در آن‌ها موجود است. همچنین دانشگاه تعداد زیادی خوابگاه در خارج پردیس دانشگاه دارد که افرادی که خواهان این نوع خوابگاه‌ها هستند، باید در زمان اقدام به پذیرش برای گرفتن این خوابگاه‌ها هم اقدام کنند.

در دانشگاه Saskatchewan خدمات بسیاری اعم از آموزشی و غیرآموزشی مثل: تیم‌های ورزشی، مرکز درمانی، کتابخانه، موزه و گالری‌ها و ... در اختیار دانشجویان است.

رشته‌ های دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان کانادا 17 دانشکده و چند کالج دارد که بیش از 130 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و بیش از 80 برنامه و رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌کند. دانشکده‌های تخصصی دانشگاه ساسکاچوان عبارت‌اند از: دانشکده کشاورزی و منابع زیستی، هنر و علوم، دندان‌پزشکی، آموزش، مهندسی، داروسازی و تغذیه، حرکت شناسی، حقوق، پزشکی، پرستاری، تحصیلات تکمیلی و همچنین مدرسه تجارت ادواردز، دانشکده محیط زیست و توسعه پایدار، دانشکده علوم توانبخشی، کالج سنت توماس مور،  مرکز زبان دانشگاه Saskatchewan و کالج دامپزشکی که به صورت کاملا تخصصی و با ارائه آموزش‌های پژوهش محور فعالیت می‌کنند. 

دانشکده‌ی کشاورزی و منابع زیستی رشته‌های همچون: تجارت کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، زراعت، علوم زیستی و حیوانات، علوم محیطی، علوم غذایی و فراورده‌های زیستی، علوم باغبانی، خاک‌شناسی در دوره‌های مختلف تحصیلی ارائه می‌کند.

دانشکده هنر و علوم بیش از 70 برنامه آموزشی همچون: باستان‌شناسی، ریاضیات کاربردی، تاریخ هنر، بیوشیمی، علوم سلولی، مطالعات کلاسیک قرون وسطایی و رنسانس، علوم کامپیوتر، نمایش، مطالعات بین‌الملل، زبان‌های مدرن، موسیقی، فلسفه، روانشناسی، جامعه شناسی، مطالعات زنان و ... در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می‌کند.

مدرسه تجارت ادوارز همانند دیگر دانشکده‌های دانشگاه Saskatchewan کانادا رشته‌های تخصصی در زمینه تجارت و کسب و کار همچون: حسابداری، امور مالی و سرمایه‌گذاری، منابع انسانی، مدیریت و بازاریابی را برای دانشجویان خود تدریس می‌کند.

دانشکده مهندسی دانشگاه ساسکاچوان در رشته‌های مهندسی همچون: مهندسی شیمی، عمران، کامپیوتر، الکترونیک، فیزیک، محیط زیست، زمین‌شناسی و مکانیک آموزش‌های تخصصی ارائه می‌کند و همچنین تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی که در دانشکده مهندسی این دانشگاه پذیرفته شده‌اند باید قبل از اقدام برای پذیرش در برنامه‌های سال‌های دوم و بالاتر، در ابتدا یک سال آموزش‌های مشترک تمامی رشته‌های مهندسی که به عنوان هسته آموزش مشترک سال اول شناخته می‌شود را به پایان برسانند.

در دانشکده‌های دندانپزشکی، حقوق، حرکت‌شناسی، پزشکی، آموزش و پرورش، پرستاری، داروسازی و تغذیه، محیط زیست و توسعه پایدار، علوم توانبخشی و دامپزشکی فقط رشته تخصصی این دانشکده‌ها به صورت انحصاری در تمامی مقاطع ارائه می‌شود.

شهریه دانشگاه ساسکاچوان

شهریه سالانه دانشگاه Saskatchewan با افزایش 3 تا 5 درصدی در سال تحصیلی 2021- 2022، بسته به رشته تحصیلی 6 هزار تا 17 هزار دلار اعلام شده است. هزینه تحصیل که به ازای تعداد واحدهای انتخابی و رشته تحصیلی محاسبه می‌شود، برای دوره‌های کارشناسی که مستقیما پس از دبیرستان در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند مبلغی بین 18 هزار دلار کانادا تا 24 هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیلی می‌باشد. همچنین دوره‌هایی که به صورت غیر مستقیم پذیرش دارند هم مبلغی بین 17 هزار دلار کانادا تا 67 هزار دلار کانادا متغیر است.

علاوه بر شهریه، دانشگاه مبلغی حدود 850 دلار کانادا در ازای خدماتی همچون: بیمه خدمات درمانی و دندانپزشکی، فعالیت‌های ورزشی، حمل و نقل و ... در هر سال تحصیلی از دانشجو دریافت می‌شود.

همچنین هزینه‌های ملزومات تحصیل مثل کتاب و ... به صورت تقریبی بین 1500 تا 2500 دلار کانادا در سال می‌باشد.

رتبه دانشگاه ساسکاچوان

بنابر اطلاعات و نتایج آماری ارائه شده در وب‌سایت QS در سال 2023، رنکینگ فعلی دانشگاه Saskatchewan در بین دانشگاه های کانادایی 17 و در بین دانشگاه های جهان در رتبه 458 است.

شرایط پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکاچوان در ابتدا باید رشته مورد نظر را انتخاب کرده و سپس براساس رشته انتخاب شده مراحل مختلف پذیرش را طی کنید تا پذیرش تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان را  دریافت کنید. روش‌های اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه Saskatchewan برای رشته‌های کشاورزی و منابع زیستی، هنرها و علوم، آموزش، مدرسه تجارت ادواردز، مهندسی و حرکت شناسی به صورت مستقیم از دبیرستان است و بعضی از رشته‌ها مانند دندانپزشکی، حقوق، پزشکی، پرستاری، تغذیه، داروسازی و دامپزشکی به صورت غیر مستقیم و نیازمند به تحصیلات دانشگاهی می‌باشد. حداقل مدارک مورد نیاز برای اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکاچوان به روش مستقیم به شرح زیر است:

•    داشتن مدرک پیش دانشگاهی

•    ریز نمرات دوره متوسطه

•    نمره میانگین پذیرش

•    مهارت در زبان انگلیسی

*نمره میانگین پذیرش برای رشته‌های با پذیرش مستقیم براساس سوابق تحصیلی دوره متوسطه و ریزنمرات تحصیلی محاسبه می‌شود که مهمترین فاکتورها نمره دروس زبان، ریاضی، زیست‌شناسی و علوم طبیعی، علوم انسانی و اجتماعی و هنر می‌باشد. حداقل نمره میانگین برای پذیرش 24 است.

*اثبات مهارت در زبان انگلیسی روش‌های مختلفی دارد: اتمام تحصیلات دبیرستان (متوسطه) به زبان انگلیسی، اتمام یک برنامه آموزش زبان انگلیسی تأیید شده توسط دانشگاه و یا داشتن حداقل نمرات یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی که به شرح زیر است:

مدرک IELTS: حداقل نمره 6.5 

مدرک TOEFL:  حداقل نمره 86 برای آزمون اینترنتی

مدرک CanTEST: حداقل نمره 4.5

مدرک CAEL: نمره 70

مدرک MELAB: نمره 85

مدرک PTE: نمره کلی 63

مدرک CAE: نمره 65 و C

مدرک Duolingo: نمره 110 یا بیشتر

*لازم به ذکر است که در زمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی باید شرایط و مدارک مورد نیاز را  براساس رشته انتخابی خود آماده کنید.

نتیجه گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه ساسکاچوان بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا را بگیرید.