دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا Trinity Western University یکی از موسسات آموزشی خصوصیِ مسیحی این کشور است که در شهر لَنگلی استان بریتیش کلمبیا واقع شده و مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا و استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. دانشگاه ترینیتی وسترن که به اختصار TWU نیز خوانده می‌شود، روی آموزش هنرهای لیبرال متمرکز شده و در تمامی برنامه‌های تحصیلی میزبان متقاضیان تحصیل در کانادا نیز می‌شود.

جهت شناخت بیشتر این موسسه آموزشی و آشنایی با نحوه دریافت پذیرش تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی تا پایان این صفحه با لتس گو یونی همراه باشید.  

دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

پردیس دانشگاهی Trinity Western در نزدیکی دهکده باستانی لنگلی، کارخانه چرم هادسون بِی و شاخابی از رودخانه فریزر گسترده شده است. تاریخچه دانشگاه TWU ریشه در مطالعات مسیحی پروتستان دارد؛ در سال 1957 کمیته‌ای از محققان مذهبی مسیحی به دنبال احداث کالج هنرهای لیبرال، علوم و مطالعات حرفه‌ای در سواحل اقیانوس آرام شمالی، دست به تاسیس این دانشگاه زدند. 

کالج ترینیتی جونیور به عنوان کالج دو ساله در سال 1962 آغاز به کار کرد و پس از یک دوره رشد و گسترش قابل توجه در شمار دانشجویان و برنامه‌های تحصیلی متنوع، 10 سال پس از تاسیس به کالج Trinity Western تغییر یافت. در سال 1985 دولت استانی بریتیش کلمبیا این نهاد را در موقعیت فعلی خود برای دانشگاه مسیحی Trinity Western University بودجه خصوصی تنظیم کرد و این موسسه آموزشی را به عنوان دانشگاه ترینیتی وسترن معرفی کرد.

دانشگاه Trinity Western چهارمین دانشگاه قدیمی استان پس از دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار محسوب می‌شود و بزرگترین دانشگاه مسیحی با بودجه خصوصی کانادا لقب گرفته است. این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا AUCC است.

میانگین تعداد دانشجویان در کلاس‌های دانشگاه Trinity Western حدود 25 نفر است، نسبت استاد به دانشجو 1 به یازده اعلام شده و حدود 250 مدرس در این مجموعه مشغول به تدریس هستند. بیش از 85 درصد استادان این موسسه آموزشی مدرک دکتری خود را دریافت کرده‌اند.

با اینکه Trinity Western University دانشگاهی خصوصی و به نسبت کوچک است، فرصت‌های مقرون به صرفه و خوش‌آتیه‌ای را در اختیار دانشجویانش قرار می‌دهد که کمتر در موسسات آموزش عالی بزرگ‌تر دیده می‌شود. بودجه‌ای که این دانشگاه در اختیار پژوهش‌گران و محققان قرار می‌دهد با برترین دانشگاه‌های کانادا مقایسه می‌شود. دانشگاه Trinity Western چهار کرسی پژوهشی این کشور را در اختیار دارد و برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌کند.

در ابتدای سال 2023، دانشگاه ترینیتی وسترن رتبه 61 را در کشور کانادا و رتبه 2495 را در رتبه بندی کلی جهانی در سال 2023 کسب کرده است.

پردیس های دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

پردیس اصلی دانشگاه در جنوب غربی کلانشهر ونکوور واقع شده و تا مرکز این شهر حدود یک مسافت 45 دقیقه‌ای راه در پیش است. مرکز شهر آمریکایی سیاتل تا این موسسه آموزشی حدود 2 ساعت فاصله است. در این پردیس دانشجویانِ مشغول به تحصیل در کانادا از امکاناتی نظیر خوابگاه با برنامه‌های غذایی، خدمات بهداشتی و سلامت، سالن‌های تناسب اندام و امکانات ورزشی، کتابخانه و فروشگاه کتاب و لوازم تحریر و فضای مختص مطالعه بهره‌مند شوند. 

دانشگاه Trinity Western پردیس‌ها و شعبه‌های دیگری نیز در شهرهای مختلف استان دایر کرده است؛ پردیس بلینگهام که دوره‌های کارشناسی 24 ماهه ارائه می‌کند، پردیس ریچموند، پردیس سالت اسپرینگ و همچنین پردیس اتاوا در استان انتاریو Booth House از جمله مهم‌ترین شعبه‌های این دانشگاه محسوب می‌شوند.

دپارتمان علوم سیاسی، تاریخ، زبان انگلیسی، و جغرافیا در پردیس اصلی شهر لنگلی واقع شده است. دانشکده هنر، رسانه و فرهنگ و همچنین دانشکده علوم طبیعی و کاربردی در این محوطه دانشگاهی Trinity Western University جای گرفته است.
در پردیس شهر بلینگهام ایالت واشینگتن آمریکا Trinity Western University دوره‌های کارشناسی روانشناسی، علوم اجتماهی و رهبری را برگزار می‌کند. 

پردیس ریچموند Trinity Western University نیز برنامه‌های تحصیلی دوره کارشناسی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد.

خوابگاه های دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

دانشجویان غیر بومی دانشگاه Trinity Western می‌توانند از اقامتگاه‌های متنوع پردیس دانشگاهی بهره‌مند شوند و در هزینه و زمان خود به میزان چشم‌گیری صرفه‌جویی کنند. دانشگاه ترینیتی وسترن 8 اقامتگاه مختلف در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد؛ خوابگاه داگلاس با ظرفیت 333 دانشجو در اتاق‌های دوخوابه، خوابگاه فریزر با ظرفیت 74 دانشجو در اتاق‌ها یک تا چهارخوابه، خوابگاه نورث‌وست با ظرفیت 148 دانشجو در اتاق‌های آپارتمانی، خوابگاه رابسون با ظرفیت 92 نفر و خوابگاه اسکیدمور با اتاق‌های یک تا چهارخوابه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا Trinity Western University طراحی شده است. 

بسته به نوع اقامتگاه‌ها امکاناتی نظیر اتاق مطالعه، اتاق جلسات، تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ، میز بیلیارد،  آشپزخانه با امکانات پخت‌وپز، سالن غذاخوری، صندلی و میز برای میان وعده‌ها یا مطالعه، میز پینگ‌پنگ، لباس‌شویی و خشک‌کن، اینترنت پرسرعت، یخچال، وایت‌برد، مایکروفر، کافه، قهوه و چای ساز، و انباری قفل‌دار را در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می‌دهد.

دانشکده های دانشگاه های ترینیتی وسترن کانادا

سالانه بیش از 4 هزار دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه Trinity Western می‌شوند که بالغ بر نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی و حدود 1900 نفر در مقاطع عالی به تحصیل می‌پردازند. از این شمار حدود 72 درصد دانشجویان بومی، 12 درصد دانشجویان آمریکایی و حدود 13 درصد را دانشجویان بین‌المللی در این موسسه آموزشی مشغول به تحصیل می‌شوند.

دانشجویان دانشگاه Trinity Western در دانشکده‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده علوم طبیعی و کاربردی، دانشکده هنر، رسانه و فرهنگ، دانشکده تجارت، دانشکده سینتیک انسانی، دانشکده آموزش و دانشکده پرستاری و همچنین کالج کاتولیک اقیانوس آرام رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی مورد نظر خود را برمی‌گزینند.

حدود 50 رشته تحصیلی در دپارتمان‌های این دانشگاه ارائه می‌شود؛ تحصیل دانشجویان بین‌المللی که برای مهاجرت تحصیلی این دانشگاه را برگزیده‌اند محدودیتی ندارند؛ برای این منظور ابتدا باید رشته مورد نظر را برگزید، سپس شرایط دریافت پذیرش تحصیلی را مطالعه کرد.

رشته های دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

برای انتخاب برنامه‌های تحصیلی Trinity Western University باید لیست به‌روز رشته‌های تحصیلی و برنامه‌های تحصیلی را دریافت کرد و پس از انتخاب جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کرد. در حال حاضر در دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی رشته‌های مطالعات کتاب مقدس، مسیحیت و فرهنگ، انگلیسی و نویسندگی خلاقانه، مطالعات جنسیت، مطالعات عمومی، جغرافیا، تاریخ، خدمات انسانی، علوم انسانی، مطالعات درون فرهنگی، مطالعات بین‌الملل، زبان‌شناسی، فلسفه، مطالعات سیاسی، روانشناسی، مطالعات مذهبی، مطالعات اجتماعی، جامعه‌شناسی، و رشته زبان‌ها و فرهنگ‌های دنیا تدریس می‌شود.

در دانشکده علوم طبیعی و کاربردی رشته‌های بیولوژی، بیوتکنولوژی، شیمی، علوم، مطالعات زیست‌محیطی، ریاضیات، ریاضیات و علوم محاسباتی، فیزیک، دوره‌های پیش مهندسی، و دوره‌های پیش‌نیاز تحصیلی برای رشته‌های تخصصی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) ارائه می‌شود.

دانشکده هنر، رسانه و فرهنگ رشته‌های بازیگری، هنر و طراحی، هنر، رسانه و فرهنگ، رسانه و ارتباطات، موسیقی، تئاتر، ارتباطات گروهی، هنرهای مذهبی را تدریس می‌کند.

در دانشکده بازرگانی دوره‌های کارشناسی بازرگانی (حسابداری، امورمالی، مدیریت منابع انسانی، بازرگانی بین‌المللی، مدیریت و رهبری، بازاریابی)، کارشناسی هنر در بازرگانی (bachelor of arts in business)، مدیریت ورزش و تفریح (sport and leisure management)، ارتباطات گروهی، و دوره‌های ام بی ای را برگزار می‌کند.

دانشکده آموزش شامل رشته‌های آموزش، مطالعات آموزشی، آموزش کودکان استثنایی، و رشته رهبری آموزشی (educational leadership) برگزار می‌شود.

دانشکده سینتیک انسانی (حرکت‌شناسی انسان: human kinetics) رشته‌های تربیت بدنی مدرسه (مقطع ابتدایی)، کینزیولوژی، مدیریت ورزش و تفریح، سینتیک انسانی یا حرکت‌شناسی انسانی را ارائه می‌کند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی نیز همان‌طور که از نامش دریافت می‌شود، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته‌های مطالعات کتاب مقدس، ام بی ای، روانشناسی مشاوره، رهبری آموزشی، مطالعات آموزشی – آموزش کودکان استثنایی، زبان‌شناسی، پرستاری، تسول (TESOL) و ... پذیرش می‌کند.

دانشکده پرستاری نیز شامل رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی علوم پرستاری می‌شود. دریافت پذیرش تحصیلی رشته‌های فوق هر یک مدارک و شرایط منحصر به فرد خود را دارد؛ جهت بررسی وضعیت تحصیلی خودتان می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی را در سایت لتس گو یونی پر کنید و شرایط خود را برای تحصیل در کانادا محک بزنید.

شرایط پذیرش دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا با ارائه مدارک و مهیا کردن شرایطی خاص امکان‌پذیر است؛ از جمله مدارک مورد نیاز می‌توان به مدرک زبان، مدرک فارغ‌التحصیلی با نمره مناسب و سوابق تحصیلی، و از جمله شرایط مورد نیاز می‌توان به شرایط سنی اشاره کرد.

تحصیل در کانادا به عنوان یک کشور انگلیسی‌زبان (در برخی شهرها فرانسوی‌زبان) نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارد؛ این مدرک تسلط متقاضی مهاجرت تحصیلی را به زبان انگلیسی اثبات می‌کند. ارائه مدارک معتبر و بین‌المللی مانند آیلتس و تافل برای دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین ویزای تحصیلی کانادا ازامی است.

دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه ترینیتی وسترن دوره کارشناسی نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و مدرک زبان تافل با حداقل نمره 88 و نمره 7 آیلتس و 100 تافل برای پذیرش تحصیلی مقاطع عالی دارد. 

اگر متقاضی پذیرش تحصیلی نمره مورد نظر دانشگاه Trinity Western را در مدرک زبان نداشته باشد، می‌تواند با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط وارد دانشگاه شده و پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی، دوره تخصصی تحصیلی را آغاز کند.

دریافت پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی 12 ساله از دبیرستان (دیپلم و پیش‌دانشگاه) با نمره معدل متوسط به بالا دارد. البته برخی رشته‌های تحصیلی شرط نمره پایانی در برخی دروس نیز دارند؛ برای مثال نمره پایان ترم در درس ریاضی برای دریافت پذیرش تحصیلی از رشته‌های مربوط به این درس مانند رشته‌های مهندسی اهمیت دارد.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ترینیتی وسترن در کنار مدارک بالا، به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی با نمره معدل GPA حداقل 3، کسب حدنصاب نمره آزمون GMAT بسته به رشته مورد نظر، حداقل 2 توصیه نامه از دانشگاه و استادان پیشین، رزومه تحصیلی آکادمیک، و انگیزه‌نامه تحصیلی به زبان انگلیسی نیاز دارد. در برخی موارد مصاحبه حضوری (آن‌لاین برای دانشجویان بین‌المللی از طریق اسکایپ) و ارائه سابقه کاری مربوط 3 تا 5 ساله نیز الزامی است. 

پس از تکمیل فرم پذیرش تحصیلی اسکن و ترجمه تمامی مدارک فوق باید ضمیمه درخواست متقاضی مهاجرت تحصیلی شود. پس از تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی صادر می‌شود که مهم‌ترین مدرک برای درخواست ویزای تحصیلی کاناداست. حالا همه چیز برای مهاجرت تحصیلی مهیاست!

هزینه تحصیل در دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا

شهریه سالانه دانشگاه ترینیتی وسترن به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد؛ اما به طور میانگین سالانه حدود 17,808 دلار باید برای شهریه سالانه دانشگاه Trinity Western University در نظر گرفت. در کنار شهریه، هزینه‌های ثبت‌نام، ادمیشن فی، و ... نیز وجود دارد؛ در واقع سالانه نزدیک به 20 هزار دلار باید برای تحصیل در کانادا در نظر گرفت.

افزون بر این، اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه Trinity Western نیز بسته به نوع و خدمات آن سالانه حدود 3,850 تا 5,100 دلار کرایه دارد. استفاده از برنامه غذایی اقامتگاه‌های این موسسه آموزشی نیز بسته به نوع آن 4,230 دلار تا 6,032 دلار اعلام شده است. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه ترینیتی وسترن

بر اساس قوانین این دانشگاه دانشجویان می‌توانند در برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی شرکت کنند اما به میزان کم و در شرایط خاص! در این خصوص بهتر است با کارشناسان ما در لتسگویونی تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی نمایند.

درخواست بورسیه تحصیلی باید در زمان ثبت‌نام به ثبت برسد؛ برای این منظور باید مدارک و شرایط مورد نیاز در پرونده‌ای جداگانه تحویل دانشگاه داده شود؛ از جمله آخرین مدرک تحصیلی و مدرک زبان با نمره‌ای چشمگیر. پس همین حالا جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.