دانشگاه کوئین (که به صورت "دانشگاه کویین" و "دانشگاه کویینز" هم بیان می‌شود) یکی از دانشگاه‌های دولتی و نام‌آشنای کاناداست که در شهر کینگستون استان انتاریو واقع شده است. شهرت این دانشگاه در بین برترین دانشگاه‌های جهان توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی را به خود جلب کرده است.

تحصیل در دانشگاه کوئین کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارد و با ارائه مدارک و شرایط خاص این موسسه آموزشی می‌توان تحصیل در کانادا را در رزومه تحصیلی به ثبت رساند. نحوه دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه کوئین و آشنایی با خدمات این دانشگاه را در لتس گو یونی بخوانید. 

دانشگاه کوئین کانادا

با توجه به ریشه سیاسی آن، تعداد زیادی از دانشگاه‌های جهان «کوئین» نام گرفته‌اند؛ به همین دلیل این موسسه آموزشی در متون به Queen's University at Kingston شهرت یافته است، اما در میان بومیان کانادا Queen's University یاQueen's  نیز خوانده می‌شود. 

با بیش از 170 سال قدمت، دانشگاه کوئین جایگاه علمی پژوهشی درخشانی در میان دانشگاه های کانادا کسب کرده و با حفظ بافت قدیمی و سنتی این کشور آموزش را در سازه‌هایی از جنس آهک در سواحل و اسکله دریاچه انتاریو برای دانشجویان بین‌المللی نیز مقدر کرده است. دانشگاه کویینز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های کانادا با منشور سلطنتی ملکه ویکتوریا آغاز به کار کرد و تاثیر ژرفی در پیشرفت‌های علمی-فرهنگی و تحصیلات عالی شهروندان داشته است.

دانشگاه کوئین کانادا استان انتاریو در حومه شهر کینگستون قرار دارد و ده‌ها موسسه آموزشی دیگر را در برگرفته است. کلیسای اسکاتلند در سال 1841 کالج کویینز را با منشور سلطنتی دریافتی از سوی ملکه ویکتوریا تاسیس کرد.

اولین کلاس‌های دانشگاه کویین با هدف آماده‌سازی دانشجویان برای وزارت و امور سیاسی در 7 مارس 1842 با 13 دانشجو و دو استاد برگزار شد. در سال 1869 دانشگاه کویینز به عنوان اولین دانشگاه غرب کانادا معرفی شد که برای زنان نیز پذیرش تحصیلی صادر کرد. در سال 1883 با واکنش کارکنان و دانشجویان مرد نسبت به حضور زنان در کلاس‌های پزشکی دانشگاه، کالج آموزش پزشکی وابسته به دانشگاه کوئین برای تحصیل زنان در این رشته تاسیس شد.

ساختمان‌های دانشگاه کویین در سال‌های مختلف ساخته شده است؛ ساخت بنای ساهر هیل همزمان با افتتاح دانشگاه در سال 1839 به پایان رسید و قدیمی‌ترین سازه این موسسه آموزشی به حساب می‌آید، و جدیدترین بنا میچل هال است که در سال 2018 افتتاح شده است. گرنت هال دانشگاه Queen's که در سال 1905 ساخته شده، به یکی از جاذبه‌های این شهر تبدیل شده است. در واقع قرن بیستم مصادف بود با گسترش سریع و تجهیزات مدرن دانشگاه کویین.

علاوه‌بر محوطه پردیس اصلی در شهر کینگستون، دانشگاه کویین در اطراف این شهر، مرکز شهر فرانتنک و دریاچه ریدو در استان انتاریو پراکنده شده است. در ضلع شرقی شهر ساسکس کشور انگلیس نیز محوطه باستانی قلعه هرسمونسو Herstmonceux Castle وجود دارد که از آن دانشگاه کویینز شده است و کاربردی مطالعاتی دارد. 

کتابخانه های دانشگاه کویینز

کتابخانه‌های متعلق به دانشگاه کویین شامل شش کتابخانه در پردیس‌های دانشگاهی می‌شود که به بایگانی اسناد نیز پرداخته‌اند. بیش از 2.2 میلیون مجلد کتاب فیزیکی و بیش از 400 هزار منبع الکترونیکی در این کتابخانه‌ها در اختیار دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا قرار می‌گیرد. این کتابخانه‌ها شامل کتابخانه علوم بهداشتی براکن، کتابخانه آموزش، کتابخانه حقوقی لدرمن، کتابخانه علوم انسانی و علوم اجتماعی استوفر، کتابخانه مهندسی و کتابخانه علوم پایه می‌شود.

از سال 1981 بایگانی‌های اصلی دانشگاه کویینز در تالار کاتلین رایان نگهداری می‌شود. این بخش دارایی‌های اطلاعاتی و سوابق تاریخی در دسترس دانشگاه Queen's  را مدیریت، نگهداری و ترمیم می‌کند. افزون بر اسناد دانشگاهی، در این تالار اسناد شهر کینگستون نیز بایگانی شده است.

موزه دانشگاه کویینز

موزه تحقیقاتی زمین‌شناسیِ میلر یک موزه ارزنده علمی محسوب می‌شود که متعلق به دانشگاه کویینز است. این مجموعه شامل 10 هزار ماده معدنی، 865 فسیل و نمایشگاهی از یافته‌های زمین‌شناسی منطقه کینگستون است که هم برای مسائل پژوهشی و هم سرگرمی مورد استفاده قرار گرفته است.

بخش اعظمی از کاربری این موزه برای آموزش علوم زمین‌شناسی مدارس محلی و گروه‌های علاقه مند به علوم طبیعی در شرق انتاریو مرتبط می شود. در نمایشگاه‌های دائمی این موزه، فسیل‌های دایناسورها، تخم‌های دایناسور، فسیل حیوانات چند سلولی اولیه و آثار فسیل‌شده زمینی از 500 میلیون سال پیش در معرض تماشای عموم قرار گرفته است.

پردیس های دانشگاه کویینز کانادا

پردیس اصلی دانشگاه کوئین در شمال دریاچه انتاریو و بیمارستان کینگستون واقع شده و پارک شهر همسایه شرقی آن است. پیرامون محوطه دانشگاه کویین را منطقه مسکونی دانشگاهی تشکیل داده است. 18 سازه در محوطه اصلی دانشگاه به اقامتگاه دانشجویان اختصاص داده شده و باقی محل استقرار دانشکده‌ها و دپارتمان‌های آموزشی هستند.

دانشکده های دانشگاه کویینز کانادا

دانشگاه کوئین بیش از 400 برنامه تحصیلی را در 8 دانشکده برای متقاضیان تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی تا دکتری به صورت نیمه‌وقت، تمام‌وقت و آموزش از راه دور مهیا کرده است. دانشکده‌های این مجموعه شامل دانشکده علوم و هنر، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده حقوق، دانشکده کسب‌وکار اسمیت، دانشکده تحصیلات تکمیلی و دانشکده مطالعات سیاسی می‌شود.

خوابگاه های دانشگاه کویینز کانادا

در پردیس اصلی دانشگاه کوئین اقامتگاه‌های متنوعی برای دانشجویان غیربومی طراحی شده است؛ تالار آدلاید، تالار بان ریگ، خانه برانت، تالار چائون، خانه گوردون، خانه بروکینگتون، اقامتگاه فارغ التحصیلان، تالار هارکنس، برج برج جان، تالار لگیت، تالار لئونارد، تالار مک نیل، تالار موریس، اسمیت هاوس، تالار ویکتوریا، برج والدرون، تالار واتس و تالار ژان رویس سازه‌های وسیع دانشگاه Queen's هستند که برای اقامت دانشجویان تدارک دیده شده‌اند. فاصله خوابگاه‌های دانشگاه کوئین تا محل برگزاری کلاس‌ها کمتر از ده دقیقه پیاده‌روی است.

بزرگ‌ترین اقامتگاه این مجموعه تالار ویکتوریا نام دارد که در سال 1965 ساخته شده و معماری بسار باشکوهی دارد. نزدیک به 900 دانشجو در اقامتگاه ویکتوریا زندگی می‌کنند که اغلب دانشجویان سال اول دوره کارشناسی هستند.

بیش از 90 درصد از متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه کوئین در اقامتگاه‌های این دانشگاه  مستقر می‌شوند و از امکاناتی نظیر سالن مطالعه، سالن غذاخوری، کتابخانه، سالن‌های ورزشی، کلوب‌های دانشجویی، مراکز فرهنگی و تفریحی، و فضای آرام و سبز محوطه دانشگاه بهره‌مند می‌شوند.

در محوطه اصلی دانشگاه کویین سه سالن غذاخوری دایر شده و در هر هفته 19 نوع غذای مختلف برای دانشجویان ارائه می‌شود. 

رشته های دانشگاه کوئین کانادا

سالانه نزدیک به 29 هزار دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کوئین می‌شوند که بیش از 23 هزار نفر از این جمعیت در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می‌شوند. افزون بر مقاطع کارشناسی تا دکتری، دانشگاه کویینز برای دانش‌آموزان دبیرستانی و حتی ابتدایی نیز برنامه‌های آموزشی برگزار می‌کند.

برخی از رشته‌های دوره کارشناسی دانشگاه Queen's عبارتند از: اقتصاد کاربردی، تاریخ هنر، هنر و علم، نجوم و فیزیک نجوم، بیوشیمی، زیست شناسی، بیوتکنولوژی، محاسبات پزشکی، مدیریت کسب و کار، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، ادبیات باستانی یونان و رم، مطالعات کلاسیک، علوم شناختی، علم کامپیوتر، محاسبات، هنرهای خلاقانه، تئاتر، مهندسی برق، زبان و ادبیات انگلیسی، بیولوژی محیط زیست، فیلم و رسانه، هنرهای زیبا، مطالعات فرانسوی (به زبان فرانسه)، مطالعات جنسیت، جغرافیا، مهندسی زمین شناسی، زبان آلمانی (به زبان آلمانی)، مطالعات توسعه جهانی، زبان یونانی (به زبان یونانی)، علوم پزشکی، زبان و ادبیات عبری، مطالعات اسپانیایی، تاریخ، ایتالیایی، حرکت شناسی، حقوق، زبان شناسی، زبان عربی، زبان چینی، زبان آلمانی، زبان عبری، زبان ایتالیایی، زبان ژاپنی، زبان موهاوک، زبان پرتغالی، زبان اسپانیایی، لاتین، موسیقی، پرستاری، فلسفه، روانشناسی، و ... 

برخی از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد دانشگاه Queen's عبارتند از: بهداشت سالمندان، علوم پزشکی و مولکولی، تحقیقات سرطان، اپیدمی شناسی، کیفیت بهداشت و درمان، علوم اعصاب، پرستاری، فیزیوتراپی، تاریخ هنر، نجوم و فیزیک نجوم، زیست شناسی، شیمی، فلسفه، فیزیک، مطالعات سیاسی، علوم سیاسی، روانشناسی، توسعه پایدار کاربردی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق وکامپیوتر، فیزیک کاربردی و مهندسی، ژئومهندسی، مهندسی زمین شناسی، ریاضیات و مهندسی، مهندسی مواد و مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی هسته ای و ...

برخی از رشته‌های دوره دکتری دانشگاه Queen's عبارتند از: علوم پزشکی و مولکولی، تحقیقات سرطان، پزشکی، اپیدمی شناسی، علوم اعصاب، پرستاری، پزشکی مولکولی و پاتولوژی، علوم توانبخشی، تاریخ هنر، نجوم و فیزیک نجوم، زیست شناسی، شیمی، کامپیوتر، اقتصاد، انگلیسی، مطالعات محیط زیست، مطالعات فرانسوی، علوم زمین شناسی، جغرافیا، تاریخ، علوم بهداشت و حرکت شناسی، ریاضیات و آمار، فلسفه، فیزیک، مطالعات سیاسی، روانشناسی، جامعه شناسی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق وکامپیوتر، فیزیک کاربردی و مهندسی، ژئومهندسی، مهندسی زمین شناسی، ریاضیات و مهندسی، مهندسی مواد و مکانیک، مهندسی معدن، حقوق، مدیریت و ... 

افزون بر دوره‌های تحصیلی آکادمیک دانشگاه کوئین در زمینه‌های علوم محاسباتی، مطالعات دهکده جهانی، سلامت و بهداشت روانی، علوم پایه، پزشکی بالینی، محیط زیست، امور اجتماعی و ... به تحقیق و پژوهش می‌پردازد.

پذیرش دانشگاه کویین کانادا

مانند دیگر دانشگاه های کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا Queen's University نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی دارد؛ برای این منظور باید مدارک و شرایط تعیین‌شده از سوی دانشگاه کوئین به همراه فرم درخواست پذیرش تحصیلی برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال شود. 

لیست مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی Queen's University به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد؛ اما به طول کلی، ارائه اصل و ترجمه مدارک فارغ‌التحصیلی با نمره معدل 16 به بالا به همراه ریز نمرات و ارائه مدرک زبان انگلیسی از آزمون‌های بین‌المللی معتبر با نمره متوسط به بالا در میان آن‌ها مشترک است.

تحصیل در برخی رشته‌های دوره کارشناسی و اکثر برنامه‌های تحصیلی دوره‌های عالی نیاز به ارائه سوابق تالیفی و پژوهشی دارد. از آن‌جایی که دریافت پذیرش تحصلیی از دانشگاه کویینز بسیار رقابت تنگاتنگی میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا دارد، ارائه مقالات تکمیلی امتیاز ویژه‌ای دارد.

دریافت پذیرش تحصیلی از برخی رشته‌های دوره کارشناسی Queen's University نیاز به نمره بالا در برخی دروس دوره دبیرستان دارد؛ برای مثال، تحصیل در رشته‌های علوم پایه نیاز به ارائه نمرات بالای 16.5 در درس‌های ریاضی، زیست و شیمی (یا فیزیک) دارد.

نمره نهایی مدرک زبان انگلیسی در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی Queen's University اهمیت بسیاری دارد؛ نمره مدرک آیلتس باید بالای 6.5، و نمره مدرک تافل باید بالای 88 باشد. البته دریافت پذیرش تحصیلی از برخی رشته‌ها مانند رشته‌های علوم پزشکی نمره زبان بالاتری نیاز دارد. تحصیل در برخی رشته‌ها علاوه بر ارائه مدرک زبان نیاز به شرکت در آزمون ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نیز دارد.

تحصیل در مقاطع عالی دانشگاه کویینز در برخی رشته‌های تحصیلی نیاز به ارائه کارنامه آزمون‌های بین‌المللی معتبر مانند GRE ، توصیه نامه تحصیلی از استادان و دانشگاه مقاطع تحصلیی پیشین، انگیزه‌نامه و ... دارد. جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود می‌توانید با تکمیل فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت تحصیلی شرایط خود را محک بزنید.

ددلاین دانشگاه کویین کانادا

پیش از هر اقدامی جهت مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در کانادا باید به تقویم دانشگاهی کویین و مهلت ارسال درخواست پذیرش تحصیلی، رزرو خوابگاه، ثبت‌نام، پرداخت شهریه و شروع کلاس‌ها توجه کرد. 

برخی رشته‌های تحصیلی دانشگاه Queen's یک‌بار در سال پذیرش تحصیلی ارائه می‌دهند؛ درصورتی که بازه زمانی ثبت در خواست پذیرش تحصیلی از دست برود، یک‌سال دیگر باید صبر کرد. مهلت ارسال درخواست پذیرش تحصیلی ترم پاییز دانشگاه کوئین ماه فوریه اعلام شده است. 

شهریه دانشگاه کویینز کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه کویین کانادا به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد؛ به طور میانگین شهریه سالانه دوره‌های کارشناسی 24 هزار دلار تا 43 هزار دلار اعلام شده است. تحصیل در مقاطع عالی نیز حدود 13 هزار دلار تا 43 هزار دلار شهریه دارد.

در کنار شهریه سالانه Queen's University، هزینه‌های جانبی دیگری نیز وجود دارد که در مرحله ثبت‌نام دریافت می‌شود؛ اپلیکشین فی دانشگاه کوئین معمولا پس از دریافت پذیرش تحصیلی دریافت می‌شود که برای مقطع کارشناسی 112 دلار و برای مقاطع عالی 75 دلار اعلام شده است، بیمه سلامت دانشجویی سالانه 468 دلار و هزینه منابع آموزشی حدود 1200 تا 1600 دلار هزینه دارد.

اقامت در خوابگاه های دانشگاه کوئین نیز به صورت 8 ماهه امکان‌پذیر است که بسته به خدمات، امکانات و نوع برنامه غذایی حدود 5359 تا 11644 دلار آب می‌خورد. 

بورسیه دانشگاه کویینز کانادا

دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه کوئین نیز بهره‌مند شوند؛ این برنامه‌های که تنوع بالایی برای تمامی مقاطع تحصیلی دارند، دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط را نیز شامل می‌شوند. 

برخی از بورسیه‌های تحصیلی Queen's University نیاز به ثبت درخواست دارند که باید همزمان با ثبت درخواست پذیرش تحصیلی اقدام شوند؛ برخی دیگر نیازی به درخواست ندارند و با بررسی شرایط و وضعیت تحصیلی دانشجو به صورت خودکار در لیست بورسیه تحصیلی قرار می‌گیرند. جهت آگاهی از انواع و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی می‌توانید از با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی از راهنمایی همکاران ما در بخش اعزام دانشجو بهره‌مند شوید.