کالج Mohawk توسط وزارت آموزش ، کالج ها و دانشگاه ها تأیید شده و مورد حمایت قرار گرفته است، همچنین عضو انجمن کالج های جامعه کانادا می باشد .

یکی از کالج های معتبر انتاریو که برنامه های آموزشی با کیفیتی دارد و اقدام به برگزاری دوره های مختلف از جمله دوره های دیپلم و دیپلم پیشرفته کالج ، دوره های تکمیلی و دوره های زبان کوتاه مدت می نماید ، کالج موهاک است که در محدوده شهر همیلتون واقع شده است .

تاریخ تاسیس این کالج به سال 1966 باز میگردد ، همان سالی که سیستم کالج های انتاریو تاسیس شد .

کالج همیلتون دارای سه پردیس اصلی است ، این پردیس ها عبارتند از پردیس فنل ( Fennel Campus ) ، پردیس استونی کریک ( Stoney Creek Campus ) و موسسه علوم بهداشتی کاربردی (Institute of Applied Health Sciences) که در محل دانشگاه مک مستر واقع شده است . همانند اکثر کالج های انتاریو فضایی چند ملیتی دارد که از این نظر برای دانشجویان خارجی گزینه ای مناسب به شمار میرود . در دوران تحصیل در این کالج میتوانید دوستانی از نقاط مختلف جهان بیابید و با فرهنگ های مختلف آشنا شوید . این کالج تیم های ورزشی مختلفی دارد ، همچنین انجمن های مختلف فرهنگی و علمی در کالج وجود دارد . برای زندگی هم میتوانید در مناطق اطراف دانشگاه خانه اجاره کنید و هم گزینه های دیگری مانند استفاده ار خوابگاه دانشجویی را دارید.

 این کالج تاکنون سه جایزه ملی بنیاد "ایو لاندری" را دریافت کرده است .