کالج Mohawk توسط وزارت آموزش، کالج ها و دانشگاه ها تأیید شده و مورد حمایت قرار گرفته است، همچنین عضو انجمن کالج های جامعه کانادا می باشد .

یکی از کالج های معتبر انتاریو که برنامه های آموزشی با کیفیتی دارد و اقدام به برگزاری دوره های مختلف از جمله دوره های دیپلم و دیپلم پیشرفته کالج ، دوره های تکمیلی و دوره های زبان کوتاه مدت می نماید ، کالج موهاک است که در محدوده شهر همیلتون واقع شده است .

تاریخ تاسیس این کالج به سال 1966 باز میگردد ، همان سالی که سیستم کالج های انتاریو تاسیس شد .

کالج همیلتون دارای سه پردیس اصلی است ، این پردیس ها عبارتند از پردیس فنل ( Fennel Campus ) ، پردیس استونی کریک ( Stoney Creek Campus ) و موسسه علوم بهداشتی کاربردی (Institute of Applied Health Sciences) که در محل دانشگاه مک مستر واقع شده است. همانند اکثر کالج های انتاریو فضایی چند ملیتی دارد که از این نظر برای دانشجویان خارجی گزینه ای مناسب به شمار میرود.

در دوران تحصیل در این کالج میتوانید دوستانی از نقاط مختلف جهان بیابید و با فرهنگ های مختلف آشنا شوید . این کالج تیم های ورزشی مختلفی دارد، همچنین انجمن های مختلف فرهنگی و علمی در کالج وجود دارد . برای زندگی هم میتوانید در مناطق اطراف دانشگاه خانه اجاره کنید و هم گزینه های دیگری مانند استفاده ار خوابگاه دانشجویی را دارید.

 این کالج تاکنون سه جایزه ملی بنیاد "ایو لاندری" را دریافت کرده است .