لتس گو یونی
city

تحصیل در برندن

24,000 دلار
هزینه زندگی
24,000 دلار
10,000 دلار
اجاره خانه
10,000 دلار
55,000
جمعیت
55,000
214 کیلومتر
فاصله تا وینیپگ
214 کیلومتر

دانشگاه های برندن

زندگی و تحصیل در برندن

ساعت به وقت برندن

دومین شهر بزرگ استان منیتوبا در کرانه‌های جنوب غربی رودخانه آسینیبوین گسترده شده که 214 کیلومتر تا مرکز استان و 120 کیلومتر تا مرزهای استان ساسکاچوان فاصله دارد. سرخپوستان کانادایی اولین ساکنین این شهر بودند که به تجارت خز می‌پرداختند؛ این شغل درآمد اصلی مردمان ساکن در حاشیه رود آسینیبوین بود. با گسترش شبکه خط آهن کانادا به‌وسیله راه‌آهن پسیفیک جمعیت برندن رو به فزونی یافت؛ تا اینکه در سال 1882 به عنوان شهر تاسیس و معرفی شد. 
به‌طور کلی اقتصاد برندن با کشاورزی در ارتباط است؛ تا جایی که لقب شهر گندم را به خود اختصاص داده است. اما نقاط قوت دیگری مانند مراقبت‌های بهداشتی، تولید، فرآوری مواد غذایی، خدمات تجاری و حمل‌ونقل نیز به چرخش چرخ اقتصاد این شهر کمک شایانی می‌کند. البته دلیل شهرت این شهر میان دانش‌پژوهان، شبکه گسترده آموزش عالی در برندن است که میان دیگر شهرهای منیتوبا خودنمایی می‌کند؛ دانشگاه برندن، کالج منطقه‌ای آسینیبوین و کالج خدمات اورژانس مانیتوبا (MESC) از جمله مهم‌ترین مراکز آموزشی منیتوبا محسوب می‌شوند که در این شهر ساکن شده‌اند.


آب‌وهوای برندن


برندن در دشت‌های کانادا و در منطقه اسپن پارک‌لند واقع شده است. جاری شدن رود آسینیبوین، تپه‌های جنوب شرق برندن، دشت‌های گسترده و دره‌های ژرف تاثیر بسزایی در آب‌وهوای این منطقه گذاشته است. این شهر به اصطلاح آب‌وهوای خشک قاره‌ای دارد؛ به این معنا که تابستان‌ها به نسبت گرم و زمستان‌ها کم‌بارش است. 
در گرم‌ترین روزهای تابستان برندن در ماه جولای دمای هوا به 26 درجه بالای صفر می‌رسد و در سردترین روزهای زمستانی در ژانویه دمای هوای 10.5 درجه زیر صفر تجربه می‌شود. با اینکه به نسبت دیگر شهرها بارش چشمگیری در طول سال اتفاق نمی‌افتد؛ اما سرمای زمستان برندن همچنان پابرجاست. به‌طور میانگین برندن 56 روز بارانی و 38.8 روز برفی را در طول سال از سر می‌گذراند. در ماه‌های اکتبر تا آوریل و همچنین مِی تا سپتامبر می‌توان انتظار بارش داشت.
بهار از آوریل تا مِی مهمان برندن است و در ژوئن جای خود را به تابستان می‌دهد. روزهای گرم تابستانی تا آگوست در شهر جولان می‌دهند تا سپتامبر و خنکای پاییز از راه برسند. سرمای زمستانی از نوامبر در شهر خودنمایی می‌کند و تا مارچ مهمان شهر است.


هزینه زندگی در برندن


سبک زندگی افراد هزینه زندگی ماهانه را تعیین می‌کند، اما بر اساس اعلام سایت‌های معتبر کانادا برآمدن از پس مخارج یک زندگی دانشجویی در برندن با احتساب هزینه مسکن به‌طور میانگین ماهانه 1754.73 دلار کاناداست؛ البته میانگین درآمد ماهانه نیز 2647.60 دلار گزارش شده است. برای بررسی دقیق هزینه ماهانه زندگی در برندن کانادا باید به مطالعه عمده مخارج یعنی خوردوخوراک، مسکن و حمل‌ونقل بپردازیم.
صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی برندن حدود 15 دلار کانادا آب می‌خورد؛ البته با انتخاب رستوران‌های فست‌فود مانند مک‌دونالد می‌توان تا 10 دلار این هزینه را کاهش داد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی هم به‌طور میانگین 4.69 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی هم 2.33 دلار کانادا هزینه دارد.
در خریدهای سوپرمارکتی که معمولا بخش عمده‌ای از مخارج ماهانه خانوار را شامل می‌شود، برای یک‌لیتر شیر معمولی 1.74 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی هم 2.99 دلار کانادا باید در نظر گرفت. 
قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.57 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 10.80 دلار، هر کیلو فیله مرغ 13.68 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 12.31 دلار، سیب 3.96 دلار، موز 1.81 دلار، پرتقال 3.80 دلار، گوجه 4.44 دلار، سیب‌زمینی 2.46 دلار و پیاز 2.77 دلار کاناداست.
یکی دیگر از مخارج غیرقابل اغماض تحصیل و زندگی در کانادا، مخارج مربوط به حمل‌ونقل است. برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی برندن باید بلیط تک‌سفره با قیمت 1.75 دلار یا بلیط ماهانه با نرخ 47.50 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های برندن هم 3.75 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.75 دلار به نرخ ورودی افزوده می‌شود.
اقامت در پردیس‌های دانشجویی بهترین گزینه برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه‌بر هزینه‌های مسکن، در هزینه حمل‌ونقل و مهم‌تر از همه زمانِ دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. در صورت تمایل برای کرایه آپارتمان باید ماهانه حداقل 765 دلار کانادا درنظر گرفت. به‌طور میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر برندن 850 دلار و آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی ماهانه 1,412.50 دلار اعلام شده است. برخلاف شهرهای بزرگ، کرایه آپارتمان در حومه شهر کمتر از مرکز شهر نیست و نرخ اعلام شده تقریبا یکسان است. 


زندگی در برندن 


طبیعت شگفت‌انگیز کرانه‌های رود و به طور کلی برندن موجب شده سالانه گردشگران کانادایی و خارجی بسیاری جذب زیبایی‌های حومه شهر شوند. افزون بر گردشگران، دانشجویان بین‌المللی نیز در موسسات آموزش عالی همچون دانشگاه براندن Brandon University، کالج آسینیبوین Assiniboine Community College، کالج رابرتسونRobertson College، و کالج خدمات اورژانس منیتوبا Manitoba Emergency Services College مشغول به تحصیل می‌شوند.

هزینه های زندگی
canada manitoba brandon
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید