دانشگاه براندون دانشگاهی واقع در شهر براندون ، استان مانیتوبا ، کانادا می باشد و در سال 2018 حدود 3662 دانشجوی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تمام وقت و پاره وقت را در لیست خود به ثبت رسانده است.

ساختمان فعلی در 13 ژوئن 1899 ، به عنوان کالج براندون تاسیس شد و در 5 ژوئن 1967 به دستور رئیس جمهور وقت (John E. Robbins) ،به عنوان دانشگاه معرفی شد. دانشگاه براندون یکی از معدود موسسات برجسته هنر و علوم لیبرال در مقطع کارشناسی در کشور کانادا می باشد. نسبت دانشجویان دانشگاه براندون به اساتید دانشکده ۱۱ به ۱ است و ۶۰ درصد همه کلاس ها کمتر از ۲۰ دانشجو دارد. در سال ۲۰۱۵، در رتبه بندی Macleans که از دانشگاه های ارائه دهنده مقطع کارشناسی کشور کانادا انجام شد، دانشگاه براندون از نظر شاخص نسبت تعداد دانشجو به استاد در رتبه ۱ جای گرفت. دانشکده موسیقی این دانشگاه نیز به عنوان یکی از برترین های کانادا رده بندی شد. The Quill، انتشارت دانشگاه یکی از اعضای CUP است.

موفقیت در دانشگاه براندون بر پایه یک مؤسسه دانشجو محور تعریف شده است که دانشجویان را به صورت بومی و جهانی برای آموزش تخصصی جذب می کند. دانشگاه براندون دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را از طریق دانشکده های هنر ، آموزش ، مطالعات بهداشت و سلامت و دانشکده موسیقی برگزار می کند.