دانشگاه برندن (براندون) Brandon University یکی از دانشگاه‌های دولتی کاناداست که در شهر برندن دومین شهر بزرگ استان منیتوبا واقع شده است. براندون سومین دانشگاه استان است که میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا شده است؛ شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه براندون و امکانات این موسسه آموزشی برای تحصیل در کانادا را در این برگ از معرفی دانشگاه های کانادا در لتس گو یونی مطالعه کنید.

دانشگاه براندون کانادا

پس از ورود اولین گروه مبلغین باپتیست (فرقه‌ای از مسیحیت) در سال 1869 به جنوب غربی منیتوبا، رفته‌رفته به جمعیت آن‌ها افزوده شد و کالج براندون برای رفع نیازهای آموزشی این گروه در سال 1889 تاسیس شد. این مجتمع آموزش عالی توسط اتحادیه باپتیست غرب کانادا با حمایت و مدیریت دانشگاه مک‌مستر شروع به کار کرد و در سال 1967 منشور دانشگاهی را از دولت استانی دریافت کرد.

پردیس فعلی دانشگاه Brandon کانادا در سال 1899 بنا شده و تا به امروز به گرمی میزبان علافمندان به مهاجرت تحصیلی بوده است. معمولا کلاس‌های این مجموعه کم‌جمعیت برگزار می‌شود و نسبت دانشجویان به اعضای هیئت علمی 12 به 1 است.

این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا (AUCC)، انجمن دانشگاه‌های مشترک‌المنافع (ACU)، انجمن آکادمیک بین دانشگاهی کانادا (CUSID) است و تیم‌های ورزشی آن سال‌هاست به عضویت تیم‌های دانشگاهی کانادا U Sports در آمده است.

یکی از دلایل شهرت Brandon در میان متقاضیان تحصیل در کانادا دوره‌های تخصصی رشته‌های زیرمجموعه موسیقی است؛ دانشجویان این رشته در طول دوره تحصیلی می‌توانند به ارکستر دانشگاه براندون کانادا بپیوندند و با کسب تجربه همزمان با تحصیل در کانادا رزومه تحصیلی خود را تکمیل کنند.

تیم‌های ورزشی براندون که در میان تیم‌های دانشگاهی کانادا U Sports به Brandon Bobcats مشهور شده، در رشته‌های بسکتبال (مردان / زنان) و والیبال (مردان / زنان) سرآمد بسیاری از تیم‌های هم‌استانی خود بوده است. البته پیش از این، دانشگاه براندون کانادا در رشته هاکی مردان CIAU نیز خوش درخشیده بود.

در کنار تیم‌های حرفه‌ای ورزشی، تجهیزات ورزشی به‌روزی برای علامندان به مهاجرت تحصیلی نیز مهیا شده تا در کنار تحصیل در کانادا، تناسب اندام و سلامت فراموش نشود؛ در پردیس دانشگاه Brandon کانادا از سالن‌ها و تجهیزات رشته‌های کیک‌بوکسینگ، یوگا، تاباتا، تی آر ‌ایکس، زومبا و ... می‌توان بهره‌مند شد.

با این‌که برنامه‌های تحصیلی متعددی در مقاطع عالی Brandon ارائه می‌شود، اما بارها نام دانشگاه براندون کانادا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر مقطع کارشناسی کانادا درخشیده است. در پردیس دانشگاه Brandon کانادا دو مدرسه تخصصی مشهور جای گرفته که علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی را به مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی این مجموعه ترغیب کرده است. 

رنکینگ دانشگاه براندون کانادا

دانشگاه Brandon کانادا در رتبه بندی سالانه دانشگاه های کانادا که توسط مجله Maclean’s انجام شده است، یک رده صعود کرده است؛ در این رتبه بندی که در سال 2021 گزارش شده است، دانشگاه براندون در رده هفدهم گروه مقدماتی دوره کارشناسی قرار دارد. 

امتیاز این مجتمع آموزشی بر اساس نسبت دانشجو به دانشکده، نسبت دانشجو به استادان، پشتیبانی عالی کتابخانه، جذب دانشجویان بین‌المللی و تعداد بالای برنامه‌های کمک هزینه‌های تحصیلی در تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی ارزیابی می‌شود. در واقع Brandon به دلیل سرمایه گذاری خود در خدمات دانشجویی در رتبه دوم دانشگاه های کانادا قرار دارد.

خوابگاه دانشگاه براندون کانادا

علاقمندان به تحصیل در کانادا برای اقامت دو گزینه پیش رو دارند؛ اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی و استفاده از اقامتگاه‌های متفرقه. دانشگاه Brandon کانادا برای دانشجویان غیر بومی شهر خوابگاه‌های مجهزی مهیا کرده تا در فضای پردیس دسترسی آسان و کم‌هزینه‌ای به خدمات این مجتمع آموزش عالی داشته باشند.

سه اقامتگاه مختلف در پردیس Brandon ایجاد شده که هر کدام با شبکه‌ای از راهروهای شیشه‌ای به دیگر ساختمان‌ها مانند سالن Harvest متصل می‌شوند. معمولا در تمام این سه خوابگاه‌ها تختخواب، ملحفه، پتو و بالش، کمد لباس، قفسه کتاب، صندلی و میز تحریر و چراغ مطالعه فراهم شده است. در همه اتاق‌های این خوابگاه‌ها دسترسی به اینترنت وجود دارد.

خوابگاه دارِک Darrach Hall با گنجایش 90 نفر اتاق‌های مشترک دو نفره یا یک اتاق اختصاصی را در اختیار متقاضیان تحصیل در کانادا قرار داده است؛ در سالن هر طبقه سرویس بهداشتی عمومی بزرگ تعبیه شده است. در سالن دارک یک اتاق بزرگ تلویزیون و بازی، فضایی برای استراحت، نشست و معاشرت یا میز بیلیارد، هاکی روی میز و فوتبال‌دستی ایجاد شده است. امکانات رختشویی نیز در طبقه زیرزمین واقع شده است.

خوابگاه فلورا کوان Flora Cowan Hall با گنجایش 110 نفر اتاق‌های یک‌نفره اختصاصی یا دونفره مشارکتی را در 180 فوت مربع در اختیار علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی قرار می‌دهد. در سالن هر طبقه دو سرویس بهداشتی مشترک بزرگ تعبیه شده است. در این خوابگاه دو سالن دنج و راحت با شومینه برای تفریح و استراحت دانشجویان ایجاد شده است. در زیرزمین این سازه تجهیزات لباسشویی و آشپزخانه برای استفاده دانشجویان مقیم وجود دارد.

خوابگاه مک‌مستر McMaster Hall با ظرفیت 270 دانشجو اتاق‌های یک‌نفره استاندارد در ابعاد 190 فوت مربع و اتاق‌های یک‌نفره اقتصادی در ابعاد 130 فوت مربع میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌شود. همه اتاق‌های خصوصی و نیمه خصوصی این حوابگاه مجهز به سرویس بهداشتی هستند و امکانات خشکشویی در طبقات زوج قرار گرفته است. در سالن مک‌مستر یک اتاق مطالعه بزرگ، یک اتاق تلویزیون و اتاق بازی عمومی تدارک دیده شده که همگی در طبقه اصلی واقع شده‌اند.

رشته های تحصیلی دانشگاه براندون کانادا

دانشگاه براندون کانادا دوره‌های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، حرفه‌ای و تخصصی آکادمیک در رشته‌های مختلف ارائه می‌کند. این رشته‌ها در دانشکده‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند؛ دانشکده هنر، دانشکده آموزش، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده علوم، دانشکده علوم بهداشتی و دانشکده موسیقی برنامه‌های مختلفی برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی ایجاد کرده است.

دانشکده هنر دانشگاه Brandon کانادا شامل رشته‌های انسان‌شناسی، زبان‌های کلاسیک و مدرن، اقتصاد، مطالعات زنان و جنسیت، مطالعات بومی، علوم سیاسی، توسعه روستایی، هنرهای تجسمی و بصری، مدیریت بازرگانی، نمایش یا درام، زبان انگلیسی و نویسندگی خلاق، تاریخ، فلسفه، مذهب، جامعه‌شناسی و ... می‌شود.

برنامه‌های تحصیلی دانشکده آموزش Brandon در حول رشته‌های تربیت مدرس، تربیت‌بدنی، آموزش موسیقی، آموزش کودکان استثنایی، مشاوره و راهنمای آموزشی، مدیریت آموزشی طراحی و ارائه می‌شود.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقاطع عالی در دانشکده تحصیلات تکمیلی می‌توانند برای تحصیل در در رشته‌های مختلف ازجمله آموزش، موسیقی، پرستاری روان‌پزشکی، توسعه روستایی، علوم زیست‌محیطی و علوم زیست پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

در دانشکده علوم علاقمندان به تحصیل در کانادا می‌توانند در رشته‌های مطالعات کاربردی شرایط بحرانی و اورژانسی (Applied Disaster & Emergency Studies)، بیولوژی، شیمی، علوم زیست‌محیطی، جغرافی و محیط‌زیست، زمین‌شناسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر، فیزیک و اخترشناسی، روان‌شناسی و ... به تحصیل بپردازند.

دانشکده مطالعات بهداشت دانشگاه Brandon کانادا برنامه‌های خود را در حول موضوعاتی نظیر مطالعات بهداشت بومی، پرستاری، علوم پرستاری روان‌پزشکی، علوم بهداشت روان و ... طراحی و ارائه می‌کند.

دانشکده موسیقی Brandon که موجب شهرت دانشگاه براندون کانادا شده است، رشته هایی نظیر موسیقی، مطالعه تاریخچه موسیقی، اجرا و آموزش موسیقی، اجرا و ادبیات موسیقی، مطالعات جاز، آهنگسازی را ارائه می‌کند.

در دوره‌های یک تا چهار ساله دوره‌های آمادگی حرفه‌ای در رشته‌های مطالعات کایروپراکتیک، بهداشت دندان، دندانپزشکی، مهندسی، طراحی محیط، روزنامه‌نگاری، حقوق، پزشکی، توانبخشی پزشکی (فیزیکی و کاردرمانی)، بینایی سنجی، داروخانه، درمان تنفسی، مددکاری اجتماعی و دامپزشکی نیز ارائه می‌شود.

دانشگاه براندون با همکاری کالج اسینیبویین Assiniboine Community (ACC) برنامه‌های تحصیلی مشارکتی مختلفی ارائه می دهند تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی همزمان تجربه عملی و دانش نظری را کسب کنند و در میدان رقابت بازار کار برگ برنده را در بر داشته باشند. برنامه‌های بین‌المللی انتقال دانشجو در رشته‌های تاریخ عمومی، جغرافی، علوم زیست محیط، طراحی رسانه‌های دیجیتال و مدیریت بازرگانی ایجاد شده است. 

مراکز تحقیقاتی دانشگاه Brandon کانادا شامل موسسه توسعه روستایی (RDI)، آزمایشگاه‌های علوم محیطی، تسهیلات خرد تحلیلی، مطالعه سازگاری‌های فرهنگی در منطقه بوم‌گردی (SCAPE)، مرکز آموزش بومی و روستایی دانشگاه براندون (BU CARES) و ... می‌شود.

پذیرش تحصیلی دانشگاه براندون کانادا

دانشگاه Brandon کانادا سابقه طولانی در پذیرش دانشجویان بین‌المللی از تمام نقاط جهان دارد. تعامل یک به یک دانشجویان با استادان، فعالیت‌های علمی نوآورانه و فرصت‌های تحقیقاتی این مجموعه نیز مورد توجه علاقمندان به مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

تحصیل در کانادا بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیز ممکن است؛ مانند دیگر دانشگاه های کانادا Brandon نیز شرایط و مدارک مشخصی برای پذیرش تحصیلی در نظر گرفته است؛ ارائه مدارک فارغ‌التحصیلی، مدرک زبان انگلیسی و شرایط سنی مناسب از جمله موارد مورد نیاز برای پذیرش محسوب می‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه Brandon کانادا نیاز به ارائه مدرک 12 ساله دبیرستان با نمره معدل متوسط به بالا، مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا و ... نیاز دارد. بسته به قوانین آموزش و پرورش ایران برخی رشته‌ها دوره کوتاهی دارند؛ جهت جایگزینی دوره پیش‌دانشگاهی این قبیل رشته‌ها باید مدرک کاردانی در رشته مرتبط ارائه کرد.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در کشوی انگلیسی‌زبان، باید مدرک زبان معتبری ارائه دهند؛ دانشگاه Brandon کانادا مدرک زبان تافل PBT با حداقل نمره 550 برای شرکت در دوره‌های مقطع کارشناسی و نمره 567 برای دریافت پذیرش تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارد. البته مدارک زبان دیگر مانند تافل IBT، PTE آکادمیک و آیلتس (با نمره نهایی معادل) نیز می‌پذیرد.

تحصیل در مقاطع عالی نیاز به ارائه انگیزه‌نامه تحصیلی، توصیه‌نامه از استادان و موسسات آموزشی پیشین، و در برخی رشته‌ها ارائه کارنامه آزمون‌های بین‌المللی مانند GMAT یا GRE دارد. البته باید توجه داشت که هریک از رشته‌ها شرایط پذیرش تحصیلی مشخصی دارند؛ پس از انتخاب برنامه تحصیلی باید به شرایط پذیرش هریک توجه ویژه کرد.

پس از مهیا کردن مدارک و شرایط مورد نیاز دانشگاه Brandon کانادا باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی را تکمیل و مدارک را ضمیمه این فرم کرد. پس از ارسال آن‌لاین فرم و مدارک، نوبت به پرداخت 100 دلار کانادا برای اپلیکشین فی (بررسی وضعیت تحصیلی متقاضیان بین‌المللی جهت مهاجرت تحصیلی) می‌رسد. 

پیش از ثبت درخواست مهاجرت تحصیلی می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی در سایت لتس گویونی از وضعیت تحصیلی خود طبق استانداردهای دانشگاه های کانادا باخبر شوید و در زمان مناسبی جهت بهبود شرایط اقدام کنید.

ددلاین دانشگاه براندون کانادا

بر اساس قوانین سیستم آموزشی این کشور، ارسال فرم درخواست پذیرش تحصیلی، تکمیل مدارک، ارسال فیش‌های پرداختی، ثبت‌نام و ... باید در بازه زمانی مشخصی که از سوی دانشگاه مقرر می‌شود، صورت بگیرد. 

هر یک از دانشکده برای برنامه‌های تحصیلی ددلاین مشخصی را تعیین کرده‌اند؛ برای مثال ددلاین پذیرش و تکمیل مدارک برنامه‌های لیسانس هنر، لیسانس هنر / لیسانس آموزش و پرورش 5 ساله یکپارچه، لیسانس مدیریت بازرگانی، لیسانس هنرهای زیبا، لیسانس موسیقی، لیسانس مطالعات تربیت بدنی، لیسانس علوم، لیسانس علوم در علوم محیطی، پرستاری و پرستاری پیش‌نیاز روانپزشکی (سایت براندون یا وینیپگ) در ترم پاییز (ورودی سپتامبر) اول آوریل تعیین شده است.

برای شرکت در برنامه‌های لیسانس هنر، لیسانس هنر / لیسانس آموزش و پرورش 5 ساله یکپارچه، لیسانس مدیریت بازرگانی، لیسانس هنرهای زیبا، لیسانس موسیقی، لیسانس مطالعات تربیت بدنی، لیسانس علوم، لیسانس علوم در علوم محیطی در ترم زمستان (ورودی ژانویه) اول آگوست تعیین شده است.

دانشجویان مقاطع عالی نیز می‌توانند تا تاریخ اول اکتبر هرسال برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی اقدام کنند. ددلاین ورودی سپتامبر نیز 15 فوریه اعلام شده که اغلب تا 15 مارس تمدید می‌شود.

برای اطلاع از تاریخ دقیق ددلاین و شرایط پذیرش تحصیلی هریک از رشته‌های دانشگاه Brandon کانادا می‌توانید از تجربه و دانش به‌روز همکاران ما در بخش اعزام دانشجوی لتس گو یونی بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید از همین‌جا جهت رزرو آنلاین وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه براندون کانادا

بسته به مقطع تحصیلی و نوع رشته، شهریه‌های متفاوتی برای برنامه‌های دانشگاه Brandon کانادا تعیین شده است؛ به‌طور میانگین شهریه دوره‌های کارشناسی حدود 10 هزار تا 18 هزار دلار و شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد حدود 12 هزار دلار برآورد می‌شود.

هزینه بیمه دانشجویی یک سال تحصیلی (اول سپتامبر تا 31 آگوست) 996 دلار اعلام شده است و شامل مراقبت‌های اورژانسی و غیر اضطراری و استفاده از برنامه بهداشتی دسترس ساکنان مانیتوبا می‌شود.

در کنار هزینه‌های فوق، تحصیل در دانشگاه براندون کانادا مخارج دیگری از قبیل 15 دلار هزینه ثبت‌نام، 40 تا 80 دلار هزینه استفاده از باشگاه و تجهیزات ورزشی، 118.50 دلار خدمات دانشجویی، 195 دلار هزینه استفاده از خدمات فناوری دانشگاه، و ... دارد.

استفاده از خوابگاه‌های دانشگاه نیز به صورت ترمی قابل رزرو است؛ هزینه سالانه این خدمات بسته به خدمات اقامتگاه‌ها حدود 7 هزار تا 10 هزار دلار است؛ اقامت در خوابگاه مک‌مستر McMaster حدود 8,770.61 دلار، 9,959.05 دلار تا 10,510.64 دلار کاناداست؛ خوابگاه دارک 7,595.54 دلار تا 9,007.96 دلار، خوابگاه فلورا 7,893.07 دلار تا 9,527.80 دلار کانادا هزینه دارد.

برنامه‌های غذایی دانشگاه Brandon کانادا در سه نوع ارائه می‌شود و به صورت هفتگی قابل رزرو و پرداخت است؛ برنامه ACC Plan 100.86 دلار، برنامه BU Value Meal Plan دو وعده در 5 روز 116.56 دلار و برنامه BU Premium Meal Plan با سه وعده در روز 133.27 دلار اعلام شده است.