دانشگاه وینپینگ یک دانشگاه پویا در مرکز شهر است که افراد را از فرهنگ های مختلف به هم پیوند می دهد و شهروندان جهانی پرورش می دهد.

این دانشگاه برنامه های تحصیلی مختلفی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با استاندارهای بالا ارائه می دهد که در غرب کانادا بی نظیر هستند مانند کارشناسی هنر در حقوق بشر ، و مدرک کارشناسی ارشد در تمرین توسعه با محوریت توسعه بومی.

تجربه ی تحصیل در این دانشگاه برای فارغ التحصیلان تجربه ای ارزشمند است،چنانکه این دانشگاه به طور مداوم در نظر سنجی های ملی با معیارهای چون شهرت کلی، اندازه کوچک کلاس،برتری علمی و تعهد به محیط زیست در رتبه های بالا قرار می گیرد.

کالج ریچاردسون مربوط به مجتمع محیط زیست و علوم ،روزانه پذیرای 2000 نفر از دانشجویان ، اساتید ، کارکنان و بازدید کنندگان است. به عنوان یکی از خلاقانه ترین مراکزعلمی در کانادا،اساتید مشهور به همراه دانشجویان مقاطع مختلف مشغول به تحقیق ومطالعه در رابطه با چالش برانگیزترین موضوعات روز کانادا نظیر تغییرات آب و هوایی ، تولید ایزوتوپ و آزمایش سرطان و آلاینده های موجود در هوا و دریاچه ها هستند.مرکز پیشرفته   Axworthy Health and RecPlexتحقیقات جدید و فرصتهای عملی دانشجویان را در موضوعاتی همچون  تشریح حرکات بدنی انسان ،آموزش و بهداشت کاربردی ارائه می دهد. RecPlex همچنین ورزش برنامه های ورزشی و تفریحی را برای دانشجویان ، ورزشکاران Wesmen و جامعه گسترده تر ارائه می دهد.