دانشگاه وینیپگ کانادا University of Winnipeg که به اختصار Uwinnipeg یا U of W هم خوانده می‌شود، یکی از موسسات آموزشی استان منیتوبا کاناداست که برای متقاضیان تحصیل در کانادا نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز دانشگاه وینیپگ، تحصیل در کانادا را در تجربه تحصیلی خود ثبت کنند.

شرایط دانشگاه ویپینگ برای دانشجویان خارجی و نحوه دریافت پذیرش تحصیلی این موسسه آموزشی را در ادامه این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا در لتس گو یونی بخوانید. 

دانشگاه وینیپگ استان مانیتوبا

دانشگاه وینیپگ کانادا یکی از محبوب‌ترین موسسات آموزشی دولتی و پژوهش‌محور کانادا در استان منیتوبا محسوب می‌شود که عمده تمرکز خود را روی برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی گذاشته است. این مجموعه با ترکیب کالج منیتوبا و کالج وسلی به‌وجود آمد که در ابتدا کالج یونایتد نام گرفت و پس از دریافت منشور دانشگاهی به دانشگاه وینیپگ مشهور شد.

کیفیت آموزش و اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی این مجموعه نام دانشگاه وینیپگ کانادا را در شمار برترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی بر اساس رضایت دانشجویان جای داده است. امروز پس از گذشت یک‌دهه، پردیس دانشگاه Winnipeg کانادا برای بیش از 10هزار دانشجو در برنامه‌های مختلف پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. 

پردیس Uwinnipeg از 23 ساختمان رفیع و وسیع ساخته شده که در مرکز شهر وینیپگ در جوار خیابان پورتاژ گسترده شده است. در طول ده سال گذشته بیش از 10 پروژه به سازه‌های بنای پردیس افزوده شده و با بازسازی‌های عظیمِ فضای آموزشی و تجهیزات علمی نمای مدرنی به این مجموعه و شهر بخشیده است.

سازه آجری پوشیده از سنگ‌های براق عمارت ویسلی (محل استقرار کالج ویسلی) در خِلال سال‌های 1894–95 ساخته شده و مرکز تحقیقاتی بوهلِر که میزبان دانشکده بازرگانی و اقتصاد بود نیز هنوز در فضای آموزشی دانشگاه های کانادا قد علم کرده است.

سالانه نزدیک به 10 هزار متقاضی تحصیل در کانادا موفق به دریافت پذیرش تحصیلی Uwinnipeg می‌شوند که از این جمعیت حدود 9 هزار و دویست نفر در مقطع کارشناسی و کمتر از دویست دانشجو در مقاطع عالی مشغول به تحصیل می‌شوند. نزدیک به 500 نفر کارمند و بیش از سیصد نفر کادر آموزشی دانشگاه Winnipeg کانادا در خدمت متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند. کادر آموزشی و کارمندان این مجموعه با نظارت انجمن کارمندان پشتیبانی کننده خدمات آموزشی استان منیتوبا AESES مدیریت می‌شوند.

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی شده‌اند، می‌توانند در انجمن دانشجویان شرکت کنند. همچنین ایستگاه رادیویی CKUW یکی از برجسته‌ترین شبکه‌های ارتباطی دانشگاه های کانادا محسوب می‌شود که در پردیس دانشگاه وینیپگ کانادا قرار گرفته است. «یونیتر» هم روزنامه این مجموعه نام دارد.

خوابگاه های دانشگاه وینیپگ کانادا

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانند در فضای پردیس این موسسه آموزشی اقامت داشته باشند و در اسرع وقت به خدمات و امکانات دانشگاه دسترسی پیدا کنند. اقامتگاه‌های Uwinnipeg در دو ساختمان طراحی شده؛ خوابگاه‌های مبله در ساختمان مک فیتورس و اتاق های تک نفره اختصاصی در ساختمان بالمورال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

خوابگاه مک‌فیتورس در پردیس کالج ریچاردسون قرار دارد و اتاق‌های اختصاصی و مشترک را با امکاناتی نظیر اینترنت پرسرعت، میز و صندلی مطالعه، چراغ مطالعه، تخت خواب، تهویه مطبوع، کمد لباس، یخچال و سرویس بهداشتی مستقل ارائه می‌کند. سالن مطالعه، اتاق تفریحات و آشپزخانه با تجهیزات کامل در ساختمان این خوابگاه برای دانشجویان مهیا شده است.

خوابگاه بالمورال شامل اتاق‌های خصوصی و نیمه خصوصی می‌شود که در هر اتاق امکاناتی نظیر تخت خواب، میز و صندلی تحریر، کمد لباس و چراغ مطالعه قرار گرفته و در فضای مشترک آن امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، اینترنت پرسرعت، آشپزخانه با تجهیزات کامل آشپزی، لباسشویی و فضای استراحت و تفریح ایجاد شده است.

دانشجویان متاهلی که به همراه همسر اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌کنند (دارای فرزند یا بدون فرزند) و همچنین دانشجوی مجردی که دارای فرزند باشد، می‌تواند در آپارتمان‌های اختصاصی 1، 2 و 3 خوابه در ساختمان مک فیتورس اقامت کنند.

خوابگاه‌های دانشگاه Winnipeg کانادا شامل برنامه‌های غذایی نیز می‌شوند؛ برای دریافت برنامه غذایی باید فرم درخواست جداگانه‌ای تکمیل و ارسال شود؛ در واقع استفاده از برنامه‌های غذایی جزو خدمات اقامتگاه‌ها نبوده و دریافت آن برای متقاضیان خوابگاه‌ها اجباری نیست. 

دانشکده های دانشگاه وینیپگ کانادا

برنامه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی در 5 دانشکده، سه کالج و 12 انستیتوی مختلف ارائه می‌شود؛ هرساله بیش از هزار دانشجوی بین‌المللی از دانشکده هنر، دانشکده آموزش، دانشکده حرکت شناسی و بهداشت کاربردی گوپتا Gupta، دانشکده علوم، دانشکده تحصیلات تکمیلی و دانشکده تجارت و اقتصاد دانشگاه Winnipeg کانادا پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند.

کالج گلوبال Global College، کالج مِنو سیمونز Menno Simons College، و کالج مطالعات محیطی ریچادرسون Richardson College for the Environment نیز از جمله کالج‌های کانادا هستند که تحت نظارت دانشگاه وینیپگ کانادا میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‎‌شوند.

از دیگر مراکز آموزشی Uwinnipeg می‌توان به مرکز آموزش نویسندگی دانشگاهی  (CAW)، مرکز آموزش پراکنده / از راه دور (CDDL)، مرکز تحقیقات میان رشته‌ای فورست (C-FIR)، مرکز نوآوری در آموزش و یادگیری (CITL)، مرکز یادگیری و جامعه سکولار، مرکز تحقیقات در متن و فرهنگ جوانان (CRYTC)، مرکز مطالعات زمینی روپرت، مرکز حمل و نقل پایدار، مرکز اکتشافات زمینی و سیاره ای (C-TAPE)، موسسه مطالعات شهری، موسسه مطالعات زنان و جنسیت و مرکز تعالی علمی، تجاری و اجتماعی هند اشاره کرد.

رتبه دانشگاه وینیپگ کانادا

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسات طبقه‌بندی دانشگاه‌های جهان که در سال 2021 اعلام شده است، دانشگاه وینیپگ کانادا در رده‌های ملی و جهانی خوش درخشیده است. موسسه یونی‌رنگ icu4 این مجموعه را در جایگاه 34 ملی و 1013 جهانی قرار داده است؛ در میان دانشگاه‌های متمرکز در دوره کارشناسی نیز Uwinnipeg در جایگاه 16 جای گرفته است.

رشته های دانشگاه وینیپگ کانادا

صدها برنامه آموزشی در دانشگاه Winnipeg کانادا ارائه می‌شود که عمده آن‌ها برای مقطع کارشناسی برنامه‌ریزی شده‌اند؛ معدود برنامه‌های کارشناسی ارشد در رشته‌های هنر بومیان؛ علوم پایه در علوم کاربردی کامپیوتر و جامعه؛ علوم پایه در علوم زیستی، فناوری و سیاست‌های عمومی؛ هنر به زبان انگلیسی با گرایش مطالعات فرهنگی؛ هنر در الهیات؛ ازدواج و خانواده درمانی M.M.F.T؛ توسعه بومی؛ مطالعات فرهنگی در موزه‌ها؛ مدیریت فناوری، نوآوری و عملیات، و هنر در دادگستری کیفری برنامه‌ریزی شده است.

برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد Uwinnipeg الهیات مقدس و رشته‌های معنوی هم در دست بررسی است و در حال حاضر پذیرش تحصیلی صادر نمی‌کنند. اما برخی از برنامه‌های تحصیلی مقطع ارشد از جمله هنر در تاریخ، مدیریت دولتی، هنر در مطالعات دینی، و رشته هنر در مطالعه صلح و درگیری نیز با همکاری دانشگاه منیتوبا برگزار می‌شوند. گواهینامه آموزش عالی و گواهینامه مهارت‌های حرفه‌ای تحصیلات تکمیلی به دانشجویان فارغ‌التحصیل از این رشته‌ها اعطا می‌شوند که برخی از آن‌ها توسط دانشگاه منیتوبا صادر خواهد شد. 

دانشکده The Collegiate در پردیس برنامه‌های مختص دانش‌آموزان سال‌های 9 ، 10 ، 11 و 12 دبیرستان ارائه می‌دهد که در واقع یک آموزشگاه مستقل اما بخشی از دانشگاه وینیپگ کانادا به حساب می‌آید. فرایند پذیرش تحصیلی این دانش‌آموزان در Uwinnipeg سریع‌تر به نتیجه می‌رسد. از سال 2012 حدود 353 دانش‌آموز در این دانشکده تحصیل کرده‌اند. دانشکده کالجیگیت بازمانده‌ای از کالج وسلی محسوب می‌شود که در سال 1873 تاسیس شد؛ در آن زمان این موسسه آموزشی تنها مدرسه متوسطه در استان منیتوبا بود.

شرایط دانشگاه وینیپگ

تحصیل در کانادا با ارائه مدارک و شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه های کانادا امکان‌پذیر است؛ در واقع با چشم‌پوشی از برخی رشته‌ها (مانند علوم پزشکی و برخی از رشته‌ها مهندسی) مهاجرت تحصیلی به کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارد.

از جمله شرایط دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه وینیپگ کانادا ارائه اصل و ترجمه مدرک فارغ‌التحصیلی با نمره معدل 14 (از 20) به بالا است. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله (پیش‌دانشگاهی) و متقاضیان برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی لیسانس با نمره معدل سطح B (همان 14 از 20 به بالا) دارند. 

بر اساس قوانین پذیرش تحصیلی Uwinnipeg دریافت پذیرش تحصیلی برخی رشته‌ها در مقطع کارشناسی نیاز به نمره بالا در برخی رشته‌های دبیرستانی دارند. در واقع پذیرش تحصیلی رشته‌های علوم کامپیوتر کاربردی نیاز به نمره بالا در درس ریاضی، شیمی و ریاضیات برای رشته زیست‌شناسی انسانی، شیمی و ریاضیات در رشته بیوشیمی، ریاضیات در رشته مدیریت بازرگانی و اجرایی، ریاضیات در رشته‌های علوم اقتصاد، شیمی و ریاضیات در رشته‌های علوم محیطی، ریاضیات برای جغرافیا، شیمی و ریاضیات در رشته‌های علوم اعصاب، فیزیک و ریاضی در علوم فیزیک، و نمره بالا در درس ریاضی در رشته‌های آمار مورد نیاز است.

مدارک تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا باید توسط دارالترجمه‌های رسمی ترجمه و توسط وزارت امور خارجه مهر شود. ترجمه رسمی سوابق تحصیلی متقاضیان برنامه‌های مقط کارشناسی ارشد نیز باید توسط قوه قضائیه و وزارت امور خارجه مهر و در یک پاکت مهروموم شده برای دانشگاه وینیپگ کانادا ارسال شود. صحت این مدارک توسط مسئولان پذیرش تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لیست دقیق مدارک و شرای مورد نیاز پذیرش تحصیلی دانشگاه Winnipeg کانادا به مقطع و رشته مورد نظر بستگی دارد؛ اما مورد مشترک در میان تمامی برنامه‌های تحصیلی و حتی دانشگاه های کانادا اثبات تسلط لازم به زبان مورد استفاده در این مجموعه است.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند؛ مدارک معتبری که مورد قبول Uwinnipeg قرار می‌گیرند، به این شرح هستند: مدرک زبان دولینگو با حداقل نمره 115، مدرک زبان تافل با حداقل نمره 86، آیلتس 6.5، CAE با نمره 180 به بالا، CPE سطح A، PTE با نمره 58 به بالا، و... 

پس از مهیا کردن شرایط و مدارک مورد نیاز دانشگاه Winnipeg کانادا باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی تکمیل و مدارک به ایمیل مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال شود. باید توجه داشت که ثبت درخواست پذیرش تحصیلی، ثبت‌نام و پرداخت هزینه‌ها باید در بازه زمانی مشخصی صورت بگیرد که معمولا 6 ماه پیش از شروع کلاس‌ها از سوی مسئولان پذیرش تحصیلی اعلام می‌شود.

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا و مهاجرت تحصیلی، می‌توانید با تکمیل فرم آنلاین پذیرش تحصیلی سایت لتس گو یونی از وضعیت تحصیلی خود بر اساس قوانین کشور کانادا باخبر شوید و در زمان مناسبی جهت برطرف کردن نقصی‌ها اقدام کنید.

هزینه دانشگاه وینیپگ

شهریه تحصیل در دانشگاه Winnipeg به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد؛ میانگین شهریه هر ترم 30 واحدی حدود 14,700 دلار تا 17,700 دلار اعلام شده است.

در کنار شهریه Uwinnipeg، هزینه‌های سالانه دیگری نیز وجود دارد؛ هزینه استفاده از خدمات این مجموعه 140 دلار، باشگاه ورزشی 45 دلار، و استفاده از سالن‌های اجتماعات و تئاتر 78 دلار هزینه برآورد می‌شود.

برنامه غذایی دانشگاه Winnipeg نیز در هر ترم برای 10 وعده در هفته 1900 دلار، 12 وعده در هفته 2200 دلار و برای 15 وعده در هفته 2875 دلار اعلام شده است. 

ثبت درخواست رزرو خوابگاه های دانشگاه وینیپگ کانادا 50 دلار ادمیشن فی دارد و برای رزرو باید 450 دلار ودیعه پرداخت کرد. ودیعه خوابگاه های خانوادگی 500 دلار اعلام شده است. کرایه سالانه خوابگاه مک‌فیتورس بسته به نوع برنامه غذایی 8,938 دلار تا 11,088 دلار و کرایه سالانه خوابگاه بالمورال نیز حدود 7 هزار دلار برآورد می‌شود. کرایه خوابگاه های خانوادگی نیز بسته به خدمات و برنامه غذایی سالانه 9,024 دلار تا 15,555 دلار برآورد می‌شود.

سایت دانشگاه وینیپگ

با مطالعه سایت رسمی دانشگاه وینیپگ کانادا اطلاعات به‌روز و دقیقی از شهریه، ددلاین پذیرش و ثبت‌نام و برنامه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی به دست می‌آورید برای این منظور می‌توانید روی لینک Uwinnipeg در بالای همین صفحه کلیک کنید. یا برای دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی جهت اپلای و اطلاع از هزینه ویزای تحصیلی کانادا با همکاران با تجربه و متخصص ما در بخش اعزام دانشجوی لتس گو یونی تماس بگیرید.