دانشگاه لورنشن (Laurentian University) یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی دو زبانه است که در Greater Sudbury کانادا واقع شده است. این دانشگاه در تاریخ ۲۸ مارس ۱۹۶۰ بنیان نهاده شد و دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و برنامه های تحصیلی دکترا را ارئه می دهد. در سال ۲۰۱۲، حدود ۹۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۵۰۰ دانشجو نیز در برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد  این دانشگاه ثبت نام کردند. از سال ۲۰۰۵، این دانشگاه دانشکده پزشکی خود را در دانشکده پزشکی انتاریوی شمالی راه اندازی کرد. دانشکده پزشکی دانشگاه لورنتین رشته های ویژه ای را در زمینه پزشکی ارائه می دهد.

دانشگاه Laurentian طبق رتبه بندی QS دارای رتبه 1385 است .دانشگاه Laurentian در کانادا رتبه  48 دارد.

تعداد نفرات دانشجویان تمام وقت دوره کارشناسی : 6200 نفر

تعداد نفرات دانشجویان تمام وقت دوره کارشناسی ارشد: 580 نفر

تعداد دانشجویان نیمه وقت دوره کارشناسی: 1900 نفر

تعداد دانشجویان نیمه وقت دوره کارشناسی ارشد: 340 نفر

لازم به ذکر است این دانشگاه علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های مربوط به ارائه خدمات از جمله انجمن های دانشجویی، ورزش و سلامتی را نیز می پردازد.

این دانشگاه دارای یک ساختار دانشگاهی فدرال است، شبیه به دانشگاه تورنتو. این دانشگاه همچنین دو اتحادیه دانشجویی جداگانه (علاوه بر انجمن های دانشجویی پاره وقت) دارد. دانشجویان هنگام ثبت نام در دوره هایشان، انجمن دانشجویی را انتخاب می کنند.

محوطه دانشگاه  بسیار وسیع می باشد و در طبیعتی عالی واقع شده است. طی چند دقیقه سفر با اتوبوس به مرکز شهر سودبری دسترسی پیدا می کنید. علاوه بر محیط اطراف، این دانشگاه در کلاسهای درس، آزمایشگاهها، خوابگاه ها، امکانات و فضاهای اجتماعی سرمایه گذاری های چشمگیری کرده است.

 

در سال 1996 ، آرون موراوا بیست و دو ساله ی نابینا ، فارغ التحصیل دوره ی چهار ساله ی  فلسفه و علوم سیاسی که در سودبوری تحصیل کرده بود ، تنها بورسیه تحصیلی Rhodes دانشگاه لورنشن به دانشگاه آکسفورد را دریافت نمود.

 

مدیریت ورزشی ، برنامه ای نوآورانه که در این دانشگاه تدوین شده است و تلفیقی از  تربیت بدنی و تجارت را انجام بود ، از پاییز سال 1972 به دانشجویان ارائه شده است .

 

اولین زنی که د  لورنشن به سمت یک مقام ارشد اداری منصوب شد ، دکتر گامیله مورکوس ، استاد فرانسوی بود که در ژوئیه سال 1975 به عنوان رئیس دانشکده علوم انسانی شد.

 

در ژانویه 1996 ، لورنشن وارد عصر اینترنت شد و سایت www خود را اعلام کرد ، سپس nickel.Laurentian.ca را اعلام کرد.