دانشگاه لورنتین در شهر سادبری کانادا تاسیس شده است. با لتس گو یونی از شرایط پذیرش دانشگاه لورنتین کانادا و رنک دانشگاه لورنشن آگاه شوید. دانشگاه لورنتین یک دانشگاه دو زبانه (انگلیسی- فرانسوی) دولتی در شهر سادبری در استان انتاریو کشور کانادا است که در 28 مارس 1960 تأسیس شده است. این دانشگاه ریشه تاریخی به سال 1913 دارد و سرآغاز فعالیتش از سال 1957 با عنوان دانشگاه سادبری بود. 

شهر سادبری بزرگ با داشتن بیش از 330 دریاچه به شهر دریاچه‌ها معروف است و بیش از 600 کیلومتر مربع از این شهر را آب پوشانده است. پردیس دانشگاه لورنشن واقع در زمین های سنتی Atikameksheng Anishnawbek شهر سادبری است که در میان پنج دریاچه آب شیرین قرار گرفته است.

محوطه دانشگاه لورنتین در شهر سادبری در نزدیکی منطقه حفاظت شده دریاچه لورنتین واقع شده است و طبیعتی بسیار زیبا دارد. همچنین فاصله دانشگاه تا مرکز شهر سادبری تنها چند دقیقه با اتوبوس است و دسترسی به نقاط شهر بسیار آسان است. 

علاوه بر محیط زیبای دانشگاه لورنتین، توجه بسیار دقیقی در مورد کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها، اقامتگاه‌ها، امکانات و فضاهای اجتماعی در این دانشگاه انجام شده است. یکی از روش‌های آموزشی در دانشگاه لورنشن کانادا داشتن کلاس‌های کوچک است که این امر سبب افزایش اعتماد به نفس دانشجویان در خلال تحصیل می‌شود.

Laurentian متعهد به تقویت بنیان آموزش عالی و تحقیقات برای ارائه یک تجربه برجسته دانشگاهی به زبان انگلیسی و فرانسوی است. دانشگاه لورنتین با همراهی و همکاری اساتید و دانشجویان خود درصدد است تا راه حل‌های ابتکاری و هوشمندانه برای مسائل محلی و جهانی پیدا کند.

پردیس Laurentian دارای ساحل بسیار اختصاصی خود در ساحل دریاچه نپاهوین است که یک مکان محبوب برای فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان همچون اجرای برنامه هفته خوش آمدگویی است. 

بیش از 8.900 دانشجو در دانشگاه لورنتین تحصیل می‌کنند که بیش از 1000 نفر آن‌ها دانشجویان بین المللی این دانشگاه هستند که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کشور کانادا شده‌اند. نکته قابل توجه در خصوص تحصیل در دانشگاه لورنتین نرخ اشتغال پس از تحصیل آن است که طبق آمار یکی از بالاترین نرخ‌های اشتغال پس از فارغ التحصیلی در استان انتاریو با 94.3 درصد است. 

دانشجویان دانشگاه لورنشن با شرکت در برنامه‌های مرتبط با معدن بالاترین سطح آموزش‌های علمی، فنی و اقتصادی در صنعت معدن را می‌بینند چرا که دانشگاه Laurentian رویکرد جامعی نسبت به چرخه عمر معدن دارد.

داشتن اطلاعات کافی در خصوص میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا به شما کمک می‌کند تا بهتر و سریعتر برای آینده تحصیلی خود تصمیم گیری کنید و برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا اقدام کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه لورنتین کانادا

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. برای اخذ پذیرش تحصیلی موفق در دوره‌های کارشناسی از دانشگاه لورنتین سه شرط ابتدایی از سوی دانشگاه اعلام شده است که عبارت اند از:

•    شرایط خاص هر کشور

شرط سوابق تحصیلی براساس هر کشور در نظر گرفته می‌شود که برای کشور ایران، داشتن دیپلم دوره متوسطه و آزمون کنکور سراسری ملاک سنجش دانشجوی متقاضی است.

*در زمان اخذ پذیرش تحصیلی ارائه ترجمه رسمی سوابق تحصیلی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی و کپی گذرنامه معتبر لازم است.

•    شرایط پذیرش دانشکده‌های Laurentian 

در زمان اقدام برای پذیرش تحصیلی از این دانشگاه باید با توجه به رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید، شرایط پذیرش رشته‌های دانشگاه لورنتین را داشته باشید.

•    شرایط پذیرش زبان برای برنامه‌های انگلیسی و فرانسوی

اگر زبان انگلیسی زبان اول یا زبان مادری فرد متقاضی نباشد، باید یکی از مدارک معتبر مربوط به مهارت زبان انگلیسی که در زیر آمده است را داشته باشد.

مدرک TOEFL با حداقل نمره کلی 88، مدرک IELTS با حداقل امتیاز 6.5 و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد، مدرک CAE با حداقل نمره کلی 176، مدرک CAEL با حداقل نمره کلی 70 و هیچ بخش کمتر از 60 نباشد، مدرک PTE با حداقل نمره کلی 60، مدرک Duolingo با حداقل نمره کلی 110

برای پذیرش در برنامه‌های ارائه شده به زبان فرانسه و یا برنامه دوزبانه، دانشجو باید یکی از معیارهای زیر را داشته باشد: 
1- سه سال تحصیل تمام وقت در یک دبیرستان فرانسوی زبان و یا موسسه آموزشی که زبان فرانسه زبان آموزش آن بوده است.2-حداقل نمره C-1 (پیشرفته) در آزمون TCF 3- حداقل نمره C-1 در قسمت کتبی TEF 4- دیپلم پیشرفته زبان فرانسه (DALF) با حداقل نمره C-1

*متقاضیانی که از نظر علمی صلاحیت پذیرش تحصیلی دانشگاه لورنشن را داشته باشند ولی شرایط مناسب مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی را نداشته باشند، به طور خودکار پیشنهاد پذیرش آن‌های مشروط به تکمیل برنامه زبان انگلیسی پذیرفته می‌شود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه لورنتین 

طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در 5 دانشکده دانشگاه لورنشن برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شود که در زیر نام برخی از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه آمده است:

دانشکده هنرها: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی همچون: مطالعات باستان، مردم شناسی، مطالعات کلاسیک، مطالعات ارتباطات، جرم شناسی، اقتصاد، انگلیسی - ادبیات و بلاغت، مطالعات محیطی، هنرهای زیبا، جغرافیا، تاریخ، مطالعات بومی، مطالعات میان رشته ای، حقوق و عدالت، زبان های مدرن، موسیقی، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات مذهبی، جامعه شناسی، مطالعات کار و ... ارائه می‌شوند.

دانشکده آموزش: این دانشکده با ارائه رشته آموزش، معلمان آینده را تربیت می‌کند و تحویل جوامع می‌دهد. در این دانشکده به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی برنامه آموزشی ارائه می‌شود.

دانشکده بهداشت: رشته‌های تحصیلی این دانشکده که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند عبارت اند از: ژنتولوژی، مددکاری اجتماعی، حرکت شناسی، مامایی، پرستاری، ورزش و تربیت بدنی، روانشناسی ورزشی

دانشکده مدیریت: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت‌اند از: حسابداری، مدیریت بازرگانی، کارآفرینی، امور مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بین الملل، بازاریابی، مدیریت عملیات

دانشکده علوم، مهندسی و معماری: رشته‌هایی که به زبان انگلیسی در این دانشکده ندریس می‌شوند عبارت‌اند از: علم فقهی، باستان شناسی، معماری، علوم اعصاب رفتاری، زیست شناسی، فیزیک پزشکی، مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین، پزشکی قانونی، علوم بین رشته ای، ریاضیات، مهندسی معدن، شیمی دارویی، پرتو درمانی، زیست شناسی ترمیم، جانور شناسی و ...

در هر پنج دانشکده این دانشگاه تعدادی رشته به زبان فرانسوی نیز برای علاقه مندان تحصیل به این زبان ارائه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه لورنتین

شهریه سالیانه اکثر رشته‌های دوره کارشناسی دانشگاه لورنشن برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه به اضافه هزینه‌های جانبی 27.513 دلار کانادا است. برخی رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شهریه متفاوت دارند که عبارت‌اند از: شهریه سالیانه رشته‌های مهندسی 35.318 دلار کانادا، رشته مدیریت کسب و کار 28.068 دلار کانادا و رشته معماری 34.132 دلار کانادا
هزینه‌های دیگری همچون ملزومات تحصیلی، اجاره خانه و یا خوابگاه، تغذیه، حمل و نقل و ... در طول دوران تحصیل در کشور کانادا و شهر سادبری برای هر دانشجو محاسبه می‌شود که بسته به نوع زندگی هر فرد متفاوت است ولی مبالغ تقریبی برای این هزینه‌های حساب شده است که به شرح زیر است:

هزینه‌ تهیه لوازم و ملزومات تحصیل به طور تقریبی 750 دلار در سال و همچنین هزینه تقریبی اجاره خانه و یا خوابگاه برای یک سال تحصیلی در حدود 7000 دلار است. همچنین مخارج مربوط به تغذیه هر فرد بین 3.500 تا 5.500 دلار در سال محاسبه شده است که به این مبلغ باید 1.200 دلار به عنوان هزینه حمل و نقل اضافه کرد.

رنک دانشگاه لورنشن

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics در ابتدای سال 2023، رتبه و رنکینگ دانشگاه لورنشن در جهان 1473 و در کشور کانادا 41 اعلام شده است. همچنین بر اساس رنکینگ USnews توانسته رتبه 1405 را کسب کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لورنتین

دانشگاه لورنشن برای ارائه کمک‌های مالی به دانشجویان خود برنامه‌هایی به صورت بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، وام دانشجویی و مشاغل دانشگاهی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. بورسیه تحصیلی دانشگاه لورنشن براساس موفقیت‌های تحصیلی و میانگین پذیرش اعطا هر فرد می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی این دانشگاه فقط مربوط به دوره کارشناسی است و برخی برنامه‌های تحصیلی همچون: معماری، آموزش، علوم پزشکی قانونی، سینتیک انسانی، مهندسی مکانیک، مامایی، پرستاری، پرتودرمانی، مددکاری اجتماعی و ورزش را شامل نمی‌شود. 

اگر میانگین پذیرش تحصیلی بین 80 تا 90 درصد باشد، دانشجو مبلغ 10 هزار دلار برای سال اول بورسیه تحصیلی دریافت می‌کند و به مدت 4 سال تا مبلغ 40 هزار دلار و در صورت پیشرفت تحصیلی قابل تمدید است و اگر میانگین پذیرش تحصیلی بین 90 تا 100 درصد باشد، دانشجو مبلغ 15 هزار دلار برای سال اول بورسیه تحصیلی دریافت می‌کند و به مدت 4 سال تا مبلغ 60 هزار دلار و در صورت پیشرفت تحصیلی قابل تمدید است. 

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه لورنشن 8 مجموعه خوابگاهی برای بیش از 1600 دانشجوی غیر بومی خود که به دلیل مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کشور کانادا در خارج از خانه خود باید به تنهایی زندگی ‌کنند، در نظر گرفته است. 

از مجموع 8 خوابگاه دانشگاه پنج مورد آن‌ها برای دانشجویان سال اول تعبیه شده است و هر اقامتگاه سبک متفاوتی دارد. هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه لورنشن از 5.460  تا 8.639 دلار کانادا متغیر است که انتخاب آن بسته به سلیقه دانشجو است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه لورنشن بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.