دانشگاه سادبری یک دانشگاه دولتی در شمال استان انتاریو و در کشور پهناور و مهاجرپذیر کانادا است که سابقه تاسیس این دانشگاه به بیش از یک قرن پیش می‌رسد. دانشگاه سادبری باسابقه‌ترین موسسه آموزش عالی در انتاریوی شمالی است و یکی از اعضای بنیانگذار فدراسیون Laurentian است.

دانشگاه سادبری در سال 1913 در زمینی به مساحت 300 هکتار که در سال 1886 به آرزوی تاسیس یک کالج آموزشی خریداری شده بود، بنا نهاده شد. در ابتدا نام این موسسه آموزشی کالج دو ساکره کوئر du Sacre Cour بود که بعد از گذشت بیش از چهار دهه، سپس در سال 1957 به نام دانشگاه سادبری تغییر نام پیدا کرد.

پردیس دانشگاه سادبری در مرکز شهر سادبری در استان انتاریو واقع شده است که تقریباً چهار ساعت تا شهر تورنتو که یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای کشور کانادا است، قرار گرفته است. پردیس سادبری کلیه امکانات دانشگاهی و آموزشی را در خود جای داده است و دانشجویان این دانشگاه یک دوره تحصیلی عالی را در این دانشگاه تجربه می‌کنند.

دانشگاه سادبری یک دانشگاه دوزبانه است که بر اساس سنت بنیانگذاران یهودی خود تأسیس شد و از همان ابتدا متعهد به ترویج سنت‌ها و فرهنگ مردم بومی این منطقه بوده است. در این دانشگاه برنامه‌ها و دوره‌های متعددی در زمینه‌های فلسفه، مطالعات بومی، مطالعات دینی، فرهنگ عامه و روزنامه نگاری ارائه می دهد.

همان طور که در ابتدا اشاره شد دانشگاه sudbury یکی از اعضای فدراسیون لورنتین است که علاوه بر این دانشگاه، نام سه دانشگاه دیگر در این فدراسیون به چشم می‌خورد که عبارت‌اند از: دانشگاه هانتینگتون، دانشگاه لورنتین و دانشگاه تورنلو. پس دانشجویانی که در هر یک از این چهار دانشگاه ثبت نام کنند، می‌توانند از مزایای تحصیلی دیگر دانشگاه‌های فدراسیون استفاده کنند و در نهایت و پس از اتمام دوره تحصیلی همگی مدرک معتبر دانشگاه لورنتین را دریافت می‌کنند.

این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی معتبر در کشور کانادا است که کاملاً به مشارکت و خدمات اجتماعی، رهبری، تحقیق و اطلاع رسانی در تمامی زمینه‌های علمی و فرهنگی اختصاص دارد. همچنین محیط دانشگاه sudbury یک محیط صمیمی با کلاس‌های کوچک و یک اقامتگاه پر جنب و جوش را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. 

پردیس سادبری نیز خدمات گسترده‌ای را به دانشجویان و اعضای هیئت علمی خود با دسترسی به منابع بسیار ارزشمند و در راستای یک تجربه دانشگاهی کامل و موفق ارائه می‌کند.

اگر شما برای مهاجرت به کشور کانادا قصد دارید از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام کنید، پس بهتر است درمورد تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا اطلاعات کامل و دقیق داشته باشید که در وبلاگ لتس گو یونی به تمامی جوانب این امر پرداخته شده است و با خواندن این مطلب به تمامی سوالات شما پاسخ داده می‌شود.

شرایط پذیرش دانشگاه سادبری

از آنجایی که دانشگاه سادبری بخشی از فدراسیون لورنتین است، دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند نیز بخشی از این فدراسیون به حساب می‌آیند و از همین رو باید از طریق دانشگاه لورنتین اقدامات اولیه برای ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی را انجام دهند. همچنین در ادامه هم باید هزینه‌های پذیرش و شهریه به دانشگاه لورنتین پرداخت شود.

البته متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی ار دانشگاه سادبری باید در زمان انجام اقدامات اولیه، نام دانشگاه سادبری را در فرم‌های ثبت نام خود بنویسند تا پذیرش از این دانشگاه انجام شود. اگر شما هم یکی از علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه sudbury هستید، می‌توانید با همراهی گروه لتس گو یونی مسیر اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را طی کنید و کلیه اقدامات لازم را از طریق گروه آموزشی لتس گو یونی و بدون دغدغه انجام دهید. مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه سادبری به شرح زیر می‌باشد:

•    دیپلم دوره متوسطه

•    نمره امتحان کنکور سراسری

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به انگلیسی یا فرانسوی

•    مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی

*اگر زبان مادری متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه سادبری انگلیسی نباشد و یا سه سال آخر تحصیل خود را در موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، متقاضی باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه کند:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در تمامی بخش‌ها نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با نمره 88/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE با نمره کلی 60/ مدرک CanTEST با نمره کلی 4.5 و در هیچ بخش کمتر از 4 نباشد/ مدرک DuoLingo با حداقل نمره 110

البته اگر متقاضی پذیرش تحصیلی از دانشگاه سادبری مهارت در زبان فرانسوی داشته باشد و یکی از مدارک معتبر را نیز  داشته باشد، می‌تواند از این دانشگاه نامه پذیرش را دریافت کند.

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری برخلاف بسیاری از دانشگاه‌های کشور کانادا، تعداد محدودی رشته تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه کرده است و به صورت متمرکز و تخصصی در همین تعداد کم رشته تحصیلی خدمات آموزشی را ارائه می‌کند. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر است:

رشته روزنامه نگاری: این رشته فقط به زبان فرانسوی ارائه می‌شود و دانشجویان توانایی‌هایی همچون: فرصت نوشتن، جمع آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل رسانه‌ها و ارزیابی منابع اطلاعاتی، سازماندهی محتوا و ارائه آن به مخاطبان را کسب می‌کنند. همچنین دانشجویان این رشته تحصیلی در دوره‌های رسانه‌های چاپی و الکترونیکی، ارتباطات بین فرهنگی، عکاسی خبری و طراحی گرافیک نیز شرکت می‌کند و مهارت لازم را به دست می‌آورد.

رشته مطالعات بومی: این رشته تحصیلی نیز فقط به زبان فرانسوی تدریس می‌شود و عناوینی همچون: قوم شناسی، میراث ناملموس، تنوع فرهنگی، سیاست و قانون، بهداشت و سلامت، عدالت اجتماعی، فرهنگ و زبان محیط سنتی نیز در این برنامه آموزشی گنجانده شده است.

رشته فلسفه: این رشته تحصیلی به هر دو زبان و به صورت اشتراکی در هر دو دانشگاه سادبری و لورنتین تدریس می‌شود و طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند: اخلاق، تفکر انتقادی، حقوق، آموزش، فلسفه هنر و سایر موارد را در بر می‌گیرد.

رشته مطالعات دینی: این برنامه آموزشی به مطالعه دین به عنوان یک پدیده اجتماعی پرداخته است و ادیان مختلف را که تقریباً در همه تمدن‌ها جایگاه بسیار مهمی داشته‌اند را بررسی می‌کند و بر رابطه بین دین و فرهنگ تمرکز دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه سادبری

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا به طور معمول متشکل از شهریه سالیانه دانشگاه، هزینه‌های اداری و خدمات دانشجویی و هزینه اقامت برای برخی از دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی می‌باشد. دانشگاه سادبری یکی از دانشگاه‌‌های کشور کانادا است که مبلغ شهریه سالیانه آن تقریبا مناسب است و دانشجویان با برنامه ریزی مالی دقیق می‌توانند از پس هزینه‌های تحصیلی خود برآیند.

شهریه یک سال تحصیلی در برنامه‌های کارشناسی سادبری برای دانشجویان بین المللی در حدود 25 تا 26 هزار دلار کانادا است و همچنین شهریه دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز در حدود 12 تا 15 هزار دلار کانادا است.

هزینه سالیانه زندگی در خوابگاه‌های دانشگاه سادبری که برای دانشجویان غیر بومی این دانشگاه درنظر گرفته شده است، برای اتاق دو نفره 5.840 دلار کانادا،  اتاق یک نفره 6.955 دلار کانادا و سوئیت 7.966 دلار کانادا می‌باشد. لازم به ذکر است که هزینه‌های جانبی دیگر همچون: خورد و خوراک، رفت و آمد، ملزومات تحصیل، پوشاک، تفریحات و ... نیز به مبلغ هزینه‌های فردی اضافه می‌شود.

رنک دانشگاه سادبری

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه دانشگاه سادبری در میان دانشگاه‌های جهان 14469 اعلام شده است و همچنین براساس همین رتبه بندی این دانشگاه در کشور کانادا رتبه 51 را از آن خود کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری کمک‌های مالی خود به دانشجویان را در قالب جوایز و بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد تا کمی از بار هزینه‌های تحصیلی دانشجویان کاسته شود که برنامه‌های بورسیه تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی نیز در نظر گرفته می‌شود.

دانشجویانی که خواهان دریافت بورسیه تحصیلی سادبری هستند باید در برنامه‌های تمام وقت دانشگاه ثبت نام کرده باشند و حداقل 6 واحد درسی را گذرانده باشند تا واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی شوند. همچنین باید برای دریافت بورسیه تحصیلی فرم درخواست را برای دانشگاه ارسال کنند. 

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشجویان بین المللی سادبری در هفته اجازه 20 ساعت کار کردن چه در داخل دانشگاه و چه در خارج پردیس را دارند و می‌توانند از این طریق منبع درآمد مالی برای خود داشته باشند و مقداری از هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور کانادا را پوشش دهند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه سادبری هر دو گزینه اقامت در دانشگاه و خارج از دانشگاه را به دانشجویان غیر بومی خود ارائه می‌دهد که گزینه‌های داخل پردیس دانشگاه، برای 180 دانشجو در نظر گرفته شده است. این اقامتگاه از گذشته با عنوان اقامتگاه مات لوسین شناخته می‌شد و دارای اتاق‌های یک نفره و دو نفره می‌باشد. 

هر اتاق مجهز به خدمات تلویزیون کابلی و اتصال به اینترنت است و همچنین مکان‌های مشترک برای همه دانشجویان از جمله آشپزخانه، اتاق ناهار خوری، اتاق اجتماعات، اتاق مطالعه و اتاق لباسشویی در آن‌ها تعبیه شده است. 

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه سادبری بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.