دانشگاه براک کانادا در شهر سنت کاترینز واقع شده.با لتسگویونی در خصوص رشته های تحصیلی دانشگاه براک، هزینه و شرایط پذیرش دانشگاه براک بیشتر بدانید. دانشگاه دولتی براک یک موسسه تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا است که در شهر سنت کاترینز در استان انتاریو و در منطقه تاریخی نیاگارا واقع شده است. براک در سال 1962 و پس از گذشت یک دهه تلاش بومیان منطقه نیاگارا، تاسیس شد و از سال 1964 اولین گروه دانشجویی خود را پذیرش کرد.

براک در قلب منطقه نیاگارا و در شهر بزرگ سنت کاترینز که مقصد شگفت انگیزی برای زندگی دانشجویی، تحصیل و کار است، قرار گرفته و یکی از متنوع ترین مناطق کشور کانادا با ترکیبی منحصر به فرد از جاذبه های طبیعی مشهور جهان است. 

دانشگاه براک کانادا

پردیس اصلی براک در بالای اسکله نیاگارا در شهر سنت کاترینز که بزرگترین شهر در منطقه نیاگارا است، ساخته شده است. پردیس دانشگاه براک به مرز ایالات متحده آمریکا بسیار نزدیک است و فقط یک ساعت رانندگی با شهر بزرگ تورنتو فاصله دارد.

دانشگاه بروک همچنین پردیس دیگری در شهر همیلتون دارد که در سال 2000 افتتاح شد و کاربری اصلی آن برای دانشکده آموزش است و امکاناتی همچون: آزمایشگاه‌های رایانه‌ای، مرکز منابع آموزشی و کتابخانه، سالن ورزشی، اتاق کنفرانس و ... را در خود جای داده است.

دانشگاه براک با بیش از 19000 دانشجو از بیش از 100 کشور دنیا، یکی از دانشگاه‌های مطرح در سطح کلاس جهانی است و هرساله تعداد زیادی از جوانانی که به قصد ادامه تحصیل وارد کشور کانادا می‌شوند را به خود جذب می‌کند. همچنین جامعه فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل بیش از 100 هزار دانشجو می‌شود که پس از تحصیل خود وارد بازار کار شدند.

دانشگاه براک از نظر میزان رضایت دانشجویان، یکی از بهترین‌های استان انتاریو است و همچنین نرخ اشتغال فارغ التحصیلان آن 96 درصد اعلام شده است که تاثیر بسزایی در جذب دانشجویان به این کشور دارد. دانشجو در طول دوره تحصیل در این دانشگاه موقعیت‌های کاری بسیاری را تجربه می‌کند که در موفقیت آینده شغلی او تاثیرگذار است. 

اساتید برجسته، امکانات پیشرفته و خدمات آموزشی عالی، براک را در صدر دانشگاه‌های برتر کشور کانادا قرار داده است و هر ساله تعداد زیادی از جوانان سراسر جهان که خواهان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه هستند را به کشور کانادا می‌کشاند.

بیش از 120 برنامه آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در هفت دانشکده دانشگاه براک ارائه می‌شود که یک تجربه دانشگاهی متفاوت را برای دانشجویان این دانشگاه به ارمغان می‌آورد که اکثر برنامه‌های تحصیلی این براک برای آینده شغلی دانشجویان این دانشگاه طراحی شده است. 

هدف اصلی دانشگاه براک ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های شغلی همچون: مربیگری، استراتژی‌های کاریابی، استعدادیابی، ایجاد نام تجاری شخصی و ... است و یکی از تخصص‌های این دانشگاه ایجاد ارتباط بین دانشجویان و کارفرمایان است که به دانشجویان در پیدا کردن فرصت‌های شغلی و توسعه اهداف شغلی کمک می‌کند.

شرایط پذیرش دانشگاه براک کانادا

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه براک برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    گذراندن 12 سال تمام در دوره مدرسه

داشتن مدرک دیپلم متوسطه برای دانشجویان ایرانی که قصد اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از این براک را دارند لازم است.

•    داشتن سوابق تحصیلی قابل قبول

در زمان اخذ پذیرش تحصیلی کلیه مدارک مربوط به دوره تحصیل دبیرستان هر فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد و میانگین پذیرش گرفته می‌شود و براساس آن در خصوص پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه تصمیم گیری می‌شود.

لازم به ذکر است که پذیرش در برخی از رشته‌های این دانشگاه نیاز به شرایط خاص دارند و با توجه به نمره میانگین پذیرش سنجیده می‌شوند.

•    مهارت در زبان انگلیسی

اگر زبان اول متقاضی پذیرش تحصیلی انگلیسی نباشد، برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه نیاز به یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی است:

مدرک TOEFL با حداقل نمره کلی 88 با حداقل نمره 21 در بخش صحبت کردن و نوشتن، مدرک IELTS با حداقل امتیاز 6.5 و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد، مدارک CAE و CPE با حداقل نمره کلی 176، مدرک CAEL با حداقل نمره کلی 70 و هیچ بخش کمتر از 60 نباشد، مدرک PTE با حداقل نمره کلی 58

لازم به ذکر است که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و سپس برای دانشگاه ارسال شوند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک کانادا بیش از 120 برنامه آموزشی در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌کند. دانشجوی متقاضی تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه به راحتی می‌تواند از میان تعداد زیاد گزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه، رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب ‌کند و دوران تحصیل در این دانشگاه و کشور کانادا را آغاز کند.

رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در هفت دانشکده و مدرسه این دانشگاه پخش شده‌اند که در زیر لیست دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی هر کدام آمده است:

دانشکده علوم بهداشت کاربردی: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی در زمینه‌های مختلفی چون: سلامت کودک، سلامت جامعه، حرکت شناسی، علوم پزشکی، پرستاری، تربیت بدنی، سلامت عمومی، بهداشت عمومی، مطالعات تفریحی و مدیریت ورزشی تدریس می‌شود.

دانشکده آموزش: دانشکده آموزش دانشگاه براک برنامه‌های آموزشی متنوعی در زمینه آموزش ارائه می‌دهد که عبارت اند از: آموزش بومیان، آموزش بزرگسالان، آموزش مقدماتی و ابتدایی، آموزش معلم دوره ابتدایی، آموزش معلم دوره متوسطه، آموزش اوایل کودکی، مطالعات آموزشی و آموزش فناوری

مدرسه تجارت GoodMan: این مدرسه آموزش‌های تخصصی در زمینه تجارت برای علاقه مندان این حوزه ارائه می‌دهد و رشته‌های تحصیلی: حسابداری، مدیریت کسب و کار، مدیریت بازرگانی و مدیریت بازرگانی بین المللی تدریس می‌شود.

دانشکده علوم انسانی: رشته‌های تحصیلی که در دانشکده علوم انسانی دانشگاه براک ارائه می‌شوند عبارت اند از: مطالعات کانادایی، مطالعات کلاسیک، زبان و ادبیات انگلیسی، مطالعات فرانسه، طراحی بازی، علوم انسانی عمومی، آلمانی، مطالعات اسپانیایی و آمریکای لاتین، تاریخ، هنرها و علوم تعاملی، مطالعات ایتالیایی، مطالعات قرون وسطایی و رنسانس و فلسفه

مدرسه هنرهای زیبا و نمایشی Marilyn I Walker: این مدرسه زیر مجموعه دانشکده علوم انسانی است که به صورت تخصصی رشته‌های هنرهای نمایشی، موسیقی، مطالعات هنر و فرهنگ و هنرهای تجسمی را تدریس می‌کند.

دانشکده ریاضیات و علوم: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی همچون: محاسبات کاربردی، بیوشیمی، علوم بیولوژیکی، علوم پزشکی، بیوفیزیک، بیوتکنولوژی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر و ریاضیات، محاسبات و تجارت، محاسبات و شبکه ارتباطات، محاسبات، علوم زمین، علم مهندسی، برنامه نویسی بازی، ریاضیات و آمار، علوم اعصاب، اقیانوس شناسی، فیزیک و علوم ارائه می‌شود.

دانشکده علوم اجتماعی: رشته‌های تخصصی این دانشکده عبارت اند از: زبانشناسی کاربردی، ارتباطات تجاری، اقتصاد تجارت، مطالعات کودک و جوانان، جرم شناسی انتقادی، اقتصاد، پایداری زیست محیطی، مطالعات فیلم، جغرافیا، اقتصاد سیاسی بین الملل، مطالعات کار، رسانه و ارتباطات، علوم سیاسی، روانشناسی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، مطالعات جهانگردی و مطالعات زنان 

دانشکده تحصیلات تکمیلی: بیش از 50 برنامه آموزش‌های تکمیلی در این دانشکده برای علاقه مندان تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه براک کانادا

هزینه‌های تحصیلی در کشور کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که به همین دلیل شهریه‌های هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت می‌شود. شهریه دانشگاه براک نیز بر اساس رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی انتخابی متفاوت است که به شرح زیر می‌باشد:

هزینه‌‌های تحصیل در دانشگاه براک به طور میانگین برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه بین 26 هزار تا 30 هزار دلار کانادا است که به طور مثال شهریه سالیانه تحصیل در رشته‌های مربوط به رشته‌های هنرها و علوم 27.885 دلار کانادا است و شهریه رشته‌های مربوط به تجارت و علوم کامپیوتر در حدود 29.153 دلار کانادا است.

همچنین شهریه دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در حدود 8 هزار دلار کانادا برای هر ترم تحصیلی است که البته هزینه‌های جانبی نیز به آن اضافه می‌شود.

مخارج دیگری برای دانشجویان خارجی در کشور کانادا به مبالغ شهریه دانشگاه اضافه می‌شود که عبارت‌اند از: هزینه اجاره خانه و یا خوابگاه، تغذیه، حمل و نقل، ملزومات تحصیل و ... و دانشجو باید با یک برنامه ریزی دقیق مخارج خود را محاسبه و تامین کند.

هزینه زندگی در خوابگاه‌های دانشگاه براک که با برنامه غذایی همراه است با توجه به نوع خوابگاه متغیر است که در حدود 11.490 تا 14.120 دلار کانادا است و همچنین مبلغی درحدود 1.500 تا 2.500 دلار  برای هزینه‌های جانبی نیز باید در نظر گرفته شود.

داشتن اطلاعات کافی در خصوص هر دانشگاه و زندگی در کشور کانادا به شما کمک می‌کند تا درباره اقامت دائم کانادا بیشتر بدانید و به راحتی برای آینده خود و مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنید.

رنکینگ دانشگاه براک

براساس آخرین آمار رسمی وب سایت webometrics رتبه دانشگاه براک در دنیا 808 و در کشور کانادا 28 اعلام شده است. دانشگاه براک در لیست رتبه‌بندی دانشگاه QS برای سال تحصیلی 2023 در جایگاه 1001–1200 جهانی و رتبه 28 در کانادا قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک بیش از 4 میلیون دلار به برنامه‌های جوایز و بورسیه تحصیلی این دانشگاه اختصاص داده است که شامل دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی این دانشگاه تحصیل می‌کنند نیز می‌شود. لازمه دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه براک پیشرفت تحصیلی در طول دوران تحصیل است.

دانشجویان ورودی به دانشگاه براک که میانگین پذیرش تحصیلی 80 تا 85 درصد را کسب کرده باشند به صورت خودکار مشمول 1000 دلار بورسیه تحصیلی دانشگاه براک می‌شوند که برای 3 سال بعد نیز در صورت موفقیت‌های تحصیلی قابل تمدید است.

همچنین اگر میانگین پذیرش تحصیلی هر دانشجو بین 85 تا 90 درصد باشد مشمول 1.500 دلار بورسیه تحصیلی، اگر میانگین پذیرش تحصیلی دانشجو بین 90 تا 93 درصد باشد مشمول 2.500 دلار بورسیه تحصیلی و اگر میانگین پذیرش تحصیلی دانشجو از 93 درصد  بیشتر شود، مشمول 4000 دلار بورسیه تحصیلی می‌شود که این بورسیه تحصیلی برای 3 سال بعد نیز قابل تمدید است.

بورسیه تحصیلی و جوایز متنوع دیگری نیز از سوی دانشگاه براک برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه ارائه می‌شود که دانشجو باید در دوران تحصیل برای آن‌ها درخواست دهد.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشگاه براک با ارائه برنامه‌های سختگیرانه تعاونی و انواع فرصت‌های یادگیری عملی در برنامه دانشگاهی خود، به ادغام تجربه در تحصیلات دانشگاهی افتخار می‌کند. دانشجویان بین المللی این دانشگاه می‌توانند با تیم شغلی دانشگاه براک در دوره‌های شغل داخل و خارج از دانشگاه شرکت کنند و از این فرصت برای کسب درآمد و تجربه شغلی استفاده کنند.

بیش از 40 برنامه تعاونی آموزشی در طول هر ترم آموزشی برای دانشجویان ارائه می‌شود که از این رو نام دانشگاه براک در میان 5 دانشگاه برتر استان انتاریو از لحاظ تنوع برنامه‌های تعاونی قرار گرفته است.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه براک برای تامین مکان زندگی مناسب دانشجویان بین المللی و خارجی خود اقامتگاه‌هایی را در داخل پردیس دانشگاه ساخته است که ظرفیت پذیرش آن‌ها تقریباً 2800 دانشجو است که هر یک از اقامتگاه‌های این دانشگاه دارای سبک‌های متمایز و با امکانات کامل زندگی می‌باشد.

همچنین دانشگاه گزینه‌های مسکن ارزان قیمت در نزدیکی محل دانشگاه را برای دانشجویانی که خواهان زندگی در خارج از محیط دانشگاه هستند، در نظر گرفته است و با مشاوره دادن به دانشجویان در انتخاب مکان مناسب در خارج دانشگاه به آن‌ها کمک می‌کند. 

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه براک بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.