دانشگاه بیشاپ یکی از دانشگاه های استان کبک در کانادا است. در خصوص رشته های دانشگاه بیشاپ و پذیرش از دانشگاه بیشاپ همراه لتس گو یونی باشید. دانشگاه خصوصی بیشاپ در جامعه دو زبانه لنوکسویل، در حومه شهر شربروک در استان کبک کشور کانادا واقع شده است. این منطقه به دلیل ارائه فضای امن و موقعیت‌های استثنایی تفریحی به کیفیت عالی زندگی مشهور است.

شهر شربروک میزبان چندین دانشگاه از جمله دانشگاه بیشاپ برای تحصیل در کشور کانادا و ششمین شهر بزرگ استان کبک است که اقتصاد این شهر عمدتا بر پایۀ صنایع پوشاک، منسوجات، قطعات الکترونیکی و ماشین آلات است و از این رو همواره موقعیت‌های شغلی متعدد و متفاوتی در این شهر برای فارغ التحصیلان این دانشگاه وجود دارد.

پردیس بیشاپ دارای 25 ساختمان از جمله اقامتگاه‌، دو کتابخانه، دو سالن تئاتر، کلاس‌های آموزشی، آزمایشگاه‌ها، امکانات ورزشی، یک مرکز تفریحی ورزشی و بسیاری امکانات دیگر که مورد نیاز دانشجویان چه برای تحصیل و چه برای زندگی و اوقات فراغت است.

جمعیت دانشجویی دانشگاه بیشاپ در حدود 3 هزار دانشجو می‌باشد که 25 درصد آن‌ها دانشجویان بین المللی این دانشگاه هستند که از 69 کشور دنیا برای تحصیل در این دانشگاه به مقصد کشور کانادا مهاجرت تحصیلی کرده‌اند. همچنین از دانشگاه بیشاپ بیش از 19 هزار دانشجو از سراسر جهان فارغ التحصیل شده‌ و وارد بازار کار و فعالیت‌های اجتماعی شده‌اند.

یکی از شاخصه‌های تحصیل در  دانشگاه بیشاپ، کلاس‌های کوچک این دانشگاه است که امکان ارتباط بیشتر دانشجو و استاد را فراهم و فضای بسیار صمیمی‌ برقرار می‌شود که این امر سبب می‌شود تا آموزش دلپذیرتر و جذابتر شود.

جالب است بدانید که این دانشگاه از معدود دانشگاه‌های استان کبک است که تدریس را به زبان انگلیسی انجام می‌دهد و زمینه‌های آموزشی این دانشگاه عبارت‌اند از هنرهای زیبا، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، تجارت و آموزش 

برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا و خصوصا دانشگاه بیشاپ، داشتن اطلاعات کافی در زمینه مراحل اپلای کمک بسیاری به موفقیت شما می‌کند. 

شرایط پذیرش دانشگاه بیشاپ کانادا

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه بیشاپ به صورت رقابتی است و فرد متقاضی براساس سوابق تحصیلی ارسالی خود مورد سنجش با دیگر متقاضیان قرار می‌گیرد و پس از بررسی مدارک، درصورت داشتن سوابق درخشان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی از این دانشگاه می‌شود. 

شرایط عمومی اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه بیشاپ گذراندن کامل 12 سال تحصیلی و داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است و براساس سوابق تحصیلی فرد متقاضی میانگین پذیرش گرفته می‌شود که براساس آن سنجش صورت می‌گیرد.

برخی رشته‌ها و دانشکده‌های این دانشگاه شرایط خاص خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی نیاز دارند که در زمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی باید شرایط اختصاصی هر رشته تایید شود.

داشتن مدارک زیر برای اخذ پذیرش تحصیلی لازم است:

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک

•    ریز نمرات دوره دبیرستان

•    مدارک شناسایی فرد متقاضی

•    مدرک مهارت زبان انگلیسی

* اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از این دانشگاه انگلیسی نباشد و یا 3 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 90/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5/ مدرک PTE نمره کلی 61/ مدرک Duolingo با نمره کلی 115/ مدرک MELAB با حداقل نمره 85

رشته ‌های دانشگاه بیشاپ

در دانشگاه بیشاپ بیش از 100 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی در 3 دانشکده و مدرسه، برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شود که عبارت‌اند از: دانشکده هنر و علوم، مدرسه تجارت ویلیامز و دانشکده آموزش

دانشکده هنرها و علوم: این دانشکده از بخش‌های مختلفی همچون: علوم طبیعی و ریاضیات، علوم انسانی و علوم اجتماعی تشکیل شده است که بیش از 30 رشته متفاوت تحصیلی در این بخش‌ها ارائه می‌شود. رشته‌های مختلف این دانشکده عبارت اند از: تاریخ هنر، مطالعات کلاسیک، نمایش، انگلیسی، هنرهای زیبا، تاریخ و مطالعات جهانی، هنرهای آزاد، زبان‌ و ادبیات و فرهنگ‌های مدرن، موسیقی، فلسفه، بیوشیمی، علوم زیستی، شیمی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک و نجوم، اقتصاد، علوم سیاسی و مطالعات بین الملل، روانشناسی و ...

مدرسه تجارت ویلیامز: تحصیل در دانشکده تجارت ویلیامز WSB تجربه عملی را به دانشجویان علاقه مند به ورود به دنیای تجارت ارائه می‌دهد. رشته‌های تحصیلی این مدرسه عبارت‌اند از: حسابداری، اقتصاد، امور اداری و ...

مدرسه آموزش: هدف اصلی این مدرسه ارائه آموزش‌های تخصصی برای تربیت معلمان و مربیان آینده است که برنامه‌های آموز‌ش‌های ابتدایی، آموزش‌های دوره متوسطه و ... ارائه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه بیشاپ

شهریه دانشگاه بیشاپ برای تمامی رشته‌های تحصیلی این دانشگاه ثابت است و بسته به بومی بودن و یا بین المللی بودن دانشجو شهریه‌های متفاوتی توسط دانشگاه اخذ می‌شود.

شهریه سالیانه دانشجویان بین المللی دانشگاه بیشاپ که به صورت تمام وقت تحصیل می‌کنند با احتساب هزینه‌های اجباری 25,455.00 دلار کانادا است. 

علاوه بر شهریه سالیانه دانشگاه، دانشجویان بین المللی باید برای مبالغ دیگری همچون مخارج اجاره خانه و خوابگاه، تغذیه، حمل و نقل، کتاب و ملزومات تحصیل و ... برنامه ریزی دقیق داشته باشند تا بتوانند به راحتی و بدون دغدغه در کشور کانادا تحصیل کنند.

هزینه اقامت در خوابگاه‌های بیشاپ برای دانشجویان این دانشگاه 5.400 دلار در سال است و در حدود 5.200 دلار نیز هزینه تقریبی تغذیه هر دانشجو محاسبه می‌شود. همچنین هر دانشجو باید به طور تقریبی 1.400 دلار نیز برای خرید لوازم و ملزومات تحصیل همچون کتب درسی در نظر بگیرد.

رنکینگ دانشگاه بیشاپ کانادا

براساس آمار وب سایت 4icu در سال 2022 رتبه دانشگاه بیشاپ در جهان 1894 و در کشور کانادا 59 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیشاپ

در دانشگاه بیشاپ برنامه‌های مختلف بورسیه تحصیلی، جوایز، کمک هزینه تحصیلی و کمک‌های مالی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که ارزش آن‌ها بیش از 7 میلیون دلار در سال است. همچنین هر ساله تقریباً 62 درصد از دانشجویان این دانشگاه از 500 تا 20.000 دلار کانادا بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند. 

بورسیه تحصیلی پذیرش رقابتی: این بورسیه تحصیلی براساس سوابق تحصیلی هر فرد اعطا می‌شود که لازمه موفقیت در اخذ این بورسیه تحصیلی، ارسال درخواست آنلاین پذیرش تحصیلی تا تاریخ 1 مارس و ارسال کلیه سوابق تحصیلی تا حداکثر تا 15 مارس هر سال است. 

بورسیه تحصیلی و جوایز متفاوت دیگری نیز در این دانشگاه برای دانشجویان اعمال می‌شود که براساس شرایط هر دانشجو و در زمان اخذ پذیرش تحصیلی باید درخواست داده شود.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشجویان بین المللی بیشاپ هم در هنگام تحصیل و هم بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند. برای موفقیت در جذب شدن در بازار کار در کشور کانادا، داشتن مجوز تحصیلی معتبر و همچنین داشتن شماره بیمه اجتماعی (SIN) است. 

همچنین دانشگاه بیشاپ موقعیت‌های شغلی متفاوتی در داخل دانشگاه در قالب برنامه‌های کارآموزی و همکاری با دانشگاه برای کمک به تحصیل و همچنین کمک مالی به دانشجویان ارائه می‌کند.

خوابگاه دانشجویی

در دانشگاه بیشاپ 3 مجموعه خوابگاه برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در نظر گرفته شده است که سبک‌های مختلف و متفاوتی دارند و هر دانشجو می‌تواند براساس سلیقه شخصی خود هر یک از این اقامتگاه‌ها را انتخاب کند که البته هزینه‌ اقامت در این خوابگاه‌ها متفاوت است و به صورت میانگین برای 8 ماه در سال حدود 5 هزار دلار کانادا می‌باشد.

البته گزینه‌های خارج از پردیس دانشگاه نیز برای افرادی که خواهان زندگی در محیط شهر و خارج از دانشگاه هستند، فراهم است که هزینه تقریبی اجاره خانه و اتاق در حدود 4.500 تا 6.600 دلار در سال است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه بیشاپ بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.