کالج لمبتون در کشور کانادا واقع شده است. برای کسب اطلاع از شرایط پذیرش کالج لمبتون و هزینه تحصیل در کالج لمبتون با لتس گو یونی همراه باشید. کالج لمبتون یک موسسه آموزش عالی دولتی در کشور کانادا است که در شهر سارنیا استان انتاریو تاسیس شده است. این کالج در سال 1966 و به دستور وزیر آموزش وقت استان انتاریو به صورت رسمی فعالیت آموزشی‌اش را آغاز کرد.

کالج لمبتون در شهر سارنیا در منطقه‌ای با جمعیت تقریبی 100 هزار نفر و هم مرز با دریاچه زیبای هورون و رودخانه سنت کلیر واقع شده است. سارنیا در حدود 300 کیلومتری غرب تورنتو و آبشار نیاگارا واقع شده است و هر آنچه را که بخواهید در این شهر امن و آرام خواهید یافت. 

پردیس اصلی کالج Lambton در شهر سارنیا ساخته شده است و در محوطه دانشگاه علاوه بر ساختمان جنوبی، مرکز پایداری سانکور، مرکز اقامت و رویداد کالج لمبتون، مرکز آموزش معاملات ماهر و ساختمان شمالی نیز قرار گرفته است و اکثر کلاس‌ها و ساختمان‌های اداری در این پردیس واقع شده است.

مدرسه آتش نشانی کالج لمبتون یک مرکز آموزشی است که در فاصله 15 دقیقه‌ای از پردیس اصلی و ابتدایی کالج لمبتون در سارنیا قرار گرفته. در این مرکز دانشجویان در برنامه‌های آموزش آتش نشانی، فناوری علوم آتش سوزی، بنیادها و برنامه‌های حفاظت پلیس امنیت و تحقیقات شرکت می‌کنند. 

پردیس دیگر کالج لمبتون در شهر تورنتو و با مشارکت کالج Cestar واقع شده است و تحصیل کردن در این پردیس در یک محیط چالش برانگیز اما دوستانه اتفاق می‌افتد و برای پاسخگویی به نیازهای خاص یک دانشجوی بین المللی طراحی شده است. 

همچنین کالج Lambton با دانشگاه‌های کشورهای دیگر نیز همکاری می‌کند و پردیس بین المللی خود را در کشور چین افتتاح کرده است. دانشگاه جیلین-کالج لمبتون (JLU-LC) در چانگچون، مرکز استان جیلین واقع شده است. دانشگاه جیلین-کالج لمبتون یک کالج مشترک چینی کانادایی است و توسط وزارت آموزش و پرورش جمهوری خلق چین تایید شده است.

دانشجویانی که در این پردیس تحصیل می‌کنند، این حق انتخاب را دارند که تحصیل خود را در یکی از شعب این موسسه در کشور‌های چین، کانادا و یا آمریکا ادامه دهند.

کالج لمبتون همیشه به عنوان یک کالج پیشگام در علوم شهرت داشته و در برنامه‌های مختلفی همچون: تحقیقات کاربردی، فناوری، بهداشت، برنامه نویسی، پروژه‌های اجتماعی و بخش‌های جدید مانند صنعت زیست محیطی و ورزش‌ها همچنان فراتر از انتظار عمل کرده است. 

با توجه به اینکه لمبتون یک کالج کوچک است اما دستاوردهای بزرگ داشته است و برنامه‌های آموزشی این کالج بسیار مفید بوده و در زمینه‌های شغلی تجارب بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. همچنین اساتید و امکانات آموزشی کالج لمبتون در سطح کلاس جهانی است.

از ابتدای فعالیت‌های کالج Lambton در استان انتاریو، این موسسه آموزشی با جامعه محلی برای ایجاد منطقه‌ای که در آن مبتکران، دانشمندان و فناوران حضور دارند، همکاری کرده و در جهت تقویت اقتصاد محلی و پاسخگویی به تقاضای صنعت این منطقه نیز همکاری کرده است.

لمبتون که به دلیل توانایی خود در همسان سازی برنامه‌ها با نیازهای صنعت شهرت پیدا کرده است و طبق آخرین گزارش شاخص عملکرد کلیدی (KPI)، در حال حاضر بالاترین میزان رضایت کارفرمایان را در استان انتاریو دارد و دارای رتبه اول در کانادا برای تحقیقات کاربردی است. همچنین هدف اصلی این کالج در قبال جوامع، آموزش فارغ التحصیلان خود برای رقابت در بازار کار جهانی است که به سرعت در حال تغییر است.

کالج لمبتون همواره تلاش کرده است تا یک محیط دانشگاهی حمایتی و نوآورانه که پلی است بین آموزش و صنعت، را برای تحصیل دانشجویان در کشور کانادا ایجاد کند و در تاکنون در این مسیر موفق عمل کرده است.

طبق گزارش Research Infosource Inc از 50 کالج تحقیقاتی برتر کانادا در سال 2018، کالج Lambton بر اساس درآمد تحقیق در رتبه 1 در میان کالج‌های تحقیقاتی کانادا قرار گرفت. از آنجایی که این کالج در گروه بهترین کالج‌های کشور کانادست، بد نیست نگاهی به راهنمای جامع تحصیل در بهترین کالج های کانادا بیاندازیم.

شرایط پذیرش کالج لمبتون

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه و کالج متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه یا کالج مورد نظر و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی که به آن علاقه دارید، است.

لمبتون یکی از کالج‌های معتبر کشور کانادا است و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در این کالج کاملا رقابتی است، پس لازم است بدانید که داشتن حداقل‌های مورد نیاز دانشگاه در فرایند اخذ پذیرش تحصیلی، تضمینی برای دریافت نامه پذیرش این کالج نیست. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج Lambton برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    داشتن یکی از مدارک IELTS  یاTOEFL 

لازم به ذکر است برنامه‌های کاربردی در کالج Lambton در سه فصل پاییز، تابستان و زمستان برای دانشجویان ارائه می‌شود ولی همه برنامه‌ها در هر سه ورودی موجود نیستند و بنابراین داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند که مهلت‌های مربوط به دوره خود را بررسی کنند و در زمان مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج لمبتون اقدام کنند.

رشته‌ های تحصیلی کالج لمبتون کانادا

کالج لمبتون بیش از 90 برنامه تحصیلی را در بیش از 9 حوزه درسی به متقاضیان خود در سراسر جهان ارائه می‌دهد. انواع دوره‌های موجود در این کالج که قابل ارائه هستند شامل: گواهینامه، دیپلم، دیپلم پیشرفته، کارآموزی و غیره است و بر اساس حوزه‌های تحصیلی مورد علاقه دانشجویان به 9 دسته تقسیم می‌شوند.

دوره‌های موجود در لمبتون در بخش‌های تجارت، خدمات اجتماعی، طراحی خلاقانه، علوم آتش نشانی، علوم بهداشتی، فناوری اطلاعات، آموزش بین الملل، آموزش آنلاین و مداوم ، فناوری و معاملات ارائه می‌شوند و رشته‌های مختلفی تدریس ‌می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

آموزش بزرگسالان، عکاسی پیشرفته، اوتیسم و علوم رفتاری، علوم پرستاری، تجزیه و تحلیل داده‌ها، حسابداری، مدیریت بازرگانی، فناوری آزمایشگاه شیمی، وکالت جامعه، برنامه نویسی کامپیوتر، مدیریت ورزش‌ها، متخصص زیبایی، برنامه ریزی مالی، تجارت بین المللی، مددکاری اجتماعی و ...

بسیاری از برنامه‌های کالج Lambton مربوط به مهارت آموزی و برنامه‌های کارآموزی است که دانشجویان با حضور در این دوره‌های آموزش‌های تجربی و شغلی را تجربه می‌کنند و پس از اتمام دوره‌ها مدارک تخصصی آن‌ها را دریافت می‌کنند و به راحتی برای ادامه فعالیت شغلی خود اقدام می‌کنند.

هزینه تحصیل در کالج لمبتون

هزینه و شهریه سالیانه حضور در دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی کالج Lambton به نسبت بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا مقرون به صرفه‌تر است و به همین دلیل یکی از گزینه‌های مناسب تحصیلی در کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید.

اکثر برنامه‌های آموزشی این کالج مربوط به گواهی‌نامه‌ها، دیپلم‌های فنی و دیپلم‌های مهارتی می‌شود و تعداد برنامه‌های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار کم است. در زیر مبالغ شهریه برخی از دوره‌های کالج Lambton آمده است:

شهریه سالیانه برنامه‌هایی همچون: گواهی تحصیلات تکمیلی A.I. و یادگیری ماشین 12.570 دلار، دیپلم حسابداری تجارت 10.284 دلار، دیپلم مدیریت بازرگانی 10.454 دلار، دیپلم تجارت بین المللی 11.820 دلار، گواهی تحصیلات تکمیلی در مدیریت بازرگانی - تجارت بین المللی 10،539 دلار و ... می‌باشد.

البته بهتر است بدانید که داشتن یک برنامه مالی دقیق و قابل پیش بینی به دانشجو کمک می‌کند تا هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را بهتر تخمین بزنند و بهتر برای زندگی و تحصیل در کشور کانادا برنامه‌ریزی کند و مدیریت مالی داشته باشد. به طور نمونه داشتن اطلاعات کافی در زمینه مخارج اجاره خانه و خوابگاه، برنامه غذایی، حمل و نقل، ملزومات تحصیل و ... در برنامه مالی هر فرد تاثیر دارد و به او کمک می‌کند. 

برخی از هزینه های اجباری عبارت‌انداز: هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های کالج Lambton در حدود 5.400 دلار و همچنین هزینه برنامه غذایی کالج نیز در حدود 2.400 دلار در سال می‌شود که اگر به آن هزینه‌های اجباری که کالج از دانشجو دریافت می‌کند را اضافه کنیم، در مجموع سالیانه در حدود 8.150 دلار باید برای مخارج اضافه غیر از شهریه دانشجویی درنظر گرفت.

رنکینگ کالج لمبتون 

کالج لمبتون براساس آخرین آمار وب سایت webometrics در سال 2023 رتبه 8456 در جهان را کسب کرده است و در کشور کانادا نیز در رتبه 111 قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی کالج لمبتون

کالج لمبتون به منظور کمک اقتصادی به دانشجویان خود گزینه‌های مختلف بورسیه تحصیلی و جوائز را به آن‌ها ارائه می‌دهد. دانشجویان متقاضی می‌توانند متناسب با نیاز مالی خود گزینه‌های مناسب بورسیه تحصیلی و جوائز را انتخاب کنند. 

این کالج از طریق وام دانشجویی، بورسیه تحصیلی و اشتغال در دانشگاه به دانشجویان خود کمک مالی می‌کند و شرایط خاصی را برای اخذ بورسیه تحصیلی در نظر دارد که باعث می‌شود در مسیر پیشرفت تحصیلی به دانشجویان کمک کند. در سال تحصیلی 2019-2020، این کالج به بیش از 1000 دانشجوی خود مبلغی بیش از 1 میلیون دلار بورسیه تحصیلی و کمک مالی اعطا کرده است.

برای موفقیت در دریافت بورسیه تحصیلی این کالج، شرایطی همچون: ثبت نام در یک برنامه 2 ساله کالج، داشتن معدل بالای 3.0 و نمره آیلتس بالاتر از 7.0 لازم است. 

همچنین دانشجویانی که به دنبال استخدام و کار کردن در دانشگاه هستند، گزینه‌های مختلفی در دسترس آن‌ها قرار دارد. آن‌ها می‌توانند برنامه مطالعه کار نیمه وقت را که در طول مدت ترم در دسترس است انتخاب کنند. 

خوابگاه دانشجویی کالج لمبتون

کالج لمبتون خوابگاه مناسبی را برای اقامت دانشجویان غیر بومی و بین المللی خود در نظر گرفته است تا دانشجویان بتوانند دوران تحصیل خود در محیط دانشگاه بگذرانند و در هزینه‌های زندگی در کشور کانادا صرفه جویی کنند. 

اقامتگاه کالج Lambton بیش از 280 دانشجو را در خود جای می‌دهد و مکانی عالی برای دیدار با دوستان، معاشرت، استراحت، مطالعه و زندگی است. این خوابگاه در قسمت شمال شرقی پردیس اصلی کالج لمبتون در سارنیا ساخته شده است و فقط با یک پیاده روی کوتاه به محل کلاس‌ها، امکانات تفریحی، رستوران‌ها، سالن‌ سینما و دیگر خدمات دانشجویی در دانشگاه می‌رسید.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا، کالج Lambton بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.