دانشگاه نیوبرانزویک در کانادا تاسیس شده است. با همراهی لتس گو یونی درمورد رشته های دانشگاه نیوبرانزویک و رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک بیشتر بدانید. دانشگاه دولتی نیوبرانزویک در استان نیوبرانزویک و با دو پردیس در شهرهای فردریکتون و سنت جان در سال 1785 فعالیت‌های آموزشی در کشور کانادا را آغاز کرد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان در کشور کانادا و همچنین اولین دانشگاه دولتی در آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

این دانشگاه در ابتدا باعنوان آکادمی هنرها و علوم لیبرال تاسیس شد و سپس در سال 1829 به کالج کینگ تغییر نام پیدا کرد و به ادامه پیشرفت‌های علمی خود پرداخت و به مرور زمان با اضافه کردن محوطه‌ها و پردیس‌های جدید به دانشگاه نیوبرانزویک تبدیل شد.

پردیس Fredericton در سال 1785 در شهر فردریکتون پایتخت نیوبرانزویک و پس از آن پردیس Saint John در سال 1964 در سنت جان بزرگترین شهر نیوبرانزویک تأسیس شد. اولین برنامه‌های آموزشی در زمینه مهندسی، جنگلداری و علوم کامپیوتر در کشور کانادا در دانشگاه نیوبرانزویک اجرا شد.

در دانشگاه نیوبرانزویک بیش از 10 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور دنیا، در بیش از 75 برنامه تحصیلی در مقاطع مختلف آموزشی مشغول به تحصیل هستند. برنامه‌های آموزشی این دانشگاه در 14 دانشکده به صورت کاملا تخصصی ارائه می‌شود و در هر دانشکده فرصت‌های آموزش تجربی محور وجود دارد.

همچنین بیش از 90 هزار دانشجو در سال‌های فعالیت UNB از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند که طبق آمار رسمی دانشگاه بیش از 39 هزار نفر آن‌ها در استان نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. همچنین در این دانشگاه 3000 کارمند تمام وقت و نیمه وقت از جمله اساتید، اعضای هیئت علمی و کارمندان پشتیبان مشغول به کار هستند.

ماموریت دانشگاه نیوبرانزویک ایجاد فضایی برای شکوفا شدن ابتکار، نوآوری، قوه پتانسیل و خلاقیت دانشجویان این دانشگاه است.  فارغ التحصیلان دانشگاه نیوبرانزویک برای ایجاد تفاوت‌‌های چشمگیر و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی برای خود و دیگران آمادگی‌های لازم را کسب می‌کنند.

هر دو پردیس این دانشگاه دارای مناظر زیبای طبیعت هستند. پردیس فردریکتون بر روی تپه‌ای در بالای رودخانه St.John و پردیس سنت جان در پارک Tucker با منظره رودخانه Kennebecasis واقع شده است.

دانشگاه نیوبرانزویک در زمینه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی با آژانس فضایی کانادا، ناسا، Google Maps و بسیاری موسسات علمی دیگر در سطح دنیا همکاری می‌کند و همچنین در 35 کشور برنامه‌های مشترک همکاری پژوهشی انجام می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی مطلب شرایط تحصیل در کانادا را در وبلاگ لتس گو یونی مطالعه کنید و سپس برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیوبرانزویک و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیوبرانزویک سه مجموعه شرایط وجود دارد که متقاضیان پذیرش تحصیلی از این دانشگاه و سپس اخذ ویزای تحصیلی باید این سه مجموعه شرایط را کسب کنند تا اقدام برای پذیرش تحصیلی آن‌ها موفق باشد. این سه مجموعه به شرح زیر می‌باشد:

•    مهارت در زبان انگلیسی

متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی UNB را دارند ولی زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، برای ورود مستقیم به اکثر برنامه‌های دانشگاه به حداقل امتیازات یکی از آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی زیر نیاز دارند: مدرک TOEFL با حداقل نمره کلی 85، مدرک IELTS با حداقل امتیاز 6.5، مدرک CAEL با حداقل نمره کلی 60، مدرک Pearson Vue Test با حداقل نمره کلی 59، مدرک CEA با حداقل نمره کلی 176، مدرک Duolingo با حداقل نمره کلی 115

•    شرایط پذیرش خاص هر کشور

همه متقاضیان که از کشورهایی که برنامه درسی دبیرستان یا معادل آن را به پایان می‌رسانند، برای اخذ پذیرش تحصیلی واجد شرایط هستند که این شرایط برای متقاضیان ایرانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی با حداقل معدل 14 و نسخه رسمی سوابق تحصیلی دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی است.

•    شرایط پذیرش خاص هر رشته تحصیلی

در زمان اقدام برای پذیرش تحصیلی از این دانشگاه باید با توجه به رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید، شرایط پذیرش رشته‌های دانشگاه نیوبرانزویک را داشته باشید.

رشته ‌های دانشگاه نیوبرانزویک

رشته‌های متعددی در 11 دانشکده دانشگاه نیوبرانزویک برای علاقه مندان تحصیل در کشور کانادا و این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود که در دو پردیس فردریکتون و سنت جان تقسیم شده‌اند.

دانشکده هنر: اکثر رشته‌های این دانشکده در پردیس فردریکتون ارائه می‌شوند که عبارت اند از: انسان شناسی، باستان شناسی، آثار کلاسیک و تاریخ باستان، نوشتن خلاق، مطالعات فرهنگ و رسانه، درام، اقتصاد، انگلیسی، فرانسوی، تاریخ و سیاست، علوم انسانی و زبان‌ها، مطالعات توسعه بین المللی، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی و ...

دانشکده تجارت: در این دانشکده رشته‌های تخصصی در زمینه کسب و کار و مدیریت ارائه می‌شود.

دانشکده علوم کامپیوتر: این دانشکده به صورت کاملا تخصصی در زمینه علوم کامپیوتر در مقاطع مختلف و در هر دو پردیس دانشگاه نیوبرانزویک دانشجو پذیرش می‌کند.

دانشکده آموزش: در دانشکده آموزش این دانشگاه رشته‌های مربوط به آموزش مقاطع تحصیلی ارئه می‌شود.

دانشکده مهندسی: رشته‌هایی همچون: مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی زمین شناسی و مهندسی مکانیک در دانشکده مهندسی دانشگاه نیوبرانزویک تدریس می‌شوند.

دانشکده‌ علوم: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی همچون: علوم زیستی، زیست شناسی، شیمی، علوم زمین، ریاضیات و آمار و فیزیک ارائه می‌شود.

دانشکده‌های پرستاری، مطالعات رنسانس، حقوق، حرکت شناسی و جنگلداری نیز به صورت تخصصی به ارائه رشته‌های تحصیلی مرتبط با هر دانشکده پرداخته اند و در تمام مقاطع تحصیلی دانشجو پذیرش می‌کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک سالانه میلیون‌ها دلار کمک هزینه تحصیلی برای جبران برخی از هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می‌دهد. دانشجویان بین المللی واجد شرایط شامل متقاضیانی که مستقیما از دبیرستان وارد این دانشگاه شده‌اند، دانشجویان انتقالی از موسسات آموزشی دیگر و متقاضیان خواهان ادامه تحصیل در UNB است.

توجه اصلی دانشگاه نیوبرانزویک برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه پیشرفت تحصیلی دانشجویان است. همه دانشجویان ورودی باید درخواست بورسیه تحصیلی ورودی را در زمان اخذ پذیرش تحصیلی ارائه دهند و همچنین دانشجویان محصل در UNB باید هر ساله یک درخواست بورسیه تحصیلی به دانشگاه ارسال کنند تا برای بورسیه تحصیلی پشتیبان در نظر گرفته شود. در این دانشگاه بورسیه‌ های مختلفی ارائه می‌شود که مهمترین آن بورسیه تحصیلی ورودی است.

بورسیه تحصیلی ورودی به دانشجویان بین المللی تعلق می‌گیرد که در ترم پاییز از دانشگاه نیوبرانزویک در مقطع کارشناسی پذیرش تحصیلی بگیرند و مبلغ این بورسیه تحصیلی از 500 دلار تا 52 هزار دلار است.

علاوه بر بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرانزویک در مواقع اضطراری برای کمک به دانشجویان این دانشگاه کمک‌های مالی نیز در نظر می‌گیرد که دانشجو باید برای گرفتن این کمک‌های مالی به دانشگاه درخواست دهد و پس از بررسی‌های دانشگاه این مبالغ به دانشجو داده می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک

شهریه دانشگاه نیوبرانزویک براساس پارامترهایی همچون: رشته تحصیلی و پردیس انتخابی محاسبه می‌شود که به صورت کلی شهریه تحصیل در پردیس فردریکتون بین 31,587 تا 41,263 دلار  متغیر و شهریه تحصیل در پردیس سنت جان از 29,124 تا 32,546 دلار  متغیر است. شهریه ثابت دانشجویان بین‌المللی هم در هر دو پردیس 10,046 دلار در نظر گرفته شده است.

به طور مثال هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به حوزه هنرها 17.023 دلار، مدیریت بازرگانی و مدیریت کاربردی 18.195 دلار، علوم کامپیوتر 17.987 دلار، آموزش 20.658 دلار، مهندسی 18.333 دلار، جنگلداری و مدیریت منابع محیط زیست 17.365 دلار، سلامت 17.023 دلار، حرکت شناسی 17.849 دلار، حقوق 22.313 دلار، پرستاری 18.333 دلار، مطالعات یکپارچه فلسفه و رهبری میان رشته ای (کالج رنسانس) 21.171 دلار و علوم و علوم بهداشت 17.032 دلار می‌باشد.

هزینه‌های دیگری همچون هزینه خوابگاه و غذا حدود 8.600 دلار، هزینه کتاب و لوازم تحصیل حدود 2 هزار دلار، هزینه بیمه حدود 966 دلار و ... به کل هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک اضافه می‌شود که در مجموع مبلغی در حدود 29 تا 36 هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیل در این دانشگاه لازم است.

رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک 

طبق آخرین آمار وب سایت webometrics در ابتدای سال 2023 رتبه دانشگاه نیوبرانزویک در جهان 619 و در کشور کانادا 26 اعلام شده است.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشگاه نیوبرانزویک برای کمک به دانشجویان بین المللی این دانشگاه در تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور کانادا، به آن‌ها اجازه کار کردن در زمان تحصیل در این دانشگاه را می‌دهند تا هم تجربه شغلی کسب کنند و هم منبع درآمدی برای خود داشته باشند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه نیوبرانزویک برای اقامت دانشجویان بین المللی این دانشگاه خوابگاه‌هایی را در محوطه دو پردیس خود ساخته است. در پردیس فردریکتون 13 خوابگاه دانشجویی و در پردیس سنت جان 2 خوابگاه دانشجویی ساخته شده است که سبک‌های مختلفی همچون: خوابگاه‌های سنتی، سوئیت و آپارتمان هستند و همه امکانات رفاهی زندگی دانشجویی را دارند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، UNB بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.