کالج فناوری و آموزش پیشرفته کانستوگا Conestoga College Institute of Technology and Advanced Learning یکی از کالج‌های دولتی استان انتاریو در شهر کیچنر است که چندین پردیس و شعبه در سراسر استان تاسیس کرده است. بیش از 50 درصد از جمعیت بزرگسال ساکن در شهر کیچنر از کالج کانستوگا کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند. 

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از کالج Conestoga تحصیل در کانادا را در رزومه تحصیلی خود ثبت کنند. برای آشنایی با مراحل دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین آشنایی بیشتر با امکانات و خدمات کالج کانستوگا تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا لتس گو یونی را همراهی کنید.

کالج کانستوگا کانادا

کالج فناوری و هنرهای کاربردی کانستوگا در سال 1967 برای پرورش مهارت و استعدادهای شهروندان در استان انتاریو تاسیس شد. با توسعه فضای آموزشی و بهبود نحوه تدریس در سال 2002 عنوان این موسسه آموزشی به کالج فناوری و آموزش پیشرفته کانستوگا تغییر نام پیدا کرد.

سالانه نزدیک به 38 هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دوره‌های تمام‌وقت پردیس‌های کالج Conestoga کانادا می‌شوند؛ حدود 11 هزار دانشجو در دوره‌های تمام‌وقت پردیس اصلی، 30 هزار دانشجو در دوره‌های نیمه‌وقت و 3هزار و سی‌صد نفر در دوره‌های آمادگی برای بازار کار در کالج کانستوگا کانادا مشغول به تحصیل می‌شوند.

در سال‌های اخیر Conestoga College Institute of Technology and Advanced Learning در حال گسترش فضای آموزشی بوده است و بر رشته‌های آموزشی تخصصی افزوده است. برخی از دوره‌های آموزشی این مجموعه آموزشی با همکاری کالج‌ها و دانشگاه‌های مشهور کانادا برگزار می‌شود و در بعضی موارد مدرک فارغ‌التحصیلی از این دوره‌ها از سوی موسسه آموزشی همکار صادر می‌شود.

پردیس های کالج فناوری و آموزش پیشرفته کانستوگا

پردیس اصلی کالج Conestoga در خیابان دون Doon قرار گرفته است و به همین دلیل پردیس دون نامیده می‌شود. این پردیس در انتهای جنوبی شهر کیچنر واقع شده و شامل دفترهای اداری و مرکزی می‌شود. بیشتر دوره‌های آموزشی Conestoga College در پردیس اصلی ارائه می‌شود. در کنار پردیس دون، شعبه‌ها و پردیس‌های منطقه‌ای متعددی دایر شده که هر یک برنامه‌های تحصیلی منتخبی را برگزار می‌کنند:

•    پردیس مرکز شهر کیچنر خیابان فردریک شماره 25 که به پردیس کیچنر مشهور شده،
•    پردیس واترلو در خیابان دانشگاه شرقی شماره 108 شهر واترلو،
•    پردیس کمبریج در خیابان فونتین جنوبی شماره 850 و مرکز شهر کمبریج استان انتاریو،
•    پردیس گوئلف Guelph در خیابان سپیدوِیل غربی شماره 460 شهر گوئلف،
•    پردیس استراتفورد در خیابان یانگ شماره 130 شهر استراتفورد،
•    پردیس برانتفورد در خیابان ولینگتون شماره 50 شهر برانتفورد،
•    پردیس اینگرسول واقع در خیابان توماس شماره 420 شهر اینگرسول Ingersoll.

از جمله طرح‌های توسعه Conestoga College کانادا تاسیس پردیس در شهر میلتون استان انتاریو Milton Campus و گسترش پردیس‌ها در شهرهای گوئلف و کمبریج است.

رنکینگ کالج فناوری و آموزش پیشرفته کانستوگا

نام کالج کانستوگا هر ساله در میان برترین کالج‌های کانادا به چشم می‌خورد؛ در آخرین گزارش‌های موسسه یونی‌پیج UniPage کالج Conestoga در جایگاه 118 ملی کانادا و 8187 جهانی واقع شده است. 

موسسه وبومتریکس Webometrics نیز کالج کانستوگا کانادا را در جایگاه 8168 جهانی قرار داده و موسسه آماری وِب Ranking Web of Universities نیز جایگاه 5340 جهانی را برازنده این مجموعه آموزشی دیده است. 

رشته های کالج کانستوگا کانادا

بیش از 200 برنامه تحصیلی در مقاطع مختلف Conestoga College برگزار می‌شود که مورد توجه بیش از 16 هزار و پانصد دانشجوی بین‌المللی قرار گرفته است. این برنامه‌های آموزشی در زیرمجموعه رشته‌های علوم کامپیوتر کاربردی و تکنولوِژی اطلاعات، برنامه‌ریزی و طراحی فرصت‌های شغلی و تحصیلی، مدیریت و بازرگانی، خدمات اجتماعی، مهندسی و تکنولوژی، هتلداری و هنرهای آشپزی، زبان و مطالعات ارتباطات، مطالعات لیبرال، طراحی و رسانه تعریف شده‌اند.

برخی از برنامه‌های آموزشیConestoga College Institute of Technology and Advanced Learning دوره‌های کوآپ نیز دارند؛ دانشجویانی که از این رشته‌های آموزشی پذیرش تحصیلی دریافت کنند، می‌توانند در فضای آموزشی دوره‌های کارورزی خود را بگذرانند و افزون بر تحصیل و آمادگی برای بازار کار، درآمدی نیز کسب کنند. 

به تازگی برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در Conestoga College کانادا با همکاری دانشگاه ویندزور دایر شده است. علاوه بر این رشته پرستاری نیز با همکاری دانشگاه مک مستر در کالج Conestoga برگزار می‌شود و به فارغ‌التحصیلان مدرک کارشناسی علوم پرستاری (B.Sc.N.) ارائه می‌شود. دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از این رشته و برنامه‌های آموزشی مربوط به پرستاری می‌شوند، به مدت هر چهار سال در پردیس اصلی کالج کانستوگا به تحصیل می‌پردازند.

پذیرش تحصیلی کالج کانستوگا

مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به ارائه مدارک و شرایط تعیین شده از مجموعه آموزش عالی مورد نظر دارد. برخی از دانشگاه های کانادا در رشته‌هایی خاص با آزمون ورودی دانشجو می‌پذیرند؛ اما تحصیل در کالج کانستوگا کانادا تنها با ارائه مدارک و شرایط مورد نیاز این موسسه آموزشی امکان‌پذیر خواهد شد. 

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کالج کانستوگا نیاز به ارائه مدارک فارغ‌التحصیلی با نمره معدل شایسته، مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره متوسط به بالا، شرایط سنی معقول و تمکن مالی مناسب دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی دوره‌های معادل کارشناسی از کالج Conestoga باید تصویر اصل و ترجمه مدرک دیپلم (و پیش‌دانشگاهی) برای مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال شود. 

در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی در رشته‌ای تحصیل کرده باشد که دوره پیش‌دانشگاهی نداشته باشد، باید در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهد و مدرک فارغ‌التحصیلی این مقطع را جایگزین مدرک پیش‌دانشگاهی کند.

آزمون‌های بین‌المللی آیلتس با حداقل نمره 6، تافل با حداقل نمره 88، دولینگو با نمره 115، CAEL با نمره 70، PTE Academic با نمره 58، و آزمون زبان کالج Conestoga English Language Test (CELT با نمره 6 به بالا مورد قبول سیستم پذیرش تحصیلی کالج کانستوگا است.

اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی نمره مورد توجه این مجموعه آموزش عالی را در مدرک زبان برای ارائه نداشت، می‌تواند با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط وارد این کشور شود و تحصیل در کانادا را با گذراندن دوره زبان کالج کانستوگا آغاز کند.

بر اساس قوانین سیستم پذیرش آموزشی کالج Conestoga کانادا، در صورتی که تعداد متقاضیان واجد شرایط از ظرفیت موجود در برنامه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی بیشتر شود، لیست انتظار ایجاد می‌شود. در اولین فرصت باز شدن ظرفیت در برنامه تحصیلی منتخب، درخواست متقاضیان لیست انتظار تایید می‌شود و با صدور مجوز تحصیل در کانادا بر اساس توانایی‌های علمی و پیشینه تحصیلی، امکان مهاجرت تحصیلی مهیا خواهد شد. 

برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید با ایجاد حساب کاربری، از لیست برنامه‌های آموزشی موجود گزینه مورد نظر را انتخاب کرد. پس از انتخاب رشته، تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی و ارسال مدارک مورد نیاز، باید مبلغ 100 دلار به عنوان اپلیکیشن فی (از طریق Flywire) پرداخت کرد. پس از این مرحله مسئولان پذیرش تحصیلی Conestoga College Institute of Technology and Advanced Learning وضعیت متقاضی را بررسی و نتیجه را اعلام خواهند کرد. متقاضی می‌تواند به صورت آن‌لاین موقعیت درخواست خود را پیگیری و حتی وضعیت خود را به روز کند.

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی خود می‌توانید با مراجعه به سایت لتس گویونی و تکمیل فرم ارزیابی آن‌لاین پذیرش تحصیلی دانشگاهای کانادا و شرایط خود را نسبت به قوانین پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا بررسی کنید و پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی خود را محک بزنید.

ددلاین کالج کانستوگا

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی کالج کانستوگا کانادا باید به تاریخ مهلت ثبت درخواست، ثبت نام، شروع کلاس‌ها، و درخواست بورسیه تحصیلی توجه کرد؛ چراکه تعلل و عدم توجه به بازه زمانی مشخص شده از سوی مجموعه آموزشی، شروع دوره آموزشی را تا یک سال به تعویق خواهد انداخت.

برخی از دوره‌های تحصیلی کالج Conestoga کانادا تنها یک‌بار در سال پذیرش دانشجو دارند و برخی دوبار در سال. تاریخ دقیق ددلاین و بازه زمانی ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و ثبت‌نام هر سال در سایت کالج کانستوگا اعلام می‌شود. در سال تحصیلی 2023- 2022 شروع کلاس‌ها بسته به رشته و برنامه تحصیلی 2 و 28 سپتامبر، و 24 آگوست اعلام شده است.

معمولا درخواست پذیرش تحصیلی آنلاین اول اکتبر تا اول فوریه ثبت می‌شود و آخرین مهلت تایید آفر اول ماه مِی بوده است. البته باید توجه داشت که به درخواست پذیرش تحصیلی برخی رشته‌ها در تمام طول سال رسیدگی می‌شود و دانشجو در صف انتظار ظرفیت کلاس‌ها باقی می‌ماند.

با توجه به طولانی‌بودن پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید حداقل 6 ماه پیش از شروع کلاس‌ها برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کرد.

هزینه تحصیل در کالج کانستوگا

شهریه سالانه کالج Conestoga بسته به رشته و مقطع تحصیلی و نوع برنامه‌ها از 13 هزار تا 14,750 دلار اعلام شده است. شرکت در دوره زبان انگلیسی English for Academic Studies  یا EAS این موسسه آموزشی نیز بسته به طول ترم (2 ماهه یا 4 ماهه) 2,750 دلار تا 55,00 دلار اعلام شده است. مهلت پرداخت شهریه دوره تحصیلی 30 روز پس از تاریخ صدور پذیرش تحصیلی کالج کانستوگا تعیین شده است.

بورسیه تحصیلی کالج کانستوگا

بیش از 400 نوع برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی کالج Conestoga هر ساله در قالب جایزه، بورس تحصیلی و خدمات مالی دانشجویی با ارزش بیش از 3.8 میلیون دلار در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می‌گیرد؛ از جمله 1.3 میلیون دلار جوایز و هدیه بلاعوض که به دانشجویان ممتاز اهدا می‌شود.

دانشجویان واجد شرایط می‌توانند درخواست بورسیه تحصیلی کالج کانستوگا کانادا را برای ترم‌های زمستان و بهار در بازه زمانی 1 تا 19 فوریه و 31 مِی تا 18 ژوئن به ثبت برسانند. جهت آگاهی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و پذیرش تحصیلی کالج کانستوگا برای مهاجرت تحصیلی می‌توانید با رزرو آنلاین وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی از همین‌جا از راهنمایی‌های مشاوران اعزام دانشجو لتس گو یونی بهره‌مند شوید.