دانشگاه لیکهد در کشور کانادا واقع شده است. لتس گو یونی در مسیر پذیرش دانشگاه لیکهد و کسب اطلاع از هزینه تحصیل در دانشگاه لیکهد با شما هستیم. دانشگاه لیکهد در استان انتاریو کانادا واقع شده و از مجموعه دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا می‌باشد. این دانشگاه دو پردیس در شهرهای ثاندر بی و اوریلیا دارد که در این دو پردیس رشته‌های متنوع تحصیلی برای دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشگاه لیکهد کانادا

پردیس و سایت اصلی دانشگاه لیکهد ثاندر بی نام دارد که از ابتدای فعالیت این دانشگاه تا سال 2006 به تنهایی و پس از سال 2006 که پردیس اوریلیا به منظور گسترش فضای دانشگاه تاسیس شد، با هم به ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان بومی و بین المللی این دانشگاه پرداختند.

دانشگاه لیکهد کانادا در ادامه فعالیت‌های موسسه فنی لیکهد، فعالیت در حوزه دانشگاهی را آغاز کرد. موسسه فنی لیکهد در سال 1946 به منظور پاسخ به نیاز وجود موسسات آموزش عالی در شمال غربی انتاریو تاسیس شد و پس از چند سال فعالیت در سال 1957 به کالج هنر، علوم و فناوری لیکهد ارتقا پیدا کرد. براساس قوانین انتاریو کالج هنر، علوم و فناوری لیکهد در قبال ارتقا دانشکده‌ها و ایجاد رشته‌های جدید از سال 1965 به دانشگاه لیکهد تبدیل شد.

دانشگاه لیکهد کانادا با داشتن 9 دانشکده و بیش از 100 برنامه و رشته تحصیلی در مقاطع و زمینه‌های مختلف علمی-پژوهشی فعالیت می‌کند و براساس ثبت پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی تمام وقت، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، بزرگترین دانشکده این دانشگاه می‌باشد.

همان طور که دوره‌های رشته‌های پر طرفداری مثل مهندسی، پرستاری، آموزش و زمین‌شناسی دانشگاه لیکهد از لحاظ کیفیت درخشان هستند، رشته‌ای همچون جنگلداری هم به همان اندازه بی‌نظیر و باکیفیت است و متقاضیان بسیاری در این دانشگاه دارند. براساس آخرین آمار این دانشگاه 96.7 درصد فارغ‌التحصیلان لیکهد بعد از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شدند که آمار بسیار قابل توجهی برای انتخاب یک دانشگاه است.

دانشگاه لیکهد برای 5 سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر دانشگاه‌های کانادا در زمینه تحقیقات پژوهشی در دوره‌های کارشناسی شده است. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی‌های جهانی رتبه 1008 دانشگاه‌ جهان را از آن خود کرده است.

دانشگاه لیکهد کانادا با پذیرش بیش از 8600 دانشجو و داشتن بیش از 1800 کارمند و هزینه‌های عملیاتی 159 میلیون دلاری (2010-2011) تاثیر اقتصادی به سزایی بر شهرهای ثاندر بی و اوریلیا و مناطق اطراف آن داشته است.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه لیکهد کانادا

دانشگاه لیکهد کانادا خوابگاه‌های متنوعی هم در داخل پردیس و هم خارج آن برای بیش از 1200 دانشجوی خارجی که تحصیل در کانادا را انتخاب کرده‌اند در نظر گرفته است. البته لازم به ذکر است که شهرهای ثاندر بی و اریلیا جز شهرهای کوچک کشور کانادا محسوب می‌شوند و به همین دلیل هزینه‌های زندگی و اجاره خانه در این شهرها بسیار پایین است.  

دانشگاه Lakehead کانادا برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه شرط داشتن مدارک معتبر زبان در صورت گذراندن دوره‌های زبان خود دانشگاه و اثبات مهارت در زبان انگلیسی، را نادیده می‌گیرد. معمولا یکی از بزرگترین دغدغه‌های ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، شرط مدرک زبان است که خوشبختانه دانشگاه لیکهد کانادا برای این شرط دوره‌های زبان را در خود دانشگاه و به منظور تقویت زبان انگلیسی دانشجویانش برگزار می‌کند. 

دانشگاه Lakehead کانادا به منظور کمک‌ مالی و آموزشی به دانشجویان بین‌المللی خود، برنامه‌های همکاری با دانشگاه را در داخل پردیس دانشگاه اجرا می‌کند تا هم دانشجو با شرایط کار آشنایی پیدا کند و هم از نظر مالی کمک خرج زندگی در کشور کانادا داشته باشد.

دانشگاه لیکهد سالانه مبلغی حدود 11 میلیون دلار به بورسیه تحصیلی دانشجویان اختصاص می‌دهد که یکی از این بورسیه‌ها به دانشجویان برتر بین‌المللی که در دوره‌های تمام وقت برای پذیرش تحصیلی اقدام می‌کنند، اختصاص می‌یابد. دانشگاه Lakehead  در زمان اخذ پذیرش تحصیلی، با درنظر گرفتن سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی تا 80 درصد بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد که این بورسیه محدودیت سالانه ندارد.

اگر دانشگاه لیکهد مقصد نهایی شما برای مهاجرت تحصیلی و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا است، هرچه سریعتر از مشاورین  مجرب لتس گو یونی وقت مشاوره بگیرید و به راحتی برای اخذ پذیرش و گرفتن بورسیه تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنید.

رشته‌های دانشگاه لیکهد

دانشگاه لیکهد کانادا طیف متنوعی از برنامه‌های آموزشی در دو پردیس خود ارائه می‌کند تا متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی Lakehead به راحتی از بین گزینه‌های پیش روی خود که شامل بیش از 80 رشته در مقطع کارشناسی و نزدیک به 30 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است، حق انتخاب داشته باشند.

دانشکده‌های تخصصی دانشگاه Lakehead کانادا عبارت‌اند از: دانشکده مدیریت منابع طبیعی، دانشکده مدیریت کسب و کار، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده بهداشت و علوم رفتاری، دانشکده پزشکی (پردیس غربی)، دانشکده علوم و مطالعات محیطی، دانشکده حقوق و دانشکده علوم اجتماعی و انسانی که در این بین رشته‌های مهندسی، پرستاری، آموزش و زمین شناسی از محبوبیت بالایی برخوردارند.

هزینه تحصیل در دانشگاه لیکهد

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه لیکهد کانادا در مقاطع مختلف و بسته به رشته تحصیلی متفاوت است که به طور تقریبی در مقطع کارشناسی مبلغی در حدود 26 تا 34 هزار دلار کانادا می‌باشد. به طور مثال هزینه سالانه برای رشته تجارت مبلغی حدود 30 هزار دلار کانادا، رشته آموزش حدود 26 هزار دلار کانادا، رشته‌های مهندسی حدود 33 هزار دلار کانادا و رشته مدیریت منابع طبیعی حدود 27 هزار دلار کانادا است.

در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هم با توجه به رشته تحصیلی شهریه هرترم متفاوت است و به طور تقریبی به ازای هر ترم تحصیلی مبلغی حدود 2 تا 13 هزار دلار کانادا می‌باشد.

همچنین هزینه‌های جانبی مثل هزینه خوابگاه‌ و غذا در دانشگاه Lakehead کانادا تقریبا بین 6 تا 13 هزار دلار کانادا می‌باشد.

رنک دانشگاه لیکهد کانادا

براساس رتبه بندی سایت webometrics در سال 2023 دانشگاه لیکهد کانادا رتبه 1008 دنیا را از آن خود کرده و در بین 31 دانشگاه برتر کشور کانادا قرار گرفته است.

پذیرش دانشگاه لیکهد 

برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از Lakehead و پس از آن گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به مدارک و شرایط زیر است:

مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

توصیه نامه (برای بعضی از رشته‌ها)

گذراندن دروس پیش نیاز (برای بعضی از رشته‌ها) 

ترجمه رسمی مدارک

نیاز به مهارت در زبان انگلیسی

*در مورد زبان انگلیسی یا باید حداقل نمره یکی از مدارک معتبر را داشته باشید و یا بدون نیاز به این مدارک می‌توانید با گذراندن دوره‌های زبان دانشگاه لیکهد این شرط اخذ پذیرش تحصیلی را با موفقیت بگذرانید. حداقل نمره‌های مورد نیاز مدارک معتبر به شرح زیر است: 

حداقل نمره 6.5 برای IELTS 

حداقل نمره 80 آزمون اینترنتی و 213 آزمون کامپیوتری برای TOEFL

حداقل نمره 58 برای PTE

حداقل نمره 85 برای MELAB

حداقل نمره 60 برای CAEL

نتیجه گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه Lakehead بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایط خود را بررسی کنید و بدون دغدغه پذیرش تحصیلی را دریافت کنید.