دانشگاه ترنت واقع در شهر پیتربورو استان انتاریو کانادا می باشد که در سال 1964 تاسیس شده است و یکی از بهترین دانشگاه ها در رشته های علوم پایه و انسانی می باشد. دارای 2 دانشکده در­شهر  پیتربوروگ و دورهام در استان انتاریو کانادا می باشد.دانشگاه ترنت سالها در راستای آموزش،  پژوهش و رضایتمندی دانشجویان به رسمیت شناخته شده است. ترنت دانشجویان با استعداد را از سراسر کانادا و جهان جهت  آموزش تخصصی در سطوح ملی و بین المللی جذب می کند.

در این دانشگاه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق دانشکده ها ،کارکنان و همکلاسی های خود از طریق جوامع بین المللی شامل کالج های مسکونی ،کلاس های آموزشی، رشته های تحصیلی ،تحقیقات،فعالیت های درس محور و جامعه محورهمکاری می کنند.

دانشکده پیتربورو با بینظیرترین معماری  واقع در طبیعتی  خیره کننده در امتداد رودخانه اوتونابی واقع شده است و تا مرکز شهر تورنتو 90 دقیقه فاصله دارد. درحالیکه دانشکده دورهام 40 دقیقه با مرکز شهر تورنتو فاصله دارد. طبق آمار 90 درصد فارق التحصیلان ترنت شش ماه بعد از تحصیل مشغول به کار شده اند .دانشگاه ترنت  در تمام رشته های تحصیلی ، هر روز تفکر انتقادی به روز و یکپارچه برای زندگی به ارمغان می آورد.رویکرد منحصر به فرد ترنت برای توسعه فردی در راستای مشارکتی حمایت کننده و همکارانه بیش از هر زمانی متقاضی دارد.

پیتربورو یک شهر در مرکز انتاریو، کانادا، 125 کیلومتری  شمال شرقی تورنتو و حدود 270 کیلومتری جنوب غربی اتاوا است. با توجه به سرشماری سال 2016، جمعیت شهر پیتربورو 81،032 بود و انتظار می‌رود رشد فراوانی در اواخر سال 2020 مشاهده شود. صنایع خدماتی در حال حاضر کارفرمای اصلی هستند، اما تولید در صنایع مواد غذایی، لوازم خودرو، الکترونیک، هوافضا و علوم زیستی بیوتکنولوژی نیز  بخش مهمی به شمار می‌رود. مرکز بهداشت منطقه‌ای پیتربورو بزرگ‌ترین کارفرمای سال 2017 با حدود 2000 کارمند است. دولت محلی، دانشگاه ترنت و وزارت منابع طبیعی انتاریو دیگر کارفرماهای بزرگ هستند. در سال‌های اخیر، اقتصاد شهر با نرخ بیکاری مبارزه کرده است و تا دسامبر 2017، این نرخ تقریباً کمتر از 5٪ بود است.