دانشگاه تکنولوژی انتاریو در کشور کانادا و در شهر اشاوا واقع شده است. لتس گو یونی در مراحل اخذ پذیرش دانشگاه تکنولوژی انتاریو همراه شماست. دانشگاه تکنولوژی انتاریو که به اختصار به UOIT نیز معروف است، یک مرکز آموزشی دولتی در استان انتاریو کاناداست که در منطقه دورهام شهر اوشاوا واقع شده است. این دانشگاه در سال 2002 تاسیس شد و در 4 سپتامبر 2003 با استقبال 947 دانشجو مواجه شد و دوره جدید تحصیلات را در منطقه دورهام و انتاریو آغاز کرد.

ریشه تاسیس دانشگاه تکنولوژی انتریو به سال 1996 برمی‌گردد که رهبران منطقه دورهام تصمیم به ایجاد یک مرکز رشد سریع صنعت و نوآوری در منطقه گرفتند و تحصیل در اشاوا را به یکی از اهداف خود تبدیل کردند. سال 2001 برای منطقه دورهام و شهرستان نورثومبرلند بسیار مهم است که در آن زمان دولت انتاریو از برنامه‌های خود برای احداث یک دانشگاه جدید در این استان طی 40 سال گذشته خبر داد و 60 میلیون دلار از طریق شرکت SuperBuild Ontario برای احداث این دانشگاه اختصاص یافت.

دانشگاه تکنولوژی انتاریو در دو پردیس شمال و مرکز شهر اشاوا مستقر شده است و در 7 دانشکده تخصصی به ارائه بیش از 90 برنامه آموزشی در زمینه‌های مختلف همچون: تجارت، آموزش، سیستم‌های انرژی و علوم هسته‌ای، مهندسی، علوم بهداشت، علوم انسانی، فناوری اطلاعات، علوم انسانی و علوم اجتماعی برای آموزش 10 هزار دانشجوی خود پرداخته است.

چشم انداز تاسیس این دانشگاه تمرکز بر ارائه آموزش‌های عالی، تحقیقات پیشگامانه و استفاده از فناوری یادگیری پیشرفته بود که در این راستا موفقیت‌های فراوانی نیز کسب کرده است.

UOIT با ارائه طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی، اعتبارنامه‌ها، فرصت‌های یادگیری تجربی و فعالیت‌های کارآفرینی یکی از گزینه‌های بسیار خوب تحصیل در کشور کاناداست و دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه به گونه‌ای آموزش می‌بینند که بتوانند در دنیای متمرکز بر فناوری، تأثیرات مثبت بگذارند. 

علاوه بر روش‌های تدریس با کیفیت، دانشگاه تکنولوژی انتاریو از طریق ارائه برنامه‎های کارآموزی، همکاری، برنامه‌های عملی، پروژه‌های تحقیقاتی و موارد دیگر به دانشجویان خود فرصت‌های یادگیری تجربی را ارائه می‌دهد.

همچنین UOIT سعی بر برقراری ارتباط بسیار نزدیک با شرکت‌های صنعتی، جامعه و سازمان‌های دولتی و دانشگاهی در جهت همکاری‌های علمی کرده است تا با برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌های مشترک با محققان و دانشجویان به ارائه راه حل‌های ابتکاری را برای مهمترین مشکلات جوامع برسند. 

در دانشگاه تکنولوژی انتاریو بیش از 80 مرکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی و آموزشی وجود دارد که در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش این دانشگاه و همچنین تقویت ویژگی‌های تجربی دانشجویان این دانشگاه استفاده می‌شود.

علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و علمی، فعالیت‌های تفریحی دیگری برای دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود تا یک تجربه متفاوت از زندگی در دانشگاه را داشته باشند. این فعالیت‌ها شامل: فعالیت‌های ورزشی در باشگاه‌های ورزشی، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی و فرصت‌های تفریحی است که دانشجویان در آن‌ها شرکت می‌کنند و از دوران تحصیل خود در این دانشگاه لذت می‌برند.

همچنین این دانشگاه در فاصله کمتر از یک ساعته رانندگی از شهر تورنتو، بزرگترین شهر کانادا قرار گرفته است. تورنتو یکی از متنوع ترین شهرهای جهان است که 49 درصد از جمعیت آن در خارج از کانادا متولد شده اند و موقعیت مکانی این دانشگاه فرصت حضور افراد در این شهر را فراهم می‌کند.

پذیرش دانشگاه تکنولوژی انتاریو

موفقیت در اخذ پذیرش تحصیل از UOIT به صورت رقابتی است و معیارهای متعددی همچون: نمرات دوران تحصیل در مدرسه، موضوع تحصیل قبل از ورود به دانشگاه و داشتن مدارک مورد نیاز در این انتخاب لحاظ می‌شود. لازم به ذکر است که داشتن تمام شرایط، تضمینی بر اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه نیست، چرا که اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه رقابتی است. مدارک لازم برای اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه و پس از آن کسب ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    گواهی دوره پیش دانشگاهی

•    ریز نمرات دوره دبیرستان

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان اول متقاضی پذیرش تحصیلی در UOIT انگلیسی نباشد و یا 3 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، داشتن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی برای بررسی پذیرش لازم است که به شرح زیر می‌باشد:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در هیچ بخش نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با حداقل نمره کلی 83/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 110/ مدرک MELAB با حداقل نمره کلی 85/ مدرک CAE با حداقل نمره 180 و در هیچ بخش نمره کمتر از 170 نداشته باشد/ مدرک PTE با حداقل نمره کلی 58

رشته‌ های دانشگاه تکنولوژی انتاریو

رشته‌های متعددی در 7 دانشکده UOIT برای علاقه مندان تحصیل در کشور کانادا و این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود که به شرح زیر می‌باشد:

دانشکده تجارت و فناوری اطلاعات: در این دانشکده رشته‌هایی همچون: حسابداری، تجارت، امور مالی، فناوری اطلاعات - بازی سازی و کارآفرینی، فناوری اطلاعات - شبکه و امنیت، امنیت فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات - مدیریت فناوری، بازاریابی و رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی تدریس می‌شود.

دانشکده آموزش: در این دانشکده به صورت کاملا تخصصی به ارائه برنامه‌های مربوط به آموزش دبیران پرداخته می‌شود و معلمان آینده را تعلیم می‌دهند.

دانشکده سیستم‌های انرژی و علوم هسته‌ای: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: سیستم های انرژی پایدار، مهندسی هسته‌ای و فیزیک پزشکی و علوم پرتوی

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی: تنوع رشته‌ای در این دانشکده زیاد است و برنامه‌های آموزشی همچون: مهندسی خودرو، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مدیریت، مهندسی ساخت، مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک و مهندسی نرم افزار ارائه می‌شود.

دانشکده علوم بهداشت: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: علوم بهداشت، حرکت شناسی، حرکت شناسی- تناسب اندام و ارتقا سلامت، علوم آزمایشگاهی پزشکی، پرستاری و پیشگیری از ناتوانی در کار 

دانشکده علوم: در دانشکده علوم دانشگاه تکنولوژی انتاریو رشته‌های تحصیلی همچون: ریاضیات کاربردی و صنعتی، زیست شناسی کاربردی، فیزیک نجومی، علوم زیستی، زیست شناسی شیمی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم داده‌ها، زیست شناسی محیط، علوم پزشکی قانونی، ریاضیات تلفیقی و علوم کامپیوتر، علوم اعصاب، علوم زندگی، علوم مواد، مدل سازی و علوم محاسباتی، فناوری نانو و انرژی پاک، شیمی دارویی و فیزیک ارائه می‌شود.

دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی: در این دانشکده رشته‌های متعددی همچون: مطالعات ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال، جرم شناسی، جرم شناسی و عدالت، روان شناسی قانونی، مطالعات حقوقی، مطالعات آزاد، علوم سیاسی و روان شناسی تدریس می‌شود.

شهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریو 

هزینه و مخارج زندگی دانشجویی در کشور کانادا به نسبت برخی از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است و دانشجویان بین المللی که این دانشگاه را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب می‌کنند، باید اطلاعات دقیقی در خصوص شهریه دوران تحصیل و همچنین هزینه‌ها و مخارج زندگی در کشور کانادا بدانند.

یه طور کلی شهریه سالانه در این مجموعه 22 هزار تا 32 هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود. شهریه سالیانه در برخی رشته‌های دوره‌ کارشناسی همچون: علوم بهداشتی، علمی کاربردی، هنر، آموزش، علوم و علوم و مدیریت برای دانشجویان بین المللی در حدود 24.128 دلار کانادا است که این هزینه در سال‌های دوم تا چهارم به حدود 21.757 دلار کانادا می‌رسد.

همچنین شهریه سال اول در رشته کارشناسی پرستاری UOIT در حدود 24.603 دلار کاناداست که در سال‌های بعدی تا حدود 22 هزار دلار کاهش می‌یابد.

اگر قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی را دارید بهتر است بدانید که شهریه رشته‌های مهندسی در دانشگاه تکنولوژی انتاریو بیشترین مقدار را در میان رشته‌های این دانشگاه دارد که در حدود 31.467 دلار کانادا برای سال اول است.

علاوه بر رشته‌ها و هزینه‌های فوق، شهریه رشته پرطرفدار تجارت نیز برای سال اول در حدود 26.763 دلار کانادا است که در سال‌های بعد این مبلغ تا حدود 24.177 دلار کانادا نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین شهریه دوره‎‎‌های کارشناسی ارشد و دکترای UOIT برای دانشجویان بین المللی و برای یک سال تحصیلی به صورت تقریبی بین 19.166 تا 25.074 دلار کانادا و بسته به رشته انتخابی متغیر است.

رنکینگ دانشگاه تکنولوژی انتاریو

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه جهانی دانشگاه تکنولوژی انتاریو 1579 اعلام شده و در کشور کانادا جایگاه 49 را به دست آورده است.

مزیت تحصیل در دانشگاه تکنولوژی انتاریو 

تحصیل در این دانشگاه فرصت‌ها و مزیت‌های فراوانی برای دانشجویان بین المللی دارد که در زیر به دو مورد آن اشاره شده است. با همراهی لتس گو یونی به راحتی برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنید و پس از آن ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت تحصیلی کنید.

بورسیه تحصیلی

UOIT برای تشویق دانشجویان بین المللی خود برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوائز مالی را در نظر گرفته است تا در تامین هزینه‌های تحصیل این دسته از دانشجویان کمک کرده باشد. یکی از برنامه‌های اصلی بورسیه تحصیلی مخصوص برای دانشجویان بین المللی ورودی این دانشگاه به شرح زیر است:

بورسیه تحصیلی جهانی رهبری به دانشجویان دبیرستانی بین المللی که اجازه تحصیل در یک دوره کارشناسی در UOIT را کسب کرده‌اند و در حال حاضر در خارج از کانادا تحصیل می‌کنید، تعلق می‌گیرد و می‌توانند برای این بورسیه تحصیلی اقدام کنند. GLA یکی از معتبرترین جوایز ورودی دانشگاه تکنولوژی انتاریو است و ارزش آن 72.000 دلار (18.000 دلار در سال برای چهار سال) است. لازمه موفقیت در کسب این بورسیه تحصیلی سوابق تحصیلی درخشان در دوره دبیرستان است.

علاوه بر بورسیه تحصیلی ورودی، برنامه‌های بورسیه تحصیلی در دوره تحصیل نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که لازمه دریافت آن پیشرفت تحصیلی است.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشجویان بین المللی در طول دوران تحصیل خود در این دانشگاه این اجازه را دارند که همزمان با تحصیل کار کنند و منابع مالی خود را تامین کنند. اشتغال در UOIT در دو برنامه انجام می‎شود، یکی کار در دانشگاه و در برنامه‌های تعاونی و دیگری اشتغال تابستانی در دانشگاه تکنولوژی انتاریو.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، UOIT بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید و ویزای تحصیلی کانادا را نیز پشت سر بگذارید.