دانشگاه نیپیسینگ کانادا در نورث بی واقع شده. لتس گو یونی در مسیر اخذ پذیرش دانشگاه نیپیسینگ و اطلاع از هزینه تحصیل در دانشگاه نیپیسینگ همراه شماست. دانشگاه نیپیسینگ یک دانشگاه دولتی است که در زمینه هنرهای آزاد به ارائه خدمات آموزشی پرداخته است و در شهر نورث بی استان انتاریو کانادا واقع شده است. دانشگاه نیپیسینگ به دلیل ارائه یک تجربه دانشجویی فردی، داشتن اساتید حمایتی و کلاس‌های کوچک، فرصت‌های تحقیقاتی فراوانی را برای دانشجویان دوره کارشناسی خود فراهم کرده است.

دانشگاه نیپیسینگ در یک منطقه جنگلی از شهر نورث بی که به دریاچه Nipissing مشرف است، ساخته شده و یکی از امن‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا محسوب می‌شود. موقعیت مکانی فوق العاده دانشگاه نیپیسینگ که فقط 3.5 ساعت با شهر بزرگ و زیبای تورنتو و 4 ساعت تا شهر اتاوا فاصله دارد، این دانشگاه را به مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از جوانان ایرانی تبدیل کرده است.

تاریخچه تاسیس دانشگاه نیپیسینگ به سال 1900 و همکاری با مدرسه نورث بی برمی‌گردد که در سال 1967 به صورت وابسته به دانشگاه Laurentian، کالج دانشگاه نیپیسینگ تشکیل شد. در سال 1992 دانشگاه نیپیسینگ اساسنامه دانشگاهی خود را به عنوان یک دانشگاه مستقل را دریافت کرد. 

این دانشگاه از سه دانشکده: مطالعات کاربردی و حرفه‌ای، مدرسه آموزش و پرورش شولیچ و دانشکده تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است. دانشگاه نیپیسینگ تقریباً 5000 دانشجوی کارشناسی دارد که اکثر آنها دانشجویان تمام وقت هستند. میزان فارغ التحصیلی در دانشگاه نیپیسینگ 85.9 درصد است که بالاتر از میانگین فارغ التحصیلی در استان انتاریو است. 

در دانشگاه نیپیسینگ بیش از 40 برنامه آموزشی ارائه می‌شود که در بسیاری از آن‌ها فرصت‌های کارآموزی و یادگیری تجربی وجود دارد. دانشکده آموزش دانشگاه نیپیسینگ در سال 2010 با کمک‌های مالی سیمور شولیچ تاسیس شد و در میان دانشکده‌های آموزش کشور کانادا شهرت پیدا کرده است. 

دانشگاه Nipissing یک فضای آموزشی کوچک با فرصت‌های بزرگ است و نه تنها یادگیری و آموزش را در اولیت اهداف خود قرار داده، بلکه به زندگی شخصی افراد و آینده شغلی و حرفه‌ای آن‌ها نیز توجه می‌کند.

دانشگاه نیپیسینگ در زمینه‌های مختلفی همچون: رضایت دانشجو، خدمات پشتیبانی دانشجویی، اقامتگا‌ه‌های دانشجویی، خدمات بهداشتی و ... در میان دانشگاه‌های برتر کشور کانادا قرار گرفته است که علت آن ارائه برنامه‌های آموزشی متنوع و وجود اساتید با تجربه و کیفیت بالا است. 

یکی از جاذبه‌های دانشگاه نیپیسینگ کانادا ارائه خدمات رفاهی و تفریحی در کنار فعالیت‌های آموزشی به دانشجویان است که در طول سال اجرا می‌شود. به طور مثال دانشجویان می‌توانند از مرکز دو و میدانی، اسکی و کفش برفی کراس به صورت رایگان استفاده کنند. 

درحال حاضر دانشگاه نیپیسینگ یک دانشگاه مقطع کارشناسی است و در حوزه‌های آموزشی همچون: آموزش دبیری، هنرها، علوم و برنامه‌های حرفه‌ای شهرت پیدا کرده است. نکته قابل توجه در خصوص دانشگاه نیپیسینگ، دانشجو محور بودن برنامه‌های آموزشی این دانشگاه است و رویکردهای ابتکاری برای یادگیری و فرهنگ تحقیق در این دانشگاه در حال رشد است. 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید و دانشگاه نیپیسینگ را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید، مطلب درباره اقامت دائم کانادا بیشتر بدانید را در وبلاگ لتس گو یونی بخوانید تا اطلاعات تکمیلی و دقیق‌تری در خصوص مهاجرت تحصیلی و اقامت دائم در کشور کانادا کسب کنید.

پذیرش دانشگاه نیپیسینگ

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیپیسینگ برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم دبیرستان

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

تمام متقاضیان پذیرش تحصیلی برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه Nipissing که زبان آن‌ها غیر از انگلیسی است، لازم است مدارک معتبر مهارت در زبان انگلیسی را در زمان اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه ارائه کنند.

مدرک TOEFL با حداقل نمره کلی 83 و نمره 20 در بخش‌های خواندن، شنیدن و نوشتن و نمره 22 در بخش صحبت کردن/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در تمام بخش‌ها/ مدرک PTE با حداقل نمره کلی 58 و حداقل نمره 56 در تمام بخش‌ها

برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه نیپیسینگ پیش نیاز‌های مخصوص به خود را دارند که در زمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه از طریق مشاوران با تجربه لتس گو یونی به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

رشته‌ های دانشگاه نیپیسینگ کانادا

برنامه‌های آموزشی دانشگاه Nipissing کانادا به 4 دانشکده و مدرسه تخصصی این دانشگاه محدود می‌شود که بیش از 40 برنامه آموزشی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌دهد که به شرح زیر است:

دانشکده هنرها و علوم: در این دانشکده بیش از 20 برنامه آموزشی از جمله: مردم شناسی، زیست شناسی، مطالعات کودک و خانواده، مطالعات کلاسیک، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مطالعات انگلیسی، محیط و جغرافیای فیزیکی، زیست شناسی و فناوری زیست محیطی، جغرافیای محیطی، هنرهای زیبا، برابری جنسیتی و عدالت اجتماعی، جغرافیا، تاریخ، مطالعات بومیف هنرهای آزاد، ریاضیاتف فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، ادیان و فرهنگ‌ها، رفاه اجتماعی و توسعه اجتماعی و جامعه شناسی ارائه می‌شود.

دانشکده تحصیلات تکمیلی: این دانشکده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو پذیرش می‌کند و رشته‌های تحصیلی قابل ارائه در این دانشکده عبارت اند از: کارشناسی ارشد هنر در تاریخ، کارشناسی ارشد هنر در جامعه شناسی - تحقیقات اجتماعی کاربردی، کارشناسی ارشد آموزش و پرورش، کارشناسی ارشد مطالعات محیطی، کارشناسی ارشد علوم در حرکت شناسی، کارشناسی ارشد ریاضیات و دکترای آموزش 

دانشکده مطالعات حرفه‌ای: در دانشکده مطالعات حرفه‌ای رشته‌های تحصیلی همچون: کسب و کار، تجارت، عدالت کیفری، پرستاری و مددکاری اجتماعی تدریس می‌شود.

مدرسه آموزش و پرورش Schulich: در دانشکده آموزش و پرورش شولیچ رشته‌های ترکیبی مرتبط با آموزش دبیر در مقاطع مختلف تحصیلی، برای معلمان آینده جوامع ارائه می‌شود. 

هزینه تحصیل در دانشگاه نیپیسینگ

شهریه دوره‌های کارشناسی دانشگاه نیپیسینگ برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه، بسته به حوزه آموزشی منتخب دانشجو و همچنین تمام وقت بودن و یا نیمه وقت بودن دوره تحصیلی متفاوت است و به دو گروه تقسیم می‌شود. شهریه سالیانه دوره‌های کارشناسی تمام وقت و نیمه وقت به شرح زیر است:

شهریه رشته‌های مربوط به هنرها و علوم، تجارت و علوم کامپیوتر برای دانشجویان تمام وقت، مبلغی در حدود 21.509 تا 23.190 دلار کانادا است که البته اگر هزینه خوابگاه داخل دانشگاه را به آن اضافه کنیم، این مبلغ تا حدود 28 هزار دلار کانادا نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین از طرف دیگر شهریه دوره‌های نیمه وقت این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در حدود 13.364 دلار کانادا است که اگر هزینه خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه Nipissing را اضافه کنیم، این مبلغ تا حدود 20 هزار دلار در سال افزایش پیدا می‌کند.

رنک دانشگاه نیپیسینگ کانادا

طبق آخرین آمار وب سایت webometrics در ابتدای سال 2023 رتبه دانشگاه نیپیسینگ کانادا در جهان 2545 اعلام شده است و در کشور کانادا نیز رتبه 57 را کسب کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیپیسینگ

دانشجویان بین المللی که به عنوان دانشجوی تمام وقت در دانشگاه Nipissing پذیرش تحصیلی می‌گیرند و اولین ورودشان به دانشگاه از ترم پاییز هر سال تحصیلی باشد، می‌توانند با تکمیل کردن فرم مربوط به بورسیه تحصیلی و داشتن سوابق تحصیلی درخشان مشمول دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه شوند. در زیر موارد بورسیه تحصیلی ورودی آمده است:

بورسیه تحصیلی President: این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که میانگین پذیرش تحصیلی آن‌ها بیشتر از 90 درصد باشد و مبلغ آن 3 هزار دلار کانادا است.

بورسیه تحصیلی Carl Sanders: این بورسیه تحصیلی به دو دسته تقسیم می‌شود: دسته اول دانشجویانی هستند که میانگین پذیرش تحصیلی آن‌ها بیشتر از 85 درصد باشد و دسته دوم دانشجویانی هستند که میانگین پذیرش تحصیلی آن‌ها بین 80 تا 85 درصد باشد. مبلغ این بورسیه تحصیلی برای دسته اول 2.500 دلار کانادا و برای دسته دوم 1.500 دلار کانادا می‌باشد.

بورسیه تحصیلی Schulich: این بورسیه تحصیلی بر دانشکده آموزش شولیچ متمرکز است و به دانشجویان ورودی با حداقل میانیگین پذیرش 80 درصد اعطا می‌شود که مبلغ آن 7000 دلار کانادا است.

علاوه بر بورسیه تحصیلی ورودی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، بورسیه های دیگری نیز برای دانشجویان بین المللی که در سال‌های دوم و بالاتر تحصیل می‌کنند در نظر گرفته شده است.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشگاه نیپیسینگ یک برنامه موسوم به NUWork دارد که به دانشجویان با نیاز مالی این فرصت را می‌دهد تا به صورت نیمه وقت در دانشگاه کار کنند. اکثر مشاغل مطالعه کار از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و ممکن است شامل موقعیت‌هایی مانند: دستیاران تحقیق، کارکنان تاسیسات دو و میدانی یا تکنسین‌های خدمات فناوری باشد.

خوابگاه دانشجویی

این دانشگاه مجتمع‌هایی به سبک سوئیت یا به سبک شهرک‌های دانشگاهی را به منظور اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی خود در نظر گرفته است. خوابگاه‌های به سبک سوئیت همزمان 4 دانشجو را در خود جای می‌دهند و در مجموعه خوابگاه‌های به سبک Townhouse همزمان 6 دانشجو پذیرش می‌شود.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه Nipissing بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید و برای ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام کنید.