دانشگاه گوئلف در استان انتاریو کانادا واقع شده. برای کسب اطلاع از رشته های دانشگاه گوئلف و رنکینگ دانشگاه گوئلف این پست لتس گو یونی را بخوانید. دانشگاه دولتی گوئلف در سال 1964 با ادغام کالج کشاورزی انتاریو، موسسه مک دونالد (اقتصاد خانه زنان، مطالعات طبیعت و هنر و علوم داخلی) و کالج دامپزشکی انتاریو در شهر گوئلف در استان انتاریو و در کشور پهناور کانادا تاسیس شد و فعالیت‌های آموزشی‌اش را آغاز کرد.

دانشگاه گوئلف یکی از برترین دانشگاه‌های جامع تحقیقات فشرده در کشور کانادا است و به عنوان معروف‌ترین دانشگاه غذایی کانادا نیز شناخته می‌شود و همواره یکی از گزینه‌های مناسب تحصیل در کانادا به حساب می‌آید.

پردیس‌های دانشگاه گوئلف در شهرهای گوئلف، تورنتو و ریج تاون با محیطی کاملا دوستانه ساخته شده‌اند و ترکیبی از ساخت و سازهای مدرن در کنار ساختمان‌های تاریخی در آن‌ها به چشم می‌خورد. پردیس اصلی دانشگاه بیش از 400 هکتار از زمین‌های شهر گوئلف را شامل می‌شود و در آن ساختمان‌های مدرن در کنار ساختمان‌های تاریخی قرار گرفته است. همچنین یک باغ و پارک تحقیقاتی در پردیس اصلی دانشگاه وجود دارد که منظره بسیار زیبایی در این دانشگاه ایجاد کرده است.

دانشگاه گوئلف با کالج هامبر در شهر تورنتو یک داشگاه مشترک گوئلف-هامبر راه اندازی کرده‌اند که ترکیبی بی‌نظیر از یادگیری نظری و کاربردی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌دهد و دانشجویان در کنار کسب مدارک دانشگاهی، درآمد مناسب نیز کسب می‌کنند. پردیس دیگر این دانشگاه به نام ریج تاون در جنوب غربی انتاریو واقع شده است و در رشته‌های کشاورزی کاربردی، علوم دامی و علوم محیطی سرامد است. 

دانشگاه گوئلف در زمینه‌های متعددی همچون: داروهای غذایی و دامپزشکی، تغذیه انسان و رشد خانواده، مطالعات محیطی و مهندسی، توسعه و برنامه ریزی روستایی و تاریخچه و تئاتر اسکاتلند به شهرت رسیده است.

U of G بیش از 80 برنامه کارشناسی و بیش از 100 برنامه تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه در دانشکده‌های تخصصی خود ارائه می‌کند. همچنین آموزش‌های تعاونی در طیف گسترده‌ای از رشته ها برای پشتیبانی دانشجویان بین المللی این دانشگاه ارائه می‌شود. 

بیش از 30 هزار دانشجو در دانشگاه گوئلف انتاریو تحصیل می‌کنند که 1500 دانشجو بین المللی از 120 کشور دنیا در میان آن‌ها حضور دارند و جامعه بین المللی این دانشگاه را تشکیل می‌دهند. همچنین 173 هزار دانشجو از دانشگاه گولئف فارغ التحصیل شده‌اند و به جوامع بین المللی خدمت می‌کنند.

در دانشگاه گوئلف بیش از 800 استاد و هیئت علمی برای ارتقا سطح علمی دانشگاه فعالیت می‌کنند و  بیش از 3000 کارمند تمام وقت و پاره وقت در دانشگاه مشغول به کارند. هدف اول افرادی که در این دانشگاه چه برای تحصیل چه برای تحقیق و چه برای کار و تدریس حضور دارند، بهبود بخشیدن سطح زندگی فردی و اجتماعی است.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه گوئلف

برنامه‌های آموزشی-تعاونی و موقعیت‌های شغلی بسیاری از طرف دانشگاه گوئلف در خدمت دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار می‌گیرد که هدف دانشگاه گوئلف از این خدمات ارائه مهارت‌های جستجوی شغل به دانشجویان، كمك به دانشجویان برای تشخیص برنامه شغلی، فراهم كردن فرصت‌های یادگیری و اشتغال تجربی است.

دانشگاه گوئلف برای کمک کردن به دانشجویان در تامین مخارخ زندگی و تحصیل در کشور کانادا، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که برای اولین بار در ترم پاییز در مقطع کارشناسی از این دانشگاه پذیرش تحصیلی می‌گیرند و ثبت نام خود را ثبت می‌کنند در نظر گرفته است. این بورسیه تحصیلی به طور خودکار پس از ثبت پذیرش تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و ارزش این بورسیه تحصیلی از 5،500 تا 8500 دلار می‌باشد.

همچنین بورسیه تحصیلی براساس نیاز مالی نیز در موقعیت‌های غیر قابل پیش بینی مالی، از طرف دانشگاه گوئلف به دانشجویان بین المللی دوره‌های کارشناسی پرداخت می‌شود که شرط آن حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه گوئلف است.

دانشگاه گوئلف برای 5 هزار دانشجوی غیر بومی خود 3 مجموعه خوابگاه‌ به نام‌های اقامتگاه جنوبی، شمالی و شرقی را در داخل دانشگاه با تمام امکانات رفاهی فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی و غیر بومی به راحتی در یک محیط دانشجویی زندگی کنند. 

دانشگاه گوئلف

نام این دانشگاه از نام شهر گوئلف که در آن واقع شده گرفته شده است. گوئلف در جنوب غربی استان انتاریو و در محل تلاقی دو رودخانه Speed و رودخانه Eramosa قرار گرفته است. وجود نهرها و رودخانه‎‌های بسیار در این منطقه باعث به وجود آمدن دره‌های جنگلی و پارک‌های سرسبز شده است که محیطی ایده آل برای تفریح و گردشگری شده است.

طبق آمار رسمی در کشور کانادا کمترین میزان نرخ بیکاری در این کشور مربوط به شهر گوئلف است که برآمده از اقتصاد متنوع این شهر است و برای افرادی که در کشور کانادا زندگی می‌کنند و به دنبال شغل هستند گزینه‌های بسیاری در این شهر وجود دارد.

تولید و ساخت قطعات خودرو اصلی‌ترین صنعت شهر گوئلف است که مهمترین تاثیر را در اقتصاد این شهر گذاشته است و پس از آن دومین صنعت بزرگ این شهر خدمات آموزشی و دانشگاهی است که دانشگاه گوئلف نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

رشته ‌های دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف انتاریو رشته‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف تحصیلی در دانشکده‌های تخصصی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند که عبارت اند از: 

کالج هنر: این دانشکده از پنج بخش و مدرسه مجزا در زمینه‌های: تاریخ، فلسفه، مدرسه مطالعات انگلیسی و تئاتر، مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی و مدرسه زبان و ادبیات تشکیل شده است.

کالج علوم زیستی: بخش‌های زیست شناسی تلفیقی، زیست شناسی سلولی و مولکولی و بهداشت انسان و علوم تغذیه در این کالج به ارائه رشته‌های تخصصی در زمینه زیست شناسی پرداخته اند و بیش از 15 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی در این کالج مشغول به تحصیل هستند.

مدرسه تجارت و اقتصاد Gordon S. Lang: این مدرسه از 5 بخش تشکیل شده است که عبارت اند از: بخش مدیریت، اقتصاد و امور مالی، بازاریابی و مطالعات مصرف کننده، مدیریت گردشگری مهمانداری و غذا و بخش برنامه‌های اجرایی

کالج مهندسی و علوم فیزیکی: بخش‌های تخصصی این دانشکده عبارت اند از: گروه شیمی، مدرسه علوم کامپیوتر، گروه ریاضیات و آمار، گروه فیزیک و مدرسه مهندسی

کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی کاربردی: در این دانشکده رشته‌های مختلفی در بخش‌های گروه روابط خانوادگی و تغذیه کاربردی، گروه جغرافیا محیط زیست و ژئوماتیک، گروه روانشناسی، گروه علوم سیاسی، گروه جامعه شناسی و انسان شناسی و گروه مطالعات بین الملل ارائه می‌شود.

کالج کشاورزی انتاریو: کالج کشاورزی انتاریو (OAC) یکی از برترین کالج ها در زمینه کشاورزی در جهان است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی آکادمیک را برای دانشجویان این دانشگاه در بخش‌های اقتصاد غذا کشاورزی و منابع، گروه علوم زیستی حیوانات، مدرسه علوم محیطی، گروه علوم غذایی، گروه كشاورزي گياهي، مدرسه طراحی محیط و توسعه روستایی و پردیس ریج تاون ارائه می‌دهد.

کالج دامپزشکی انتاریو: کالج دامپزشکی انتاریو (OVC) به عنوان قدیمی‌ترین کالج دامپزشکی در کانادا و ایالات متحده از سال 1862 در حال آموزش دانشجویان علاقه مند به رشته دامپزشکی به صورت کاملا تخصصی در بخش‌های علوم پزشکی، مطالعات بالینی، پاتوبیولوژی و پزشکی جمعیت است.

هزینه تحصیل در دانشگاه گوئلف 

هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه گوئلف کانادا برای دانشجویان تمام وقت بین المللی که در دوره‌های کارشناسی دانشگاه اخذ پذیرش تحصیلی می‌گیرند به صورت میانگین بین 24.300 دلار کانادا تا 33.551 دلار کانادا است. شهریه ثابت دوره‌های تکمیلی دانشجویان بین‌المللی هم 6,560.27 تا 14 هزار دلار اعلام شده است.

به طور مثال شهریه سالیانه تحصیل در رشته‌های مربوط به دانشکده هنر و دانشکده علوم کاربردی 28.580 دلار کانادا، رشته‌های مربوط به مدیریت منابع زیستی 28.638 دلار، رشته‌های مربوط به بازرگانی 33.685 دلار کانادا، رشته‌ های مربوط به علوم کامپیوتر 31.436 دلار، رشته‌های مهندسی 38.892 دلار کانادا، رشته ‎‌های مربوط به معماری 36.179 دلار، رشته های مربوط به کشاورزی 28.638 دلار کانادا و ... می‌باشد.

همچنین هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه گوئلف براساس نوع اتاق و مکان خوابگاه بین 5.686 تا 8.299 دلار کانادا متغیر است.

علاوه بر هزینه‌های فوق مخارجی همچون: غذا، هزینه حمل و نقل، خرید لوازم و کتب درسی، بیمه درمانی و ... به صورت سالیانه برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه گوئلف را دارند، محسابه می‌شود که در مجموع با حساب شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه به صورت تقریبی هر دانشجوی بین المللی سالیانه مبلغی بین 39 هزار دلار تا 54 هزار دلار کانادا برای زندگی و تحصیل در این کشور نیاز دارد. 

رنکینگ دانشگاه گوئلف

بر اساس آخرین آمار وب سایت QS دانشگاه گوئلف کانادا در رتبه 571 تا 580 در جهان قرار گرفته است و همچنین در کشور کانادا رتبه 19ام را از آن خود کرده است.

پذیرش دانشگاه گوئلف

هر دانشگاه برای دادن پذیرش تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی حداقل شرایط و مدارکی که نشان دهنده سوابق تحصیلی هر فرد باشد را نیاز دارد و در زمان پذیرش از دانشجو دریافت می‌کند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه گوئلف کانادا عملکرد علمی در دوره‌های تحصیلی قبلی هر فرد عامل اصلی تعیین کننده برای پذیرش تحصیلی است. این مدارک و شرایط برای اخذ پذیرش تحصیلی برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و گرفتن پذیرش از دانشگاه گوئلف را دارند، به شرح زیر می‌باشد:

•    مدرک دیپلم متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی 

•    حداقل معدل 16 در دوره دبیرستان

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر دانشجوی متقاضی چهار سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه کند: مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 89 و حداقل نمره 21 در دیگر قسمت‌ها/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 60/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 110/ مدرک CAE با حداقل نمره 176 و هیچ قسمت کمتر از 169 نباشد

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه گوئلف بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.