دانشگاه گوئلف در استان انتاریو کانادا واقع شده است. برای کسب اطلاع از رشته های دانشگاه گوئلف و رنکینگ این دانشگاه پیشنهاد می‌کنیم این پست از مجله مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی را تا انتها مطالعه نمایید و برای اطلاع از شرایط ویژه اپلای این دانشگاه توسط لتسگو یونی، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دانشگاه دولتی گوئلف در سال 1964 با ادغام کالج کشاورزی انتاریو، موسسه مک دونالد و کالج دامپزشکی انتاریو در شهر گوئلف در استان انتاریو و در کشور پهناور کانادا تاسیس شد و فعالیت‌های آموزشی‌اش را آغاز کرد.

دانشگاه گوئلف یکی از برترین دانشگاه‌های جامع تحقیقات فشرده در کشور کاناداست و به عنوان معروف‌ترین دانشگاه غذایی کانادا نیز شناخته می‌شود و همواره یکی از گزینه‌های مناسب تحصیل در کانادا به حساب می‌آید.

پردیس‌های دانشگاه گوئلف در شهرهای گوئلف، تورنتو و ریج تاون با محیطی کاملا دوستانه ساخته شده‌اند و ترکیبی از ساخت و سازهای مدرن در کنار ساختمان‌های تاریخی در آن‌ها به چشم می‌خورد. پردیس اصلی دانشگاه بیش از 400 هکتار از زمین‌های شهر گوئلف را شامل می‌شود و در آن ساختمان‌های مدرن در کنار ساختمان‌های تاریخی قرار گرفته است. همچنین یک باغ و پارک تحقیقاتی در پردیس اصلی دانشگاه وجود دارد که منظره بسیار زیبایی در این دانشگاه ایجاد کرده است.

این دانشگاه با کالج هامبر در شهر تورنتو یک داشگاه مشترک گوئلف-هامبر راه اندازی کرده‌اند که ترکیبی بی‌نظیر از یادگیری نظری و کاربردی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و دانشجویان در کنار کسب مدارک دانشگاهی، درآمد مناسب نیز کسب می‌کنند. پردیس دیگر دانشگاه به نام ریج تاون در جنوب غربی انتاریو واقع شده است و در رشته‌های کشاورزی کاربردی، علوم دامی و علوم محیطی سرامد است. 

دانشگاه گوئلف در زمینه‌های متعددی همچون: داروهای غذایی و دامپزشکی، تغذیه انسان و رشد خانواده، مطالعات محیطی و مهندسی، توسعه و برنامه ریزی روستایی و تاریخچه و تئاتر اسکاتلند به شهرت رسیده است.

U of G بیش از 80 برنامه کارشناسی و بیش از 100 برنامه تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان تحصیل در دانشکده‌های تخصصی خود ارائه می‌کند. همچنین آموزش‌های تعاونی در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها برای پشتیبانی دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. 

بیش از 30 هزار دانشجو در دانشگاه گوئلف انتاریو تحصیل می‌کنند که 1500 دانشجو بین المللی از 120 کشور دنیا در میان آن‌ها حضور دارند و جامعه بین‌المللی این دانشگاه را تشکیل می‌دهند. همچنین 173 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و به جوامع بین‌المللی خدمت می‌کنند.

بیش از 800 استاد و هیئت علمی برای ارتقا سطح علمی دانشگاه فعالیت می‌کنند و بیش از 3000 کارمند تمام وقت و پاره وقت در آن مشغول به کارند. هدف اول افرادی که در این دانشگاه چه برای تحصیل چه برای تحقیق و چه برای کار و تدریس حضور دارند، بهبود بخشیدن سطح زندگی فردی و اجتماعی است.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه گوئلف

برنامه‌های آموزشی-تعاونی و موقعیت‌های شغلی بسیاری از طرف دانشگاه گوئلف در خدمت دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار می‌گیرد که هدف از این خدمات، ارائه مهارت‌های جستجوی شغل به دانشجویان، كمك به دانشجویان برای تشخیص برنامه شغلی، فراهم كردن فرصت‌های یادگیری و اشتغال تجربی است.

دانشگاه برای کمک کردن به دانشجویان در تامین مخارخ زندگی و تحصیل در کشور کانادا، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که برای اولین بار در ترم پاییز در مقطع کارشناسی پذیرش تحصیلی می‌گیرند و ثبت نام خود را ثبت می‌کنند در نظر گرفته است. این بورسیه تحصیلی به طور خودکار پس از ثبت پذیرش تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و ارزش این بورسیه تحصیلی از 5,500 تا 8,500 دلار می‌باشد.

همچنین بورسیه تحصیلی براساس نیاز مالی نیز در موقعیت‌های غیر قابل پیش بینی مالی، به دانشجویان بین المللی دوره‌های کارشناسی پرداخت می‌شود که شرط آن حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه گوئلف است.

همچنین این دانشگاه برای 5 هزار دانشجوی غیر بومی خود 3 مجموعه خوابگاه‌ به نام‌های اقامتگاه جنوبی، شمالی و شرقی را در داخل دانشگاه با تمام امکانات رفاهی فراهم کرده است تا دانشجویان بین‌المللی و غیر بومی به راحتی در یک محیط دانشجویی زندگی کنند. 

دانشگاه گوئلف

نام این دانشگاه از نام شهر گوئلف که در آن واقع شده گرفته شده است. گوئلف در جنوب غربی استان انتاریو و در محل تلاقی دو رودخانه Speed و رودخانه Eramosa قرار گرفته است. وجود نهرها و رودخانه‎‌های بسیار در این منطقه باعث به وجود آمدن دره‌های جنگلی و پارک‌های سرسبز شده است که محیطی ایده آل برای تفریح و گردشگری شده است.

طبق آمار رسمی در کشور کانادا کمترین میزان نرخ بیکاری در این کشور مربوط به شهر گوئلف است که برآمده از اقتصاد متنوع این شهر است و برای افرادی که در کشور کانادا زندگی می‌کنند و به دنبال شغل هستند گزینه‌های بسیاری در این شهر وجود دارد.

تولید و ساخت قطعات خودرو اصلی‌ترین صنعت شهر گوئلف است که مهمترین تاثیر را در اقتصاد این شهر گذاشته است و پس از آن دومین صنعت بزرگ این شهر خدمات آموزشی و دانشگاهی است که دانشگاه گوئلف نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

رشته ‌های دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف انتاریو رشته‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف تحصیلی در دانشکده‌های تخصصی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند که عبارت اند از: 

کالج هنر: این دانشکده از پنج بخش و مدرسه مجزا در زمینه‌های: تاریخ، فلسفه، مدرسه مطالعات انگلیسی و تئاتر، مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی و مدرسه زبان و ادبیات تشکیل شده است.

کالج علوم زیستی: بخش‌های زیست شناسی تلفیقی، زیست شناسی سلولی و مولکولی و بهداشت انسان و علوم تغذیه در این کالج به ارائه رشته‌های تخصصی در زمینه زیست شناسی پرداخته اند و بیش از 15 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی در این کالج مشغول به تحصیل هستند.

مدرسه تجارت و اقتصاد Gordon S. Lang: این مدرسه از 5 بخش تشکیل شده است که عبارت اند از: بخش مدیریت، اقتصاد و امور مالی، بازاریابی و مطالعات مصرف کننده، مدیریت گردشگری مهمانداری و غذا و بخش برنامه‌های اجرایی

کالج مهندسی و علوم فیزیکی: بخش‌های تخصصی این دانشکده عبارت اند از: گروه شیمی، مدرسه علوم کامپیوتر، گروه ریاضیات و آمار، گروه فیزیک و مدرسه مهندسی

کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی کاربردی: در این دانشکده رشته‌های مختلفی در بخش‌های گروه روابط خانوادگی و تغذیه کاربردی، گروه جغرافیا محیط زیست و ژئوماتیک، گروه روانشناسی، گروه علوم سیاسی، گروه جامعه شناسی و انسان شناسی و گروه مطالعات بین الملل ارائه می‌شود.

کالج کشاورزی انتاریو: کالج کشاورزی انتاریو (OAC) یکی از برترین کالج ها در زمینه کشاورزی در جهان است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی آکادمیک را برای دانشجویان این دانشگاه در بخش‌های اقتصاد غذا کشاورزی و منابع، گروه علوم زیستی حیوانات، مدرسه علوم محیطی، گروه علوم غذایی، گروه كشاورزي گياهي، مدرسه طراحی محیط و توسعه روستایی و پردیس ریج تاون ارائه می‌دهد.

کالج دامپزشکی انتاریو: کالج دامپزشکی انتاریو (OVC) به عنوان قدیمی‌ترین کالج دامپزشکی در کانادا و ایالات متحده از سال 1862 در حال آموزش دانشجویان علاقه مند به رشته دامپزشکی به صورت کاملا تخصصی در بخش‌های علوم پزشکی، مطالعات بالینی، پاتوبیولوژی و پزشکی جمعیت است.

معرفی دوره‌های زبان دانشگاه گوئلف

در این دانشگاه دوره‌های زبان مختلفی برای دانشجویان ارائه می‌شود که می‌توانند بر اساس شرایط و نوع مقطع خود در آن شرکت کنند. در ادامه به معرفی این دوره‌ها می‌پردازیم.

دوره IAP (Integrated Admission Pathway)

این دوره زبان، به صورت همزمان با رشته دانشگاهی شما ارائه می‌شود و می‌توانید آن را در کنار رشته‌ای که از آن پذیرش گرفته‌اید سپری کنید. امکان انتخاب دوره IAP برای پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی رشته‌های مختلف از جمله هنر، بازرگانی، مدیریت، علوم، کشاورزی و محیط زیست، وجود دارد. شرایط لازم برای شرکت در این دوره شامل موارد زیر است:

  • باید تمام مدارک تحصیلی لازم برای پذیرش، به جز مدرک زبان را داشته باشید.
  • سطح مهارت زبان شما باید در حد نمره 5.5 آیلتس و یا 54 تافل باشد.
  • همچنین، به شرط داشتن پذیرش مشروط از یکی از رشته‌های آکادمیک دانشگاه گوئلف، اگر حین گذراندن دوره IAP احساس کردید که این دوره برای شما سخت است می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه و جریمه‌ای دوره زبان خود را تغییر بدهید و وارد دوره زبان ELCP شوید، که در ادامه در مورد این دوره هم توضیح خواهیم داد.

دوره (English Language Certificate Program) ELCP

این دوره یک دوره فشرده زبان برای دانشجویانی است که نمرات آکادمیک خوبی دارند. دوره زبان ELCP 10 سطح از مبتدی تا پیشرفته دارد که مدت زمان طی کردن هر سطح 7 هفته است و 6 بار در سال برگزار می‌شود. شما در این دوره تمام اسکیل و مهارت‌های مورد نیاز زبان انگلیسی از جمله گرامر، رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ را یاد می‌گیرید.

به دانشجویانی که در سطح پیشرفته 9 و 10 دوره ELCP قرار داشته باشند، مدرک مهارت زبان انگلیسی داده می‌شود که با این مدرک، دیگر نیازی به ارائه مدرک آیلتس و یا تافل برای تحصیل در دانشگاه گوئلف نخواهند داشت. برای شرکت در این دوره داشتن پذیرش مشروط در رشته‌های کارشناسی کافیست و بعد از گذراندن دوره زبان می‌توانید در هر مقطعی به صورت تمام وقت و قطعی در دانشگاه گوئلف تحصیل کنید.

دوره زبان ELCP برای دانشجویان دارای پذیرش قطعی

این دوره برای متقاضیان کارشناسی رشته هنر و بازرگانی که پذیرش قطعی از دانشگاه گوئلف دریافت کرده‌اند ارائه می‌شود. برای ورود به این دوره باید تمام مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشید و یا نمره و شرایط شما اختلاف کمی با میانگین نمره پذیرفته‌شدگان داشته باشد.

به علاوه نباید تحصیلات دانشگاهی داشته باشید و مدرک دیپلم باید آخرین مدرک تحصیلی شما باشد. هزینه این دوره شامل هزینه بیمه، رفت و آمد، شهریه و هزینه درخواست شرکت در دوره می‌شود، که برای یک سطح 3,687 دلار کانادا و برای دو سطح 6,594 دلار است. این دوره 6 بار در سال برگزار می‌شود و برنامه زمان‌بندی برگزاری آن در سال 2022 به صورت زیر بود:

  • زمستان، در تاریخ های 5 ژانویه و 2 مارس
  • تابستان، 4 می و 29 ژوئن
  • پاییز، 30 آگوست و 26 اکتبر

دوره (Graduate Preparation Diploma Program) GPP

دوره زبان GPP برای آمادگی مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و برای ورود به آن، باید مدرک کارشناسی با معدل B و یا +B داشته باشید. همچنین سطح زبان شما باید در حد نمره آیلتس 5.5 و یا تافل 46 باشد. دانشجویانی که سطح زبان آنها در حد متوسط است، باید قبل از شرکت در این دوره، سطح 9 و 10 دوره ELCP را سپری کنند.

هزینه دوره GPP برای دو ترم 8 ماهه 13,038 دلار کانادا است. این مبلغ شامل هزینه‌های بیمه، رفت و آمد، شهریه و هزینه درخواست شرکت در دوره است.

هزینه تحصیل در دانشگاه گوئلف 

هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه گوئلف کانادا برای دانشجویان تمام وقت بین‌المللی که در دوره‌های کارشناسی دانشگاه اخذ پذیرش تحصیلی می‌گیرند به صورت میانگین بین 31,000 دلار کانادا تا 47,000 دلار کانادا است. شهریه ثابت دوره‌های تکمیلی دانشجویان بین‌المللی هم 6,600 تا 14,000 دلار اعلام شده است.

به طور مثال توجه شما را به شهریه سالیانه تحصیل در برخی از رشته‌ها جلب می‌کنیم:

رشته‌های دانشکده هنر و دانشکده علوم کاربردی: 32,595 دلار کانادا

رشته‌های مربوط به مدیریت منابع زیستی: 32,649 دلار

رشته‌های مربوط به بازرگانی: 38,370 دلار کانادا

رشته‌ های مربوط به علوم کامپیوتر: 37,424 دلار

رشته‌های مهندسی: 46,265 دلار کانادا

رشته ‎‌های مربوط به معماری: 41,554 دلار

رشته های مربوط به کشاورزی: 32,649 دلار کانادا

همچنین هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه گوئلف براساس نوع اتاق و مکان خوابگاه بین 5,700 تا 8,300 دلار کانادا متغیر است.

علاوه بر هزینه‌های فوق مخارجی همچون: غذا، هزینه حمل و نقل، خرید لوازم و کتب درسی، بیمه درمانی و ... به صورت سالیانه برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه گوئلف را دارند، محسابه می‌شود.

در مجموع با حساب شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه به صورت تقریبی هر دانشجوی بین‌المللی سالیانه مبلغی بین 40,000 دلار تا 55,000 دلار کانادا برای زندگی و تحصیل در این کشور نیاز دارد. 

رنکینگ دانشگاه گوئلف

بر اساس آخرین آمار وب سایت QS دانشگاه گوئلف کانادا در رتبه 591 تا 600 در جهان قرار گرفته است و همچنین در کشور کانادا رتبه 19ام را از آن خود کرده است.

پذیرش دانشگاه گوئلف

هر دانشگاه برای ارائه پذیرش تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی، حداقل شرایط و مدارکی که نشان دهنده سوابق تحصیلی هر فرد باشد را نیاز دارد و در زمان پذیرش از دانشجو دریافت می‌کند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه گوئلف کانادا عملکرد علمی در دوره‌های تحصیلی قبلی هر فرد عامل اصلی تعیین کننده برای پذیرش تحصیلی است.

مدارک و شرایط برای اخذ پذیرش تحصیلی برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و گرفتن پذیرش از دانشگاه گوئلف را دارند، به شرح زیر می‌باشد:

•    مدرک دیپلم متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی 

•    حداقل معدل 16 در دوره دبیرستان

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر دانشجوی متقاضی چهار سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه کند: مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 89 و حداقل نمره 21 در دیگر قسمت‌ها/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 60/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 110/ مدرک CAE با حداقل نمره 176 و هیچ قسمت کمتر از 169 نباشد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه گوئلف بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر از طریق سایت لتسگو یونی وقت مشاوره رزرو کنید تا کارشناسان با تجربه لتسگو یونی شرایط شما رو بررسی کنند و بدون دغدغه، از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.

توجه داشته باشید که شرکت مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی، شرایط ویژه‌ای برای افرادی که تمایل دارند از این دانشگاه پذیرش بگیرند در نظر گرفته است.