دانشگاه کیپ برتون در کانادا واقع شده. برای کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه کیپ برتون و هزینه تحصیل در دانشگاه کیپ برتون با لتس گو یونی باشید. دانشگاه دولتی کیپ برتون در جزیره زیبای کیپ برتون در استان نوا اسکوشیا و در نزدیکی شهر سیدنی در جنوب شرقی کشور پهناور کانادا واقع شده است.

جزیره کیپ برتون به وسیله بزرگراه Canso به خشکی متصل شده که عبور و مرور به این جزیره را بسیار راحت کرده است و طی سالیان گذشته به مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از سراسر جهان تبدیل شده است.

دانشگاه کیپ برتون کانادا

سابقه تاسیس دانشگاه کیپ برتون به افتتاح پردیس سیدنی دانشگاه St. Francis Xavier در سال 1951 برمی‌گردد. در سال 1968 موسسه فناوری نوا اسکوشیای شرقی به منظور کمک در صنایع، فناوری و تجارت این منطقه تاسیس شد که سرانجام پس از گذشته چند سال و با تشخیص دولت فدرال استانی، در سال 1974 پردیس سیدنی دانشگاه St. Francis Xavier و موسسه فناوری نوا اسکوشیای شرقی در کالج کیپ برتون ادغام شدند.

سپس در سال 1982 دولت نوا اسکوشیا منشور مدرک دانشگاهی را به کالج کیپ برتون اعطا کرد و از آن پس نام این کالج به دانشگاه کالج کیپ برتون تغییر پیدا کرد. با گذشت دو دهه از فعالیت‌های آموزشی دانشگاه کالج کیپ برتون، سطح علمی این دانشگاه پیشرفت به سزایی برای منطقه ایجاد کرد که این امر سبب شد تا در سال 2004 با تغییر نام آن به دانشگاه کیپ برتون موفقت شود.

CBU با داشتن یک پردیس در جزیره کیپ برتون و در نزدیکی شهر سیدنی تمام امکانات دانشگاهی و آموزشی از جمله: آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، ساختمان‌های اداری، اتاق‌های مطالعه و سالن‌های گردهمایی و کنفرانس که مرکز برگزاری همه رویدادهای دانشگاه هستند، را در خود جای داده است.

تنوع بالایی از برنامه‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و آموزش‌های آنلاین در 4 مدرسه CBU برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شود. این دانشگاه هرساله میزبان 5500 دانشجو است که بیش از 2500 نفر آن‌ها را دانشجویان بین‌ المللی از بیش از 40 کشور دنیا تشکیل داده است.

همچنین دانشگاه کیپ برتون در بسیاری از انجمن‌های علمی و دانشگاهی کانادا همچون: انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا (AUCC)، انجمن کالج‌های جامعه کانادا (ACCC)، انجمن دانشگاه‌های اقیانوس اطلس (AAU) و انجمن دانشگاه‌های مشترک المنافع (ACU) عضویت دارد که نشان اعتبار این دانشگاه در جوامع بین ‌المللی است.

در CBU به سنت‌های ملل بسیار توجه می‌شود، از این روی دانشگاه کیپ برتون هر ساله میزبان بسیاری از مراسمات و جشن‌های مختلف همچون سال نو چینی، جشنواره فرهنگی Multiversity، دیوالی و ... است.

در دانشگاه کیپ برتون مرزهای نوآوری و رهبری فکر در جهت ایجاد آینده‌ای پایدار برای جوامع دنیا شکسته می‌شود و در CBU مجموعه کاملی از برنامه‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله هنرهای آزاد، علوم، تجارت و بهداشت را در اولین دانشگاه خودکفا در انرژی در آمریکای شمالی ارائه می‌دهد.

مهاجرت به کشورهای دنیا شرایط و ضوابط خاصی دارد که معمولا کار راحتی نیست، ولی یکی از راه‌هایی که می‌تواند منجر به مهاجرت دائم افراد به کشورهایی همچون کانادا شود مهاجرت از طریق تحصیل است. در وبلاگ لتس گو یونی مطلبی با عنوان درباره اقامت دائم کانادا بیشتر بدانید منتشر شده است که راهنمای بسیار خوبی برای افرادی است که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند.

شرایط پذیرش دانشگاه کیپ برتون

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. دانشگاه کیپ برتون پذیرای بیش از 3500 دانشجوی بین المللی از بیش از 40 کشور است و اگر انتخاب شما CBU است شرایط زیر برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه و پس از آن اخذ ویزای تحصیلی لازم است:

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    گواهی دوره دوم متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    کسب 65 درصد معدل میانگین سوابق تحصیلی

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از CBU انگلیسی نباشد باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: مدرک CAEL با حداقل نمره 60/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 80/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 59/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 115/ مدرک CanTEST نمره 4.5 در قسمت خواندن شنیدن و نمره 4 برای نوشتن/ مدرک MELAB نمره 85

رشته‌های تحصیلی دانشگاه کیپ برتون

در CBU در مدرسه‌های هنر و علوم اجتماعی، آموزش و بهداشت، علوم و تکنولوژی و مدرسه بازرگانی Shannon رشته‌های تحصیلی متنوعی در زمینه‌های مختلف و در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و گواهی نامه‌ها ارائه می‌شوند که به زیر می‌باشد:

مدرسه هنر و علوم اجتماعی: در کلاس‌های کوچک این مدرسه رشته‌های تحصیلی هنرها، هنر و علوم در محیط زیست و کارشناسی هنر- مطالعات اجتماعی توسط هیئت علمی مجرب برای علاقه مندان تدریس می‌شود.

مدرسه آموزش و بهداشت: روش تدریس در این مدرسه بر پایه آموزش‌های تجربی بنا شده است و رشته‌هایی همچون: کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات آموزش و پرورش، کارشناسی ارشد آموزش در پایداری، خلاقیت و نوآوری، تعلیم و تربیت، علوم بهداشتی (بهداشت عمومی)، علوم تغذیه و پرستاری ارائه می‌شود.

مدرسه علوم و تکنولوژی: رشته‌های تحصیلی علوم، مهندسی فناوری، فناوری علوم دریایی و کارشناسی هنر و علوم در محیط زیست در مدرسه علوم و تکنولوژی CBU تدریس می‌شود.

مدرسه بازرگانی Shannon: نام این مدرسه از نام تاجر بین ‌المللی جوزف شانون که یک تجارت بین ‌المللی در جزیره کیپ برتون ایجاد کرد، گرفته شده است و رشته‌هایی همچون: کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در توسعه اقتصادی جامعه، مدیریت بازرگانی، مهمانداری و مدیریت گردشگری، مدیریت اضطراری، تجزیه و تحلیل تجارت، مدیریت زنجیره تأمین و مدیریت بازرگانی ارائه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه کیپ برتون

هزینه‌های تحصیل در کشور کانادا و در دانشگاه کیپ برتون برای هر رشته متفاوت است و در زیر به صورت تخمینی شهریه یک سال تحصیل در CBU آمده است.

شهریه یک ساله تحصیل در این دانشگاه در دوره‌های کارشناسی و برای دانشجویان بین ‌المللی 18,515.00 دلار کانادا است که مبلغ 744 دلار کانادا بابت بیمه درمانی و مبلغ 985 دلار کانادا بابت هزینه‌های جانبی و تحصیلی به مبلغ شهریه اضافه می‌شود.

هزینه‌های دیگر زندگی و تحصیل در کشورکانادا مانند محل اقامت، تغذیه و حمل و نقل نیز به مبالغ فوق اضافه می‌شود. هزینه اقامت در خوابگاه‌های داخل پردیس CBU بسته به نوع اتاق متفاوت است که کمترین مبلغ برای اتاق دو نفره در هر ترم تحصیلی 2.195 دلار کانادا و بیشترین مبلغ برای اتاق خصوصی در هر ترم مبلغ 3.660 دلار کانادا محاسبه می‌شود.

همچنین هزینه وعده‌های غذایی دانشجو برای هر ترم تحصیلی از 2.442 دلار تا 2.536 دلار کانادا متغیر است و هزینه تغذیه دانشجویانی که در اقامتگاه‌های آپارتمانی اقامت دارند 400 دلار کانادا در هر ترم تحصیلی می‌باشد.

البته لازم به ذکر است که این مبالغ فوق به صورت تخمیمی اعلام شده است و برای اطلاع دقیق از مبالغ شهریه هر رشته تحصیلی در زمان اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه، دانشجوی متقاضی باید از مبلغ شهریه هر رشته اطلاع کسب کند.

رنکینگ دانشگاه کیپ برتون کانادا

بر اساس آخرین آمار وب سایت webometrics در سال 2023 رتبه و رنکینگ دانشگاه کیپ برتون کانادا در جهان 2899 و در کشور کانادا 61 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کیپ برتون

یکی از راه‌های تامین هزینه تحصیلات دانشگاهی در کشور کانادا گرفتن بورسیه تحصیلی است که به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا بر اساس لیاقت علمی، نیاز مالی و یا سایر معیارهای خاص، مبالغی را به عنوان جایزه و یا بورسیه تحصیلی دریافت کنند. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کیپ برتون می‌شوند، با ورود به کلیه مدارس دانشگاهی در CBU با تلاش و تعهد خود می‌توانند مشمول گرفتن بورسیه تحصیلی این دانشگاه شوند و از این طریق هزینه‌های خود در کشور کانادا را کاهش دهند.

بورسیه تحصیلی ورودی CBU به تمامی دانشجویان ورودی این داشنگاه و در صورت داشتن سوابق تحصیلی خوب در دوره دبیرستان و تکمیل کردن فرم ارزیابی نیاز مالی در جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در زمان اخذ پذیرش تحصیلی اعطا می‌شود.

دانشگاه کیپ برتون برای دانشجویانی که یک سال تحصیلی را در CBU گذرانده و میانگین کلی 80 درصدی را حفظ کرده باشند، تعداد زیادی جایزه و بورسیه تحصیلی در دوره نیز در نظر گرفته است که برای اخذ این بورسیه تحصیلی نیاز به ثبت درخواست نیست، چرا که این جوایز صرفاً بر اساس نمرات علمی دانشجو اعطا می‌شود.

اجازه کار کردن حین تحصیل

CBU به دانشجویان بین ‌المللی و تمام وقت این دانشگاه برای کمک به تامین مخارخ تحصیل در کشور کانادا اجازه کار کردن در زمان تحصیل را می‌دهد که شرط آن نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و داشتن ویزای تحصیلی است.

خوابگاه دانشجویی

محل اقامت و زندگی روزمره بخش بزرگی از تجربه دانشگاهی به حساب می‌آید که دانشجو با حضور در خوابگاه‌های کیپ برتون فرصت خاص زندگی در خوابگاه‌های پر جنب و جوش دانشگاهی را تجربه می‌کند. در اقامتگاه‌های CBU دانشجویانی از سراسر جهان گرد هم می‌آیند که براساس سلیقه فردی می‌توانند از میان پنج نوع محل اقامت، اتاق خود را انتخاب کنند و زندگی دانشجویی متفاوتی را تجربه کنند. 

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، CBU بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.