دانشگاه سینت آن، تنها موسسه تحصیلات عالیه فرانسوی زبان در ایالت نوا اسکوشیا می باشد که دوره هایی در مقاطع دانشگاهی و کالج و همچنین دوره های غوطه وری در زبان فرانسه و آموزش شخصی سازی شده فرانسه به عنوان زبان دوم را ارائه می دهد.

این دانشگاه که برای رشته های عالی و محیط زندگی استثنائی خود در میان دانشجویان شناخته شده می باشد؛ این موسسه دوره هایی تجربی استثنائی را جهت تعامل و موفقیت بیشتر دانشجویان و جوی برای متعالی ساختن فرهنگ تحقیق و توسعه فراهم می کند.

دانشگاه سینت آن که جزء پرچم داران موسسات فرانسوی زبان محسوب می شود، به برنامه های عالی، محیط زندگی تک و استثنائی و موفقیت فارغ التحصیلان خود، شهره است.

با تمرکزی بر ارتقای جامعه و با درهایی گشوده به سمت جهانیان، دانشگاه سینت آن رویکردی شخصی سازی شده را در تحصیلات عالیه، فرصتی بی نظیر در تحصیل، اکتشاف و پیشرفت در زبان فرانسه در پیش گرفته است.

دوره های The Integrated French Immersion

در دانشگاه سینت آن شما می توانید هم زمان، مدرک دریافت کنید و فرانسه بیاموزید. گزینه غوطه وری یکپارچه فرانسه به دانشجو این امکان را می دهد تا واحدهای فرانسه را در مدرک خود محسوب کند و بدون تاخیر فارغ التحصیل شود. این گزینه برای اکثر رشته های این دانشگاه قابل اجرا می باشد.

این دوره برای دانشجویانی که در حال حاضر با این زبان آشنایی دارند (مثلا دانشجویانی با سطح B1 در آزمون DELF و یا دانشجویانی که دوره های غوطه وری فرانسه یا فرانسه به صورت فشرده را در دبیرستان گذرانده اند) و خواستار بهبود بخشیدن به مهارت خود در زبان فرانسه می باشند، ایجاد شده است. دیگر افراد، دیپلم خود را از دانشگاه دیگری دریافت کرده اند و در این دوره با هدف افزایش شانس خود در به دست  آوردن شغل در حیطه ای خاص (مانند آموزگاری) شرکت می کنند.

اگر شما تنها مقدار کمی فرانسه بلد می باشید (یا حتی اصلا بلد نیستید) و می خواهید بیشتر فراگیرید، دانشگاه سینت آن دوره های بهار و تابستانه غوطه وری یکپارچه فرانسه و همچنین دوره های سالانه فرانسه به عنوان زبان دوم را برگزار می کند.