لتس گو یونی
city

تحصیل در کبک و راهنمای پذیرش تحصیلی

دانشگاه های کبک

bishops university
کشور
canada
استان
quebec
موسسه
خصوصی
نوع
university
رتبه جهانی
2602
تعداد رشته
58
concordia university
کشور
canada
استان
quebec
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
477
تعداد رشته
157
lasalle college montreal
کشور
canada
استان
quebec
موسسه
خصوصی
نوع
college
رتبه جهانی
11016
تعداد رشته
71

مطالب وبلاگ مرتبط با کبک


سوالات متداول

شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟

شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته‌های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند.

هزینه دوره زبان در کانادا چقدر است ؟

"هزینه زبان در موسسات کانادا متفاوت است ولی به صورت نمونه: تورنتو: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = 3515 دلار کانادا کبک سیتی: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = 3570 دلار کانادا ونکوور: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = 4,083 دلار کانادا کلگری: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = 3400 دلار کانادا"

بهترین کالج های کانادا کدامند ؟

دانشگاه تورنتو، اتاوا، دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور، دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک.

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟

شهر شربوک در استان کبک، مونکتون در استان نیوبرزانویک، ثاندر بی ، سنت کاترینز، کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد در استان برریتیش کلمبیا

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

در بحث هزینه زندگی در کانادا بهتر است بدانید زندگی در شهرهای بزرگ‌تر، هزینه‌های بیشتری نیز دارد. به طور کلی، تورنتو و ونکوور هزینه‌های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت و در نهایت می‌توان هزینه زندگی یک شخص مجرد در کشور کانادا را حدوداً 3,500 دلار کانادا در نظر گرفت.

دولت کانادا چه تسهیلاتی برای دانشجویان بین المللی قائل هست ؟

کشور کانادا برای دانشجویان کانادا تسهیلاتی مانند بیمه دانشجویی، کمک هزینه دانشگاه، بورسیه تحصیلی و وام دانشجویی، خوابگاه، اجازه کار دانشجویی 20 الی 40 ساعت در هفته ارائه می دهد. بعضی از این تسهیلات فقط برای دانشجویان کانادایی ارائه داده می شود. به طور مثال بیمه دانشجویی در مناطق مختلف کانادا دارای قوانین متفاوتی است . در بعضی استان های بیمه درمانی برای دانشجویان بین الملل ارائه نمی گردد(مانند استان کبک) و باید از شرکت هایی که بیمه خصوصی ارائه می دهند استفاده کنند. بورسیه و کمک هزینه تحصیلی معمولا به شهروندان کانادایی ارائه می گردد مگر شرایط خیلی خاص و عالی دانشجوی بین المللی داشته باشد ولی وام تحصیلی می توانید استفاده کنید. اکثرا دانشگاه ها مکان هایی که برای سکونت دانشجویان ارائه می دهمد که معمولا نزدیک دانشگاه هست. دولت کانادا اجازه کار به دانشجویان بین الملل می دهد. دانشجویان می توانند در روزهای غیر تعطیل 20 ساعت در هفته و 40 ساعت در روزهای تعطیل کار کنند.

شرایط اقامت و کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل چگونه است؟

در حین تحصیل دانشجو 20 ساعت در هفته اجازه کار دارد و بعد از اتمام تحصیل در صورت پیدا کردن کار با شرط بیمه و پرداخت مالیات میتواند در خواست PR بدهد.

شرایط ویزای همراه و امکان کار کردن همراه چگونه است؟

ویزای همراه، در صورت داشتن پذیرش همسر انجام پذیر هست و به دو صورت انجام می پذیرد: 1. همزمان 2. ابتدا متقاضی تحصیل اقدام کند و بعد از دریافت نامه ثبت نام دانشگاه (enrollment letter) برای همسرشان نیز اقدام شود. برای کار نیز هفته ای 40 ساعت میتوانند کار پیدا کنند. چنانچه کار رسمی (همراه با بیمه باشد و مالیات پرداخت کنند) میتوانند بعد از 1 سال مدوام در آن کار، درخواست PR دهند.

شرایط دریافت اقامت دائم (PR) کانادا چیست؟

یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می‌بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد. کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین‌المللی با ساده‌سازی روند مهاجرت ساده‌تر کرده است. جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا فرآیند اخذ PR را آسان کرده است.

تحصیل در ارزان ترین دانشگاه کانادا چقدر هزینه دارد ؟

هزینه تحصیل در اززان ترین دانشگاه های کانادا به طور تقریبی در مقطع کارشناسی از 4,000 دلار کانادا الی 7,000 دلار کاناداست و در مقطع ارشد از 9,000 دلار کانادا الی 14,000 کاناداست.

نظرات کاربران

امتیاز دهید