لتس گو یونی
city

تحصیل در آلبرتا و راهنمای پذیرش تحصیلی

دانشگاه های آلبرتا

athabasca university
کشور
canada
استان
alberta
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1766
تعداد رشته
44
concordia university of edmonton
کشور
canada
استان
alberta
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
7623
تعداد رشته
36
macewan university
کشور
canada
استان
alberta
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
2261
تعداد رشته
39

مطالب وبلاگ مرتبط با آلبرتا


سوالات متداول

آیا دانشگاه آلبرتا کانادا دانشگاه خوبی است؟

بله. دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه‌های پیشرو و برتر کاناداست که بخاطر پژوهش‌ها و اکتشافات نوآورانه و جهانی‌اش بسیار شناخته شده است.

دانشگاه آلبرتا در کدام قسمت از کانادا قرار دارد؟

دانشگاه آلبرتا همانطور که از نامش مشخص است در استان آلبرتا و شهر یک میلیون نفری ادمونتون واقع شده است.

شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟

شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته‌های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند.

شهر ادمونتون در کدام بخش کانادا قرار گرفته است؟

ادمونتون در استان آلبرتا واقع شده و در امتداد رودخانه شمال ساسکاچوان و 220 کیلومتری شمال شرقی کوههای راکی قرار گرفته است. این شهر در مرز بین دشت‌ها و جنگل‌های شمالی کانادا واقع شده و از مناظر و چشم‌اندازهای بسیار زیبایی برخوردار است.

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

در بحث هزینه زندگی در کانادا بهتر است بدانید زندگی در شهرهای بزرگ‌تر، هزینه‌های بیشتری نیز دارد. به طور کلی، تورنتو و ونکوور هزینه‌های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت و در نهایت می‌توان هزینه زندگی یک شخص مجرد در کشور کانادا را حدوداً 3,500 دلار کانادا در نظر گرفت.

شرایط اقامت و کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل چگونه است؟

در حین تحصیل دانشجو 20 ساعت در هفته اجازه کار دارد و بعد از اتمام تحصیل در صورت پیدا کردن کار با شرط بیمه و پرداخت مالیات میتواند در خواست PR بدهد.

شرایط ویزای همراه و امکان کار کردن همراه چگونه است؟

ویزای همراه، در صورت داشتن پذیرش همسر انجام پذیر هست و به دو صورت انجام می پذیرد: 1. همزمان 2. ابتدا متقاضی تحصیل اقدام کند و بعد از دریافت نامه ثبت نام دانشگاه (enrollment letter) برای همسرشان نیز اقدام شود. برای کار نیز هفته ای 40 ساعت میتوانند کار پیدا کنند. چنانچه کار رسمی (همراه با بیمه باشد و مالیات پرداخت کنند) میتوانند بعد از 1 سال مدوام در آن کار، درخواست PR دهند.

شرایط دریافت اقامت دائم (PR) کانادا چیست؟

یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می‌بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد. کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین‌المللی با ساده‌سازی روند مهاجرت ساده‌تر کرده است. جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا فرآیند اخذ PR را آسان کرده است.

تحصیل در ارزان ترین دانشگاه کانادا چقدر هزینه دارد ؟

هزینه تحصیل در اززان ترین دانشگاه های کانادا به طور تقریبی در مقطع کارشناسی از 4,000 دلار کانادا الی 7,000 دلار کاناداست و در مقطع ارشد از 9,000 دلار کانادا الی 14,000 کاناداست.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟

در مقطع کارشناسی، دانشگاه‌های Brandon ،Saint-Boniface ،Guelph ،Mennonite ،Memorial Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه‌های Memoria Newfoundland ،Northern British Columbia ،Calgary ،Simon Fraser ،Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید