کالج لسل در شهر مونترال واقع شده است. با همراهی لتس گو یونی درباره شرایط پذیرش کالج لسل مونترال و هزینه تحصیل در کالج لسل مونترال را بررسی کنید. کالج لسل مونترال یکی از قدیمی‌ترین و برترین کالج‌های کشور کانادا است که در استان کبک و در شهر مونترال واقع شده است. این کالج خصوصی بزرگترین کالج دوزبانه آمریکای شمالی و کشور کانادا است که هرساله دانشجویان بسیاری را  به سمت خود می‌کشاند.

کالج لسل مونترال در سال 1959 توسط ژان پل مورین در شرق شهر زیبای مونترال تاسیس شد. این کالج خصوصی در راستای اهداف این کارآفرین کانادایی که ایجاد فرصت‌های شغلی برای جمعیت استان کبک با ارائه آموزش های متناسب با خواسته‌های بازار کار بوده است، ایجاد شد و فرصت تحصیل در مونترال را برای ساکنین این شهر و همه جهانیان ایجاد کرد.

در ابتدا فعالیت این کالج به برنامه آموزش دبیرخانه محدود بود، چرا که در آن زمان تقاضای زیادی برای کار اداری در آن منطقه وجود داشت و آموزش در این زمینه یکی از نیازهای اصلی مونترال بود. ولی در گذر زمان آقای مورین با نگاه به آخرین گرایش‌های آموزشی، به طور مداوم برنامه‌های بیشتری را در طول سال‌ها به برنامه آموزشی کالج اضافه کرد. 

به علت علاقه فراوان موسس این کالج به مقوله مد و فشن در سال 1973، اولین مدرسه مد در کانادا در کالج لسل تاسیس شد و درهای فراوانی در جهت توسعه صنعت مد گشوده شد. سرانجام در سال 1981، وزارت آموزش و پرورش کبک رسماً کالج لسل را به عنوان یک مرکز آموزشی به رسمیت شناخت. 

این کالج در زمینه‌های آموزشی در کشورهای مختلف جهان و در 5 قاره یک شبکه آموزشی راه اندازی کرده است که از 23 پردیس دانشگاهی و موسسه آموزش عالی منتخب تشکیل شده‌ است و حدود 3000 کارمند در این شبکه مشغول به ارائه خدمات آموزشی به بیش از 17000 دانشجو از سراسر جهان هستند. 

کالج لسل بزرگترین کالج دوزبانه خصوصی در آمریکای شمالی است که تقریبا 40 درصد جمعیت این کالج را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهد. تحصیل در این کالج فرصت حضور در محیطی منحصر به فرد و چند فرهنگی را به همه دانشجویان می‌دهد تا پس از اتمام تحصیل و حضور در جهان مدرن بتوانند با فرهنگ‌های مختلف و متنوع همکاری کنند و به فعالیت‌های شغلی خود مشغول شوند. 

کالج لسل به منظور ارائه روش‌های آموزشی و حرفه‌ای در زمینه مشاغل و حرفه‌ها فعالیت می‌کند و دانشجویان خود را باواقعیت‌های محل کار آشنا می‌کند. برای نمونه می‌توان به دوره‌های دبیرخانه که در سال 1959 ارائه شد و یا دوره‌های آموزشی رستوران La Classe که در سال 1996 به منظور آموزش دانشجویان در زمینه حرفه‌ای پخت و پز و مدیریت خدمات غذایی افتتاح شد، اشاره کرد که نمونه‌های بسیار خوبی برای دوره‌های تجربی محور هستند که در این کالج ارائه می‌شود.

از زمان تاسیس کالج لسل برنامه‌هایی در راستای هدف توسعه مهارت‌های مربوط به بازار کار ارائه شده است و طی سالیان گذشته و با توجه به نیاز جوامع برنامه‌های جدید و نوآورانه دیگری از جمله: طراحی داخلی، هنرهای دیجیتال، بازی‌های ویدیویی و برنامه‌های زیبایی به برنامه آموزشی این کالج اضافه شده است که این برنامه‌ها متمرکز بر خلاقیت فردی هستند و بازار کار بسیاری برای آن‌ها ترسیم شده است.

کالج لسل همواره به اصل خود در زمینه نوآوری وفادار بوده است و روش‌های مختلفی برای یادگیری ارائه می‌کند تا دانشجویان بتوانند تجربه کامل تحصیل چه در محیط دانشگاهی و چه از راه دور را کسب کنند. یکی از نوآوری‌های خاص کالج لسل ادغام برنامه واقعیت مجازی با کلاس‌های آنلاین این کالج است که مورد استفاده آن در برنامه‌های آزمایشگاهی است که دانشجو بدون نیاز به حضور در مکان آزمایشگاه از این محیط استفاده می‌کند.

شرایط پذیرش کالج لسل مونترال

تحصیل در دوره‌های آموزشی کالج در کشور کانادا، فرصت آمادگی لازم برای فعالیت در مشاغل حرفه‌ای را به افراد متقاضی می‌دهد و انتخاب این نوع تحصیلات و داشتن مدرک تحصیلی کالج لسل به آینده شغلی افراد کمک می‌کند. هر ساله کالج لسل پذیرای دانشجویانی است که به دنبال گرفتن دیپلم تحصیلات دانشگاهی، گواهی‌نامه دوره‌های مختلف شغلی و یا دیپلم تحصیلات فنی حرفه‌ای هستند.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید، تحصیل در کالج‌های این کشور یکی از گزینه‌های بسیار خوب است، چرا که فرد متقاضی همزمان هم مدرک تحصیلی معتبر را دریافت می‌کند و هم تجربه کافی برای حضور در شغل مورد نظر را کسب می‌کند و همچنین بهتر و سریعتر به بازار کار کشور کانادا وارد می‌شود.

برای طی کردن مراحل لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور کانادا، در ابتدا باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه و یا کالج مورد نظر اقدام کرد که مدارک و شرایط لازم اخذ پذیرش تحصیلی از هر کالج و دانشگاه با دیگری متفاوت است. در زیر مدارک و شرایط لازم برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از کالج لسل و سپس ویزای تحصیلی کشور کانادا آمده است:

•    فرم کامل درخواست پذیرش تحصیلی

•    شناسنامه یا کپی شناسنامه 

•    پرداخت هزینه‌های پذیرش

•    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    گزارش سوابق تحصیلی

•     ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی

•    اثبات مهارت کافی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی

اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از کالج لسل مونترال انگلیسی و یا فرانسوی نباشد و یا تحصیلات خود را در کشورها و یا موسسات انگلیسی یا فرانسوی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به کالج ارائه دهد: 

برای تحصیل به زبان انگلیسی: مدرک TOEFL کسب نمره 24 در بخش نوشتن و کسب نمره 18 در بخش‌های دیگر/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 در قسمت نوشتن و حداقل نمره 6 در قسمت‌های دیگر/ مدرک Cambridge با حداقل نمره 170 در تمامی بخش‌ها/ مدرک ECL کسب رتبه D

برای تحصیل به زبان فرانسوی: مدرک TCF tout public, TEFaQ or TEF کسب درجه B2/ مدرک CEFR کسب درجه B2 پیشرفته

رشته ‌های کالج لسل مونترال

در کالج لسل مونترال بیش از 70 برنامه آموزشی متنوع در 5 مدرسه و برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کالج ارائه می‌شود و همچنین برنامه آموزش از راه دور نیز در میان برنامه‌های آموزشی این کالج به چشم می‌خورد. متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از کالج لسل می‌توانند در یکی از  برنامه‌های آموزشی این کالج که در زیر آمده است، شرکت کنند و پذیرش تحصیلی بگیرند:

مدرسه بین المللی مد، هنر و طراحی: این مدرسه یکی از مهمترین مدارس در زمینه مد و هنر می‌باشد و برنامه‌های آموزشی همچون: عکاسی حرفه‌ای خلاق، بازاریابی مد، طراحی مد، طراحی مد - لباس برای سینما و تلویزیون، طراحی مد - کفش و لوازم جانبی و ... در این مدرسه ارائه می‌شود.

مدرسه بین المللی مدیریت هتلداری و گردشگری: برنامه‌های آموزشی این دانشکده که آینده شغلی بسیار مناسبی نیز دارند عبارت اند از: تکنیک‌های هتلداری، تکنیک‌های جهانگردی - توسعه و تبلیغ محصولات مسافرتی، مدیریت خدمات غذایی، آشپزی حرفه‌ای و ...

مدرسه بین المللی تجارت و فناوری: این مدرسه به منظور پاسخگویی به نیازهای صنعت و همچنین آموزش کارآفرینان و متخصصان فناوری اطلاعات ایجاد شده است و برنامه‌های آموزشی همچون: مدیریت تجارت، حسابداری و مدیریت تکنولوژی، کارگزار املاک مسکونی، عملیات و مدیریت تولید، مدیریت بازرگانی - مدیریت صنایع خلاق، تجارت بین الملل واردات و صادرات، فناوری علوم کامپیوتر - برنامه نویسی، فناوری علوم کامپیوتر - مدیریت شبکه و امنیت، فناوری علوم کامپیوتر - برنامه نویسی بازی ویدیویی و ... را ارائه می‌کند.

مدرسه VFX و طراحی بازی: با شرکت در دوره‌های آموزشی VFX و بازی‌های ویدیویی، آموزش در زمینه جلوه‌های ویژه و بازی  شروع می‌شود و دانشجو تمام مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک خالق بازی‌های ویدیویی، هنرمند گرافیکی، تکنسین جلوه‌های ویژه و موارد دیگر را کسب می‌کند.

مدرسه علوم اجتماعی و آموزش: در این مدرسه موضوعات مورد مطالعه می‌تواند بیشتر نظری (علوم اجتماعی) و یا کاربردی باشند، و همچنین کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها یا دوره‌های کارآموزی همچون: آموزش در اوایل دوران کودکی یا مشاوره مراقبت ویژه نیز ارائه می‌شود.

لازم است بدانید که اکثر دوره‌های آموزشی کالج لسل شامل دوره‌های AEC و DEP می‌شود. دوره‌های AEC به دوره‌ای گفته می‌شود که با هدف آموزش بزرگسالانی که مایل به دانش افزایی و کسب مهارت‌های نوین در راستای ارتقا شغلی و یا تغییر زمینه کاری خود هستند ارائه می شود و دوره‌های DEP یک دوره آموزشی است که در حدود ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ ساعت آموزشی است و دانشجویان را برای ورود مستقیم به بازار کار حرفه‌ای آماده کند.

هزینه تحصیل در کالج لسل مونترال

شهریه و هزینه‌های تحصیل برای دانشجویانی که به کشور کانادا مهاجرت تحصیلی می‌کنند با شهروندان این کشور متفاوت و به نسبت بیشتر است. لذا به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید یک برنامه ریزی دقیق مالی برای حضور در کشور کانادا و تحصیل در موسسات آموزشی این کشور داشته باشید تا بتوانید بدون دغدغه به تحصیل مشغول شوید و پس از اتمام دوره‌های تحصیلی خود اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

شهریه تحصیل در کالج لسل برای دانشجویان غیر بومی در دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی مختلف متفاوت است ولی به طور میانگین هزینه و شهریه دوره‌های تحصیلی این کالج در حدود 17 هزار دلار کانادا است که همانطور که گفته شد براساس رشته و دوره تحصیلی انتخابی این هزینه و شهریه متغیر است.

همچنین مخارج و هزینه‌های زندگی در کشور کانادا و شهر مونترال که شامل هزینه اجاره خانه، تغذیه، حمل و نقل، ملزومات تحصیل و ... می‌شود، سالیانه در حدود 10.500 دلار کانادا محاسبه شده است که به هزینه شهریه دانشگاه اضافه می‌شود.

کالج لسل برای کمک به دانشجویان غیر بومی خود امکان ارائه اقامتگاه‌های مناسب زندگی دانشجویی را نیز فراهم کرده است و دانشجویان خارجی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

رنک کالج لسل مونترال

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه و رنکینگ 2022-2023 کالج لسل در جهان 10570 و در کشور کانادا رتبه 165 کسب شده است.

اجازه کار کردن حین تحصیل

قوانین مهاجرت به دانشجویان تمام وقت بین المللی که مجوز تحصیل در این کشور را دارند این امکان را می‌دهد که همزمان با تحصیل در دوره‌های آموزشی خود، کار هم داشته باشند و درآمد کسب کنند. دانشجویان کالج لسل هم می‌توانند در زمان تحصیلشان در خارج از دانشگاه و داخل دانشگاه کار کنند. شرط لازم برای داشتن اجازه کار در کشور کانادا، گذشت 6 ماه از تحصیل تمام وقت دانشجو در این کشور است و همچنین داشتن موقعیت علمی خوب نیز یکی از شاخصه‌های لازم می‌باشد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌های کشور کانادا، کالج لسل بهترین گزینه برای شماست پس هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی خود را رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.