دانشگاه مال تپه در شهر استانبول ترکیه تاسیس شد. برای کسب اطلاع از رشته های دانشگاه مال تپه و شهریه دانشگاه مال تپه با لتس گو یونی همراه باشید. دانشگاه مال‌ تپه یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول و کشور ترکیه واقع شده است. منطقه مال‌ تپه در قسمت آسیایی شهر استانبول و در کنار ساحل دریای مرمره قرار گرفته که آب‌ و هوایی دلپذیر دارد و با فاصله کمی از شهر استانبول تمامی امکانات از جمله: مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ، رستوران، سینما و ... در این منطقه زیبا موجود است.

دانشگاه مال ‌تپه در سال 1997 توسط بنیاد آموزشی مارمارا استانبول در کشور ترکیه تاسیس شد. بنیاد آموزشی مارمارا با هدف ارائه آموزش در سنین مختلف و از سطح مهدکودک تا دانشگاه در سال 1991 توسط بنیانگذار این مجموعه آقای حسین سیمک بنا نهاده شد.

دهکده آموزشی مارمارا در سال 2002 در منطقه‌ای جنگلی در شرق شهر استانبول به وسعت 1000 هکتار و به منظور گردآوری موسسات آموزشی این بنیاد در یک مکان، ساخته شد که پردیس دانشگاه مال‌ تپه هم در این منطقه قرار گرفته است. 

خدمات آموزشی دانشگاه Maltepe استانبول در 9 دانشکده، یک هنرستان، یک مدرسه تحصیلات تکمیلی و 3 مدرسه و آموزشگاه فنی‌ حرفه‌ای ارائه می‌شود و همچنین اصول آموزشی این دانشگاه در شعار "آزاد در اندیشه، مدرن در آموزش و جهانی در علم" خلاصه می‌شود.

از آنجایی که کیفیت آموزش‌ برای دانشگاه Maltepe از اهمیت بالایی برخوردار است، دفتر مدیریت کیفیت در این دانشگاه تاسیس شد تا کلیه فرایندهای مربوط به کیفیت برنامه‌های آموزشی این دانشگاه کنترل شود و کمک کند تا نام این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه‌های کشور ترکیه و جهان قرار بگیرد.

دانشگاه مال ‌تپه استانبول با داشتن کارمندانی با تجربه و برجسته، وجود امکانات و زیرساخت‌های آکادمیک و شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی، خود را در لیست بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه قرار داده است و همواره در تلاش است تا به پیشرفت‌های علمی و آموزشی دست یابد.

پیشرفت سطح علمی دانشگاه‌ها به حضور دانشگاه در عرصه‌های بین المللی بستگی دارد که دانشگاه مال‌ تپه نیز در این راستا اقدامات بسیاری همچون تاسیس دفتر بین‌الملل در سال 2004 را انجام داده است. هدف از تاسیس دفتر بین الملل: حضور در برنامه‎‌ها و دوره‌های بین المللی، کسب اعتبار جهانی و تبادل دانشجو با دیگر کشورها است. 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید و مقصد ترکیه را انتخاب کرده‌اید، مطلب زندگی و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را در وبلاگ لتس گو یونی مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را به دست آورید. 

مزایای تحصیل در دانشگاه مال‌ تپه

در دانشگاه مال ‌تپه سعی شده است تا بیشترین تنوع رشته‌های تحصیلی برای علاقمندان و متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه و همچنین دانشگاه مال ‌تپه ارائه شود تا دانشجویان به راحتی برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنند. 

همچنین زبان تحصیلی در دانشگاه Maltepe هم انگلیسی و هم ترکی است که دانشجویان متقاضی در زمان اخذ پذیرش تحصیلی باید به زبان هر رشته توجه داشته باشند و براساس آن انتخاب رشته کنند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در این دانشگاه و کشور ترکیه نیاز به داشتن مدارک زبان نیست و در صورت نیاز، دانشجوی متقاضی باید در دوره‌های آموزش زبان شرکت کند.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه در دانشگاه Maltepe هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی در کشور ترکیه است که برای افرادی که مسائل مالی مانع از تحصیل آن‌ها در خارج از کشور می‌شود، گزینه بسیاری مناسبی است. 

در دانشگاه مال ‌تپه برای اقامت دانشجویان بین المللی این دانشگاه اقامتگاه‌های متعددی فراهم شده است تا دانشجویان دغدغه سکونت خود را نداشته باشند. خوابگاه‌های دانشگاه مال ‌تپه ساختمان‌های سه طبقه هستند که یا اتاق یک نفره و یا دو نفره در آن‌ها موجود است و در هر اتاق سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی، میز و صندلی مطالعه، کتابخانه، یخچال، فریزر و اینترنت وجود دارد.

هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه Maltepe بسته به نوع اتاق متغیر است. هزینه اتاق یک نفره از 19 هزار لیر ترکیه تا 26 هزار لیر ترکیه و هزینه اتاق دو نفره از 13 هزار لیر ترکیه تا 15 هزار لیر ترکیه است که البته به کل این مبلغ 8 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه می‌شود. هزینه وعده‌های غذایی هم در حدود 8500 لیر ترکیه می‌باشد که 8 درصد مالیات بر ارزش افزوده هم به مبلغ کلی آن اضافه می‌شود.

دانشگاه مال ‌تپه در داخل فضای پردیس امکانات رفاهی مورد نیاز دانشجویانش را مهیا کرده است که عبارت‌اند از: کافی شاپ، سالن غذاخوری، اتاق لباسشویی، مرکز بهداشت، پیست پیاده روی، استخر شنا، زمین‌های ورزشی، باشگاه، شعبه بانک و خودپرداز و هتل پنج ستاره که اکثرا به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

رشته‌‌های تحصیلی دانشگاه مال ‌تپه 

دانشگاه مال‌ تپه استانبول ترکیه در 9 دانشکده تخصصی به ارائه فعالیت‌های آموزشی و باکیفیت پرداخته است و هر ساله تعداد زیادی دانشجو متقاضی تحصیل در دانشگاه مال‌تپه راهی کشور ترکیه و شهر استانبول می‌شوند. 

دانشکده آموزش: در رشته‌هایی همچون: علوم تربیتی، مشاوره، آموزش ریاضیات ابتدایی، آموزش معلولین ذهنی، آموزش زبان‌های خارجی و ... خدمات آموزشی با کیفیت ارائه می‌کند.

دانشکده هنرهای زیبا: این دانشکده با الهام از منابع غنی موجود در شهر زیبای استانبول و دانشگاه Maltepe، زمینه آموزش و تحصیل هنر را برای متقاضیان هنرمند را ایجاد کرده است. رشته‌هایی همچون: پویانمایی و انیمیشن، هنرهای آشپزی، طراحی و گرافیک و هنرهای نمایشی در این دانشکده تدریس می‌شوند.

دانشکده حقوق: برنامه‌های آموزشی در مقطع کارشناسی در دانشکده حقوق دانشگاه مال‌تپه براساس سیستم‌های آموزشی کشورهای اروپایی تنظیم شده است و به صورت کاملا تخصصی در زمینه‌های حقوق و قضاوت وکلای آینده را تربیت می‌کند.

دانشکده ارتباطات: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت‌اند از: روزنامه نگاری، طراحی ارتباطات بصری، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو تلویزیون و سینما

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی: در این دانشکده رشته‌های تخصصی در زمینه علوم انسانی همچون: فلسفه، روانشناسی، خدمات اجتماعی و جامعه شناسی تدریس می‌شود.

دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت: رشته‌های تجارت، علوم سیاسی و روابط بین الملل، تجارت و تدارکات بین الملل و ... برای داشتن اقتصادی پویا و قوی به متقاضیان این حوزه ارائه می‌شود.

دانشکده معماری و طراحی: دانشکده معماری دانشگاه مال ‌تپه رشته‌های تخصصی در زمینه طراحی کشتی و قایق بادبانی، معماری داخلی و معماری برای دانشجویان علاقه مند معماری ارائه می‌شود.

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی: رشته‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم‌های انرژی، مهندسی عمران و مهندسی نرم افزار در دانشکده مهندسی و علوم طبیعی دانشگاه مال تپه تدریس می‌شود.

دانشکده پزشکی: این دانشکده شامل بخش‌های پزشکی داخلی، جراحی و علوم پایه پزشکی است که در هر بخش به صورت کاملا تخصصی دانش پزشکی به دانشجویان علاقه مند آموزش داده می‌شود.

علاوه بر دانشکده‌های فوق هنرستان هنری، مدرسه پرستاری، مدرسه زبان‌های خارجه، هنرستان فنی حرفه‌ای و مراکز آموزشی متعددی در دانشگاه Maltepe به ارائه فعالیت‌های آموزشی تخصصی مشغول هستند.

شهریه دانشگاه مال ‌تپه

هزینه تحصیل در کشور ترکیه بسیار پایین‌تر از هزینه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی مثل کانادا است. لذا اگر به عنوان یک ایرانی قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید ولی از لحاظ مالی با مشکل مواجه هستید، می‌توانید تحصیل در کشور ترکیه را انتخاب کنید و برای پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه مال‌ تپه اقدام کنید.

شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه Maltepe استانبول بسته به رشته و دانشکده انتخابی هر فرد متفاوت است که به شرح زیر است:

•    دانشکده آموزش بین 19 هزار تا 48 هزار لیر ترکیه  

•    دانشکده علوم انسانی بین 21 هزار تا 48 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده معماری بین 23 هزار تا 49 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده مدیریت بین 21 هزار تا 23 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده ارتباطات بین 20 هزار تا 23 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده هنرهای زیبا بین 18 هزار تا 42 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده مهندسی 23 هزار تا 50 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده حقوق 41 هزار تا 55 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده پرستاری 19 هزار تا 27 هزار لیر ترکیه 

•    دانشکده پزشکی 36 هزار تا 77 هزار لیر ترکیه 

رنکینگ دانشگاه مال‌ تپه

بر اساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه دانشگاه مال‌ تپه ترکیه در سال 2022 میان دانشگاه‌های جهان 3537 و در کشور ترکیه رتبه 109 را کسب کرده است.

شرایط پذیرش دانشگاه مال ‌تپه

دانشگاه مال ‌تپه در کشور ترکیه و در همسایگی ایران واقع شده است و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه بسیار راحت است که شما به راحتی می‌توانید از طریق لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مال‌ تپه استانبول اقدام کنید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره‌های دو ساله کاردانی و دوره‌های 4 ساله کارشناسی به شرح زیر است:

•    کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    حداقل معدل 12 مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    ریزنمرات دوره دبیرستان

•    کپی پاسپورت

•    مدرک معتبر زبان انگلیسی (در صورت موجود بودن) حداقل نمره 86 مدرک TOEFL

•    پیش پرداخت 1000 دلار آمریکا برای ثبت پذیرش (در هنگام ثبت نام از شهریه کسر می‌شود)

•    12 قطعه عکس 4*6

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور ترکیه، دانشگاه Maltepe بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.