دانشگاه تکنولوژی جنوب چین یکی از برترین‌های جهان است و با همراهی لتس گو یونی از شرایط پذیرش دانشگاه تکنولوژی جنوب چین مطلع شوید. دانشگاه تکنولوژی جنوب چین یا به اختصار SCUT یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی دولتی است که در شهر گوانگژو در مرکزیت استان گوانگدونگ در جنوب کشور چین واقع شده است. گوانگژو در شمال دلتای رود مروارید واقع شده است که یک مرکز تجاری مهم و همچنین یک بندر شلوغ و تجاری در کشور چین به حساب می‌آید.

دانشگاه تکنولوژی جنوب چین در ابتدا در سال 1952 و از ادغام دانشکده‌های مهندسی و بخش‌های دانشگاه‌ها و موسسات پلی تکنینک 5 استان گوانگدونگ، گوانگشی، هونان، هوبئی و جیانگشی با نام موسسه فناوری جنوب چین تاسیس شد که پس از گذشت سال‌ها و در سال 1988 به دانشگاه تکنولوژی جنوب چین تغییر نام پیدا کرد و به یکی از گزینه‌های مورد قبول متقاضیان تحصیل در چین تبدیل شد.

دانشگاه تکنولوژی جنوب چین با داشتن 3 پردیس اصلی مساحتی در حدود 391 هکتار را شامل می‌شود که دو پردیس آن در شهر گوانگژو واقع شده است که بسیار نزدیک به هنگ کنگ و ماکائو هستند. دو پردیس شهر گوانگژو به نام‌های پردیس ووشان یا پردیس شمالی و پردیس جنوبی دانشگاه در منطقه تیانه گوانگجو واقع شده‌اند که ساختمان اصلی دانشگاه در پردیس ووشان قرار گرفته است. پردیس سوم SCUT به پردیس بین الملل گوانگژو (GZIC) معروف است.

دانشگاه فناوری جنوب چین مستقیماً توسط وزارت آموزش و پرورش چین اداره می شود و بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. این دانشگاه از 32 مدرسه آموزشی تشکیل شده است که 17 مدرسه آن در پردیس ووشان، 11 مدرسه در پردیس جنوبی دانشگاه و 4 مدرسه هم در پردیس بین الملل گوانگژو GZIC واقع شده‌اند.

دانشگاه تکنولوژی جنوب چین مفتخر است که از زمان تاسیس این دانشگاه تاکنون بیش از 380،000 دانشجو با موفقیت از SCUT فارغ التحصیل شدند که این تعداد بالای فارغ التحصیلان نشان دهنده سطح بالای آموزش‌ها در این دانشگاه بوده است و همچنین سهم اساسی در اقتصاد، فناوری و آموزش کشور چین و جهان داشته‌اند.

با تصمیمات اساسی در سطح مدیریتی دانشگاه، نقش‌های فعال‌تر و کارآمدتر در محیط آموزشی جهانی و فعالیت‌های دانشگاهی بین المللی برای این دانشگاه در نظر  گرفته شد که در این راستا SCUT موفق به برقراری ارتباط با بیش از 200 شرکت و دانشگاه و موسسه آموزشی تحقیقاتی در کشور و در خارج از کشور شد.

پرورش دانشجویان با استعداد و فعال به عنوان هدف نهایی و اصلی دانشگاه تکنولوژی جنوب چین اعلام شده است که برای رسیدن به این هدف تلاش‌های بسیاری شده است که تمام این تلاش‌ها در راستای ساخت SCUT به عنوان یک دانشگاه عالی رتبه در کشور چین و یک موسسه آموزشی مشهور در سطح کلاس جهانی بوده است.

SCUT در حال حاضر به یک دانشگاه تحقیقاتی جامع با پیشرفت در حوزه رشته‌هایی مانند: مدیریت، اقتصاد، هنرهای آزاد، حقوق و علوم پزشکی است و در عین حال جایگاه اصلی خود را در زمینه آموز‌ش‌های دوره‌های مهندسی و تکنولوژی حفظ کرده است. 

در SCUT یک مدل منحصر به فرد از آموزش ارائه می‌شود و به همین دلیل در جهان شناخته شده است. با وجود هدف اصلی آموزش، مفاهیم جدید آموزشی مبتنی بر تحقیق و یادگیری و برای تحریک قدرت نوآوری و کارآفرینی دانشجویان به آن‌ها آموزش داده می‌شود که در یک محیط باز و منعطف در SCUT و با مشارکت شرکت‌ها، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌‌های برتر جهان ارائه می‌شود. 

در ادامه فعالیت‌های آموزشی SCUT، ساخت پردیس بین الملل گوانگژو در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت تا از فرصت‌های ارائه شده توسط طرح "دانشگاه‌های جهانی با سطح کلاس جهانی" استفاده کنند و بتوانند بهترین اساتید جهان را جذب کنند و همچنین به بستری برای آموزش و تحقیقات بین المللی تبدیل شود.

شرایط پذیرش دانشگاه تکنولوژی جنوب چین

همان گونه که کشور چین در زمینه‌های مختلف همچون اقتصاد در حال رشد روزافزون است در زمینه تحصیل و آموزش نیز در میان برترین‌های جهان قرار دارد و دانشگاه‌های بسیاری در کشور چین در میان برترین‌های جهان قرار گرفته‌اند که نام SCUT نیز در این لیست قرار می‌گیرد.

دانشگاه تکنولوژی جنوب چین با بسیاری از کشورها در پذیرش دانشجو همکاری می‌کند و از بیش از 100 کشور دانشجو در این دانشگاه حضور دارد. از سوی دیگر لتس گو یونی نماینده‌ رسمی این دانشگاه در ایران است که خدمات پذیرش تحصیلی رایگان یا همان فری اپلای را برای متقاضیان تحصیل در چین و SCUT ارائه می‌کند.

هر دانشگاهی مدارک و شرایط خاص خود را برای دادن نامه اخذ پذیرش تحصیلی به متقاضیان خواستار است که در زیر این مدارک نام برده شده است: 

•    مدرک دیپلم متوسطه با ریزنمرات

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی

•    گذرنامه با مدت اعتبار بیش از 2 سال 

•    2 توصیه نامه برای مقاطع ارشد و دکترا

•    انگیزه نامه برای مقاطع ارشد و دکترا

•    مدارک زبان TOEFL یا IELTS برای دوره‌های انگلیسی زبان

•    ترجمه رسمی مدارک به انگلیسی یا چینی

•    تکمیل فرم سلامت

برای موفقیت در روند اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از SCUT پس از آماده کردن مدارک لازم، شرایط خود را با بهترین کارشناسان لتس گو یونی بررسی کنید و وارد روند اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از این دانشگاه شوید.

رشته ‌های دانشگاه تکنولوژی جنوب چین 

طبق شاخص‌های علمی در دانشگاه تکنولوژی جنوب چین بیش از 10 حوزه موضوعی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه قابل ارائه است که می‌توان به موضوعاتی همچون: شیمی، مهندسی، علوم کشاورزی، فیزیک، زیست شناسی و بیوشیمی، علوم کامپیوتر، محیط زیست و بوم شناسی، پزشکی بالینی و علوم اجتماعی اشاره کرد. 

بیش از 26 مدرسه در SCUT به ارائه رشته‌های دوره‌های کارشناسی پرداخته است که نام این مدارس به این ترتیب است: مهندسی مکانیک و اتومبیل، معماری، مهندسی عمران و حمل و نقل، برق، مهندسی الکترونیک و اطلاعات، علوم اتوماتیک و مهندسی، علوم و مهندسی مواد، شیمی و مهندسی شیمی، صنایع و مهندسی سبک، علوم و مهندسی غذا، ریاضیات، فیزیک، مدیریت کسب و کار، مدیریت دولتی، زبان‌های خارجه، تربیت بدنی، علوم و مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، علوم زیستی و مهندسی زیستی، روزنامه نگاری و ارتباطات، هنرها، حقوق، اقتصاد و تجارت، طراحی و مدرسه پزشکی.

همچنین اگر فردی متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از SCUT است بدون هیچ محدودیتی می‌تواند در 10 حوزه مختلف تحصیلی همچون: فلسفه، اقتصاد، حقوق، آموزش، ادبیات، علوم، مهندسی، پزشکی، مدیریت و هنر تحصیل کند و از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرد.

شهریه دانشگاه تکنولوژی جنوب چین 

خب همان‌گونه که می‌دانید هزینه‌های تحصیل در کشورهای دنیا با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و برخی از کشورها همچون چین هزینه‌ها و مخارج زندگی بسیار کمتری نسبت به کشوری مثل کانادا دارد. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد موفق به ورود در مسیر مهاجرت تحصیلی نمی‌شوند هزینه‌های بالای تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر است که تحصیل در چین این محدودیت را برای علاقه مندان برطرف کرده است.

از دیگر دلایل انتخاب کشور چین و دانشگاه‌های چین این است که موقعیت‌های کاری بسیاری در این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که دانشجو می‌تواند همزمان با تحصیل خود کار کند و درآمد کسب کند و هزینه و مخارج تحصیل خود را تامین کند.

شهریه سالیانه تحصیل در دوره‌های کارشناسی SCUT که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند بین 18.200 یوان تا 26.000 یوان متغیر است که مبلغی در حدود 2.700 تا 4 هزار دلار آمریکا محاسبه می‌شود. 

همچنین شهریه یک سال تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود نیز در حدود 32 هزار یوان است که معادل 4.800 دلار آمریکا است.

لازم است بدانید که مخارج و هزینه‌های دیگری همچون: مسکن، حمل و نقل، تغذیه، ملزومات تحصیل و ... نیز به مبالغ شهریه هر دانشجو اضافه می‌شود که طبق محاسبات انجام شده برای سکونت دانشجو در شهر گوانگژو چین علاوه بر هزینه خوابگاه و شهریه مبلغی در حدود 13 تا 15 هزار یوان یا معادل 2 هزار تا 2.300 دلار آمریکا مورد نیاز است. همچنین هزینه بیمه درمانی دانشجویان SCUT برای یک سال تحصیلی 800 یوان است که دانشجو باید پرداخت کند.

رنکینگ دانشگاه تکنولوژی جنوب چین

دانشگاه تکنولوژی جنوب چین همواره در رتبه بندی‌های مختلف توسط موسسات آماری معتبر جهان در میان برترین دانشگاه‌های جهان، آسیا و کشور چین قرار گرفته است لذا کیفیت آموزشی این دانشگاه در سطح کلاس جهانی شناخته شده است و گرفتن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه فرصت تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

براساس آخرین آمار موسسه آماری QS رتبه دانشگاه تکنولوژی جنوب چین در میان دانشگاه‌های برتر جهان 406 اعلام شده است و درمیان دانشگاه‌های قاره آسیا رتبه 119 را کسب کرده است. همچنین SCUT در رتبه بندی‌های دیگری همچون موسسه آماری شانگهای رتبه 151ام جهان را از آن خود کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تکنولوژی جنوب چین

در دانشگاه تکنولوژی جنوب چین برنامه‌های مختلف بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه ارائه می‌شود که به این گروه از دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود در کشور چین را تامین کنند. 

بورسیه تحصیلی بین المللی: SCUT بورسیه تحصیلی بین المللی را به منظور تشویق دانشجویان برجسته که به عنوان دانشجوی تمام وقت در برنامه‌های تحصیلی پذیرش تحصیلی گرفته باشند، اعطا می‌کند. 

در این برنامه بورسیه تحصیلی دانشجویان منتخب برای مدت زمان معلوم معافیت کامل یا جزئی از شهریه و هزینه‌های ثبت نام را دریافت می‌کنند که مبلغ اعطایی این بورسیه تحصیلی به برتری تحصیلی متقاضی و همچنین موفقیت‌های قبلی تحصیلی فرد بستگی دارد.

شرایط موفقیت در اخذ این بورسیه تحصیلی به این شرح است: 1) متقاضیان باید ملیت غیر چینی داشته باشند و از سلامت خوبی برخوردار باشند. 2) سوابق تحصیلی دانشجو از سطح کیفی خوبی برخوردار باشد. 3) شرایط محدودیت سنی: حداکثر سن برای  متقاضی دوره کارشناسی 30 سال، حداکثر سن متقاضیان دوره کارشناسی ارشد 35 سال و همچنین حداکثر سن دانشجویان دوره دکترا 40 سال می‌باشد.

بورسیه تحصیلی دولت استانی گوانگدونگ: این بورسیه تحصیلی به منظور تشویق متقاضیان بین المللی برای تحصیل در گوانگدونگ است که توسط دولت استانی گوانگدونگ اعطا می‌شود. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان تمام وقت خارجی با سوابق تحصیلی خوب اعطا می‌شود و شرایط این بورسیه تحصیلی نیز همانند دیگر بورسیه‌های این دانشگاه است. مبلغ این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی 10 هزار یوان، برای دانشجویان کارشناسی ارشد 20 هزار یوان و برای دانشجویان دکترا 30 هزار یوان می‌باشد.

بورسیه تحصیلی دولت چین: این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی است و به منظور تفاهم و همکاری بین مردم کشور چین و دیگر کشورها اعمال شده است. این بورسیه تحصیلی یا به صورت پوشش کامل هزینه‌های ثبت نام، شهریه و اقامت است یا به صورت کمک هزینه زندگی دانشجویی ماهیانه و یا در قالب پوشش هزینه بیمه پزشکی جامع برای دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود.

خوابگاه دانشجویی

SCUT به منظور رفاه حال دانشجویان بین المللی این دانشگاه خوابگاه‌هایی را در دو پردیس شمالی و جنوبی دانشگاه ساخته است که فقط به مدت 2 سال به دانشجویان بین المللی اختصاص داده می‌شود و دانشجو پس از آن باید در مسکن‌های دانشجویی داخل شهر گوانگژو زندگی کند.

خوابگاه ووشان: در این خوابگاه بیش از 380 اتاق موجود است که در 6 نوع مختلف و برای سلائق متفاوت ارائه شده است. همه اتاق‌های این خوابگاه کاملا مبله هستند و امکانات رفاهی اختصاصی برای هر اتاق موجود است. هزینه اقامت در اتاق‌های این خوابگاه برای 10 ماه بین 8 تا 15 هزار یوان چین متغیر است.

خوابگاه جنوبی دانشگاه: این مجموعه خوابگاهی نیز انواع مختلف اتاق برای دانشجویان بین المللی دارد که تمامی امکانات رفاهی همچون آشپزخانه اختصاصی نیز در آن‌ها موجود است و هزینه اقامت در این خوابگاه برای مدت 10 ماه بین 3.500 تا 8 هزار یوان است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور چین، دانشگاه تکنولوژی جنوب چین بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی رایگان بگیرید.