دانشگاه لوئیس گیدو کارلی Luiss Guido Carli University یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا در شهر رم واقع شده است. این موسسه آموزشی با نام کامل دانشگاه آزاد بین‌المللی مطالعات اجتماعی لوئیس گیدو کارلی یکی از گزینه‌های مناسب جهت ادامه تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود که برای دانشجویان بین‌المللی پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه اخذ پذیرش تحصیلی و رشته‌های تحصیلی این موسسه آموزشی تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه‌های ایتالیا همراه لتس گو یونی باشید.

پردیس دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

دانشگاه لوئیس گیدو کارلی یک موسسه آموزشی مستقل خصوصی است که در سال 1974 توسط جمعی از کارآفرینان مشهور ایتالیایی به مدیریت اومبرتو آنیلی (برادر جیانی آنیلی موسس شرکت‌های اتومبیل‌سازی مازراتی، فراری، فیات و ...) در شهر رم تاسیس شد و از همان ابتدا در شمار بهترین دانشگاه های ایتالیا جای گرفت. دانشگاه LUISS یکی از بهترین گزینه‌ها برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود.

در حال حاضر دانشگاه LUISS Guido Carli پنج پردیس دانشگاهی در سراسر شهر رم ایجاد کرده که معماری هر یک از سازه‌های گیرای آن زینت‌بخش خیابان‌های شهر شده‌اند. در هر یک از پردیس‌های این موسسه آموزشی دپارتمان‌های دانشکده‌های مختلف قرار گرفته است و میزبان دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در ایتالیا هستند.

پردیس Viale Pola به عنوان قدیمی‌ترین پردیس دانشگاه Luiss مقر مدیریت دانشگاه، خدمات اداری، منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاهی، دانشکده مقطع کارشناسی ارشد، دانشکده روزنامه نگاری، دانشکده تخصصی مشاغل حقوقی، دانشکده تجارت و همچنین انتشارات دانشگاه Luiss است.

پردیس Viale Romania به عنوان بزرگترین پردیس این موسسه آموزشی در اکتبر سال 2007 در محله پاریولی و در خیابانی به همین نام واقع شده است. در این بخش گروه‌های بازرگانی و مدیریت، دانشکده اقتصاد و دارایی و علوم سیاسی، دفتر دانشجویی ، دفتر دانشجویان بین‌المللی، کاریابی، بخش آموزش و تحقیقات و روابط بین‌الملل و فناوری اطلاعات دانشگاه مستقر شده‌اند. 

ساختمان پردیس Via Parenzo که در گذشته بیمارستان مجروحان جنگی بوده، میزبان دانشکده حقوق شده و پردیس Villa Blanc جدیدترین پردیس این موسسه آموزشی در محله نومنتانا مقر دانشکده تجارت و بازرگانی دانشگاه لوئیس گیدو کارلی شده است.

کتابخانه مجهز پردیس S.Costanza بیش از صدهزار جلد کتاب در زمینه علوم اجتماعی، قانون، سیاست و اقتصاد در میان پژوهشگران این رشته‌های تخصصی و متقاضیان تحصیل در ایتالیا محبوبیت خاصی دارد.

رنکینگ دانشگاه لوئیس گیلدو کارلی

موسسه آماری QS دانشگاه لوئیس را با بیش از 300 دانشجوی بین‌المللی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی شده‌اند، به عنوان 91-100 دانشگاه جهان سال 2022 در رشته‌های کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل کسب و کار معرفی کرده است.

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسه THE دانشگاه Luiss در رتبه 201 تا 300 جهان قرار گرفته است. البته باید خاطرنشان کرد که دانشگاه لوئیس در میان دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا رتبه 1 را کسب کرده است. 

رشته های دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

دانشگاه Luiss از سه رویکرد در جهت طراحی و توسعه برنامه‌های تحصیلی استفاده می‌کند که در این حوزه جدید نیز برای دانشجویان بین‌المللی نیز پذیرش تحصیلی اعطا می‌شود؛ 

•    پژوهش محور – در راستای تخصص و فعالیت‌های پژوهشی تحقیقاتی اعضای هیئت علمی،
•    تجربه محور – در زمینه مباحث آموزشی که در کلاس‌های روزمره مورد مطالعه قرار می‌گیرد،
•    مسئله محور – مسائل و راه‌حل‌هایی که دانشجویان در طول پروژه‌های تحقیقاتی به آن‌ها بر می‌خوردند.

به همین دلیل برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Luiss از موضوعاتی کاربردی سرچشمه گرفته که همواره در حال به روز رسانی و تطابق با پژوهش‌های روز جهان است. 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه Luiss در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در چهار دانشکده حقوق، کسب و کار و مدیریت، اقتصاد و امور مالی و دانشکده علوم سیاسی در 18 دپارتمان مختلف ارائه می‌شود. اکثر برنامه‌های تحصیلی مقاطع عالی این موسسه آموزشی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا نیز پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند.

در تمامی سال‌های تحصیلی این موسسه آموزشی به طور میانگین حدود یک‌پنجم دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه با شرکت در 227 برنامه‌های انتقال دانشجو به 57 کشور دیگر منتقل می‌شوند. 

علاوه‌ بر این، برخی از برنامه‌های تحصیلی ارائه شده دانشگاه LUISS Guido Carli (حدود 25 برنامه تحصیلی) با مشارکت برترین دانشگاه‌های اروپایی برگزار می‌شود؛ برای مثال آخرین برنامه تحصیلی مشترک این موسسه دوره سه‌ساله کارشناسی بوده که به طور مشترک با دانشگاه ساینس پو Sciences Po فرانسه در سال تحصیلی 2020-2021 ارائه شده است.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

مانند بسیاری از دانشگاه های ایتالیا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه LUISS نیاز به کسب امتیاز لازم از آزمون ورودی این موسسه آموزشی دارد؛ گرچه شرکت در آزمون نیز شرایط مشخصی دارد؛ نمره متوسط به بالا در مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی (بسته به برنامه تحصیلی انتخاب شده)، نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی بالاتر از 14 و ارائه مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریزنمرات. افرون بر این، ارائه توصیه نامه، انگیزه‌نامه و رزومه تحصیلی CV جهت اخذ پذیرش تحصیلی مقاطع عالی الزامی‌ست. 

مدرک زبان مورد تایید دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

تحصیل در دوره‌های انگلیسی دانشگاه LUISS Guido Carli نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر دارد؛ نمرات مورد قبول این موسسه در مدرک تافل 78، مدرک آیلتس 6، گواهی زبان FCE سطح B و گواهی زبان CAE سطح C اعلام شده است. در صورت ثبت درخواست پذیرش تحصیلیِ دوره‌های ایتالیایی باید مدرک زبان ایتالیایی CEFR با سطح B1 ارائه شود.

آزمون ورودی دانشگاه لوئیس

این آزمون که در بهار و سپتامبر برگزار می‌شود، متشکل از 100 سوال چهارگزینه‌ای است که باید در ظرف 90 دقیقه پاسخ داده شوند. حدود 85 درصد این سوالات استعدادیابی و 15 درصد باقی فرهنگ عمومی را ارزیابی می‌کند. موضوع سوالات آزمون ورودی دانشگاه LUISS Guido Carli اغلب مربوط به منطق، درک مطلب، ریاضی، استدلال انتزاعی و مهارت‌های انتقادی، تاریخ، ادبیات، فلسفه و زبان انگلیسی می‌شود.

داوطلبانی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه لوئیس می‌شوند که به طور متوسط به حداقل 68.1 درصد از سوالات پاسخ صحیح داده باشند؛ این در حالی‌ست که نمره میانگین کشوری 24.6 درصد است!

باید در نظر داشت که نمره نهایی آزمون تنها رکن اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه LUISS Guido Carli نیست؛ بلکه سوابق تحصیلی (نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان و ...) نیز امتیاز ویژه‌ای برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی دارد. ارائه کارنامه آزمون‌های دیگر مانند SAT،GMAT یا GRE می‌تواند تاثیر مثبتی در نتیجه داشته باشد.

در صورت کسب نمره قبولی از آزمون باید مدارکی همچون سوابق تحصیلی، پاسپورت، نامه تمکن مالی، تکمیل فرم آن‌لاین، اطلاعات دقیق تماس، عکس، فیش پرداختی اپلیکیشن فی و بیمه دانشجویی و ... برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال شود.

ددلاین دانشگاه لوئیس

ثبت درخواست پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه LUISS Guido Carli باید در بازه زمانی 2 نوامبر تا 11 ژوئن سال بعد انجام شود. برای این منظور باید فرم آن‌لاین پذیرش تحصیلی تکمیل و مدارک مورد نیاز برای مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال شود. در این فرم متقاضی می‌تواند تا سه برنامه تحصیلی انتخاب کند تا بسته به شرایط و امتیاز کسب شده در یکی از آن رشته‌ها مشغول به تحصیل شود. 

هزینه تحصیل در دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

شهریه سالانه دانشگاه LUISS Guido Carli به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد، اما به طور میانگین شهریه سالانه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 12 هزار یورو برآورد می‌شود که در سه قسط می‌توان پرداخت کرد. باید توجه داشت که دیرکرد در پرداخت اقساط به ازای هر ماه 50 یورو جریمه دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لوئیس

دانشجویانی که سوابق تحصیلی ممتازی داشته باشند، می‌توانند تحت پوشش برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه لوئیس گیدو کارلی قرار بگیرند. تمامی دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند درخواست بورسیه تحصیلی خود را فارغ از ملیت و تابعیت کشور مبدا به ثبت برسانند.

برنامه‌های کمک‌هزینه دانشگاه لوئیس برای هر دانشکده و مقاطع تحصیلی آن به طور ویژه طراحی شده است؛ برخی از این برنامه‌ها نیاز به ثبت درخواست دارند و برخی دیگر به تمامی دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شوند. از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا و ارائه کارنامه آزمون‌های بین‌امللی مانند SAT، GMAT و ... است.

خوابگاه های دانشگاه لوئیس گیدو کارلی

پردیس اصلی دانشگاه لوئیس در قلب تپنده شهر رم در محله پاریولی و تریسته واقع شده است؛ به همین دلیل دسترسی به دیگر نقاط شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به آسانی صورت می‌گیرد. 

دانشگاه LUISS Guido Carli طی قراردادی با مشاوران املاک آپارتمان‌های خصوصی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. خدمات مشاوران املاک برای دانشجویان این دانشگاه رایگان است. اما در صورتی که دانشجو تمایل به اقامت در خوابگاه دارد؛ می‌تواند از اقامتگاه‌های مشترک دو خوابه، یک خوابه اختصاصی و دو خوابه اختصاصی استفاده کند. اقامت در این خوابگاه ‌ها بسته به نوع خدمات و موقعیت مکانی آن‌ها در سطح شهر 5.500 تا 10 هزار یورو هزینه دارند.

اگر شما هم مجذوب کیفیت آموزش و تنوع برنامه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی شده‌اید، جهت دریافت مشاوره و ثبت درخواست پذیرش تحصیلی با همکاران ما در لتس گو یونی تماس بگیرید تا تجربه تحصیل در ایتالیا را در رزومه تحصیلی خود به ثبت برسانید.