کالج دانشگاهی لندن یا دانشگاه کالج لندن در قلب شهر لندن و در منطقه بلومزبری واقع شده است و به منابع علمی غنی از جمله موزه‌ها و کتابخانه‌ها، سازمان‌ها و انجمن‌های علمی و حرفه‌ای، تئاترها، بیمارستان‌ها و مؤسسات پزشکی نزدیک است. لتس گو یونی خدمات متنوعی برای گرفتن پذیرش تحصیلی این دانشگاه ارائه می‌دهد. 

این دانشگاه در آخرین ارزیابی کیفیت پژوهش در دانشگاه‌های بریتانیا، یکی از بهترین دانشگاه‌ها بوده است و ۴۳٪ از پژوهش‌های آن به عنوان «برتر جهانی» و ۳۹٪ دیگر به عنوان «عالی بین‌المللی» ارزیابی شده است. با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی خود می‌توانید از شانس خود برای حضور در کالج دانشگاهی لندن انگلستان باخبر شوید. 

کالج دانشگاهی لندن 

کالج دانشگاهی لندن انگلستان یا به اختصار UCL، یک موسسه عمومی است که در سال ۱۸۲۶ تاسیس شد و سومین دانشگاهی است که پس از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در این کشور تاسیس شده است. دانشگاه UCL در یکی از بهترین شهرهای انگلستان یعنی شهر لندن واقع شده است و شعب دیگری در کشورهای دیگر همچون قطر و استرالیا  نیز دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی و بومی آن کشورهاست.

علاوه بر این، این دانشگاه توافقنامه‌های همکاری و تحقیقاتی با دانشگاه‌های دیگر در سراسر جهان دارد؛ مانند دانشگاه مونترال کانادا و دانشگاه ژجیانگ چین. دانشجویان این مجموعه از حدود ۱۵۰ کشور مختلف آمده‌اند و هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان غیر از انگلستان و اتحادیه اروپا بالاتر است. تقویم تحصیلی UCL سه نیمسال و زبان تدریس انگلیسی است. UCL همچنین دارای ۱۸ هزار دانشجو از خارج انگلستان است.

آن‌ها اولین دانشگاه در انگلستان بودند که زنان را در دانشگاه پذیرفتند و اولین دانشگاه در انگلستان بودند که مهمان تمام ادیان و فرهنگ‌ها در خوابگاه دانشجویی خود شدند. پذیرش تحصیلی در UCL چالش‌برانگیز است، اما اگر فرد مهارت تحصیلی مورد نیاز را از خود نشان دهد، غیرممکن نیست و ۵۳ درصد از دانشجویان آن بین‌المللی هستند. 

رتبه کالج دانشگاهی لندن 

رتبه کالج دانشگاهی لندن انگلستان نشان می‌دهد UCL یکی از برترین دانشگاه‌های عمومی در شهر لندن است که براساس آخرین آمار رتبه بندی QS در رده نهم برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. همچنین دانشجویان و اساتید نخبه این موسسه آموزشی در طول تاریخ با اکتشافاتی مانند کشف گازهای نجیب و گاز نئون و کسب جایزه نوبل شیمی نام آن را در تاریخ ثبت کرده‌اند.

در جدیدترین چارچوب شاخص کیفیت آثار پژوهشی (REF ۲۰۲۱)، آن‌ها در رتبه دوم بریتانیا در قدرت پژوهش قرار گرفته اند. UCL عضو گروه راسل دانشگاه‌های بریتانیا و همچنین عضو انجمن دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا است. به علاوه، در هشت حوزه تخصصی دیگر، UCL در رده‌بندی QS برای رشته‌های تحصیلی جهانی در ده رشته برتر قرار دارد: 

1. باستان‌شناسی (رتبه ۳) 

2. معماری و طراحی ساختمان (رتبه ۳) 

3. انسان‌شناسی (رتبه ۴) 

4. داروسازی (رتبه ۴) 

5. آناتومی و فیزیولوژی (رتبه ۶) 

6. پزشکی (رتبه ۷) 

7. روانشناسی (رتبه ۷) 

8. جغرافیا (رتبه ۹) 

رشته‌ های دانشگاه کالج لندن

رشته‌ های دانشگاه کالج لندن در ۱۱ بخش تحصیلی طبقه‌بندی شده اند: هنر و علوم انسانی؛ علوم مغز و اعصاب؛ مهندسی؛ دبیری؛ حقوق؛ علوم زندگی؛ علوم ریاضی و فیزیکی؛ علوم پزشکی؛ علوم سلامت جمعیت؛ علوم اجتماعی و تاریخی و معماری.

این دانشگاه با چندین بیمارستان و مرکز پزشکی همکاری دارد؛ مانند بیمارستان کالج لندن و بیمارستان ملی گوش و حلق و بینی. پژوهش در زمینه‌های تحصیلی مختلفی در UCL انجام می‌شود، اما حوزه‌های اصلی پژوهش آن عبارتند از علوم اعصاب، پزشکی شخصی، جمعیت و سلامت مادام‌العمر، محیط زیست و پژوهش الکترونیک. 

روش آموزش پژوهش محور در UCL به این معناست که پژوهش در بسیاری از مقاطع تحصیلی آن‌ها رکن اصلی است و دانشجویان فرصتی برای ارائه و مشارکت دارند. در کل، بیش از ۶۵۰ رشته کارشناسی ارشد و تقریباً ۵۰۰ رشته کارشناسی برای انتخاب وجود دارد. 

با شهرت در پزشکی، علوم و حقوق، UCL خود را به عنوان یک مؤسسه تحصیلی برجسته در این حوزه‌ها به استقلال رسانده است. آن‌ها همچنین چندین رشته با مدرک دوگانه ارائه می‌دهند که در آن دانشجویان نیمی از مدرک خود را در UCL و نیمی دیگر را در یک دانشگاه خارج از کشور مطالعه می‌کنند. 

شرایط تحصیل در دانشگاه کالج لندن

شرایط تحصیل در دانشگاه کالج لندن کمی رقابتی است و برآوردن حداقل شرایط ورود هیچ گونه تضمینی برای پذیرش ندارد. داوطلبان کارشناسی از طریق پلتفرم آنلاین بریتانیایی UCAS درخواست خود را ارسال و یک بیانیه شخصی، نمرات دیپلم و یک توصیه نامه را آپلود می‌کنند. 

بیانیه شخصی (حداکثر ۴۰۰۰ کاراکتر) باید توضیح دهد که دانشجو چرا می‌خواهد این رشته را بخواند و کدام جنبه آن برایش جالب است، چه مراحلی را قبلاً در رابطه با این رشته گذرانده (مدرک دیگر، کنفرانس‌ها، کارآموزی و غیره) و در صورت امکان، در آینده می‌خواهد با این مدرک چکار کند. 

دانشجویان بین‌المللی باید اثبات کنند که مهارت زبان انگلیسی لازم را دارند و معدل حداقلی آن‌ها ۱۵.۵ از ۲۰ می‌باشد. ممکن است برخی رشته‌ها نیاز به شرکت در آزمون‌ها و مصاحبه‌ها نیز داشته باشند. اگر فرد در تمامی این مراحل موفق شود، یک پذیرش تحصیلی دریافت خواهد کرد. داوطلبان کارشناسی ارشد به طور کلی مستقیماً به رشته‌ای که می‌خواهند، درخواست می‌دهند. 

مجموعه لتس گو یونی تجربه زیادی در گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از دانشگاه های رنک بالای انگلیس دارد. پذیرش‌ها پی در پی است؛ به این معنی که هیچ ددلاین خاصی وجود ندارد. با این حال، هنگامی که دوره‌ای پر شود، دیگر دانشجویان نمی‌توانند درخواست دهند. نتایج به طور کلی ۶ هفته پس از ارسال درخواست داده می‌شوند. بسته به رشته، دانشجوها ممکن است نیاز به ارسال موارد اضافی مانند نمرات GRE یا نمونه کار داشته باشند. درخواست باید شامل موارد زیر باشد: 

- معرفی نامه دانشگاهی. 

- هزینه ثبت نام. 

- مدرک زبان انگلیسی. 

- بیانیه شخصی. 

- ۲  معرفی نامه. 

- پیشنهاد تحقیق (فقط برای داوطلبان دکتری). 

مهلت تقریبی برای ثبت نام در دوره پزشکی در UCL در میانه ماه اکتبر جاری خواهد بود. اما برای اکثر دوره‌های کارشناسی دیگر، مهلت ثبت نام تا پایان ژانویه بعد خواهد بود. نرخ پذیرش این مجموعه حدود ۳۰٪ برای رشته‌های کارشناسی و ۳۸٪ برای رشته‌های کارشناسی ارشد است. 

دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در UCL باید از مهلت‌های ثبت نام خاص نیز آگاه باشند. برای اکثر دوره ها، مهلت ثبت نام ۲۵ ژانویه است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا زمان کافی برای آماده‌سازی درخواست خود و جمع آوری مدارک لازم را داشته باشند. با این حال، برای دوره‌های پزشکی، مهلت ثبت نام ۱۵ اکتبر است که بر اهمیت آماده‌سازی زودهنگام برای کسانی که به دنبال حرفه پزشکی هستند تأکید می‌کند. 

خوابگاه و خدمات دانشگاه کالج لندن

خوابگاه و خدمات دانشگاه کالج لندن برای تمام دانشجویان بین‌المللی تمام وقت در سال اول مقطع کارشناسی و ارشد تضمین شده است. این خوابگاه‌ها شامل ساختمان‌های مجهز همراه با وعده‌ غذایی، خانه‌های دانشجویی، ساختمان‌های انتقالی و خوابگاه‌های اجاره‌ای از سازمان‌های همکار می‌شوند. هرکدام از این گزینه‌ها قیمت‌های هفتگی متفاوتی دارند و هزینه‌ها بسته به نوع اتاق و مکان اقامت متفاوت است. 

به طور مثال، اتاقی تک نفره (بدون حمام داخلی) در Ann Stephenson/Neil Sharp House از حدود ۱۵۳ پوند در هفته شروع می‌شود. در رنج بالاتر، یک استودیوی تک نفره (با حمام داخلی) در Urbanest Kings Cross ممکن است تا حدود 445 پوند در هفته هزینه داشته باشد. به طور کلی، هزینه‌های اقامت در این مجموعه معمولاً در بازه ۲۰۰ پوندی در هفته قرار دارند. 

هزینه‌های خوابگاه در UCL به صورت ترمی پرداخت می‌شود و فرد از طریق حساب ایمیل خود راجع به صورتحساب‌ها مطلع می‌شود. صورتحساب اولیه دو هفته پس از ورود فرد به خوابگاه فرستاده و مهلت پرداخت آن مشخص می‌شود. 

هزینه‌های خوابگاه شامل زمان‌هایی که فرد در آن ساکن نیست هم می‌شود و دوره‌های تعطیلات دانشگاه هم محاسبه می‌شود. برای رزرو، فرد موظف است مبلغ حدودا ۲۵۰ پوند بیعانه واریز کند. این بیعانه از صورتحساب اولیه هزینه خوابگاه کسر خواهد شد. 

خدمات شغلی UCL از طریق راهنمایی فردی و ارائه اطلاعات مربوط به مشاغل، به دانشجویان کمک می‌کند تا شغلی مناسب پیدا کرده، مهارت‌های حرفه‌ای خود را توسعه دهند یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. تجربه‌های استخدامی و ارتباط‌سازی به دانشجویان کمک می‌کند تا دانش خود را در صنعتی خاص بهبود بخشند. برای دانشجویان علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار، مرکز نوآوری و کارآفرینی UCL مشاوره تخصصی و پشتیبانی عملی ارائه می‌دهد. 

قبل از شروع ترم، دفتر بین‌الملل دوره‌ای برای دانشجویان خارجی تازه وارد برگزار می‌کند تا آن‌ها را در مکان جدید خود استقرار و کمک‌های لازم را ارائه دهد. همچنین تمام دانشجویان کارشناسی یک مشاور شخصی دارند که می‌تواند در موارد زیر به آن‌ها کمک کند:

- وفق دادن فرد با شرایط دانشگاه از طریق راهنمایی عملی و پشتیبانی

- بحث درباره پیشرفت تحصیلی و افزایش اعتماد به نفس. 

- پشتیبانی در صورت بروز مشکلات. 

- راه‌هایی برای ارتقای تحصیلات علمی و ساخت رزومه کاری. 

شهریه کالج دانشگاهی لندن

شهریه UCL بستگی به این دارد فرد دانشجوی خارجی محسوب می‌شود یا دانشجوی داخلی. برای سال تحصیلی ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵، شهریه تمام وقت برای بیشتر رشته‌ها مبلغ ۲۸.۱۰۰ پوند تعیین شده است. با این حال، باید توجه داشت که برخی از رشته‌ها ممکن است دارای شهریه‌های بالاتری باشند و میانگین آن‌ها بین ۳۱.۰۰۰ تا ۳۷.۰۰۰ پوند است. 

این رشته‌ها احتمالاً منابع اضافی، تسهیلات تخصصی یا طرز ارائه‌ی منحصر به فردی دارند. علاوه بر این، این مجموعه رشته‌های پژوهش محور نیز ارائه می‌دهد که ممکن است شهریه آن‌ها بیش از ۶۰.۰۰۰ پوند باشد. این رشته‌ها معمولاً شامل پژوهش‌های پر هزینه، دسترسی به تسهیلات پیشرو و نظارت نزدیک اساتید معروف می‌شوند. 

هزینه پذیرش تحصیلی بین ۳۵ تا ۱۶۰ پوند برای درخواست‌های آنلاین و ۶۰ تا ۱۶۰ پوند برای درخواست‌های کاغذی می‌باشد. دانشجویان ممکن است هزینه‌های اضافی نیز داشته باشند که شهریه آن‌ها را پوشش نمی‌دهد. دانشجویان رشته‌های معماری یا هنرهای زیبا باید مواد مختلفی بستگی به ماهیت کار خود تهیه کنند یا دانشجویان زمین‌شناسی و باستان‌شناسی نیاز به تهیه برخی ابزارهای تخصصی دارند و ممکن است به لباس‌های ضد آب نیز نیاز پیدا کنند. 

بورسیه کالج دانشگاهی لندن

ممکن است دانشگاه برای این کارهای میدانی، کمک هزینه سفر یا کمک هزینه دیگری در نظر بگیرد. برنامه معاونت مدارس جهانی UCL دانشجویان بین المللی را که از خانواده‌های درآمد پایین هستند، حمایت می‌کند. این بورسیه‌ها کمک هزینه‌ای روی هزینه‌های زندگی یا شهریه می‌باشند. طرح‌های جداگانه‌ای برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از: 

بورسیه کارشناسی ارشد جهانی UCL

این بورسیه برای تمام رشته‌های کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و هدف آن تشویق دانشجویان بین‌المللی با درآمد پایین است تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را از این مجموعه بگیرند. 

بورسیه کارشناسی UCL جهانی

این بورسیه برای دوره‌های کارشناسی است و هدف آن مشابه بورسیه قبلی می‌باشد. 

دانشجویانی که خود شهریه‌شان را پرداخت می‌کنند ملزم به پرداخت به موقع هزینه‌های خود هستند. در شرایط استثنایی، دانشجویانی که نمی‌توانند به مهلت پرداخت هزینه برسند یا درباره شهریه خود نگرانی دارد باید در اسرع وقت با دفتر مالی تماس بگیرند. برچسب بدهکاری روی حساب دانشجویانی که هزینه‌های عقب‌مانده دارند اعمال می‌شود و تحریم‌های ترمی ممکن است اعمال شود.