شهر پورتسموث انگلیس، برای کسانی که به فکر مهاجرت تحصیلی به این شهر ساحلی فوق العاده هستند بسیار مناسب است. پورتسموث دومین شهر بزرگ همپشایر بعد از ساوتهمپتون است. زندگی در پورتسموث مزایای فوق العاده ای برای ساکنانش دارد که در طول این مقاله به همه آنها خواهیم پرداخت.

محبوبیت پورتسموث ناشی از چند دلیل است؛ جایگاه منحصر به فرد آن به عنوان تنها شهر جزیره ای بریتانیا، اقتصاد محلی قوی و تاریخ غنی نیروی دریایی. برج نمادین اسپینکر نیز نمای ۳۶۰ درجه از شهر را ارائه می دهد و دانشگاه پررونق آن بر پویایی شهری می افزاید. اگر شما هم مشتاق زندگی و تحصیل در انگلیس و این شهر هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

شهر پورتسموث انگلیس 

شهر پورتسموث انگلیس، تنها شهر جزیره‌ای بریتانیا است؛ کلانشهری ساحلی آغشته به میراث دریایی و تاریخ نیروی دریایی. از موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد آن تا اهمیت تاریخی‌اش، موارد زیادی برای کشف و گشت و گذار در آن وجود دارد. این موقعیت ساحلی با آب و هوای قاره‌ای آن به زندگی دریایی پر جنب و جوش و بنادر پررونقش کمک می‌کند. ساوثسی، منطقه مهم دیگری در داخل پورتسموث، دارای مناظر دیدنی کنار دریا و تفرجگاه‌هایی است که بر جذابیت دریایی شهر می‌افزاید. 

تاریخچه پورتسموث در جایگاه برجسته آن به عنوان یک بندر نیروی دریایی ریشه دارد. حوضچه کشتی‌سازی نیروی دریایی پورتسموث که قرن‌ها به نیروی دریایی سلطنتی خدمت کرده است، میراث دریایی پورتسموث را به عنوان سنگ بنای هویت آن معرفی می‌کند. کشتی‌های تاریخی مانند اچ‌ام‌اس ویکتوری و مری رز، گواه این تاریخ هستند. علاوه بر این، این شهر نقش‌های محوری را در طول تاریخ نیروی دریایی بریتانیا ایفا کرده است و به مقصد مهاجرت تحصیلی مناسبی برای آن عزیزانی که مشتاق تحصیل در انگلیس و رشته های دریایی هستند، تبدیل شده است.

از تیم‌های ورزشی و مکان‌های ورزشی گرفته تا رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌ها، همه اینها ساکنان را گرد هم می‌آورند و حس تعلق و روحیه تیمی را در بین مردم محلی تقویت می‌کنند. پورتسموث شهری غنی از تاریخ و سرشار از امکانات فرهنگی است و تالار اجتماعات پورتسموث به عنوان محلی برای برگزاری رویدادهای مختلف از کنسرت‌های کلاسیک تا نمایش‌های کمدی شناخته شده است. میراث دریایی شهر از طریق کشتی‌ها و موزه‌های تاریخی به تصویر کشیده شده است و پارک‌ها و فضاهای عمومی پورتسموث مکان‌های دیدنی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت دارد.

فاصله لندن تا پورتسموث

فاصله لندن تا پورتسموث ۷۴ مایل است که مسافت جاده‌ای آن ۷۵.۳ مایل می‌باشد. از نظر اقتصادی‌ترین روش حمل و نقل، رایدشرینگ (هم‌سفر شدن با خودروی شخصی) با هزینه ۱۰ پوند و مدت زمان ۲ ساعت و ۳ دقیقه، بهترین گزینه است. سریع‌ترین راه برای رسیدن از پورتسموث به لندن نیز رانندگی با خودرو شخصی است که ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه به طول می‌انجامد و هزینه آن بین ۱۹ تا ۲۸ پوند خواهد بود. 

شهر پورتسموث انگلیس

زیرساخت حمل و نقل شهری نیز شامل دسترسی به بزرگراه‌های اصلی از طریق M۲۷۵ است که پورتسموث را به M۲۷ و در نهایت به A۳ برای مسیرهای مستقیم به لندن متصل می‌کند. این بزرگراه‌ها تردد آسان را برای کسانی که به شهرهای بزرگتر رفت و آمد می‌کنند یا به دنبال گشت و گذار در حومه زیبای جنوب شرقی انگلستان هستند، تسهیل می‌نمایند.

زندگی در پورتسموث

زندگی در پورتسموث با کیفیت عالی زندگی، آموزش خوب، تاریخ غنی، رویدادها و سرگرمی‌های باکیفیت، جاذبه‌های گردشگری، شبکه حمل‌ونقل عالی و موارد دیگری موردی خوب محسوب می‌شود. میانگین کلی جرم و جنایت در پورتسموث حدود ۱۱۵ جرم در ازای هر ۱۰۰۰ نفر است و شهری با بیش از ۲۳۰.۰۰۰ نفر جمعیت و میانگین سنی ۳۹ سال است. به طور کلی، پورتسموث یک شهر دانشجویی پر جنب و جوش با فرهنگ دانشجویی پویا و پررونق است.

تحصیل در پورتسموث

پورتسموث به داشتن زیرساخت آموزشی قوی و محیطی پررونق برای پژوهش افتخار می‌کند و با ارائه طیف وسیعی از فرصت‌های آموزشی، از مدارس ابتدایی تا آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی و همچنین مشارکت‌های پژوهشی معنادار، خود را متمایز می‌کند. پس از مهاجرت تحصیلی و هنگام زندگی در پورتسموث، خانواده‌ها می‌توانند از طیف وسیعی از مؤسسات آموزشی، از مهدکودک گرفته تا دبیرستان، برای فرزندان خود انتخاب کنند. 

برخی از مدارس شناخته شده با کیفیت آموزشی عالی عبارتند از: دبیرستان پورتسموث، کالج سنت جانز، و آکادمی پریوری و چارتر که همگی از سوی آفستد (دفتر بازرسی مدارس انگلستان) مورد تقدیر قرار گرفته‌اند. دبیرستان معتبر پورتسموث گرامر اسکول نیز به خاطر برتری تحصیلی‌اش در این شهر واقع شده است. 

سرویس پذیرش دانشگاه و کالج (UCAS) سازمانی است که تمامی درخواست‌های پذیرش کالج و دانشگاه در بریتانیا، از جمله پورتسموث، را مدیریت می‌کند. اکثر مؤسسات فقط فرم‌هایی را می‌پذیرند که از طریق سیستم UCAS ارسال شده باشند. برای تحصیل در مقاطع تحصیلی در پورتسموث و بریتانیا، نیاز به قبولی در یکی از آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی است. برخی از آزمون‌های پذیرفته شده به شرح زیر هستند: 

  • آیلتس (IELTS) 
  • تافل (TOEFL) 
  • پیرسون تست آکادمیک (PTE)

فاصله لندن تا پورتسموث

دانشگاه های پورتسموث

دانشگاه پورتسموث به عنوان یک موسسه متمرکز، تحقیقات نوآورانه را پیش می‌برد و طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی و ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد. این دانشگاه با مشارکت در پژوهش‌های آموزشی، تلاش می‌کند تا ضمن دفاع از عدالت اجتماعی، پویایی آموزشی جهانی را پیش ببرد. دانشگاه از طریق مراکز و مؤسسات تحقیقاتی خود، با تمرکز قوی بر همکاری و تأثیرگذاری بر جامعه، به حل مسائل جهانی کمک می‌کند که این امر همسو با اهداف «چشم‌انداز ۲۰۴۰ شهر پورتسموث» است. 

دانشگاه پورتسموث محل تحصیل بیش از ۲۴.۰۰۰ دانشجو است و با بیش از ۵.۲۰۰ دانشجوی بین‌المللی از بیش از ۱۵۰ کشور که هرساله ثبت‌نام می‌کنند، به عنوان مقصدی محبوب در میان جامعه دانشجویان بین‌المللی شناخته شده است. دانشگاه پورتسموث حدود ۲۰۰ دوره کارشناسی، ۱۵۰ دوره کارشناسی ارشد و ۶۵ دوره دکتری ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای پنج دانشکده می‌باشد که عبارتند از: 

  • دانشکده بازرگانی و حقوق
  • دانشکده فناوری
  • دانشکده علوم و بهداشت
  • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
  • دانشکده صنایع خلاق و فرهنگی

هزینه زندگی در پورتسموث

پورتسموث یکی از ارزان‌ترین شهرهای انگلستان برای زندگی و تحصیل دانشجویان است. هزینه زندگی در پورتسموث به غیر از شهریه ۸۵۰ پوند در ماه است. به طور متوسط، هزینه خوابگاه دانشجویی در پورتسموث بین ۴۴۰ تا ۵۰۰ پوند در هفته است و اجاره خانه در پورتسموث ۵۸ درصد کمتر از لندن است. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه زندگی در این شهر به سبک زندگی شما بستگی دارد. 

انواع خوابگاه‌های دانشجویی

خوابگاه دانشجویی خصوصی: این نوع اقامت ایده‌آل برای زندگی مستقل است و در مناطق نزدیک دانشگاه‌ها ساخته شده و مبلمان کامل، امکانات رفاهی مدرن و قبض‌های آب و برق را شامل می‌شوند. اکثر این خوابگاه‌ها کمتر از ۳ مایل با دانشگاه فاصله دارند و هزینه اقامت در آن‌ها بین ۴۴۰ تا ۱.۲۰۰ پوند در ماه است. 

آپارتمان خصوصی دانشجویی: این آپارتمان‌ها خارج از محوطه دانشگاه قرار دارند و در اندازه‌های یک، دو، سه و چهار خوابه با امکانات مدرن و قبض‌های آب و برق ارائه می‌شوند. هزینه آن‌ها بین ۶۰۰ تا ۱.۵۰۰ پوند در ماه است. 

خوابگاه‌های دانشگاهی عمومی: این خوابگاه‌ها در محوطه دانشگاه بوده و برای دانشجویان سال اول مناسب هستند. هزینه این نوع اقامت بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ پوند در ماه است. 

زندگی در پورتسموث

هزینه‌های دیگر

غذا: هزینه غذا بسته به مکان، سبک غذا خوردن و عادات شما متفاوت است. میانگین هزینه غذا به ازای هر نفر در پورتسموث حدود ۱۰۰ پوند در هفته است که شامل غذا خوردن در رستوران و خرید مواد غذایی می‌شود. 

قبض‌های آب و برق: میانگین هزینه قبض‌های آب و برق حدود ۱۰۰ پوند در ماه است که هزینه برق حدود ۸۰ پوند در ماه را شامل می‌شود. (توجه داشته باشید که در برخی از خوابگاه‌ها هزینه قبض‌ها در اجاره لحاظ شده است.) 

حمل و نقل: پورتسموث شهری جمع و جور است که می‌توان با دوچرخه یا پیاده در آن تردد کرد. اتوبوس برای حمل و نقل درون شهری و قطار برای رفتن به شهرهای اطراف وجود دارد.

آب و هوای پورتسموث

شهر پورتسموث روی جزیره‌ای کوچک به نام پورتسی قرار دارد. این جزیره با وجود کوچک بودن، به خشکی بسیار نزدیک است. زمستان‌های پورتسموث خیلی سرد نیستند، اما آسمان اغلب ابری است، رطوبت هوا زیاد است و دوره‌هایی وجود دارد که باد با شدت متوسط یا زیاد می‌وزد. بارش باران در این فصل فراوان است. 

برف به ندرت می‌بارد، اما گاهی اوقات ممکن است ببارد. در سردترین شب‌های سال، دما به طور کلی به حدود ۴- تا ۵- درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، اما گاهی اوقات می‌تواند به مقادیر پایین‌تری نیز برسد. در تابستان، دما به طور کلی ملایم یا خنک است. همچنین ممکن است بارندگی رخ دهد، اگرچه کمی کمتر از زمستان است. 

بهترین زمان برای بازدید از پورتسموث، تابستان، از ژوئن تا آگوست است، زیرا گرم‌ترین زمان سال است، اگرچه در این فصل هم بهتر است یک سویشرت، ژاکت سبک و یک چتر همراه داشته باشید. ماه ژوئن کمی خنک‌تر است، بنابراین ممکن است جولای و آگوست را ترجیح دهید. سپتامبر نیز ماه خوبی است و کمی بارانی‌تر از ماه‌های تابستان است، اما دما همچنان مطبوع است، به خصوص در نیمه اول ماه.

درآمد در پورتسموث

میانگین حقوق در پورتسموث، ۳۹۴۳۲ پوند در سال، معادل ۱۹ پوند به صورت ساعتی است. جویندگان کار در پورتسموث با توجه به موقعیت این شهر به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق انگلستان، چشم‌انداز شغلی خوبی را تجربه خواهند کرد. بازار کار این شهر به لطف حضور پایگاه نیروی دریایی سلطنتی، به عنوان یک کارفرمای مهم در بخش دریایی که حدود ۱۰ درصد از نیروی کار محلی را درگیر کرده است، رونق دارد. 

علاوه بر این، فرصت‌های شغلی متنوعی به لطف کارفرمایان بزرگی مانند IBM اروپا، دانشگاه پورتسموث و بیمارستان ملکه الکساندرا وجود دارد. بازار کار با ابتکارات شهر برای تقویت بخش‌های نوآوری و مهندسی در حال گسترش است و پورتسموث را به شهری جذاب برای توسعه شغلی تبدیل می‌کند. 

محیط کاری پورتسموث با بیش از ۲ میلیارد پوند سرمایه‌گذاری برای ارتقای زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی، در مسیر رشد مستمر قرار دارد. موقعیت استراتژیک و حمل و نقل قوی، اقتصاد محلی را منتفع می‌سازد و این امر پورتسموث را به مکانی جذاب برای تجارت و بازرگانی تبدیل می‌کند. شما هم اگر مشتاق به حضور در این شهر برای تحصیل در انگلیس هستید، می توانید از طریق لینک مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام کنید.