تحصیل و زندگی در لندن برای دانشجویانی که می‌خواهند در شهری پرجنب‌وجوش و با فعالیت‌های فراوان زندگی کنند، عالی است. به عنوان پایتخت بریتانیا، همچنین ارتباط خوبی با دیگر شهرهای این کشور زیبا و حتی شهرهای کشورهای دیگر اروپایی دارد. بر کسی پوشیده نیست که تحصیل و زندگی در کلان شهر لندن به عنوان یک دانشجوی خارجی چالش‌های خاص خود را دارد، اما ما سعی کردیم تا در این مطلب از لتس گو یونی به تمامی جوانب زندگی در این شهر زیبا و رویایی بپردازیم. پس اگر شما نیز در گروه علاقه‌مندان به تحصیل در این شهر هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

لندن کجاست؟

لندن پایتخت بریتانیا و انگلستان است که بزرگترین کلان شهر انگلستان و مرکز اقتصادی، حمل و نقل و فرهنگی آن به شمار می‌رود. همچنین با تاریخی که تقریباً دو هزار سال را در بر می‌گیرد، لندن یکی از قدیمی‌ترین شهرهای بزرگ جهان است. این شهر در جنوب شرقی انگلستان و در کنار رودخانه تایمز، حدود ۸۰ کیلومتر بالاتر از مصب آن در دریای شمال واقع شده است.

در عکس‌های ماهواره‌ای می‌توان این کلان شهر را به وضوح در کمربند سبز سرزمینی باز مشاهده کرد، که بزرگراه حلقوی اصلی آن (اتوبان M۲۵) با شعاعی حدود ۳۰ کیلومتر از مرکز شهر، آن را احاطه کرده است. جمعیت آن تا سال ۱۸۰۰ از مرز یک میلیون نفر گذشته بود و یک قرن بعد به ۶.۵ میلیون نفر رسید.

گسترش فیزیکی شهر نه به دلیل موانع دفاعی نظامی (که عامل بسیار تأثیرگذاری در اروپای قاره‌ای بود) و نه به دلیل دخالت قدرت دولتی (که در شهرسازی پاریس، وین، رم و سایر پایتخت‌های اروپای قاره‌ای مشهود است) محدود نشده است. این مقصد قطعاً چند لقب جالب دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • «دود بزرگ» یا «دود قدیمی»: به دلیل روزهای قدیمی آلودگی هوا
 • «مایل مربع»: اشاره به شهر لندن، منطقه مالی
 • «شهر پر جنب و جوش»

همچنین، این شهر یکی از مراکز مالی پیشرو جهان است و بسته به روش اندازه گیری، پنجمین یا ششمین منطقه کلان شهری با بالاترین تولید ناخالص داخلی در جهان به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۲، لندن اولین شهری شد که سه بار میزبان بازی‌های المپیک تابستانی مدرن بود.

بیش از ۳۰۰ زبان در این شهر چند ملیتی صحبت می‌شود و تقریباً همه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. منطقه زمانی آن در ماه‌های زمستان، به وقت گرینویچ (GMT+0) است و در ماه‌های تابستان به GMT+1 (همچنین به عنوان ساعت تابستانی بریتانیا یا BST شناخته می‌شود) تغییر می‌کند. دسترسی به این مقصد از طریق پرواز از سراسر جهان به سه فرودگاه بین‌المللی اصلی شهر، هیترو، گاتویک و استانستد، به راحتی امکان‌پذیر است.

تحصیل در لندن

تحصیل در لندن یکی از راه‌های مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان و تحصیل در انگلیس است. آخرین تخمین‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر حدود ۱۲۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در این شهر مشغول تحصیل هستند. این شهر میزبان طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و موسسات تخصصی با اندازه‌های مختلف، انواع پردیس‌ها، شهریه و کیفیت آموزشی است. این مقصد دارای ده دانشگاه است که طبق رتبه‌بندی جهانی QS ۲۰۲۴ در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

اما تحصیل در لندن چگونه است؟ دانشجویان بین‌المللی چندین نسل است که پایتخت بریتانیا را خانه دانشگاهی خود کرده‌اند و همه به دنبال فرصت‌های برتر، تجربیات جدید و کلی سرگرمی هستند. کیفیت آموزش دانشگاهی در این شهر زبان‌زد خاص و عام است و بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، سیستم آموزشی بریتانیا را الگوی آموزشی خود قرار داده‌اند.

ابتدایی‌ترین مورد در خصوص تحصیل در شهر اتوبوس‌های قرمز، موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های متعدد و معتبر این شهر است که بسیاری از آن‌ها پروسه‌ای رقابتی دارند و افراد باید بدانند چه زمانی و چگونه برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند. در ادامه این مطلب از لتس گو یونی به شرایط مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های لندن اشاره کرده‌ایم.

تحصیل در لندن

شرایط تحصیل در لندن

شرایط تحصیل در لندن نیز همانند بسیاری از مقاصد مهاجرت تحصیلی در دنیا است که متقاضیان باید در ابتدا دانشگاه مورد نظر و همچنین رشته مورد علاقه خود برای ادامه تحصیل را انتخاب کنند. پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر حالا نوبت کسب اطلاع از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در آن دانشگاه است که فرد باید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه از آن‌ها اطلاع کسب کند.

اما علاوه بر سایت رسمی دانشگاه، سایت دیگری به نام UCAS وجود دارد که خدمات پذیرش را انجام می‌دهد و برای اقدام در مقطع کارشناسی بسیاری از دانشگاه‌ها باید از طریق این سایت برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کرد. برای این منظور افراد باید تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال کرده تا پس از بررسی مدارک و در صورت واجد شرایط بودن تامه پذیرش تحصیلی متقاضی از دانشگاه مربوطه صادر شود.

شرایط کلی تحصیل در کشور انگلستان و شهر لندن برای دانشجویان بین‌المللی به عوامل مختلفی بستگی دارد. با این حال، به طور کلی شرایط زیر را می توان برای پذیرش در دانشگاه‌های لندن در نظر گرفت:

مدارک تحصیلی

مقطع کارشناسی: داشتن مدرک دیپلم با معدل بالا

مقطع کارشناسی ارشد: داشتن مدرک لیسانس در رشته مرتبط با رشته مورد نظر

مقطع دکتری: داشتن مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالا و همچنین ارائه رزومه قوی پژوهشی

مهارت زبان انگلیسی

ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس یا تافل با نمره قابل قبول (حداقل نمره 6.0 برای آیلتس و 100 برای تافل) و برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای رشته‌های خاص به نمره بالاتری نیاز داشته باشند.

شرایط مالی

اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان که این هزینه‌ها شامل شهریه، هزینه های اقامت، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه های زندگی می شود.

مراحل درخواست

دانشجویان متقاضی باید از طریق وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود یا UCAS اقدام به پذیرش کنند.

در زمان درخواست، باید مدارک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، رزومه، انگیزه نامه و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

در انتها و پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های لندن، باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کرد تا برای ورود به انگلستان مشکلی وجود نداشته باشد. اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیز مراحل و شرایط خاص خود را دارد که در قسمت‌های دیگر سایت به آن اشاره شده است.

هزینه تحصیل در لندن

هزینه تحصیل در لندن به طور کلی به دو قسمت تقسیم می‌شود: شهریه دانشگاه و هزینه زندگی. اما قسمت اصلی آن مربوط به شهریه دانشگاه است که دانشجویان باید با برنامه ریزی دقیق برای پرداخت آن اقدام کنند. البته در این میان می‌توان بر روی دریافت بورسیه تحصیلی نیز حساب باز کرد که در تامین هزینه‌های فرد تاثیر بسزایی دارد.

هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در اکثر دانشگاه‌های لندن می‌تواند بین ۱۶ هزار پوند تا ۲۵ هزار پوند انگلستان در سال متغیر باشد. شهریه برای رشته‌های تخصصی مانند حقوق و دوره‌های پزشکی حدود ۲۸ هزار پوند تا ۳۳ هزار پوند انگلستان در سال است. شهریه ارشد و دکتری نیز معمولاً بین  ۱۶ هزار پوند تا  ۲۸ هزار پوند در سال است.

هزینه زندگی در لندن

لندن پایتختی بزرگ است و به همین ترتیب دانشجویان باید انتظار داشته باشند که هزینه اقامت در آنجا احتمالا بیشتر از سایر نقاط کشور یا اروپا باشد. هزینه زندگی در این شهر نیز از اکثر شهرهای دیگر انگلستان بالاتر است. با این حال، اجازه ندهید این مسئله شما را دلسرد کند: صدها هزار دانشجویی که در این شهر تحصیل می‌کنند از اقشار مختلف جامعه هستند و بسیاری از موسسات در صورت نیاز از شما حمایت مالی خواهند کرد.

در نتیجه هزینه بالای زندگی در لندن، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تصمیم می‌گیرند از طریق کار نیمه وقت در کنار تحصیل خود را از نظر مالی تامین کنند. یک دانشجوی بین‌المللی در این مقصد می‌تواند حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی کار کند و در تعطیلات تابستانی و زمستانی می‌تواند به صورت تمام وقت کار کند. علاوه بر این، به دانشجویان بین‌المللی اجازه داده می‌شود در طول ترم به صورت تمام وقت کار کنند. در این بخش به طور متوسط هزینه زندگی یک نفر آورده شده است:

 • اجاره (آپارتمان یک خوابه) ۱۷۰۰ پوند در ماه
 • هزینه‌های جانبی ۱۲۰ پوند در ماه
 • حمل و نقل ۱۴۰ پوند در ماه
 • خواربار ۲۰۰ پوند در ماه

جزئیات هزینه‌های حمل و نقل

سفری یک طرفه معمولی با مترو ۲.۸۰ پوند هزینه دارد و اگر در ساعات اوج تردد سفر کنید، هزینه‌ها بیشتر از ساعات دیگر خواهد بود. این ساعات از دوشنبه تا جمعه، بین ۶:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ صبح و بین ۴:۰۰ بعد از ظهر تا ۷:۰۰ بعد از ظهر به جز تعطیلات را شامل می‌شود.

همچنین، با استفاده از کارت Oyster می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. یک سفر استاندارد با اتوبوس TFL (حمل و نقل لندن) بسته به مسافت طی شده ۱.۷۵ پوند هزینه دارد و هزینه بلیط ماهیانه مترو ۱۶۰ پوند است. لطفاً توجه داشته باشید که اینها هزینه‌های متوسط هستند و می‌توانند بسته به مکان و سبک زندگی هر شخص متفاوت باشند.

شرایط تحصیل در لندن

دانشگاه‌ های لندن

لندن به عنوان مرکز نوآوری و تفکر پیشرو شناخته می‌شود و این به دلیل تعداد زیادی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این شهر است. در مجموع بیش از ۴۰ دانشگاه در این شهر وجود دارد که هزاران دوره تحصیلی را می‌توانید در آن‌ها ثبت نام کنید. خود دانشگاه لندن از مؤسسات متعددی تشکیل شده است که اغلب دارای زمینه‌های تخصصی مطالعه هستند.

کالج دانشگاهی لندن (UCL) یک مؤسسه عمومی‌تر است، در حالی که مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن بر روی حوزه‌های موضوعی خاص خود تمرکز دارد. هر دو این مؤسسات به طور مکرر در رتبه‌بندی ۲۵ دانشگاه برتر جهان ظاهر می‌شوند.

در مجموع، دانشگاه لندن بیشترین تعداد دانشجو را در بین هر دانشگاهی در انگلستان دارد. جدا از دانشگاه لندن، امپریال به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه‌های کشور شناخته می‌شود که اغلب در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار داشته و بر روی تجارت و علوم تمرکز دارد.

دانشگاه‌های لندن به طور کلی بر روی تنوع تأکید زیادی دارند و سیاست‌هایی را برای اطمینان از استقبال از همه افراد در نظر گرفته‌اند. بسیاری از دانشگاه‌های آن علاوه بر کیفیت اعضای هیئت علمی، به دلیل دوره‌های تحقیقاتی و نوآوری خود شناخته شده هستند. در واقع، لندن میزبان پنج عضو از گروه راسل است که یک گروه معتبر متشکل از ۲۴ دانشگاه در انگلستان با تمرکز مشترک بر تحقیق و شهرت به دستاوردهای علمی است:

 • کالج امپریال لندن
 • کینگ کالج لندن
 • مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه کوئین مری لندن
 • کالج دانشگاهی لندن

مهاجرت به لندن

مهاجرت به لندن این روزها رویای بسیاری از ایرانیان شده است. این شهر می‌تواند مکان ایده آلی برای شروع یک زندگی جدید، پیشرفت در حرفه و تجربه فرهنگی خاص باشد. لندنی که برای بازدیدکنندگان بین‌المللی آشناست، بسیار کوچکتر از آن چیزی است که تصور می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری در منطقه‌ای متمرکز شده است که از جاذبه‌های اصلی تشکیل شده و هر کدام بین یک تا هفت میلیون بازدیدکننده در طول سال دارند: کاخ باکینگهام، موزه بریتانیا، گالری ملی، کلیسای وست مینستر، مجموعه مجسمه‌های مومی مادام توسو، برج لندن، سه موزه بزرگ ساوث کنزینگتون (تاریخ طبیعی، علوم و ویکتوریا و آلبرت) و گالری‌های تیت.

لندن‌سیتی دارای طیف متنوعی از مردم و فرهنگ‌ها است و امروزه نزدیک به ۲.۵ میلیون مهاجر در این شهر ساکن هستند که میزبان جوامع بین‌المللی بزرگ و پذیرا از سراسر جهان اند. یکی از راه‌های مهاجرت به لندن، مهاجرت تحصیلی هست که نسبت به دیگر روش‌ها راحت‌تر و مقرون به صرفه ‌تر است.

کیفیت زندگی در لندن

کیفیت زندگی در لندن به طور کلی بسیار بالا است. این شهر دارای اقتصاد قوی، سیستم آموزشی عالی، مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا و طیف گسترده‌ای از امکانات فرهنگی و تفریحی است. با این حال، هزینه زندگی در این شهر نیز بسیار بالا است و یافتن مسکن می‌تواند دشوار باشد.

بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، میزان رضایت ساکنان آن از شهرشان در چهار سال گذشته ۸ درصد کاهش یافته است که این بزرگترین افت در میان تمام شهرهای انگلستان و اروپا محسوب می‌شود. تنها ۸۵ درصد از ساکنان آن از شهر خود به طور کلی راضی هستند که این کمترین میزان رضایت در بین تمام شهرهای انگلستان در این نظرسنجی است.

با این حال باز هم افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان زندگی در این شهر بزرگ هستند و تلاش بسیاری برای رسیدن به این خواسته خود دارند که یکی از این روش‌ها، انتخاب دانشگاه‌های لندن است. افراد با انتخاب دانشگاه‌های لندنی می‌توانند شانس خود را برای زندگی در آن امتحان کنند.

آب و هوای لندن

در رابطه با آب و هوای لندن، شهرت وحشتناکی وجود دارد که همیشه خاکستری، بارانی و گرفته است. اما شاید این قضیه خیلی هم درست نباشد. بیاید باهم آب و هوای این شهر را در فصول مختلف بررسی کنیم:

بهار (مارچ-می): کمی سرد شروع می‌شود، اما در اواخر آن گرمتر می‌شود. باران زیادی را خواهید دید، اما با نزدیک شدن به ماه می، آفتاب بیشتری خواهد تابید. میانگین ساعات روز شروع به افزایش می‌کند و تا ماه می‌ به حدود ۱۵-۱۶ ساعت می‌رسد.

تابستان (ژوئن-آگوست): تابستان‌ها معمولا گرم و گاها حتی داغ هستند؛ معمولاً حدود ۲۰-۳۰ درجه سانتیگراد (۶۸-۸۶ درجه فارنهایت). روزها طولانی هستند و تا ۱۶-۱۷ ساعت نور خورشید می‌تابد. باران کمتر می‌بارد اما همچنان نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

پاییز (سپتامبر-نوامبر): پاییز خنک‌تر است و باران بسیار بیشتری می‌بارد. نور روز شروع به کاهش می‌کند و تا نوامبر به حدود ۸ ساعت می‌رسد.

زمستان (دسامبر-فوریه): زمستان‌های این مقصد سرد اما معمولا بالای صفر درجه سانتیگراد هستند. انتظار حدود ۷-۸ ساعت نور روز را داشته باشید. برف به ندرت می‌بارد؛ شاید چند روز در هر سال که مدت زیادی هم باقی نمی‌ماند.

تابستان با میانگین حدود ۲۰۰ ساعت آفتاب در ماه، بیشترین نور خورشید را دارد. در حالی که در زمستان ممکن است تنها ۵۰ ساعت در ماه آفتاب داشته باشید.

لندن کجاست

درآمد در لندن

میانگین حقوق در لندن ۶۰.۵ هزار پوند در سال است. میانگین حقوق ناخالص برای کارمندان تمام وقت محاسبه می‌شود و کارمند باید بیش از ۱۲ ماه در همان شغل باقی مانده باشد. این مقصد نه تنها مکانی عالی برای تحصیل است، بلکه فرصت‌های شغلی متنوعی را برای فارغ التحصیلان در تمام رشته‌ها ارائه می‌دهد. بسیاری از کسانی که تصمیم به تحصیل در لندن می‌گیرند، بعد از آن هم در آنجا می‌مانند. البته الزامی به این کار نیست؛ چرا که مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه بریتانیایی همیشه در سطح بین‌المللی مورد احترام است.

بزرگترین صنعت این مقصد، امور مالی است؛ شهر لندن با نیویورک به عنوان مهمترین مرکز مالی جهان رقابت می‌کند و بانک‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های بیمه بی‌شماری در آنجا دفتر دارند. بسیاری از لندنی‌ها برای تفریح و خوشگذرانی سخت کار می‌کنند، که بخش بزرگی از سبک زندگی در این شهر است. اگر بتوانید حقوق مناسبی داشته باشید، می‌توانید راحت زندگی کنید و از حداقل برخی از چیزهای زیادی که این مقصد ارائه می‌دهد لذت ببرید.

بازار کار این مقصد عظیم است و فرصت‌های زیادی را تقریباً در هر صنعتی ارائه می‌دهد؛ که یکی از بزرگترین جاذبه‌های لندن است. علاوه بر این، بازار کار بسیار رقابتی است و حقوق در بسیاری از صنایع این موضوع را نشان می‌دهد. بنابراین، اگر اولویت شما حرفه و درآمد خوب است، زندگی در لندن ایده خوبی است.

فستیوال‌های لندن

لندن در طول سال میزبان رویدادهای فوق العاده‌ای است که برای سلیقه‌ها و علایق مختلفی طراحی شده اند. به عنوان مثال، نمایشگاه گل چلسی RHS و ماراتن لندن را داریم که در آن دوندگان از سراسر جهان و بریتانیا برای دویدن در خیابان‌های شهر به این مقصد می‌آیند.

یکی از باحال‌ترین رویدادها، کارناوال ناتینگ هیل است. این کارناوال در سال ۱۹۶۶ به عنوان راهی برای جشن گرفتن فرهنگ کارائیب شروع شد و اکنون به بزرگترین جشنواره خیابانی اروپا تبدیل شده است! آخر هفته تعطیلات بانکی آگوست، خیابان‌های غرب لندن با شناورهای رنگارنگ، لباس‌های مجلل، موسیقی کالیپسو و غرفه‌های غذای خوشمزه کارائیبی زنده می‌شود.

رویداد دیگری که نباید از دست بدهید، جشنواره طراحی لندن است. این جشنواره که هر سپتامبر برگزار می‌شود، نقش حیاتی شهر را در طراحی جهانی به نمایش می‌گذارد و در مکان‌های مختلفی در سراسر شهر، شاهد چیدمان‌ها و نمایشگاه‌های مختلف خواهید بود. برای همه علاقه مندان به سینما، جشنواره فیلم BFI نیز یک تجربه فوق العاده است! این جشنواره هر اکتبر، برخی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال را به نمایش می‌گذارد و جوایزی را اهدا می‌کند.

حال اگر تصمیم نهایی خود را گرفته‌اید و شهر لندن را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی سایت لتس گو یونی با مشاوران با تجربه مجموعه صحبت کنید تا بهترین دانشگاه و رشته متناسب با شرایط شما را پیشنهاد کنند.