کولچستر یکی از جذاب‌ترین شهرهای تاریخی انگلستان است که مجموعه‌ای از جاذبه‌های تاریخی از دوران مختلف همچون: روم و پیش از آن، قرون وسطی، گرجستان و ویکتوریایی را در خود جای داده است. کولچستر با داشتن عنوان قدیمی‌ترین شهر ثبت شده در بریتانیا، دارای تاریخی غنی است که می‌توان از دیدن و زندگی در آن لذت برد. 

قدمت این شهر به بیش از ۲۰۰۰ سال می‌رسد. تاریخ Colchester تنها شرح وقایع نیست؛ بلکه روایتگر داستانی از جامعه و مکانی است که دائماً در حال بازآفرینی خود بوده و در عین حال، احترام عمیقی برای گذشته‌اش قائل است. کولچستر با بافت تاریخی غنی و زندگی مدرن پویا، از بازدیدکنندگان و ساکنان دعوت می‌کند تا در خیابان‌هایش قدم بزنند، با تاریخش درگیر شوند و بخشی از داستان در حال تکامل آن شوند. تا انتهای این مطلب لتس گو یونی با ما همراه باشید تا در مورد شرایط تحصیلی این شهر و مهاجرت تحصیلی به آن نیز اطلاعات کسب کنید.

شهر کولچستر انگلیس

شهر کولچستر انگلیس در شرق انگلستان و در اسکس قرار دارد و مکان مناسبی برای تحصیل در انگلیس محسوب می شود. این شهر نزدیک به ساحل، در شرق انگلیس واقع شده و در مرز با سافولک قرار دارد. این شهر به عنوان مرکز قبیله سلتی محلی، ترینووانتس، فعالیت خود را آغاز کرد. این منطقه مجموعه‌ای از زمین‌های کشاورزی بود که توسط شبکه‌ای از نهرها احاطه شده بود. 

شهر کولچستر انگلیس

شهر کولچستر با قدمت بسیار زیاد خود نقش‌های بسیاری در تاریخ انگلستان ایفا کرده است اما باید گفت که این شهر در دو قرن اخیر پیشرفت به‌سزایی داشته است و به مکانی عالی برای تحصیل و زندگی تبدیل شده است. به طور مثال تالار شهر کولچستر در سال ۱۹۰۲ و بیمارستان سوِرالز در سال ۱۹۱۳ ساخته شد. Colchester در سال ۱۹۱۰ اولین سینمایش را به خود دید و بنای یادبود جنگ در سال ۱۹۲۳ ساخته شد. اگرچه اکثر خانه‌های ساخته شده در کولچستر در اوایل قرن بیستم خصوصی بودند، شورای شهر نیز در دهه ۱۹۲۰ خانه‌هایی ساخت. 

بسیاری از روستاهای اطراف Colchester نیز به همان اندازه‌ی داستان کولچستر، از تاریخی جذاب برخوردارند. تاریخ و میراث این بخش از اسکس و شرق انگلستان به همان اندازه که گسترده است، باستانی نیز می‌باشد و دسترسی به تمام آن‌ها از Colchester آسان است. 

فاصله کولچستر تا لندن

فاصله کولچستر تا لندن از سمت شرق، تقریبا ۸۰ کیلومتر است. دسترسی به Colchester از لندن با قطار از ایستگاه لیورپول استریت در کمتر از یک ساعت یا با رانندگی از طریق جاده‌ی A۱۲ امکان‌پذیر است. این شهر همچنین به فرودگاه‌های لندن استنستد و لندن ساوث‌اِند و همچنین بندر بین‌المللی هارویک برای سفر با کشتی نزدیک است. 

ارزان‌ترین راه برای رفتن از Colchester به لندن رانندگی است که بین ۱۵ الی ۲۳ پوند هزینه دارد و ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه طول می‌کشد. سریع‌ترین راه نیز قطار است که ۵۸ دقیقه طول می‌کشد و ۱۸ الی ۲۶ پوند هزینه دارد. 

همچنین یک اتوبوس مستقیم از کولچستر به لندن ویکتوریا وجود دارد. حرکت این اتوبوس‌ها سه بار در روز و هر روزه انجام می‌شود که تقریباً ۳ ساعت و ۳ دقیقه طول می‌کشد. چنین فاصله های مناسبی، این مکان را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل می‌کند.

جمعیت کولچستر

جمعیت کولچستر در ابتدای قرن بیستم، به حدود ۳۸۰۰۰ نفر رسیده بود که کمتر از نصف اندازه کنونی آن است. برآورد می‌شود جمعیت Colchester در پایان سال ۲۰۲۴ به حدود ۱۹۹۹۰۰ نفر برسد که این رقم نشان‌دهنده‌ی افزایش ۱۹۵۰۰ نفری طی یک دوره‌ی ده‌ساله است.

فاصله کولچستر تا لندن

تحصیل در کولچستر

با وجود اینکه کولچستر شهر نسبتاً کوچکی است، اما جمعیت دانشجویی آن باعث رونق مغازه‌ها و رستوران‌ها شده است. این یعنی فرصت‌های شغلی نیمه‌وقت دانشجویی زیادی وجود دارد تا بتوانید در حین تحصیل درآمد کسب کنید. اگر به دنبال آینده‌ی دورتری هستید، Colchester در فاصله‌ی قابل رفت‌وآمد به شهر لندن قرار دارد و بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی در لندن، به بازار کار آن دسترسی خواهید داشت. 

وقتی از دانشجویان درباره احساسشان نسبت به نقل مکان به کولچستر پرسیده می‌شود، بسیاری از آن‌ها نگران هستند که این شهر «پر از افراد مسن» باشد، اما بعدها نظر خود را تغییر می‌دهند و متوجه می‌شوند که در کنار جامعه‌ی پر جنب‌وجوش دانشجویی، طیف گسترده‌ای از سنین در Colchester زندگی می‌کنند و حالا بسیاری از آن‌ها می‌گویند که کولچستر «مثل خانه» شان شده است. 

یک دانشجو اشاره کرد که «کولچستر با بناهای تاریخی باستانی و زندگی دانشجویی پرشور، حسی از سفر در زمان را القا می‌کند و ترکیبی عالی از گذشته و حال است». دانشجوی دیگری گفت که «دسترسی راحت به تمام امکانات به‌صورت پیاده» و «ایجاد تعادل بین تحصیل و زندگی اجتماعی» را دوست دارد. این نظرات نشان می‌دهد که Colchester شهر ایده‌آلی برای زندگی دانشجویی و تحصیل در انگلیس است. 

بعد از پرداخت شهریه، احتمالا بزرگ‌ترین هزینه مربوط به محل اقامت است. مبلغی که پرداخت می‌کنید بستگی به محل اقامت و نوع مسکنی که انتخاب می‌کنید دارد. در کولچستر چه گزینه‌هایی پیش روی شما هستند؟ خوابگاه‌های دانشجویی مکان عالی برای شروع هستند. این خوابگاه‌ها توسط دانشگاه این شهر ارائه می‌شوند و راهی فوق‌العاده راحت برای آغاز زندگی در کولچستر هستند. 

دانشگاه دارای نه خوابگاه دانشجویی است که مجموعه‌ای از اتاق‌های با امکانات مجزا را ارائه می‌دهد. قیمت این اتاق‌ها از ۱۱۰ پوند در هفته برای یک اتاق خواب یک‌نفره در یک آپارتمان اشتراکی شروع می‌شود و تا حدود ۱۸۰ پوند برای آپارتمان‌های لوکس‌تر با حمام اختصاصی افزایش می‌یابد. استودیوهای آپارتمانی نیز با قیمتی بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ پوند در هفته در دسترس هستند و تمامی گزینه‌های اقامتی شامل هزینه‌های آب و برق، اینترنت و بیمه‌ی اثاثیه منزل است. 

اگر ترجیح می‌دهید به صورت خصوصی اجاره کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که به‌طور متوسط ۷۸۰ پوند برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز کولچستر بپردازید، یا اگر می‌خواهید با دوستان خود زندگی کنید، می‌توانید یک آپارتمان مشترک برای سه نفر را به مبلغ حدود ۱.۴۰۰ پوند در ماه اجاره کنید. 

اما شرایط پذیرش در دانشگاه این شهر به چه گونه است؟ معیارها ممکن است بسته به دوره و مقطع تحصیلی متفاوت باشد، اما در اینجا برخی از رهنمودهای کلی آورده شده است: 

جمعیت کولچستر

کارشناسی

  • اتمام تحصیلات متوسطه (دبیرستان یا معادل) 
  • برآورده کردن الزامات ورود خاص برای دوره‌ی انتخابی، مانند پیش‌نیازهای درسی
  • تسلط به زبان انگلیسی، که معمولاً از طریق نمره‌ی قابل قبول در آزمون زبان انگلیسی (به عنوان مثال، آیلتس، تافل) نشان داده می‌شود. 

ارشد و دکتری 

  • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط یا مدرک معادل از یک مؤسسه‌ی شناخته‌شده
  • برآورده کردن الزامات ورودی خاص برای دوره‌ی انتخابی، مانند حداقل معدل کل (GPA) یا پیش‌نیازهای درسی
  • تسلط به زبان انگلیسی، که معمولاً از طریق نمره‌ی قابل قبول در آزمون زبان انگلیسی (به عنوان مثال، آیلتس، تافل) نشان داده می‌شود. 
  • برخی از دوره‌ها نیز ممکن است به مدارک اضافی، مانند شرح خلاصه‌ی اهداف تحصیلی یا توصیه‌نامه نیاز داشته باشند.

دانشگاه های کولچستر

کولچستر میزبان پردیس اصلی دانشگاه اسکس است و جمعیت دانشجویی زیادی دارد. صدها دوره در طیف وسیعی از رشته‌های موضوعی ارائه می‌دهد و به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در پردیسی بزرگ واقع در فضایی سرسبز تحصیل کنند. دانشگاه اسکس یک دانشگاه مدرن و پویا با جمعیت دانشجویی حدود ۱۷۰۰۰ نفر است که مخصوصا به خاطر کیفیت تحقیقاتش میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شناخته شده است. 

این دانشگاه اخیراً در جدول رده‌بندی سال ۲۰۲۴ راهنمای کامل دانشگاه‌ها (Complete University Guide) در رتبه‌ی ۳۲ کل انگلستان قرار گرفت. این دانشگاه در زمینه‌ی رضایت دانشجویی امتیاز بالایی کسب کرده است و تجربه‌ای عالی را برای تحصیل در انگلیس ارائه می‌دهد. در مجموع، این دانشگاه انتخابی عالی برای تحصیل است و اگر به فکر درخواست برای این دانشگاه هستید، می‌توانید مطمئن باشید که اوقات خوشی را خواهید داشت. 

همچنین، دانشگاه اسکس مجموعه‌ی عظیمی از کلوپ‌ها و انجمن‌های دانشجویی دارد که از طریق اتحادیه‌ی دانشجویان آن‌ها سازماندهی می‌شود. این کلوپ‌ها فرصت‌های زیادی را برای امتحان کردن چیزهای جدید در کولچستر با همکلاسی‌هایتان فراهم می‌کنند. عضویت در این انجمن‌ها معمولاً نسبتاً ارزان است و می‌تواند شامل تیم‌های ورزشی، کلوپ‌های فرهنگی، گروه‌های زبان، انجمن‌های با علایق خاص و موارد بسیار دیگر باشد.

کیفیت زندگی در کولچستر

کولچستر یکی از سریع‌ترین شهرهای در حال رشد در انگلستان است و بر اساس نظرسنجی شاخص خانه‌ی شاد که توسط Rightmove در سال‌های اخیر انجام شد، به عنوان یکی از شادترین مکان‌ها برای زندگی در بریتانیا شناخته شد. طبق سرشماری، جمعیت کولچستر بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ تقریبا ۱۱.۳ درصد رشد داشته است و بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در کولچستر ساکن شوند و فرزندان خود را در آنجا بزرگ کنند. 

هزینه زندگی در کولچستر

هزینه زندگی در کولچستر بدون احتساب شهریه دانشگاه، بین ۱۰۵۰ تا ۱۳۸۰ پوند در ماه است. میانگین هزینه غذا، شامل غذا خوردن در بیرون و خرید مواد غذایی، ۳۵۰ پوند در ماه است و هزینه غذا در رستوران برای هر وعده ۳۰ پوند و در کافه‌های محلی حدود ۲۰ پوند است. پختن غذا در خانه قطعا باعث صرفه‌جویی زیادی در هزینه می‌شود و در یک ماه ممکن است ۱۸۰ پوند برای خرید مواد غذایی هزینه کنید. 

هزینه قبض‌های آب و برق در کولچستر ۱۲۰ پوند در ماه بوده، اما اگر بعد از مهاجرت تحصیلی خوابگاه‌ها را انتخاب کنید، هزینه‌های آن‌ها شامل قبض‌های آب و برق شما نیز می‌شود. با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی می توانید در اسرع وقت برای دوره ها و خوابگاه های دانشگاه اسکس واقع در کولچستر اقدام کنید.

تحصیل در کولچستر

آب و هوای کولچستر

موقعیت جغرافیایی کولچستر روی نقشه تأثیر قابل توجهی بر الگوهای آب و هوایی آن دارد و باعث می‌شود شهر در تمام طول سال دارای آب و هوایی معتدل و نسبتاً مرطوب باشد. یکی از ویژگی‌های بارز آب و هوای کولچستر دامنه‌ی باریک دما در طول سال است، به طوری که بالاترین میانگین دما در ماه اوت به ۲۱.۲ درجه سانتیگراد می‌رسد و کمترین میانگین دما در ژانویه به ۲.۹ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. 

ثبات بارندگی یکی دیگر از ویژگی‌های تعیین‌کننده‌ی آب و هوای این شهر است. شدیدترین بارش‌ها در ماه‌های ژوئن و جولای به ترتیب ۵۴ و ۵۰ میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود، در حالی که کمترین میزان بارندگی در ماه آوریل با ۱۸ میلی‌متر مشاهده می‌شود. 

بازه‌ی زمانی می‌تا آگوست اغلب بهترین شرایط را برای بازدید از کولچستر به همراه دارد. در این مدت، هوا به طور دلپذیری گرم است و میانگین دماهای بالا از ۱۵.۱ درجه سانتیگراد در ماه می‌به اوج خود یعنی ۲۱.۲ درجه سانتیگراد در ماه آگوست می‌رسد. علاوه بر این، میزان تابش آفتاب در این ماه‌ها به بالاترین حد خود رسیده و در ماه آگوست به ۸.۶ ساعت در روز می‌رسد. 

ممکن است ماه‌های نوامبر تا فوریه از نظر بازدیدکنندگان برای بازدید از کولچستر چندان مناسب نباشد؛ چرا که در این مدت، این شهر سردترین دماهای سال را تجربه می‌کند. علاوه بر این، این ماه‌ها دارای ساعات کوتاه نور روزانه هستند، به طوری که دسامبر با ۷.۹ ساعت در روز کمترین میزان را دارد.

درآمد در کولچستر

میانگین حقوق در کولچستر ۳۲.۹۵۲ پوند در سال است و حقوق در کولچستر ۱.۲۹ درصد کمتر از میانگین کشوری است. تحقیقات جدید نشان داده است که کدام شهرهای بزرگ انگلستان بهترین فرصت‌های شغلی را برای ساکنان خود به همراه با فرصت‌های افزایش حقوق ارائه می‌دهند و کولچستر در لیستی در رتبه‌ی اول قرار گرفته است. کولچستر در رتبه‌ی هفتم در بین ده شهر برتر قرار گرفت و در چندین معیار امتیاز بالایی کسب کرد که یکی از آن در زمینه‌ی فرصت‌های افزایش حقوق بود.