شهر کنتربری انگلیس و دانشگاه‌هایش مقصد بسیاری از متقاضیان بین المللی شده است. دانشجویان زیاد در یک شهر، تنها به یک معنی است: مکان‌ها و فرصت‌های فراوان برای دانشجویان! کنتربری هم از این قاعده مستثنی نیست. پس اگر می‌خواهید در مورد دلایل عالی بودن کنتربری برای دانشجویان بیشتر بدانید، ادامه مطلب را بخوانید. دلایل زیادی وجود دارد که کنتربری باید در لیست اولویت‌های شما برای تحصیلات دانشگاهی قرار گیرد.

شهر کنتربری انگلیس

شهر کنتربری انگلیس شهر کوچکی در کنت انگلستان است که در کنار رودخانه استور قرار دارد. این شهر به خاطر نمونه‌های متعدد معماری قدیمی و جذاب در مرکز شهر، یکی از پربازدیدترین شهرهای کشور و مقاصد مهاجرت تحصیلی است. کنتربری مکانی منحصر به فرد برای تحصیل در انگلیس است که در آن ساختمان‌ها و بناهای تاریخی با آپارتمان‌های مدرن و امکانات ورزشی در کنار هم قرار گرفته‌اند. 

شهر کنتربری داستان‌های زیادی برای دانشجویان دارد و علاوه بر ساختمان‌های زیبا، از دانشگاه‌های عالی و مسکن مقرون به صرفه نیز برخوردار است. کنتربری واقعاً جواهر گرانبهایی در دل شهرستان زیبای کنت در جنوب شرقی انگلستان است و یکی از پربازدیدترین مکان‌های انگلستان است و شما به عنوان یک دانشجو، روی دیگری از آن را خواهید دید. 

علاوه بر بسیاری از باشگاه‌ها و انجمن‌هایی که توسط دانشگاه‌ها سازماندهی می‌شوند، حضور تیم‌های ورزشی متعدد، زندگی دانشجویی جذابی در کنتربری را برای دانشجویان این شهر رقم می‌زند. یکی از روش‌های منحصر به فرد برای تجربه شهر، گشت و گذار روی آب است؛ رودخانه استور با آرامش از مرکز شهر عبور می‌کند و مکانی فوق‌العاده برای پیاده‌روی، استراحت و تجدید قوا پس از یک روز طولانی مطالعه است. می‌توانید در یک بعدازظهر آفتابی قایقی اجاره کنید، یک سبد پیک‌نیک بردارید و در امتداد رودخانه حرکت کنید و تمام مناظر اصلی را ببینید. 

البته که کلیسای جامع کنتربری نماد این شهر است و این بنای نمادین که از زمان تأسیس آن در اوایل قرن هفتم در تاریخ حک شده است، مرکز دین انگلستان است و بیش از ۱۴۰۰ سال است که هر روزه دعا در آن برگزار می‌شود. بازدید از کلیسای جامع با تورهای موجود امکان‌پذیر است و ارزش این را دارد که چند ساعت برای بازدید از آن وقت بگذارید. این کلیسا زائران سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند و به طور مرتب مراسم و رویدادهای مذهبی در آن برگزار می‌شود. 

دانشگاه های کنتربری

شهر کنتربری بیشتر به خاطر اهمیت مذهبی‌اش در بریتانیا شناخته شده است و تاریخچه‌ی این شهر برای افراد زیادی با هر مذهبی جذابیت دارد. دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی رفت و آمد و گشت و گذار در این شهر را راحت می‌کند. درون شهر، شبکه‌ی گسترده‌ی اتوبوس‌رانی و مسیرهای امن دوچرخه‌سواری باعث می‌شود رفت و آمد پس از مهاجرت تحصیلی بدون دردسر باشد. 

با وجود تمام فعالیت‌هایی که در این شهر وجود دارد، شاید فکر کنید برای گشتن در شهر به حمل و نقل عمومی نیاز دارید، اما در واقع این شهر کوچک و مناسب برای پیاده‌روی است. جالب است بدانید که فعل «to canter» (به معنی یورتمه رفتن اسب) از عبارت «Canterbury gallop» یا «Canterbury pace» (به معنی تاخت کنتربری یا سرعت کنتربری) نشأت گرفته است که به نحوه‌ی سفر مسافران قرون وسطایی به کنتربری اشاره دارد. در حالی که تعیین ریشه‌ی دقیق کلمات دشوار است، به نظر می‌رسد این نظریه به طور گسترده پذیرفته شده است.

تحصیل در کنتربری

شهر کنتربری با دارا بودن منابع غنی در هنر و فرهنگ، محیطی خلاقانه را برای دانشجویان رشته‌های مختلف فراهم می‌کند که الهام‌بخش نوآوری است. Canterbury مقصدی دانشجو پذیر با فضایی پذیرا، خیابان‌های تاریخی و جامعه‌ای پویاست که یادگیری و رشد را تقویت می‌کند. اگر نگاهی دقیق به هزینه‌های زندگی در این شهر برای دانشجویان بیندازیم، به دانشجویان توصیه می‌شود برای زندگی راحت در شهر، بودجه ماهانه‌ی ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ پوند در نظر بگیرند. 

در سال اول پس از مهاجرت تحصیلی، احتمالاً در خوابگاه‌های دانشجویی سکونت خواهید داشت و داشنگاه‌های این شهر، هزینه یک اتاق تک نفره با امکان پخت و پز بین ۱۴۰ تا ۲۲۰ پوند در هفته است که بسته به اندازه و موقعیت اتاق متغیر است که در تمامی موارد، تمام قبوض آب و برق شامل اجاره است و مدت قرارداد به راحتی با سال تحصیلی شما مطابقت دارد. شرایط پذیرش برای ورود به دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف نیز متفاوت است، اما عموما مانند هر دانشگاه دیگری در انگلیس است.

دانشگاه های کنتربری

کنتربری میزبان برخی از مطلوب‌ترین دانشگاه‌های انگلستان مانند دانشگاه کنت، دانشگاه کرایست چرچ کنتربری و دانشگاه هنرهای خلاقانه است. به لطف امکانات پیشرفته و آموزش با کیفیت بالا که توسط این مؤسسات ارائه می‌شود، هر ساله دانشجویان سراسر جهان Canterbury را برای تحصیل در انگلیس و مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند. 

دانشگاه کنت در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد و اکنون به یکی از پویاترین دانشگاه‌های کشور تبدیل شده است که طیف گسترده‌ای از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد و حدود ۱۹۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه به خاطر پشتیبانی برجسته از دانشجویان شهرت دارد و به خاطر خدمات پشتیبانی تحصیلی و شخصی که به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، جوایز ملی کسب کرده است. 

تحصیل در کنتربری

دانشگاه کرایست چرچ کنتربری، دانشگاهی با اندازه مشابه است که به سرعت در حال ارتقای رتبه‌ی ملی خود می‌باشد. جامعه ۱۸۰۰۰ نفری دانشجویان این دانشگاه از امکانات آموزشی در سطح جهانی در رشته‌های پزشکی و هنرهای خلاقانه بهره‌مند می‌شوند و این دانشگاه در حال انجام سرمایه‌گذاری چند میلیون پوندی است که شامل مرکزی جدید برای علوم، فناوری، بهداشت و مهندسی می‌شود. 

دانشگاه هنرهای خلاقانه نیز مرکز دیگری است که معتقد است که خلاقیت جوامع جهانی را پویاتر و انسانی‌تر می‌کند و به همین دلیل است که آن‌ها به مدت ۱۶۰ سال حامی پرشور آموزش و پژوهش خلاقانه بوده‌اند. محوطه‌ی این دانشگاه در حاشیه‌ی شهر واقع شده است و تمرکز ویژه‌ای بر معماری، طراحی فضایی و رایانه‌ای، هنرهای زیبا و ارتباطات بصری دارد. این دانشگاه محل تحصیل کارکنان متخصص و دارای امکانات تخصصی گسترده است.

کیفیت زندگی در کنتربری

کنتربری با کسب امتیاز ۹.۲ از ۱۰ در رضایت از زندگی، یکی از برترین گزینه‌ها است. این شهر با نرخ پایین جرم و جنایت و جامعه‌ای باثبات، از امن‌ترین شهرهای انگلستان است. Canterbury یکی از جذاب‌ترین شهرهای جنوب انگلستان است و به ویژه بین کسانی که قصد خروج از لندن را دارند، محبوبیت خاصی دارد.

هزینه زندگی در کنتربری

هزینه زندگی در کنتربری، یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای تحصیل در آنجا است. بر اساس داده‌های Numbeo، هزینه زندگی در این شهر تقریباً ۹ درصد بالاتر از میانگین ملی است، اما در مقایسه با شهرهای بزرگ‌تر مانند لندن بسیار مقرون به صرفه‌تر است. بیایید به جزئیات هزینه‌های زندگی در Canterbury برای دانشجویان و مخارج مختلفی که ممکن است دانشجویان در شهر با آن روبرو شوند، بپردازیم. 

هزینه مواد غذایی 

  • شیر (۱ لیتر): ۱.۵۳ پوند
  • نان (یک قرص): ۱.۴۷ پوند
  • برنج (۱ کیلوگرم): ۱.۰۰ پوند
  • تخم مرغ (۱۲ عدد): ۴.۲۰ پوند
  • پنیر (۱ کیلوگرم): ۱۰.۰۰ پوند
  • فیله مرغ (۱ کیلوگرم): ۶.۶۶ پوند
  • سیب (۱ کیلوگرم): ۲.۰۰ پوند
  • سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم): ۱.۴۱ پوند

دانشگاه های کنتربری

تفریح و سرگرمی

بیرون غذا خوردن با قیمتی معقول، حدود ۱۵ پوند در یک رستوران ارزان است. میانگین قیمت یک پینت (واحد اندازه‌گیری حجم مایعات در انگلستان) نوشیدنی ۵ پوند است و اگرچه از بسیاری از مکان‌ها گران‌تر است، اما همچنان به طور قابل توجهی از لندن ارزان‌تر است. به دنبال تخفیف‌های نوشیدنی دانشجویی در اواسط هفته باشید یا به بار اتحادیه دانشجویی (SU) در دانشگاه خود سر بزنید. آن‌ها مطمئناً قیمت‌های پایین‌تری دارند. تیم لتس گو یونی پس گرفتن پذیرش تحصیلی، در شروع سفر تحصیل در انگلیس شما نیز در کنارتان خواهد بود، پس همین الان از طریق لینک مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام کنید.

حمل و نقل

گشت و گذار در Canterbury با حمل و نقل عمومی آسان است و سرویس اتوبوس معمولی بین شهر و دانشگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند. قیمت بلیط یک طرفه حدود ۲.۵۰ پوند است. اگر هر روز از اتوبوس استفاده می‌کنید، خرید کارت مسافرت منطقی‌تر است. اتوبوس‌های Stagecoach یک کارت مسافرت ترمی را با قیمتی حدود ۱۶۰ پوند ارائه می‌دهند و اگر می‌خواهید با قطار در سراسر کشور سفر کنید، گرفتن کارت دانشجویی قطار (railcard) به صرفه است، زیرا این کارت‌ها یک سوم هزینه همه بلیط‌ها را برای شما کاهش می‌دهد.

آب و هوای کنتربری

آب و هوای کنتربری در دسته آب و هوای معتدل و گرم طبقه‌بندی می‌شود. در Canterbury، بارندگی در طول کل سال قابل توجه است و حتی خشک‌ترین ماه آن نیز بارندگی قابل توجهی را تجربه می‌کند. در طول روز، دما می‌تواند تغییر کند و در جولای به ۲۲ درجه سانتی‌گراد برسد و در ژانویه تا ۷ درجه سانتی‌گراد کاهش یابد. دمای شبانه نیز روند مشابهی را دنبال می‌کند؛ سردترین ماه فوریه با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین شب‌های جولای با دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد است. 

از نظر بارش، جولای با میانگین ۸ روز بارندگی، خشک‌ترین ماه در نظر گرفته می‌شود و برعکس، نوامبر با ۱۳ روز بارندگی، پربارش‌ترین ماه است. به طور کلی، تغییرات در میزان رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی در طول سال، نمایه آب و هوایی پویا و جالبی را برای کنتربری رقم می‌زند.

درآمد در کنتربری

متوسط حقوق مشاغل در کنتربری، انگلستان ۳۷.۵۰۴ پوند در سال یا ۱۸ پوند به صورت ساعتی است و بالاترین حقوق برای یک دانشجو در کنتربری به عوامل زیادی بستگی دارد. اما مشاغل دانشجویی خوب و کارهای پاره وقت مناسبی برای تمام دانشجویان وجود دارد.