ناتینگهام انگلیس، شهری پر جنب و جوش با ترکیبی از جذابیت قرون وسطایی و پویایی فرهنگی، شهری است که افسانه‌های تاریخی با خلاقیت معاصر در آن به هم می‌رسند. این شهر با قلعه نمادین ناتینگهام، تالار زیبای ولتون و مجموعه‌ای از بوتیک‌های مستقل، شهری است که شما را به گشت و گذار در تاریخ غنی‌اش و در عین حال لذت بردن از صحنه‌ی پر جنب و جوش هنر دعوت می‌کند. 

با داشتن ۲۵۰ هزار نفر جمعیت، در مقایسه با شهرهایی مانند بیرمنگام و منچستر، شهر کوچک‌تری به حساب می‌آید، اما با جمعیت دانشجویی زیاد و قیمت املاک پایین‌تر از حد متوسط، واضح است که همیشه بزرگ‌تر بودن به معنای بهتر بودن نیست، به خصوص زمانی که صحبت از پیدا کردن مکانی برای خانه‌ی خود باشد. این امر ناتینگهام را به بزرگ‌ترین شهر در شرق میدلندز و دومین شهر بزرگ در کل منطقه‌ی میدلندز، بعد از بیرمنگام، تبدیل می‌کند.

ناتینگهام کجاست

ناتینگهام کجاست؟ ناتینگهام در انگلستان، در ناحیه میدلند شرقی واقع شده است. این شهر در امتداد رود ترنت قرار دارد و تنها نیم ساعت با فرودگاه ایست میدلندز فاصله دارد که شما را به بیش از ۸۰ مقصد متصل می‌کند و کمتر از یک ساعت با فرودگاه بیرمنگام فاصله دارد. این شهر با توجه به موقعیت مکانی خوب و طبق تجارب تیم لتس گو یونی، مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در انگلیس محسوب می شود.

فاصله ناتینگهام تا لندن

فاصله ناتینگهام تا لندن ۱۷۵ کیلومتر است که این مسافت در سفر هوایی معادل ۱۰۹ مایل می‌باشد. بهترین راه برای رفتن از این شهر به لندن بدون ماشین، قطار است که ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه طول می‌کشد و هزینه آن بین ۴۰ تا ۶۰ پوند است. شرکت راه‌آهن شرق میدلندز هر ساعت یک قطار از ناتینگهام به ایستگاه بین‌المللی لندن سنت پنکراس می‌فرستند که بلیط‌ها ۴۰ تا ۶۰ پوند قیمت دارند و ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه طول می‌کشد. 

همچنین، شرکت National Express نیز ۵ بار در روز اتوبوس‌هایی را از این مقصد به ماربل آرچ لندن حرکت می‌دهد. بلیط‌های اتوبوس بین ۲۲ تا ۳۵ پوند قیمت دارند و ۳ ساعت و ۳۲ دقیقه طول می‌کشد. دو شرکت دیگر نیز در این مسیر خدمات‌رسانی می‌کنند.

تاریخچه شهر ناتینگهام

تاریخچه شهر ناتینگهام به قرن شش باز می‌گردد. در منطقه‌ی میدلند شرقی، ناتینگهام در قرن ششم میلادی به عنوان یک سکونتگاه کوچک به نام اسنوتینگهام (Snottingham) قدمتش را آغاز کرد و بعدها نام آن به ناتینگهام امروزی که بیشتر با آن آشنا هستیم، تغییر یافت.

 در سال ۱۸۸۹، این شهر بر اساس قانون حکومت محلی ۱۸۸۸ به یک منطقه شهری تبدیل شد. وضعیت شهر به ناتینگهام، به عنوان بخشی از جشن‌های جوبلیه‌ی الماسی (۶۰ سالگی سلطنت) ملکه ویکتوریا، اعطا شد. این موضوع در نامه‌ای از نخست‌وزیر، مارکی سالزبری، به شهردار، در تاریخ ۱۸ ژوئن ۱۸۹۷، اعلام گردید.

برای بسیاری، تاریخ این مقصد مهاجرت تحصیلی، یادآور رابین هود، یاغی قهرمان داستان‌ها است که از ثروتمندان می‌دزدید تا به فقرا ببخشد. داستان رابین هود شاید افسانه‌ای باشد، اما افسانه‌ی او در ناتینگهام زنده است.  در نزدیکی قلعه‌ی ناتینگهام، تندیس رابین هود را خواهید دید.

ناتینگهام کجاست

شهر ناتینگهام انگلیس

شهر ناتینگهام انگلیس، شهری سرسبز با فرهنگی پویا و آینده‌ای روشن است. این شهر در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری بی‌سابقه در سیستم حمل‌ونقل عمومی پاک و برنده‌ی جوایز، تا سال ۲۰۲۸ به اولین شهر بدون کربن (کربن خنثی) انگلستان تبدیل شود. همچنین، ششمین شهر بزرگ بودن در انگلستان به این معناست که این مقصد خانه‌ی مناطق عالی و متعددی است. 

بسیاری از شخصیت‌های ورزشی مشهور یا اهل ناتینگهام هستند، یا در آنجا تمرین کرده‌اند و یا به نحوی با این شهر مرتبط هستند. این شهر دارای دو تیم فوتبال حرفه‌ای است: ناتس کانتی، که قدیمی‌ترین باشگاه حرفه‌ای فوتبال انجمن در جهان است و ناتینگهام فارست. این شهر همچنین تیم‌هایی در رشته‌های راگبی، کریکت و هاکی روی یخ دارد و میزبان مرکز ملی یخ، مرکز ملی ورزش‌های آبی هولم پیرپونت و زمین بین‌المللی کریکت ترنت بریج است. بنابراین، اگر به ورزش علاقه دارید، در ناتینگهام احساس راحتی خواهید کرد. 

وقتی صحبت از قهرمانان محلی می‌شود، این مقصد شاید به اندازه‌ی شهرهایی مانند لندن، لیورپول و منچستر شناخته شده نباشد. اما این شهر همچنان هنرمندان و گروه‌های موسیقی مشهور بین‌المللی زیادی به دنیا معرفی کرده است. در سال ۲۰۰۵، ناتینگهام به دلیل مشارکت تاریخی و مداوم خود در تحقیقات علمی، به عنوان یکی از «شهرهای علوم» انگلستان شناخته شد. 

همچنین، در اینجا می‌توانید BioCity، بزرگترین مرکز نوآوری و رشد علوم زیستی در انگلستان را پیدا کنید. این شهر همچنین زادگاه «بوتِزِ داروخانه» است، که اساساً به این معنی است که مسکن آرام‌بخش ایبوپروفن برای اولین بار در اینجا توسعه و تولید شده است. اگرچه بازدیدکنندگان سالانه ۲ میلیارد پوند برای ناتینگهام درآمدزایی می‌کنند و آن را به ششمین شهر برتر از نظر اقتصاد گردشگری تبدیل می‌کنند، اما مکان‌های این شهر معروف فراتر از جاذبه‌های توریستی هستند. رابین هود و قلعه‌ی ناتینگهام مایه‌ی افتخار مردم محلی ناتینگهام هستند و به جذابیت منحصر به فرد شهر می‌افزایند.

زندگی در ناتینگهام

زندگی در ناتینگهام کاملا خوشایند خواهد بود چرا که همه چیز در دسترس شماست. در این مقصد مهاجرت تحصیلی تعداد زیادی مغازه، رستوران، سینما و غیره پیدا خواهید کرد. فرهنگ زیادی در این مقصد در جریان است و گالری‌های هنری، موزه‌ها و تئاترهای متعددی در این شهر وجود دارد که می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. 

مانند تمام شهرهای بزرگ و کوچک در سراسر بریتانیا، در این مقصد هم مواردی از جرم و جنایت وجود دارد. نرخ جرم و جنایت در ناتینگهام در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۱۷ مورد جرم به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بوده است که در مقایسه با کل منطقه ناتینگهام‌شایر که نرخ آن ۲۹ درصد کمتر و ۹۱ مورد جرم به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است، چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد. 

تاریخچه شهر ناتینگهام

با وجود این اعداد، در مقیاس ملی شامل انگلستان، ولز و ایرلند شمالی، این مقصد به عنوان دومین شهر امن در بین شهرهای بزرگ ظاهر می‌شود. علاوه بر این، در مقایسه با تمام شهرها، روستاها و مناطق، ناتینگهام در رتبه ۷۶۶مین مکان‌های خطرناک قرار می‌گیرد که آمار فوق‌العاده خوبی است! 

اگر به دنبال زندگی در شهری هستید که امکانات عالی، آموزش در سطح جهانی و طیف وسیعی از اسکان را داشته باشد، این مقصد قطعا مکان مناسبی است. از این گذشته، ناتینگهام یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی است، چرا که ۱۰ درصد ارزان‌تر از لندن است، که بسیاری را به مهاجرت تحصیلی به این شهر ترغیب می‌کند.

تحصیل در ناتینگهام

این مقصد جمعیت دانشجویی فراوان و فعالی دارد. در این منطقه‌ی مرکزی، دانشجویان زیادی در کنار هم در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند. این شهر دارای سیستم آموزشی متنوعی است که شامل مدارس ابتدایی، مدارس جامع متوسطه، مدارس خصوصی گران‌قیمت و همچنین چندین کالج تخصصی می‌شود. در حال حاضر بیش از ۱۴۴ مدرسه و کالج در شهر وجود دارد که به دانش‌آموزان از سن ابتدایی تا دانشگاه و پیش‌دانشگاهی، آموزش ارائه می‌دهند. 

این تعداد مدارس بسیار زیاد است، زیرا این مقصد حدود ۴۴۰۰۰ دانش‌آموز در تمامی مقاطع تحصیلی دارد؛ بنابراین، به این تعداد مدرسه قطعاً نیاز است. ناتینگهام محل تحصیل ۸۹ مدرسه ابتدایی است که خوشبختانه تمامی آن‌ها از سازمان نظارت بر آموزش و پرورش انگلستان (Ofsted) نشان عالی دریافت کرده‌اند. همچنین ۵ تا از ۳۳ مدرسه متوسطه‌ی ناتینگهام موفق به کسب این دستاورد ارزشمند شده‌اند که طبق برآورد های تیم لتس گو یونی آماری بسیار عالی است.

اگر به دنبال نقل مکان به این مقصد و مهاجرت تحصیلی به همراه خانواده هستید، این شهر طیف وسیعی از مدارس عالی را ارائه می‌دهد. این مقصد یک شهر دانشگاهی بسیار محبوب نیز است که پذیرای بیش از ۶۰ هزار دانشجوی کارشناسی در دو دانشگاه است که شامل دانشگاه ترنت ناتینگهام و دانشگاه ناتینگهام می‌شود. 

هر دو دانشگاه از شهرت عالی برخوردار هستند. دانشگاه ناتینگهام عضو گروه معتبر راسل است. این مقصد با داشتن طیف وسیعی از گزینه‌های تفریحی، خرید و ورزش، یکی از محبوب‌ترین شهرهای دانشگاهی و انتخاب های برای تحصیل در انگلیس است! همچنین، هر دو دانشگاه خوابگاه‌های فوق‌العاده‌ای را برای دانشجویان سال اول در نظر می‌گیرند که شامل حمل و نقل رایگان نیز می‌شود.

دانشگاه های ناتینگهام

در این بخش به معرفی بیشتر دانشگاه های این مقصد مهاجرت تحصیلی می پردازیم؛ دانشگاه هایی که قطعا تحصیل در انگلیس را برای شما راحت تر خواهند کرد.

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام، یکی از دانشگاه‌های گروه راسل است و پنج دانشکده‌ی هنر، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشتی، علوم و علوم اجتماعی آن، طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد. برای دانشجویانی که سر موعد ثبت‌نام کرده و شرایط و ضوابط را رعایت کنند، خوابگاه دانشجویی حداقل برای سال اول تضمین شده است. 

دانشگاه ناتینگهام دارای هشت کتابخانه است که کتاب‌ها و ژورنال‌های مرتبط با رشته‌های مختلف دانشگاهی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این کتابخانه‌ها دارای بخش‌های مطالعه‌ی آرام و گروهی هستند. پشتیبانی فناوری اطلاعات برای تمام دانشجویان در دسترس است و در سراسر پردیس‌ها وای‌فای، اتاق‌های کامپیوتر شبانه‌روزی، تعمیر لپ‌تاپ و غیره وجود دارد. خدمات مشاوره‌ی اتحادیه‌ی دانشجویان دانشگاه، مشاوره رایگان، تخصصی و محرمانه در مورد مسائلی مانند اسکان، امور مالی و مسائل تحصیلی ارائه می‌دهد. 

شهر ناتینگهام انگلیس

دانشگاه ترنت ناتینگهام

دانشگاه ترنت ناتینگهام - که به اختصار NTU شناخته می‌شود - بیش از ۴۰ هزار دانشجو دارد که در پردیس‌های این دانشگاه و موسسات آموزشی همکار آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه ترنت ناتینگهام دارای پنج پردیس در شهر ناتینگهام و اطراف آن و یک شعبه دیگر در لندن است. در صورت رزرو به موقع، اتاق در خوابگاه‌های اختصاص‌یافته‌ی دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی تضمین شده است. 

کتابخانه‌های دانشگاه ترنت در پردیس‌های سیتی و کلیفتون، به صورت شبانه‌روزی باز هستند. هزاران کامپیوتر در تمامی پردیس‌ها در اختیار دانشجویان قرار داده شده است و فضای کاری آنلاین به دانشجویان این امکان را می‌دهد که از هر جای دنیا به منابع آموزشی دسترسی داشته باشند. 

اگر شما هم می‌خواهید شانس خود را برای حضور در این ۲ دانشگاه برجسته بسنجید، می‌توانید از طریق لینک مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام نمایید.

هزینه زندگی در ناتینگهام

هزینه زندگی در این مقصد تقریباً نزدیک به میانگین کشوری است و حدود ۱۸ درصد ارزان‌تر از لندن، پایتخت، می‌باشد. بنابراین، زندگی در این مقصد نه به طور خاص گران و نه به طور خاص ارزان است. اسکان برای اکثر دانشجویان هزینه‌ای زیاد به شمار می‌رود و مبلغی که برای محل زندگی پرداخت می‌کنید، به طور قابل توجهی به جایی که تصمیم دارید زندگی کنید بستگی دارد. 

بسیاری از دانشجویان قبل از نقل مکان به خانه‌های اجاره‌ای خصوصی در سال دوم و بعد از آن، در سال اول خود انتخاب می‌کنند که در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی کنند. در خوابگاه‌ها، احتمالاً فقط باید در طول سال تحصیلی (تقریباً ۴۴ هفته) اجاره بها پرداخت کنید، در حالی که صاحبخانه‌های خصوصی معمولاً اجاره بها را برای کل سال دریافت می‌کنند. 

قیمت خوابگاه‌های دانشجویی در این مقصد از حدود ۹۰ تا ۲۱۰ پوند در هفته متغیر است. به طور معمول، خوابگاه‌های دارای وعده‌های غذایی و اتاق‌های حمام اختصاصی گران‌تر از گزینه‌های بدون وعده غذایی و حمام مشترک هستند. در دانشگاه ترنت ناتینگهام، تمام خوابگاه‌ها بدون وعده‌ی غذایی هستند. اگر تصمیم گرفتید در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی نکنید یا مهلت درخواست را از دست بدهید و اتاقی به شما اختصاص داده نشود، می‌توانید در خانه‌های اجاره‌ای خصوصی در ناتینگهام زندگی کنید. 

اجاره بهای خانه‌های شخصی از حدود ۱۱۵ تا ۳۰۰ پوند در هفته متغیر است و معمولاً هنگام اجاره، باید هزینه‌های جانبی مانند گاز، برق، آب و وای‌فای را پرداخت کنید، در حالی که این هزینه‌ها اغلب در زمان زندگی در خوابگاه‌ها در اجاره بها لحاظ شده است. با زندگی در خانه‌های اجاره‌ای خصوصی در این مقصد، باید حدود ۶۰ پوند در ماه برای این هزینه‌ها در نظر بگیرید. به طور متوسط، قیمت‌های تقریبی زیر را برای کالاهای رایج مشاهده خواهید کرد: 

  • شیر (۱ لیتر): ۱.۰۵ پوند
  • نان (یک قرص): ۱.۱۵ پوند
  • برنج (۱ کیلوگرم): ۱.۶۵ پوند
  • تخم مرغ (۱۲ عدد): ۲.۱۶ پوند
  • پنیر (۱ کیلوگرم): ۶.۹۷ پوند
  • فیله مرغ (۱ کیلوگرم): ۷.۴۴ پوند
  • سیب (۱ کیلوگرم): ۲.۸۱ پوند
  • سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم): ۱.۳۱ پوند

تحصیل در ناتینگهام

ناتینگهام به خاطر تفریحات شبانه‌ی مهیج و قیمت مناسب و همچنین فضای اجتماعی پر جنب‌وجوش‌اش شناخته شده است. به طور متوسط، هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان‌قیمت حدود ۱۲ پوند برای هر نفر است، در حالی که یک وعده غذای پر و پیمون برای دو نفر در یک رستوران میان‌رده حدود ۵۰ پوند هزینه دارد. هزینه شامی ساده برای دو نفر در یک کافه حدود ۴۰ پوند است، در حالی که قیمت متوسط یک لیوان آبجو ۴ پوند و یک کوکتل ۸ پوند می‌باشد. 

شما می‌توانید در بسیاری از رویدادهای دانشجویی شرکت کنید که به شما امکان می‌دهد از نوشیدنی‌های ارزان و تخفیف در ورودی کلاب‌ها بهره‌مند شوید و در هزینه‌های تفریحی خود صرفه‌جویی کنید. دانشگاه‌های ناتینگهام پیشنهاد می‌کنند حدود ۶۰ پوند در ماه برای هزینه‌های معاشرت و تفریح در نظر بگیرید. 

در داخل شهر ناتینگهام، گزینه‌های حمل‌ونقل متنوعی مانند خط رابین هود، خدمات اتوبوس‌رانی و سیستم حمل‌ونقل سریع Nottingham Express Transit (شبکه تراموا) وجود دارد. دانشجویان می‌توانند یک کارت تردد به قیمت ۲۸۹ پوند خریداری کنند که از ۱ سپتامبر سال جاری تا ۳۱ جولای سال بعد اعتبار دارد و به طور متوسط تنها کمی بیش از ۲۶ پوند در ماه هزینه دارد. 

به عنوان یک دانشجو در ناتینگهام، علاوه بر هزینه‌هایی که قبلاً ذکر شد، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید برای آن‌ها بودجه‌ای در نظر بگیرید. به طور متوسط، باید ماهانه حدود ۳۵ پوند برای لباس و لوازم جانبی، ۱۷ پوند برای مواد آموزشی و ۲۵ پوند برای خشک‌شویی در نظر بگیرید. ناتینگهام جزو یکی از ارزان ترین شهرهای انگلیس برای تحصیل و زندگی محسوب می شود.

آب و هوای ناتینگهام

ناتینگهام دارای آب و هوای معتدل دریایی است که شامل تابستان‌های نسبتا ملایم، زمستان‌های خنک و بارندگی فراوان در طول سال می‌شود. زمستان‌ها خیلی سرد نیستند، اما آسمان اغلب ابری است، رطوبت هوا زیاد است و دوره‌هایی وجود دارد که باد با شدت متوسط یا زیاد می‌وزد. بارندگی نیز در این فصل زیاد است. به طور کلی در سردترین شب‌های سال، دما تا حدود ۶- تا ۷- درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، اما گاهی اوقات می‌تواند به مقادیر پایین‌تری نیز برسد. 

در تابستان، دما به طور کلی ملایم یا خنک است. همچنین بارندگی وجود دارد، اگرچه کمی کمتر از زمستان است. با این حال، دوره‌های گرم که معمولا کوتاه‌مدت هستند را نمی‌توان نادیده گرفت. بالاترین رکورد ثبت‌شده ۴۰ درجه سانتیگراد است که در جولای ۲۰۲۲ ثبت شد. بهترین زمان برای بازدید از ناتینگهام فصل تابستان، یا به طور کلی از اواسط اردیبهشت تا اواسط شهریور است. دما به طور کلی برای فعالیت‌های خارج از منزل مناسب است، اما بهتر است چتر و یک سویشرت یا ژاکت برای عصر یا روزهای خنک همراه داشته باشید.

درآمد در ناتینگهام

متوسط حقوق سالانه در ناتینگهام انگلستان، ۳۵ هزار پوند یا معادل ۱۷.۹۵ پوند در ساعت است. حقوق افراد در ابتدای کار از حدود ۲۵.۹۷۴ پوند در سال شروع می‌شود و باتجربه‌ترین کارکنان می‌توانند تا سقف ۵۵ هزار پوند در سال درآمد داشته باشند. اگر قصد زندگی در ناتینگهام را دارید، فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر وجود دارد. 

ناتینگهام نقش محوری در اقتصاد محلی و ملی ایفا می‌کند و مرکز پیشرو تجارت، خرده فروشی، امور مالی و کسب‌وکار در منطقه شرق میدلندز به شمار می‌رود. مخصوصا، بخش خرده فروشی برای اقتصاد شهر حیاتی بوده و یکی از کارفرمایان اصلی به حساب می‌آید. 

همچنین ناتینگهام شهرتی برای نوآوری و کارآفرینی دارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ تصمیم می‌گیرند دفتر مرکزی خود را در آن تاسیس کنند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به Boots (بوتس)، Pedigree Pet Foods (پدیگری پت فودز)، Vision Express (ویژن اکسپرس) و Specsavers (اس ‍پک سیورز) اشاره کرد.