شهر لنکستر انگلیس با قلعه باشکوه و خیابان‌های سنگفرش‌شده‌اش، ساکنان و گردشگران را به طور یکسان با جذابیت همیشگی خود مجذوب می‌کند و شهرت روزافزون دانشگاه Lancaster نیز با رتبه‌بندی‌های بالای آن در هر سال منعکس می‌شود. لنکستر علاوه بر قرار گرفتن در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان، همیشه در بین ۱۵ دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد. 

زندگی در لنکستر، از چشم‌اندازهای مزارع کشاورزی تپه ماهوری تا خیابان‌های پر جنب و جوش مرکز شهر، مزایایی را فراهم می‌کند که می‌تواند تمامی اقشار جامعه همچون: متخصصان جوان، خانواده‌ها، بازنشستگان و دانشجویان را به خود جذب کند و حتی تحصیل در انگلیس را به گونه‌ای رقم بزند که افراد پس از اتمام دوره تحصیلی خود این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

شهر لنکستر کجاست

لنکستر، مرکز شهرستان لنکاشر، در کنار رودخانه لون واقع شده است. این شهر در سه مایلی (حدود ۵ کیلومتری) داخل خشکی، از منطقه ساحلی مورکمب قرار دارد و از طریق بزرگراه M۶ به راحتی قابل دسترسی است. Lancaster همچنین در مسیر منطقه زیبای دریاچه‌ای (لِیک دیستریکت) قرار گرفته که در ۲۰ مایلی (حدود ۳۲ کیلومتری) شمال آن واقع شده است. 

جنگل زیبای باولند، منطقه‌ای با زیبایی طبیعی برجسته نیز در شرق شهر قرار دارد. این شهر دارای تاریخی حیرت‌انگیز، متنوع و کهن همراه با ارتباطات سلطنتی است. رومی‌ها در تپه‌ای کنار رودخانه، قلعه‌ای نظامی بنا کردند و نام اولیه‌ی ثبت‌شده‌ی Lancaster، «لنکستر» به معنای «قلعه‌ی رومی بر روی رود لون»، در کتاب Domesday در سال ۱۰۸۶ میلادی ذکر شده است. 

قلعه‌ی این شهر با درجه‌ی اهمیت ملی، یک میراث فرهنگی است که در مرکز شهر و بر فراز تپه‌ای در محل سه قلعه‌ی رومی متوالی قرار دارد. بازدید از این قلعه برای هر گردشگری ضروری است. ساخت این قلعه توسط نورمن‌ها در قرن یازدهم میلادی، برای دفاع در برابر اسکاتلندی‌ها آغاز شد و در طول زمان، بیشتر گسترش یافت. 

برخی از الحاقات قابل توجه به این بنا شامل برج نگهبانی قرن دوازدهمی (که بعداً در قرن شانزدهم توسط الیزابت اول، به عنوان دفاع احتمالی در برابر ناوگان اسپانیا، از نظر ارتفاع و استحکام افزایش یافت) و برج و دروازه قرن چهاردهمی جادوگران می‌شود. 

شهر لنکستر انگلیس

شهر لنکستر انگلیس، مرکز شهرستان لنکاشر، در ابتدا در سال ۱۱۹۳ به عنوان یک شهر بازاری، حق برگزاری بازار را به دست آورد، اما تا سال ۱۹۳۷ به مقام یک شهر ارتقا پیدا نکرد. لنکستر شهری کوچک و به هم فشرده است که به راحتی می‌توان تمام نقاط آن را گشت و گذار کرد. 

Lancaster دارای موزه‌های متنوعی است، از جمله موزه شهر در میدان بازار (در تالار شهر قدیمی)، اقامتگاه قضات، موزه عروسک و موزه دریایی، که تنها چند نمونه از آن‌ها هستند. متأسفانه، رودخانه لون شروع به رسوب‌گذاری کرد و دوران اوج دریایی این شهر نسبتاً کوتاه بود. امروزه هیشم بندر اصلی این منطقه است. 

همچنین امروزه لنکستر یک شهر دانشگاهی پر رونق و پویا تبدیل شده است که در طول سال جشنواره‌های هنری و موسیقی رایگان زیادی را برگزار می‌کند. تئاتر گرند، یکی از قدیمی‌ترین تئاترهای فعال کشور نیز میزبان بسیاری از اجراهای ملی و محلی است. 

شهر لنکستر کجاست

لنکستر شهری شاعرانه است که شبیه هیچ جای دیگری نیست. همچنین، خانه هنر و موسیقی است، جایی که خلاقیت در هر گوشه‌ای به چشم می‌خورد. تاریخ در خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده‌ی دنج آن جریان دارد، جایی که می‌توانید یک کافی‌شاپ متعلق به سال ۱۸۳۷، یک رستوران در سرداب یک تاجر شراب سابق ۳۰۰ساله و قدیمی‌ترین میخانه‌ی Lancaster را پیدا کنید که قدمت آن به قرن ۱۵ بازمی‌گردد. شهرستان‌های انگلستان در گذشته دارای پایتخت بودند و لنکستر پایتخت قدیمی لنکاشر به شمار می‌رفت.

تحصیل در لنکستر

میراث جذاب و معماری خیره کننده Lancaster، فضایی تاثیرگذار برای زندگی دانشجویی پس از مهاجرت تحصیلی فراهم می‌کند. تنوع دوره‌ها و مکان‌های تحصیلی موجود برای تحصیل در این شهر بسیار بالا است و فرصتی است برای کسب درآمد و در عین حال کسب تجربه عملی در بازار بریتانیا. اخذ مدرک از یک موسسه برتر بریتانیایی، چشم‌اندازهای شغلی را بهبود می‌بخشد. همچنین برای کمک به کاهش هزینه‌ها، بورسیه‌های تحصیلی در Lancaster برای دانشجویان بین‌المللی موجود است. 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در لنکستر برای دانشجویان بین‌المللی

 • ریزنمرات تحصیلی 
 • گواهی پایان تحصیلات با حداقل نمرات مورد نیاز
 • ویزای دانشجویی انگلستان
 • پاسپورت معتبر و سایر مدارک شناسایی
 • تأییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) 
 • توصیه نامه
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان
 • صورت‌حساب‌های بانکی برای اثبات تمکن مالی

یکی دیگر از معیارهای تحصیل در این شهر، CAS (تأییدیه پذیرش تحصیلی) است. دانشجویان بدون این نامه نمی‌توانند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. پس از دریافت نامه‌ی پذیرش بدون قید و شرط از سوی دانشجویان، دانشگاه/موسسه‌ی انتخاب‌شده نامه‌ی CAS را صادر می‌کند. این نامه‌ای کامل است که به صورت الکترونیکی و بر اساس اصل تقدم زمانی ارسال می‌شود. داشتن تمام مدارک و تمکن مالی کافی ضروری است.

دانشگاه لنکستر

دانشگاه لنکستر تنها دانشگاه این شهر است. این شهر با داشتن طیف وسیعی از دوره‌ها و حدود ۱۰۰۰۰ دانشجو، مکان عالی برای تحصیل است. این شهر یکی از معدود دانشگاه‌های بریتانیا است که از سیستم کالجی استفاده می‌کند، جایی که هر دانشجو به مدت کل دوره‌ی تحصیلی خود، صرف نظر از اینکه در محوطه دانشگاه زندگی می‌کند یا خیر، به یک کالج تعلق دارد. 

این دانشگاه محرک اصلی صحنه‌های خلاقانه و اجتماعی در شهر است و چیزهای زیادی برای کشف در اینجا وجود دارد و شما می‌توانید انتظار فضایی دوستانه و صمیمی را داشته باشید. جمعیت زیاد دانشجویان همچنین به این معنی است که رویدادها، تخفیف‌ها و پیشنهادات زیادی برای دانشجویان وجود دارد، بنابراین حتماً کارت دانشجویی خود را همراه داشته باشید و از تمام امکانات ارائه شده نهایت استفاده را ببرید. 

دانشگاه لنکستر

۹ کالج آن، جوامع اجتماعی و مسکونی کوچک‌تری در درون دانشگاه بزرگ‌تر هستند که برعکس تجربه دانشگاه‌های کلان‌شهر، فضایی صمیمی ایجاد می‌کنند. این کالج‌ها در بین دانشجویان بسیار محبوب هستند و دارای امکانات ورزشی اختصاصی خود هستند؛ بنابراین اگر به ورزش علاقه دارید، می‌توانید از طریق دانشگاه در آن شرکت کنید، اما شهر لنکستر به خودی خود نیز یک شهر ورزشی است. 

این شهر باشگاه فوتبال، باشگاه قایقرانی و باشگاه کریکت خود را دارد. همچنین دارای زمین‌های گلف است و بازی‌های المپیک کوچک خود را با عنوان «بازی‌های بین‌المللی جوانان لنکستر» با حضور شرکت‌کنندگان از شهرهای برادر لنکستر برگزار می‌کند. دانشگاه لنکستر همچنین موقعیت ملی بالایی را حفظ کرده است و رتبه یازدهم از ۱۳۰ دانشگاه در سراسر انگلستان را دارد. رتبه‌بندی برخی از رشته‌های دانشگاه این شهر عبارتند از: 

 • مددکاری اجتماعی - رتبه ۱
 • مطالعات ارتباطات و رسانه - رتبه ۲
 • علوم زیست پزشکی - رتبه ۳
 • زبان‌شناسی - رتبه ۳
 • هنرهای نمایشی، رقص و سینما - رتبه ۴
 • ایتالیایی - رتبه ۴
 • نویسندگی خلاق - رتبه ۶
 • معماری - رتبه ۷
 • هنر و طراحی - رتبه ۷
 • فرانسوی - رتبه ۷
 • بازاریابی - رتبه ۷
 • آلمانی - رتبه ۸
 • فیزیک و نجوم - رتبه ۸
 • انگلیسی - رتبه ۱۰
 • تربیت بدنی - رتبه ۱۰

کیفیت زندگی در لنکستر

این شهر کیفیت مطلوبی از زندگی را ارائه می‌دهد و دسترسی به مناظر روستایی زیبا، مدارس خوب و یک دانشگاه پررونق در لنکستر، بر جذابیت این منطقه می‌افزاید. بافت غنی فرهنگی و اقتصاد محلی قدرتمند، آن را به مکانی جذاب برای زندگی و مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. به طور کلی، اکثر مردم (به جز باران‌های زیاد آن) این شهر را دوست دارند. 

محوطه دانشگاه نیز بسیار زیبا است و تمام چیزهایی را که نیاز دارید مانند مغازه‌ها، خشکشویی و باشگاه در آن وجود دارد. خود دانشگاه نسبتاً کوچک است و شهر لنکستر نیز چندان بزرگ نیست. باز هم، ترجیحات شخصی نقش مهمی ایفا می‌کند. هنگام نقل مکان به این شهر، عموماً این شهر با نرخ جرمی که قابل مقایسه با میانگین ملی انگلستان است، مکانی امن برای زندگی به شمار می‌رود.

شهر لنکستر انگلیس

هزینه زندگی در لنکستر

این شهر یکی از ارزان‌ترین شهرهای انگلستان برای زندگی است. اجاره خانه در این شهر به طور متوسط ۳۷ درصد ارزان‌تر از اکثر خانه‌های میانگین کشوری است. هزینه زندگی در این شهر به غیر از شهریه دانشگاه، ماهانه ۷۱۵ پوند است و اسکاتفورت در لنکستر یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی است. این منطقه دارای جامعه‌ای خوب با مسکن مقرون به صرفه و دسترسی به رستوران‌ها، گالری‌ها، دانشگاه‌ها و غیره است. بیایید به طور خلاصه به هزینه‌های کلی آن اشاره کنیم: 

 • میانگین شهریه دانشگاه: ۲۱.۰۰۰ تا ۳۸.۵۰۰ پوند در سال
 • اجاره بها: ۳۰۰ تا ۶۰۰ پوند در ماه
 • حمل و نقل محلی: ۵۵ پوند در ماه

آب و هوای لنکستر

این شهر دارای تابستان‌هایی خنک و نیمه ابری و زمستان‌هایی طولانی، بسیار سرد، مرطوب، بادخیز و عمدتاً ابری است. در طول سال، دما به طور معمول از ۲ درجه سانتیگراد تا ۱۹ درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت پایین‌تر از ۳- درجه سانتیگراد یا بالاتر از ۲۳ درجه سانتیگراد می‌رسد. با توجه به امتیاز گردشگری، بهترین زمان برای بازدید از Lancaster برای فعالیت‌های گرمسیری، اواخر خرداد تا اواخر مرداد است.

درآمد در لنکستر

میانگین حقوق در لنکستر تقریباً معادل ۲۸.۰۰۰ پوند در سال است. اگر شما هم می خواهید به این درامد خوب برسید و به یکی از بهترین شهرهای انگلیس، مهاجرت تحصیلی کنید، از طریق صفحه مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام نمایید. در ادامه به صنایع اصلی شهر لنکستر اشاره می‌کنیم: 

فعالیت‌های بهداشت و درمان در حوزه سلامت انسان: این بخش با ۱۷.۹ درصد از مشاغل، بزرگترین صنعت در شهر لنکستر بر اساس تعداد مشاغل است. 

فروش عمده و خرده فروشی؛ تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت: صنعت مهم دیگر در شهر لنکستر، تجارت عمده فروشی و خرده فروشی است که بیش از ۱۰ درصد از مشاغل را تشکیل می‌دهد. 

آموزش و پرورش: آموزش و پرورش نیز یکی از صنایع اصلی در شهر لنکستر است. این بخش شامل موسسات آموزشی، مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها می‌شود.