دانشگاه ناتینگهام انگلیس موسسه‌ای شناخته‌شده با پیشینه‌ای غنی در شهر ناتینگهام انگلستان است با دستاوردهای علمی برجسته و فارغ‌التحصیلان ممتاز که در سال ۱۸۸۱ تأسیس شد و سابقه‌ای طولانی در ارائه آموزش و فرصت‌های تحقیقاتی در سطح جهانی به دانشجویان از سراسر جهان دارد. 

این دانشگاه در طول تاریخ خود همواره تعهدش را به برتری علمی، نوآوری و تأثیر اجتماعی نشان داده است و با طیف متنوعی از رشته‌ها و دانشکده‌ها، برای تحقیقات پیشرفته خود در زمینه‌های مختلف، در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است. متقاضی محترم در صورت علاقه به این مرکز، می‌تواند با گرفتن مشاوره مهاجرت تحصیلی از تیم لتس گو یونی، شرایط خود را بررسی کند. 

دانشگاه ناتینگهام انگلیس

دانشگاه ناتینگهام انگلیس و قدمت آن به سال ۱۸۸۱ برمی گردد اما در سال ۱۹۲۸ برای گسترش به فضای بیشتری نیاز داشت که منجر به هدیه ۳۵ هکتاری در هایفیلد از سر جسی بوت، رئیس‌ وقت دانشکده شیمی دانشگاه شد. علاوه بر حمل و نقل محلی، ایستگاه قطار شهری امکان سفر به مناطق دورتر را با قطارهای مستقیم به بیرمنگام، لیورپول، لندن و غیره فراهم می‌کند. 

این دانشگاه دارای ۶ پردیس اصلی و ۲ شعبه جانبی، دانشکده پزشکی و چندین بیمارستان دانشگاهی است که شعب جانبی آن در مالزی و نینگبو چین واقع شده‌اند. این مرکز با جامعه‌ای بین‌المللی و متنوع، میزبان بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۵۰ کشور جهان است. فرهنگ‌های مختلف، فرصتی بی‌نظیر برای تبادل ایده‌ها، دیدگاه‌ها و تجربیات مختلف را فراهم می‌کند و فرد را برای ورود به دنیای جهان امروزی آماده می‌سازد. 

مدرک تحصیلی از این مرکز آموزشی در انگلستان ارزشی قابل توجه در دنیای کاری دارد و چشم‌اندازهای شغلی فرد را به طور چشمگیری تقویت می‌کند. به لطف شبکه گسترده فارغ‌التحصیلان و ارتباطات قوی دانشگاه با صنعت، فارغ‌التحصیلان ناتینگهام در سرتاسر جهان و در صنایع مختلف به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. 

تعهد University of Nottingham به تاثیرگذاری جهانی با تاسیس شعبی در مالزی و چین بیش از پیش اثبات شده است. این حضور بین‌المللی فرصتی منحصر به فرد برای همکاری فرهنگی، گسترش دیدگاه‌ها و پرورش دیدگاه جهانی در بین دانشجویان را فراهم می‌کند. 

دانشگاه ناتینگهام واحد مالزی

دانشگاه ناتینگهام واحد مالزی یکی از شعب خصوصی University of Nottingham است که در سمنگایی، سلانگور، مالزی واقع شده است. ناتینگهام طرح گسترش شعب خود را با تأسیس پردیسی در سمنگایی، سلانگور، مالزی در سال ۱۹۹۹ در فاصله کوتاهی از کوالالامپور شروع کرد. این شعبه با داشتن نرخ پذیرش ۶۲ درصدی، سختگیری نسبی خود را نشان می‌دهد. 

این دانشگاه توسط وزارت آموزش عالی مالزی در مقیاس ۱ تا ۶ با عنوان «عالی» یا سطح ۵ رتبه‌بندی شده و با وجود اینکه این دانشگاه، شعبه‌ای از ناتینگهام است، اما لزوماً از همان مطالب درسی استفاده نمی‌شود و به طور کلی دانشجویان همان سوالات امتحانی دانشجویان انگلستان را پاسخ نمی‌دهند، اما همچنان تحت نظارت آژانس تضمین کیفیت برای آموزش عالی (QAA) هستند. 

پس از اتمام مدرک تحصیلی در شعبه مالزی، به دانشجویان مدرک تحصیلی University of Nottingham در مراسمی محلی اعطا می‌شود که عینا مشابه گواهینامه‌های اهدا شده در شعبه اصلی ناتینگهام است. مدارک اعطا شده توسط سازمان‌های حرفه‌ای بین‌المللی مانند انجمن مدیران بازرگانی و شورای مهندسی انگلستان تأیید شده‌اند. همچنین، دوره‌های مهندسی توسط هیئت مهندسی مالزی (BEM) و آژانس صلاحیت‌های مالزی (MQA) تأیید شده‌اند. 

رتبه دانشگاه ناتینگهام

رتبه دانشگاه ناتینگهام، به طور مداوم در میان ۲۰ دانشگاه برتر انگلستان بر اساس رتبه‌بندی جهانی QS و در سطح جهانی در جایگاه ۱۰۰ محاسبه شده است. علاوه بر این، رتبه‌ی برتر ۷۰ جهان در زمینه‌ی اشتغال‌پذیری گواه دیگری بر تمرکز این دانشگاه بر تربیت دانشجویان طبق مهارت‌ها و دانش مورد نیاز کارفرمایان است. 

همچنین این مرکز به عنوان عضوی از گروه راسل (Russell Group) که از دانشگاه‌های معتبر انگلستان تشکیل شده است، متعهد به ارائه آموزشی با کیفیت بالا و مبتنی بر پژوهش‌های برجسته است. این موسسه آموزشی با داشتن سابقه‌ای درخشان در پژوهش، افتخار می‌کند که ۱۰۰ درصد از پژوهش‌هایش دارای اعتبار بین‌المللی هستند. قدرت پژوهشی این دانشگاه باعث شده است تا در چارچوب برتری تحقیقاتی REF در سال ۲۰۲۱، جایگاه هفتم انگلستان را به خود اختصاص دهد. 

دانشجویان ناتینگهام با دسترسی به اساتیدی که در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، اقتصاد و شیمی برنده‌ی جایزه نوبل شده‌اند، می‌توانند از طیف وسیعی از تخصص‌ها و فرصت‌های پژوهشی پیشرفته بهره‌مند شوند. ناتینگهام نیز به طور مداوم در میان ۱۰ شهر برتر دانشجویی QS قرار گرفته است و همواره شهرتی که به عنوان یک شهر پویا و دانشجویی دارد را حفظ می‌کند. این شهر یکی از بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود.

رشته‌ های دانشگاه ناتینگهام

با طیف وسیعی از بیش از ۲۰۰ دوره کارشناسی و بیش از ۳۰۰ دوره ارشد و دکتری، University of Nottingham حق انتخاب زیادی به دانشجویان می‌دهد. این دانشگاه متشکل از تعدادی دانشکده و بخش است که در پنج دانشکده هنر، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشت، علوم و علوم اجتماعی سازماندهی شده‌اند. 

ناتینگهام به دلیل برتری در برخی رشته‌های دانشگاهی مانند علوم، دامپزشکی، داروسازی، پرستاری، کشاورزی، آموزش و زبان و ادبیات انگلیسی معروف است. برای دانشجویان آینده نگر در این زمینه ها، ناتینگهام یک تجربه آموزشی عالی را ارائه می‌دهد. 

شرایط پذیرش دانشگاه ناتینگهام

این دانشگاه دارای نرخ پذیرش ۱۴.۴ درصدی است و رقابت برای گرفتن پذیرش تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی حدودا دشوار است. هنگام انتخاب دانشجویان برای پذیرش، دانشگاه علاوه بر ارزیابی شایستگی علمی، به فعالیت‌های فوق برنامه، سابقه کاری در صورت وجود و سایر تجربیات مرتبط نیز توجه کرده و معمولاً تا ۶ هفته پس از ارسال درخواست، نتیجه را اعلام می‌کند. 

برای گرفتن پذیرش در دوره‌های ارشد و دکتری، متقاضی باید مدرک لیسانس مرتبط داشته و معدل حداقل ۶۰ درصدی کسب کرده باشد. حداقل معدل مورد نیاز برای دانشجویان کارشناسی بسته به کشور و نظام آموزشی متفاوت است. با این حال، برای متقاضیان ایرانی، حداقل معدل توصیه شده بین ۷۴ تا ۹۸ درصد است. 

مهلت‌های درخواست برای دانشجویان کارشناسی

- بررسی زودهنگام و بورسیه: ۳۱ ژانویه 

- آخرین مهلت: ۴ جولای 

مهلت‌های درخواست برای دانشجویان ارشد و دکتری

- دوره‌های آموزشی: ۵ آگوست 

- دوره‌های تحقیقاتی: ۱۹ آگوست

الزامات دوره کارشناسی

 • پورتال درخواست: UCAS
 • هزینه درخواست: ۲۷.۵۰ پوند برای حداکثر ۶ رشته
 • گواهی‌نامه دیپلم دبیرستان
 • ریز نمرات دانشگاه برای متقاضیان انتقالی
 • مدرک تحصیلی قبلی 
 • رزومه 
 • انگیزه‌نامه 
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس حداقل ۶/ تافل حداقل ۷۹

الزامات دوره ارشد و دکتری

 • اقدام از طریق پورتال درخواست موسسه
 • هزینه درخواست: ۵۰ پوند 
 • مدرک تحصیلی مرتبط
 • ریز نمرات رسمی
 • معدل کل بالای ۶۰ درصد
 • انگیزه‌نامه
 • ۲ توصیه‌نامه 
 • صورت‌حساب بانکی
 • گذرنامه معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس حداقل ۶/ تافل حداقل ۷۹ 

شهریه دانشگاه ناتینگهام

متقاضیان بین‌المللی که قصد تحصیل در این موسسه آموزشی را دارند، باید برآوردی از هزینه‌های زندگی در انگلستان داشته باشند. این امر برای گذراندن زندگی راحت در یک کشور خارجی ضروری است. شهریه سالانه ناتینگهام بسته به نوع و مقطع تحصیلی انتخابی متفاوت است که در اینجا خلاصه‌ای از مقادیر سال جاری ارائه شده است: 

دوره‌های کارشناسی: شهریه بین ۹۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ پوند در سال متغیر است. 

دوره‌های ارشد و دکتری آموزشی: برای این دوره ها، شهریه از ۳۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال است. 

دوره‌های ارشد و دکتری پژوهشی: شهریه‌های این دوره‌ها بین ۱۱۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ پوند در سال می‌باشند. هزینه‌های دوره‌های پژوهشی به دلیل نیاز به استفاده از آزمایشگاه، تجهیزات تخصصی و انجام کار میدانی، معمولاً از دوره‌های آموزشی بیشتر است. 

بورسیه تحصیلی ناتینگهام

بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی دو نوع حمایت مالی هستند که متقاضی می‌تواند در طول تحصیل در University of Nottingham دریافت کند. این کمک‌ها نیازی به بازپرداخت ندارند و دانشجویان می‌توانند آن‌ها را در کنار وام‌های دانشجویی خود دریافت کنند. 

دانشجویان کارشناسی می‌توانند برای دریافت جوایز بین‌المللی عالی کارشناسی (International Undergraduate Excellence Awards) تقاضا دهند. این جوایز به دانشجویان بین‌المللی با دستاوردهای تحصیلی درخشان و علاقه واقعی به رشته تحصیلی خود تعلق می‌گیرد و شامل کمک مالی برای شهریه سال اول مقطع کارشناسی می‌شود. 

دانشجویان ارشد و دکتری نیز می‌توانند برای دریافت جوایز بین‌المللی عالی تحصیلات تکمیلی (International Postgraduate Excellence Awards) تقاضا دهند. این جوایز مبلغی بین ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند برای شهریه یک مدرک ارشد تمام وقت ارائه می‌دهد. 

ناتینگهام همچنین جایزه برتری ورزشی بین‌المللی (International Sporting Excellence Award) را به ارزش ۵۰۰۰ هزار پوند به ورزشکاران نخبه بین‌المللی اعطا می‌کند. تیم موسسه اعزام دانشجو لتس گو یونی می تواند شرایط متقاضی را برای این بورسیه تحصیلی بررسی کند.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه ناتینگهام

University of Nottingham طیف متنوعی از خوابگاه‌های دانشجویی را با سبک زندگی منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد. با بیش از ۱۰.۰۰۰ اتاق در ۳۲ خوابگاه، دانشجویان می‌توانند گزینه‌های با غذا و بدون غذا را در رنج قیمتی ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ پوند انتخاب کنند. با این حال گزینه‌های لوکسی نیز وجود دارند که توسط ارگان‌های خارجی ارائه شده‌اند و قیمت بالاتری دارند. 

در محوطه این مرکز بیش از ۲۰۰ انجمن و ۷۰ باشگاه ورزشی وجود دارد. از آیکیدو گرفته تا بادسواری، برای همه علاقه‌مندان یک باشگاه وجود دارد. این دانشگاه همچنین میزبان ۱۰ کتابخانه است که دارای صدها کتاب الکترونیکی، مجله الکترونیکی و پایگاه داده از سراسر انگلستان و سایر پردیس‌های بین‌المللی است. 

سالن‌های بدنسازی این مرکز مجهز به آخرین فناوری‌های تناسب اندام هستند و فضاهای اختصاصی برای فعالیت‌های مختلف ورزشی را ارائه می‌دهند. همچنین، این دانشگاه سرمایه‌گذاری قابل توجهی بر روی امکانات ورزشی به ارزش ۴۰ میلیون پوند انجام داده است.