دانشگاه لنکستر شهرت بسیاری در میان دانشگاه‌های جهان دارد و رتبه‌بندی‌های مختلف سالانه مهر تاییدی بر این قضیه است. این دانشگاه بیش از ۱۳۰ هزار فارغ‌التحصیل از ۱۸۳ کشور جهان دارد و ۲۴ درصد از جمعیت آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند و درصد بالایی از فارغ التحصیلان این مرکز، توسط کارفرمایان به کار گرفته می‌شوند. 

انتخاب دانشگاه درست تصمیمی بزرگ است؛ بخصوص برای متقاضیان بین‌المللی. پس، بسیاری از عوامل تاثیرگذار را باید در نظر گرفت؛ از کیفیت بالای آموزش گرفته تا هزینه‌های مختلف و دانشگاه Lancaster در تمامی این موارد نمره قبولی می‌گیرد. شاید برای شما هم سوال شود که دانشگاه لنکستر کجاست؟ 

در این مطلب از لتس گو یونی، به بررسی دانشگاه لنکستر انگلیس، رتبه دانشگاه لنکستر و موارد مهم دیگر می‌پردازیم، پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید و در صورت نیاز با تیم مشاوره پذیرش تحصیلی در ارتباط باشید تا شانس خود را برای حضور در این مجموعه بسنجید. 

دانشگاه لنکستر کجاست

دانشگاه لنکستر کجاست؟ این مجموعه با فرمان شاهانه سال ۱۹۶۴ در دروازه‌ی سنت لئونارد تاسیس شد و سپس در سال ۱۹۶۸ به یک مجموعه‌ی ۱۲۱ هکتاری در بای‌لریگ انتقال یافت. در حال حاضر، Lancaster حدوداً در ۳ مایلی جنوب شهر لنکستر واقع شده است و با فرودگاه بین‌المللی منچستر تنها ۷۰ مایل فاصله دارد. 

لنکستر جاده‌ها و مسیرهای دسترسی بسیار خوبی دارد و به سایر مناطق انگلستان نیز وصل است. به طور مثال، با قطار، تنها حدود ۱ ساعت تا منچستر و ۲.۵ ساعت تا لندن یا ادینبرو راه است. محیط دانشگاه نیز بسیار سرسبز بوده و با جنگل و مسیرهای پیاده روی زیبایی احاطه شده است. 

علاوه بر فضاهای سبز آرامش‌بخش و امکانات عالی، یک گالری هنر و تئاتر، سینما، رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها، اداره پست و سالن‌های آرایشی بسیاری نیز وجود دارد. کتابخانه‌ی آن نیز به تازگی بازسازی شده و در طول ترم بصورت شبانه روزی برای دانشجویان باز است و بیش از ۱۲۰۰ فضای کاری با کامپیوتر و لپ‌تاپ‌های رایگان در دسترس هستند. 

دانشگاه لنکستر انگلیس

دانشگاه لنکستر انگلیس یک مرکز کالج محور است و هر کالج بصورت خودمختار مدیریت می‌شود. هشت کالج کارشناسی در این مجموعه وجود دارد و انتخاب این مراکز معمولاً به محل اقامت فرد بستگی دارد. همه دانشجویان ارشد نیز بدون در نظر گرفتن مورد خاصی به کالج فارغ‌التحصیلان می‌پیوندند. 

این مجموعه ارتباطات گسترده‌ای با سراسر جهان دارد که بسیاری از آن‌ها فرصت‌های جذابی برای تحصیل یا کار در خارج از کشور دانشجویان فراهم می‌کنند. لنکستر ارتباطات قوی با دانشگاه‌های آمریکا و چین داشته و برنامه‌های تحصیلی مشترک زیادی در چین، آلمان، غنا و مالزی دارد. 

یکی از پایه‌های کلیدی مجموعه، تعهد به پایداری محیط زیست است و در سال ۲۰۲۰، آن‌ها مسئله بحران آب و هوا را مطرح کردند و هدف دارند تا سال ۲۰۳۵ کربن خنثی شوند و بشدت تولید کربن را کاهش دهند. این مجموعه بیش از ۲۰۰ دوره دارد و به دانشجویان امکان می‌دهد گزینه‌های گسترده‌ای را بر حسب علاقه خود انتخاب کنند. همچنین امکان ترکیب دو یا سه رشته تحصیلی در دوره لیسانس وجود دارد و به عنوان مثال، فرد می‌تواند تاریخ را در کنار زبانی مثل فرانسوی یا اسپانیایی مطالعه کند. 

رتبه دانشگاه لنکستر

رتبه دانشگاه لنکستر همیشه بالا بوده و همواره به عنوان یک مرجع بین‌المللی در زمینه تدریس و تحقیقات شناخته می‌شود. آن‌ها در سال ۲۰۲۴ در رده‌بندی رسمی دانشگاه‌های برتر انگلستان قرار گرفته‌اند و طبق رتبه‌بندی QS World ۲۰۲۴ در رده ۱۲۵ برتر جهان قرار دارند. همچنین، مجموعه لنکستر پنج ستاره برای عملکرد کلی در رتبه‌بندی معتبر QS دریافت و در ارزیابی محوریت تدریس TEF در سال ۲۰۲۳ نشان طلایی گرفته است. 

مجموعه لنکستر بر اساس گزارش اشتغال فارغ‌التحصیلان در سال ۲۰۲۳، یکی از ۲۵ دانشگاهی است که دانشجویان‌اش توسط برترین کارفرمایان بریتانیا انتخاب شده اند. ۹۱ درصد تحقیقات این مجموعه به عنوان برتر جهان یا بین‌المللی عالی رتبه‌بندی شده و دانشجویان بین‌المللی در این مجموعه به فرصت‌های بیشماری در زمینه‌های مختلف دست پیدا کرده اند. 

شهریه دانشگاه لنکستر

شهریه این مرکز برای رشته‌های مختلف متفاوت است. برای دوره‌های کارشناسی، شهریه سالانه سه ترم، حدود ۲۳.۵۰۰ پوند است و دوره‌های ارشد و دکتری، هزینه‌های متفاوتی داشته و معمولاً در محدوده ۲۰.۰۰۰ تا ۳۰.۰۰۰ پوند قرار دارند؛ البته رشته‌های ارزان‌تر و گران‌تری نیز در موارد خاص وجود دارند. 

در مجموع، شهریه دانشجویان بین‌المللی از دانشجویان بومی بیشتر است. همچنین باید مبلغی را برای هزینه ثبت‌نام در نظر بگیرید که برای دوره‌های کارشناسی در مجموعه لنکستر ۲۲ پوند و برای دوره‌های کارشناسی ارشد ۴۰ پوند است. برای پرداخت شهریه‌های خود، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

- انتقال وجه بانکی در انگلستان: می‌توانید مستقیماً وجه خود را به حساب بانکی مجموعه از طریق اینترنت بانکینگ یا با مراجعه به یک شعبه بانکی در انگلستان واریز کنید.

- کارت بانکی یا اعتباری: می‌توانید شهریه‌های خود را با استفاده از کارت بانکی یا اعتباری خود از طریق پرتال پرداخت آنلاین دانشگاه پرداخت کنید.

حتما باید توجه داشته باشید که از روشی تایید شده توسط مجموعه استفاده کنید و با توجه به محدودیت‌هایی که در کشور ما وجود دارد، کمک از مجموعه‌ای مانند لتس گو یونی می‌تواند روند را برای شما آسان کند.

بورسیه دانشگاه Lancaster

هرساله دانشگاه بورسیه‌های زیادی ارائه می‌دهد که شامل دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شوند. دانشجویان هنگامی که درخواست خود را ثبت می‌کنند به طور خودکار برای بورسیه‌ تحصیلی اصلی لنکستر مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین مجموعه ابزاری برای پیدا کردن برنامه‌های بورسیه‌ تحصیلی و کمک‌های مالی دارد که به دانشجویان کمک می‌کند. تیم لتس گو یونی می‌تواند شما را در راه گرفتن بورسیه‌ تحصیلی متنوع یاری دهد. در زیر برخی از برنامه‌های بورسیه‌ تحصیلی و کمک‌های مالی ارائه شده توسط دانشگاه Lancaster آمده است: 

- بورسیه بین‌المللی لنکستر - کارشناسی: این بورسیه برای دانشجویان برتر در دسترس است. 

- بورسیه تعهد به فارغ‌التحصیلان: این بورسیه تحصیلی ۱۰ درصد تخفیف بر روی شهریه تمامی دوره‌های کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. 

- بورسیه بین‌المللی لنکستر - کارشناسی ارشد: این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر در دسترس است. 

- بورسیه کارشناسی ارشد مدرسه مدیریت: این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت در دسترس است. 

- بورسیه Commonwealth - کارشناسی ارشد و دکترا: کمک هزینه کامل روی شهریه. 

- بورسیه چونینگ - کارشناسی ارشد: کمک هزینه کامل روی شهریه. شما می توانید با خواندن مطلب بورسیه چونینگ انگلستان، اطلاعات تکمیلی‌تری راجع به این بورسیه تحصیلی بدست آورید.

شرایط پذیرش دانشگاه Lancaster

درخواست‌های ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه Lancaster از طریق پورتال رسمی پذیرفته می‌شوند، در حالی که برای دوره‌های کارشناسی، از طریق UCAS پذیرفته می‌شوند. فرآیند پذیرش بسیار رقابتی است و فقط ۱۹ درصد از کل متقاضیان در مجموعه قبول می‌شوند. 

دوره‌های کارشناسی ارشد برای پذیرش نیاز به معدل حداقلی ۶۰ درصد یا بیشتر دارند و دانشجویان بین‌المللی نیز باید نمرات آزمون آیلتس و تافل خود را ارائه دهند، که حداقل نمرات مورد نیاز به ترتیب ۶.۵ و ۸۷ هستند. برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی، معدل حداقلی ۷۵ درصد نیاز است و اسنادی مانند بیانیه شخصی، توصیه‌نامه‌ها و رزومه نیز همراه با درخواست باید ارسال شوند. 

معمولاً بررسی درخواست‌ها حدود ۳ هفته زمان می‌برند و دانشجویان می‌توانند درخواست‌های خود را در وبسایت رسمی مجموعه لنکستر پیگیری کنند. دانشجویان پس از پذیرش در دوره کارشناسی، از طریق پورتال UCAS اطلاع‌رسانی می‌شوند، در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد اعلامیه پذیرش خود را از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد. 

پس از دریافت نامه پذیرش، باید با پرداخت مبلغ اولیه، پذیرش خود را تایید کنید. سپس می‌توانید به مرحله بعدی بروید و برای مدارک لازم دیگری مانند ویزای دانشجویی، محل اقامت، مجوز کار و سایر الزامات تحصیل در انگلیس درخواست دهید. 

خوابگاه و خدمات دانشگاه Lancaster

دانشگاه Lancaster خوابگاه‌های مختلفی دارد که با توجه به امکانات و متراژ مختلف قیمت‌گذاری شده اند. لنکستر از سال ۲۰۰۲ تا کنون ۴۵۰ میلیون پوند بر روی اقامتگاه‌های خود خرج و سرمایه‌گذاری‌های زیادی کرده است تا اماکنی سازگار با محیط زیست بسازد. 

به ورودی‌های جدید کارشناسی در سال اول خوابگاه داده می‌شود و هزینه‌های آن شامل امکانات ضروری مانند تهویه، قبوض، اینترنت و نگهبانی می‌شود. علاوه بر این، اموال شما تا ۱۰.۰۰۰ پوند بیمه می‌شوند. هزینه زندگی در لنکستر در مقایسه با شهرهای اصلی انگلستان کمتر است و این از هزینه خوابگاه نیز مشخص است. مطمئن باشید در اینجا اجاره کمتری نسبت به لیورپول، لیدز و منچستر پرداخت می‌کنید. 

مدت قرارداد خوابگاه‌ها معمولاً از هفته خوشامدگویی شروع می‌شوند و تا اوایل جولای، پس از پایان ترم تابستانی، ادامه می‌یابند. یک هفته قبل از ورود فرد، یک ایمیل حاوی صورتحساب هزینه‌های خوابگاه و تاریخ سررسید آن‌ها به فرد ارسال خواهد شد. 

بیشتر دانشجویان ارشد در خوابگاه‌های تک‌نفره دانشکده فارغ‌التحصیلان واقع در پارک الکساندرا در جنوب غربی مجموعه زندگی می‌کنند. بدون توجه به مکان، دانشجویان ارشد عضو دانشکده فارغ‌التحصیلان هستند و به تمام امکانات فارغ‌التحصیلی دسترسی دارند. هزینه‌های خوابگاه معمولاً بین ۴.۰۰۰ تا ۸.۵۰۰ پوند بسته به گزینه انتخابی متغیر هستند. 

مجموعه یک برنامه پشتیبانی مخصوص برای دانشجویان خود دارد تا آن‌ها را در تحصیلات خود یاری دهد. همچنین بیش از ۳۵ انجمن ورزشی و ۱۷۰ انجمن وابسته در محوطه دانشگاه وجود دارد. این مرکز دست کمی از یک شهر ندارد و در خود ۲ بانک، یک دفتر پست، مطب پزشکی، داروخانه و دندانپزشکی خصوصی جای داده است. 

همچنین، یک مکان مذهبی در این مجموعه وجود دارد که محل عبادت تمامی ادیان است. یک پیش‌دبستانی نیز وجود دارد که از بیش از ۱۵۰ کودک در هشت اتاق بازی و فضای باز نگهداری می‌کند. در آخر، یک مرکز ورزشی نوساخت نیز در محوطه مجموعه وجود دارد که امکان بازی تنیس و سایر ورزش‌های راکتی، فوتبال، راگبی، بسکتبال، شنا، هاکی و غیره را به دانشجویان می‌دهد.