دانشگاه اسکس انگلستان مقصدی برای مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان می‌باشد. با داشتن ۱۷.۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۴۰ کشور با ویزای تحصیلی مختلف، به عنوان یکی از متنوع‌ترین دانشگاه‌های بین‌المللی در جهان شناخته می‌شود. در اینجا، دانشجویان می‌توانند یک جامعه جهانی را در پردیسی واحد پیدا کنند. 

دانشگاه اسکس انگلستان با بهره‌گیری از اساتید برجسته جهان، آموزش را در محیطی حمایتی و پژوهش‌محور ارائه می‌دهد. تحقیقات پیشگامانه این دانشگاه همچنان به تاثیرات مثبت جهانی خود ادامه می‌دهد. آن‌ها به ارائه برتری در زمینه پژوهش و آموزش به مدت بیش از ۵۰ سال افتخار می‌کنند. اگر علاقه‌ای به تحصیل در این دانشگاه داشتید، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی تیم لتس گو یونی شرایط خود را بررسی کنید. 

دانشگاه اسکس انگلستان

دانشگاه اسکس انگلستان دارای سه پردیس اصلی می‌باشد که در پارک زیبای شهر کولچستر، که قدیمی‌ترین شهر ثبت شده انگلستان است، واقع شده است. پردیس دیگری در مرکز شهر ساوتند-آن-سی وجود دارد و پردیس لاوتون نیز تنها پیاده پنج دقیقه از ایستگاه متروی لندن، دِبدن، در انتهای شرقی خط مرکزی و با ۳۵ دقیقه فاصله از ایستگاه خیابان لیورپول قرار دارد. 

هر سه پردیس کمتر از یک ساعت با لندن فاصله دارند و بندر هارویچ نیز در نزدیکی آن قرار گرفته است. اساتید دانشگاه آثاری خلق کرده‌اند که الهام‌بخش نسل‌های متعدد بوده و به اعتبار این مرکز در زمینه تحقیقات، به ویژه در علوم اجتماعی، در بریتانیا کمک شایانی کرده است. 

اساتید دانشگاه از نظر کیفیت و تجربه در سطحی عالی قرار دارند و نه تنها در زمینه تخصصی خود دانش بالایی دارند، بلکه نسبت به کار خود نیز مشتاق هستند. همچنین، این مرکز دوره‌های کارشناسی ارشد با کارآموزی حرفه‌ای ارائه می‌دهد. این امر به دانشجویان کمک می‌کند تا در طول تحصیل در انگلستان، در یک تجارت/سازمان خارجی به انتخاب خود، تجربه عملی کسب کنند. 

همچنین دانشگاه اسکس انگلستان به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بعد از مهاجرت تحصیلی، در کنار تحصیل خود به صورت پاره‌وقت کار کنند و فرصت‌های متنوع زیادی در محوطه دانشگاه وجود دارد، از کارآموزی گرفته تا تا برنامه فرصت‌های تحقیقاتی کارشناسی. 

علاوه بر مسائل تحصیلی، محیطی حمایتی در محوطه دانشگاه با یک اتحادیه دانشجویی پویا، خدمات پشتیبانی عالی و تمرکز جدی بر شمولیت در انتظار شماست. و زمانی که وقت شروع حرفه شما فرا رسید، این مرکز شما را تنها نخواهد گذاشت و مشاوره‌های لازم را خواهد داد. مشاوران این مجموعه حتی در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی نیز برای راهنمایی به شما آماده اند.

بر اساس منابع غیر رسمی، نرخ پذیرش دانشگاه نیز حدود ۷۴ درصد است و اگر رزومه و فرم خوبی پر کنید، می‌توانید از این دانشگاه پذیرش بگیرید. فارغ‌التحصیلان این مجموعه شامل برندگان جایزه نوبل، روسای جمهور، بازیگران برنده جایزه و فضانوردان و همچنین بسیاری از متخصصان برجسته دیگر می‌شوند. 

رنکینگ اسکس

طبق رتبه‌بندی‌های مختلف، اگر به دنبال شروع یا ادامه مسیر تحصیلی خود در موسسه‌ای هستید که آینده شما را شکل می‌دهد، این مرکز انتخابی عالی است. رتبه‌بندی‌های دانشگاه اسکس بر اساس موارد زیر است: 

 • رتبه ۵۶ در راهنمای تایمز دانشگاه ۲۰۲۴
 • رتبه ۳۰ در راهنمای گاردین دانشگاه ۲۰۲۴
 • رتبه ۳۹ در راهنمای دانشگاه‌های کامل CUG ۲۰۲۳
 • رتبه ۴۵۹ در سطح جهانی در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS ۲۰۲۴

همچنین اسکس دارای افتخارات دیگری نیز است، از جمله: 

 • رتبه ۹ در انگلستان و ۵۰ برتر جهان در رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل (QS) 
 • رتبه ۹ در انگلستان و ۵۵ جهان در رشته جامعه‌شناسی (QS) 
 • جزو ۱۰ دانشگاه برتر در زمینه علوم اجتماعی در انگلستان (رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز آموزش عالی بر اساس موضوع ۲۰۲۳) 

چارچوب عالی پژوهش (REF) 

 • رتبه ۳ در انگلستان برای کیفیت پژوهش در زبان‌های مدرن و زبان‌شناسی 
 • رتبه ۶ در انگلستان برای کیفیت پژوهش در علوم سیاسی و روابط بین‌الملل
 • رتبه ۷ در انگلستان برای کیفیت پژوهش در جامعه‌شناسی 
 • رتبه ۸ در انگلستان برای کیفیت پژوهش در اقتصاد 

رشته‌های اسکس

دانشجویان در دانشگاه اسکس انگلستان می‌توانند از بین بیش از ۶۰۰ دوره کارشناسی و بیش از ۳۰۰ دوره ارشد و دکتری انتخاب کنند. این دانشگاه طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و کوتاه‌مدت را در زمینه‌های مختلف تحصیلی مانند هنر، نمایش، زبان انگلیسی، علوم و غیره به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. برخی از محبوب‌ترین حوزه‌های تحصیلی در این دانشگاه شامل حسابداری، بازیگری، تهیه‌کنندگی و مدیریت دولتی، مطالعات آمریکا، هنر، تاریخ و بیوشیمی می‌شود. 

دوره‌های آموزشی دانشگاه دائماً در حال گسترش است تا نیازهای رو به رشد دانشجویان را برآورده کند و تأثیری ملموس بر جامعه داشته باشد. دوره‌های این مرکز بین سه پردیس تقسیم شده است. به دانشجویان این دانشگاه فرصت داده می‌شود تا بدون پرداخت هزینه اضافی، در دوره‌های تکمیلی مانند تحلیل داده‌ها شرکت کنند و زبان جدیدی بیاموزند. 

شرایط پذیرش اسکس

اسکس معمولا بر اساس سیستم امتیازدهی UCAS برای پذیرش دانشجو تصمیم گیری می‌کند. دانشجویان همچنین ملزم هستند که یک شرح حال شخصی از هدف مهاجرت تحصیلی و یک توصیه نامه را همراه با درخواست خود ارائه دهند. دانشجویان بین‌المللی در هنگام ارسال درخواست خود به این مرکز، باید به طور دقیق مهلت‌های ذکر شده در زیر را رعایت کنند. در حالی که مهلت‌های دوره‌های کارشناسی برای همه دوره‌ها تقریباً یکسان است، اما مهلت‌های دوره‌های مختلف ارشد و دکتری با هم متفاوت است. 

مهلت‌های درخواست: 

کارشناسی: ۳۱ ژانویه سال

ارشد و دکتری: ۲۰ اکتبر ۲۰۲۳ (در بیشتر مواقع) 

درگاه درخواست: درگاه درخواست دانشگاه اسکس (ارشد و دکتری) / UCAS: کارشناسی

هزینه درخواست: ۲۷.۵۰ پوند برای انتخاب ۶ رشته کارشناسی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی: 

 • دیپلم متوسطه با معدل کل ۷۰ درصد یا بالاتر
 • ریزنمرات مدرک قبلی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس - ۶.۰ یا بالاتر
 • رزومه کاری/ CV
 • یک توصیه نامه (اختیاری) 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ارشد و دکتری: 

 • معدل ۵۰ تا ۵۵ درصد در مقطع کارشناسی
 • ریزنمرات و گواهی‌های تحصیلی قبلی
 • انگیزه نامه 
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی: آیلتس ۶.۵/ تافل ۸۸ 
 • در صورت نیاز، نمره GMAT بالاتر از ۶۰۰
 • رزومه کاری/ CV
 • توصیه نامه

فرآیند مصاحبه دانشگاه اسکس 

به منظور تحصیل در انگلستان، این مجموعه دانشجویان واجد شرایط را برای شرکت در یک مصاحبه آنلاین به صورت تماس ویدیویی دعوت خواهد کرد که ممکن است ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول بکشد. کارشناسان لتس گو یونی در ارتباط با سوالات مصاحبه می‌توانند شما را راهنمایی کنند و در روند ویزای تحصیلی شما تاثیر مثبتی بگذارند. 

نتیجه پذیرش دانشگاه اسکس

این مجموعه تقریبا ۴ هفته طول می‌کشد تا به تمام درخواست‌ها پاسخ دهد و تصمیم از طریق ایمیل به متقاضیان منتخب اعلام می‌شود. در نامه پذیرش، به طور شفاف ذکر خواهد شد که چه مدت زمان برای پذیرش این پیشنهاد فرصت دارید. به طور معمول، ۳۰ روز برای پذیرش پیشنهاد مهلت دارید، صرف نظر از اینکه پیشنهاد شما مشروط یا بدون شرط باشد، می‌توانید آن را بپذیرید و سپس برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایید.

شهریه اسکس

شهریه دوره تحصیلی شما در این مرکز بسته به رشته تحصیلی انتخابی‌تان، به میزان قابل توجهی متفاوت خواهد بود. به طور کلی برای دانشجویان بین‌المللی این مبلغ بین ۱۹.۵۰۰ تا ۲۸.۸۵۰ پوند متغیر است. لطفاً توجه داشته باشید که برای دانشجویانی که تحصیل خود را در دانشگاه اسکس در سال تحصیلی جاری آغاز می‌کنند، شهریه برای هر سال تحصیلی بعدی تا سقف ۵ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش برای هر سال تحصیلی مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرد. 

بورسیه تحصیلی اسکس

این مجموعه برای دانشجویان بین‌المللی حمایت مالی به شکل بورسیه‌های تحصیلی، کمک‌هزینه‌ها و بودجه‌های شورای پژوهشی ارائه می‌دهد. مشاوران لتس گو یونی می توانند رزومه شما را بررسی و برای بورسیه مناسب اقدام نمایند.برخی از بورسیه‌های تحصیلی محبوب برای تحصیل در انگلستان به عنوان دانشجوی بین‌المللی در این مرکز به شرح زیر است: 

بورسیه تحصیلی منطقه‌ای جنوب آسیا: کمک‌هزینه‌ای به مبلغ ۴۰۰۰ یورو برای دانشجویان کارشناسی

طرح بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد بین‌المللی برای برتری تحصیلی: تخفیف ۵۰۰۰ یورویی شهریه برای دانشجویان کارشناسی ارشد با عملکرد تحصیلی بالا

بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های ورزشی با عملکرد بالا: تخفیف تا ۱۰۰ درصدی شهریه به همراه مزایای انحصاری دیگر

خوابگاه و خدمات دانشجویی اسکس

دانشجویان بین‌المللی دوره کارشناسی بعد از مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی، به شرط رعایت مهلت‌های تعیین‌شده، برای کل دوران تحصیل خود در خوابگاه دانشگاه پذیرش تضمینی دارند. دانشجویان بین‌المللی دوره ارشد و دکتری نیز به شرط رعایت مهلت‌ها، برای سال اول تحصیل در انگلستان خوابگاه تضمینی دریافت می‌کنند. تیم لتس گو یونی نیز می‌تواند در روند انتخاب خوابگاه به شما کمک کند.

خوابگاه‌های دانشجویی از واحدهای آپارتمانی با آشپزخانه مشترک تشکیل شده و ظرفیت هر واحد تا ۱۶ دانشجو است و کمی بیش از نصف اتاق‌ها دارای سرویس بهداشتی اختصاصی هستند. این مرکز یکی از معدود دانشگاه‌های انگلستان است که نشان بین‌المللی کیفیت اسکان را دریافت کرده است و ۹۰ درصد از دانشجویان بین‌المللی ساکن در خوابگاه‌های این دانشگاه ابراز رضایت کرده‌اند. 

بخش پشتیبانی دانشجویان در طیف گسترده‌ای از مسائل از قبیل روادید، اسکان و اشتغال در طول تحصیل در دانشگاه اسکس به شما بعد از مهاجرت تحصیلی کمک خواهد کرد. قبل از شروع ترم، یک هفته خوشامد گویی برای دانشجویان جدید برگزار می‌شود که شامل اطلاعات پیش از ورود، جلسات توجیهی و رویدادهایی در خود مرکز است. 

همچنین در ابتدای هر سال تحصیلی، سرویس حمل‌ونقل از فرودگاه‌های منتخب لندن به پردیس کولچستر دانشگاه اسکس انگلستان برقرار می‌شود. کتابخانه اصلی مجموعه‌ی گسترده‌ای از منابع فیزیکی و دیجیتال را در آرشیو خود جای داده است و همچنین طیف وسیعی از فضاهای مطالعه انفرادی و گروهی را ارائه می‌دهد. 

همچنین، دانشجویان به یک مرکز اختصاصی علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) در دانشگاه با آزمایشگاه‌های تخصصی برای تحقیقات و آموزش پیشرفته دسترسی دارند. از جمله تاسیسات شاخص می‌توان به کلینیک حقوقی اسکس، ESCALA (مجموعه هنر آمریکای لاتین اسکس)، کتابخانه آلبرت اسلومان، مجموعه ورزشی اسکس و مرکز علوم اعصاب اشاره کرد. این مرکز دارای بیش از ۱۶۵ باشگاه و انجمن ورزشی فعال است و دانشجویان تشویق می‌شوند تا در صورت نبود انجمن مورد علاقه‌شان، با حمایت اتحادیه دانشجویی، اقدام به تاسیس آن کنند.