دانشگاه کنت انگلستان یک مقصد عالی برای مهاجرت تحصیلی متقاضیان محترم می‌باشد. برخی از نقاط قوت این مرکز، تدریس عالی، امکانات مدرن، پشتیبانی دانشجویی مکرر و محیط‌های آموزشی دلپذیر آن است. در این مجموعه، تمرکز هر رشته‌ی تحصیلی صرفا روی محتوای آن نیست، بلکه بر مجموعه‌ی مهارت‌هایی هم که برای کار در آن زمینه لازم است، تأکید می‌شود. 

به همین دلیل، تا جایی که ممکن باشد، تجربیات دنیای واقعی در هر رشته گنجانده می‌شود تا دانشجویان را به طور کامل برای نقش آتی‌شان آماده کند. بیش از ۱۸.۰۰۰ دانشجو از ۱۵۲ کشور در دو پردیس وسیع این دانشگاه در انگلستان و مراکز تحصیلات تکمیلی تخصصی در اروپا تحصیل می‌کنند. برای حضور در این دانشگاه انگلیسی، شما می‌توانید از طریق مشاوره مهاجرت تحصیلی تیم لتس گو یونی روند کار را پیگیری کنید. 

دانشگاه کنت کجاست

با وجود پردیس‌ها و مشارکت‌های مختلف، شاید برای شما هم این سوال ایجاد شود که دانشگاه کنت کجاست؟ این مجموعه دارای چهار پردیس است، دو تا در انگلستان و دو تا در اروپا. پردیس کانتربری یک پردیس مستقل با فضایی دنج و یک جامعه دانشجویی صمیمی است که حول شش دانشکده، کتابخانه‌ی تمپلمان، مرکز هنری گولبنکیان و ساختمان ماندلا (محل اتحادیه‌ی کنت) بنا شده است و همه در میان فضاهای باز سرسبز و آرام قرار گرفته‌اند. 

پردیس این مجموعه تنها ۲۵ دقیقه پیاده تا مرکز شهر کانتربری فاصله دارد. کانتربری فضایی گرم و صمیمی دارد و با قطار سریع‌السیر فقط یک ساعت از لندن فاصله دارد. این شهر همچنین نزدیک‌ترین شهر انگلستان به اروپای قاره‌ای است، به طوری که می‌توانید در عرض دو ساعت به پاریس، بروکسل یا لیل سفر کنید. 

دومین پردیس انگلستان مدوی است که قبلا یک پایگاه دریایی بوده اما اکنون به عنوان یک فضای آموزشی قرن بیست و یکمی با امکانات و پشتیبانی استثنایی بازسازی شده است. این پردیس با فضایی دوستانه و صمیمی، دانشجویانی از پیشینه‌های مختلف را در کنار هم برای تحصیل و معاشرت گرد هم می‌آورد. همچنین، با وجود سیستم حمل و نقل عالی، این شهر با مرکز لندن کمتر از یک ساعت فاصله دارد.

دانشگاه کنت انگلستان

در طول دهه ۱۹۶۰، دانشگاه کنت انگلستان، با داشتن شاهزاده خانم مارینا، دوشس کنت به عنوان رئیس افتخاری، مسیر رشد سریعی را در پیش گرفت. این مجموعه یک دانشگاه تحقیقاتی با شهرت ملی و بین المللی است که به خاطر آموزش با کیفیت بالا، امکانات تحقیقاتی پیشرفته و خدمات دانشجویی بی‌نظیر شناخته شده است. 

همه دانشجویان به خدمات پشتیبانی شخصی و شغلی این مؤسسه که برنده جوایز بسیاری شده اند، دسترسی دارند. نرخ پذیرش این دانشگاه ۸۵ درصد است که باعث می‌شود پذیرش در این مجموعه از رقابت کمتری برخوردار باشد. اعضای هیئت علمی فعالانه درگیر تحقیقات و تدریس پیشرفته هستند، بنابراین فرصت منحصر به فردی برای یادگیری و تعامل با برخی از پیشروترین متخصصان در زمینه خود خواهید داشت. همچنین، در کنت، می‌توانید انواع گواهینامه ها، مدرک‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را دریافت کنید و گزینه‌های هیجان‌انگیز زیادی برای کسب تجربه بین المللی و کار در این بخش به مدت یک سال وجود دارد. 

رتبه‌ بندی دانشگاه کنت انگلستان

طبق راهنمای آخرین رتبه‌ بندی دانشگاه کنت انگلستان در بهترین دانشگاه‌های تایمز و ساندی تایمز، این مرکزدر بین ۵۰ دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد. سه رشته‌ی این دانشگاه در همین راهنما، در بین ۱۰ رشته‌ی برتر (تاریخ هنر، سیاست اجتماعی و کار اجتماعی) و هشت رشته در بین ۲۰ رشته‌ی برتر (مردم‌شناسی، معماری، هنر و طراحی، ارتباطات و رسانه، آلمانی، حقوق، زبان‌شناسی و الهیات) قرار گرفته‌اند. 

دانشکده‌ی بازرگانی کنت، جزو ۱ درصد از موسسات برتر جهان است که اعتبار سه‌گانه (Triple Crown) را کسب کرده است. تمام مدارس عالی این مجموعه، تحقیقاتی در سطح جهانی انجام می‌دهند و در آخرین چارچوب ارزیابی برتری پژوهشی (REF)، در بین ۲۰ دانشگاه برتر از نظر تعداد پژوهش قرار گرفت و از ۱۱ دانشگاه از ۲۴ دانشگاه برتر گروه راسل عملکرد بهتری داشت. برخی رتبه بندی‌های این مجموعه در سایت‌های معروف عبارتند از: 

 • رتبه ۵۲ در راهنمای تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۵۶ در راهنمای گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۳۳۶ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS ۲۰۲۴

رشته‌های دانشگاه کنت

این مجموعه طیف گسترده‌ای از دوره‌های پیش‌دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره‌های مهیج برای تحصیل در انگلیس و خارج از کشور، گذراندن یک سال در صنعت و دوره‌های تابستانی را ارائه می‌دهد. آن‌ها هرساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی هستیم که در رشته‌های مختلف و معروفی از جمله امنیت سایبری و هوش مصنوعی، بازرگانی و مدیریت، حقوق، روانشناسی و معماری تحصیل می‌کنند. 

مرکز زبان انگلیسی و زبان‌های خارجه این مجموعه، دوره‌های زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها را برای همه دانشجویان ارائه می‌دهد که به صورت مستقل قبل از شروع ترم یا به صورت واحدی که می‌تواند در انتهای دوره لحاظ شود، در دسترس هستند. 

به هر دانشجو یک استاد راهنمای شخصی اختصاص داده می‌شود که می‌تواند از نظر تحصیلی یا شخصی در حل هر مشکلی به او کمک کند. همچنین انجمن‌های دانشجویی بین‌المللی متعددی وجود دارد که هم به صورت عمومی و هم به صورت خاص برای هر کشور فعالیت می‌کنند. این مجموعه همچنین دارای دو مرکز تحصیلات تکمیلی اختصاصی در اروپا می‌باشد: 

 • مدرسه مطالعات بین‌المللی بروکسل (BSIS) 
 • مدرسه هنر و فرهنگ پاریس کنت

شرایط پذیرش دانشگاه کنت

کمیته‌ی پذیرش دانشگاه کنت بر روی صلاحیت‌های تحصیلی متقاضیان و تطابق آن‌ها با مدارک ارائه‌شده و همچنین برآورده کردن شرایط لازم برای زبان انگلیسی تمرکز دارد. در اینجا به برخی نکات مهم در مورد پذیرش در این مجموعه اشاره می‌کنیم: 

زمان‌های پذیرش: این دانشگاه در دو بازه‌ی زمانی ژانویه و سپتامبر دانشجو می‌پذیرد. 

ددلاین‌های پذیرش: آخرین مهلت تقاضای پذیرش برای دوره‌های کارشناسی، ۱۵ ژانویه و برای دوره‌های کارشناسی ارشد، ۳۱ جولای است. 

فرآیند درخواست برای دانشجویان بین‌المللی: دانشجویان بین‌المللی باید از طریق پورتال UCAS برای پذیرش اقدام کنند. در این پورتال بخشی به نام UCAS Track وجود دارد که به شما امکان پیگیری وضعیت درخواست‌تان را می‌دهد. 

شرایط پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی: دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، شرایط خاصی را برای هر کشور در نظر می‌گیرد. 

مدرک زبان انگلیسی: آیلتس، تافل iBT، پی تی‌ای و CAE/CPE به عنوان مدرک زبان انگلیسی پذیرفته می‌شوند. 

مدارک اولیه‌ی پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی: 

 • مدارک و ریز نمرات تحصیلی رسمی
 • انگیزه‌نامه
 • اثبات تمکن مالی
 • رزومه (CV) 
 • مدرک زبان انگلیسی
 • توصیه‌نامه‌ها
 • نامه‌ی درخواست (در صورت لزوم) 

در زمان پذیرش، مدارکی مانند صورت‌های مالی، ریز نمرات و مدارک ویزا مورد نیاز خواهد بود. پس از دریافت نامه‌ی پذیرش، برای تایید جایگاه خود در دانشگاه، باید شهریه دوره را پرداخت کنید. 

شهریه دانشگاه کنت

این مجموعه، وضعیت شهریه شما را بر اساس ملیت و محل اقامتتان، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، تعیین می‌کند. در صورتی که در مورد وضعیت شهریه خود مطمئن نیستید، قبل از درخواست پذیرش، می‌توانید از UKCISA (سازمان اطلاعات و مشاوره شهروندی انگلستان) راهنمایی بگیرید. البته تیم لتس گو یونی می‌تواند تمام این اطلاعات را به شما بدهد. 

در صورت اتمام زودهنگام دوره، کل شهریه تا حداکثر دوره‌ی ثبت‌نام قابل پرداخت است. شهریه‌ی دانشگاه کنت انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی بسته به رشته‌ی تحصیلی متفاوت است. برای دوره‌های کارشناسی، شهریه از ۱۸.۰۰۰ تا ۲۴.۰۰۰ پوند متغیر است، در حالی که دوره‌ی پزشکی (MBBS) حدود ۴۸.۰۰۰ پوند هزینه دارد. شهریه‌های دوره‌های کارشناسی ارشد نیز از ۱۸.۰۰۰ تا ۲۴.۰۰۰ پوند متغیر هستند، با این حال برخی از دوره‌های دیپلم ارزان‌تر هستند اما فرآیند ویزای آن‌ها پیچیده‌تر است. 

دوره‌ی پیش‌دانشگاهی بین‌المللی (International Foundation Programme) حدود ۱۹.۰۰۰ پوند هزینه دارد. همچنین، دوره‌ی پیش‌دانشگاهی استاندارد با آزمایشگاه در کانتربری ۲۲.۷۰۰ پوند و دوره‌ی پیش‌دانشگاهی بدون آزمایشگاه ۱۸.۶۰۰ پوند هزینه دارد. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه کنت انگلستان

این مجموعه طیف وسیعی از فرصت‌های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد را دارند، ارائه می‌دهد. برای دانشجویان کارشناسی، چندین بورسیه‌ی تحصیلی کلی بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد، از جمله بورسیه‌ی تحصیلی کنت به ارزش ۲۰۰۰ پوند و بورسیه‌های تحصیلی بین‌المللی به ارزش ۳۰۰۰ پوند. 

برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، آن‌ها چندین بورسیه‌ی تحصیلی مرتبط با رشته‌های خاص داریم، از جمله بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشکده‌ی بازرگانی کنت، دانشکده‌ی حقوق کنت و دانشکده‌ی روانشناسی. در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های دیگر انگلستان، این مجموعه در زمینه‌ی کمک مالی به دانشجویان، نسبتاً سخاوتمندتر است. 

دانشجویانی که از پیشینه‌ی تحصیلی عالی برخوردار بوده و همچنان عملکرد درخشانی داشته باشند، می‌توانند برای دریافت بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی اقدام کنند. همچنین بسیاری از سازمان‌های خصوصی مانند چونینگ نیز برای دانشجویان بین المللی بورسیه ارائه می‌دهند. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه کنت انگلستان

دانشجویان جدیدی که دانشگاه کنت انگلستان را به عنوان اولویت اول خود انتخاب می‌کنند، به طور تضمینی در خوابگاه‌های دانشگاه جای خواهند داشت. در پردیس کانتربری، اکثر اتاق‌ها دارای حمام اختصاصی و بسیاری از آن‌ها گزینه‌های غذاخوری دارند، در حالی که تمام اتاق‌های خوابگاه‌های ارشد و دکتری دارای حمام اختصاصی و آشپزخانه‌ی مشترک هستند. 

اتاق‌ها به صورت آپارتمان‌های مسکونی، استودیو و یا خانه‌های اشتراکی در دهکده‌ی دانشجویی نزدیک دانشگاه ارائه می‌شوند و به طور کلی با یک سیستم دانشکده‌ای سازماندهی شده‌اند. اتاق‌های پردیس مدوی همگی نوساز و مجهز به حمام اختصاصی بوده و به صورت آپارتمان‌هایی برای پنج تا هشت نفر طراحی شده‌اند. 

علاوه بر کلاس‌های درس و امکانات آموزشی پیشرفته، دانشگاه دارای دو کتابخانه‌ی بزرگ در هر دو پردیس است که ۲۴ساعته در ۷ روز هفته برای دانشجویان باز هستند. هر کتابخانه مجموعه‌ای گسترده از منابع، صدها کامپیوتر، فناوری کمکی و فضای مخصوص مطالعه را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. 

دانشجویان این مجموعه فرصت ملحق شدن به باشگاه‌های ورزشی مختلف را دارند و تیم کنت که توسط اتحادیه دانشجویی حمایت مالی می‌شود، بیش از ۶۰ باشگاه مختلف را از فوتبال آمریکایی گرفته تا غیره اداره می‌کند. این ورزش‌ها در سطوح مختلف، از تفریحی تا سطح رقابتی، ارائه می‌شوند و قطعا داشتن تجربه قبلی الزامی نیست. 

همچنین، برنامه‌ای به نام «امتحانش کن» (Give It A Go - GIAG) وجود دارد که رویدادهایی را برای تمام دانشجویان این مجموعه برگزار می‌کند و هدف آن ارائه فعالیت‌های متنوعی برای دانشجویان است که می‌توانند شامل جلسات کاردستی، ورزش، سفرهای خارج از دانشگاه و موارد بسیار دیگری باشد! 

عضویت یا تعهد بلندمدت برای شرکت در این رویدادها وجود ندارد و شما می‌توانید در هر تعداد رویدادی که دوست دارید شرکت کنید. فقط کافی‌ست لیست رویدادها را بررسی کنید تا ببینید آیا برای شرکت نیاز به رزرو قبلی دارید یا می‌توانید در همان روز به محل برگزاری مراجعه کنید. «امتحانش کن» فرصتی عالی برای امتحان کردن چیزهای جدید، آشنایی با افراد جدید و توسعه مهارت‌هایتان است.