دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تأسیس شد، به مؤسسه ای پیشرو در زمینه یادگیری، کشف و آفرینش دانش در کانادا
 تبدیل شده است. دانشگاه تورنتو مفتخر است که یکی از برترین دانشگاههای پژوهش محور باشد که به سمت ابداع و نوآوری حرکت 
می کند.
دانشجویان دانشگاه تورنتو این فرصت را دارند تا از طریق شبکه چندرشته ای دانشکده تحقیق و آموزش ما از متفکران برتر و پیشرو،
فارغ التحصیلان و دیگر دانشجویان بیاموزند و در کنار آنها کار کنند. 
ایده ها، نوآوری ها و اقدامات بیش از 560،000 فارغ التحصیل همچنان تأثیر مثبتی بر جهان دارد.

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه با سه پردیس است که هر یک مرکزی جامع برای تدریس و تحقیق است: دانشگاه تورنتو سنت جورج ، دانشگاه تورنتو میسیااگا و دانشگاه تورنتو اسکاربرو. برای بهره مندی از یک محیط غنی و فراگیر برای مطالعه و یادگیری، دانشجویان به یک یا تعداد زیادی از اجتماعات یادگیری کوچکتر که شامل هفت کالج کارشناسی در پردیس سنت جورج، و طیف وسیعی از دانشکده ها، مدارس و مراکز در سه پردیس می پیوندند.

 سیستم سه پردیس دانشگاه شامل منطقه تورنتو بزرگ است و به دانشجویان این امکان را می دهد تا در یکی از متنوع ترین و پویاترین مناطق شهری جهان در یادگیری تجربی و برنامه ریزی تخصصی شرکت کنند.

دانشگاه تورنتو صدها برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای و بیش از هزار باشگاه، سازمان، فعالیت و فرصت های داوطلبانه از جمله کلینیک های حقوقی و دندانپزشکی دانشجویی و سایر پروژه های مستقر در جامعه را به دانشجویان خود ارائه می دهد. 9 بیمارستان کاملاً وابسته به دانشگاه و 12 بیمارستان وابسته به جامعه و مراکز بهداشتی درمانی تجربیات آموزشی و تحقیقاتی را برای دانشجویان علوم پزشکی ارائه می دهند که جزء بهترین ها در جهان هستند.

دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین و پر بازدیدترین مراکز جهان برای آموزش پیشرفته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است که نقش مهمی در پیشبرد دستاوردهای دانشگاه در تحقیقات دارد. با شناخت تقاضای فزاینده برای به روز کردن و استفاده مجدد از دانش و مهارت های افراد، دانشگاه تورنتو به یکی از بزرگترین قطب های آمریکای شمالی برای یادگیری مادام العمر تبدیل شده است.

تحقیق خلاقانه و نوآورانه

دانشگاه تورنتو محل زندگی برخی از مستعدترین متفکران، مبتکران، نوآوران و آموزگاران جهان است که در حال پیشرفت دانش و کشف اکتشافات مهم برای آینده ای سالم تر، پایدارتر، مرفه تر و مطمئن تر هستند.

دانشگاه تورنتو همواره در لیست  10 دانشگاه برتر جهانی قرار دارد ، نقاط قوت قابل توجهی در رشته هایی دارد که شامل علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، علوم و حرفه ها است. براساس Times Higher Education (THE) ، دانشگاه تورنتو یکی از هشت دانشگاه در سطح جهان است که در بین 50 جایگاه برتر در هر 11 زمینه موضوعی که توسط THE رتبه بندی شده است  قرار دارد. این نشانگر توانمندی دانشگاه در ارائه بورس تحصیلی در طیف وسیعی از رشته ها است.

پژوهش های نشات گرفته از تمایلات شدید ، کاتالیزوری است که دانش را گسترش می دهد و این پتانسیل را دارد که به تغییری اساسی در ادراکات انسان از خود و دنیای اطراف خود منجر شود. اکتشاف دانش بنیادی ریشه در بسیاری از پیشرفت های بلندمدت اجتماعی انسان داشته است. بدون تحقیقات اساسی انجام شده در دانشگاه ها، بسیاری از اکتشافات و نوآوری های تغییر دهنده زندگی هرگز اتفاق نمی افتاد. در دانشگاه تورنتو، تحقیقات بنیادی در علوم و مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم بهداشتی منجر به کشف انسولین و سلولهای بنیادی، توسعه میکروسکوپ الکترونی و یکی از اولین رایانه های عملیاتی جهان کشف فسیل “Peking Man” ، درک این مطلب که این رسانه، پیام است، و پیشرفتی غیرمنتظره در یادگیری عمیق و شبکه های عصبی شده است. این پیشرفت ها در دهه ها، اغلب قرن ها بواسطه دانش و کشف در خلال دروس و دوره ها ساخته شده است.

متخصصان دانشگاه تورنتو در خط مقدم تقریباً هر رشته ای تلاش می کنند و با محققانی فعال در این رشته و فراتر از مرزهای جغرافیایی همکاری می کنند تا به کشف سوالات بی انتها برسند و چشم اندازی دلپذیر را برای بیان انسان، کشف علمی و پیشرفت اجتماعی به روی انسان بگشایند از درک ریشه های زندگی روی زمین گرفته تا کاوش در پیچیدگی های تجربیات بشر ، برای تامل در مورد جایگاه انسان در جهان. این تحقیقات بنیادی ایده ها و نوآوری هایی را خلق می کند که منجر به ایجاد صنایع جدید، برانگیختن تحولات اجتماعی و اقتصادی و تحولاتی در سبک زندگی انسان می شود. تعهد دانشگاه تورنتو به تحقیقات کاربردی، ترجمه دانش ، نوآوری و کارآفرینی موجب تحول مداوم اقتصادی منطقه تورنتو شده  و همچنین باعث ایجاد رونق در کانادا و دیگر کشورها می شود.