دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کشور کاناداست. با لتس گو یونی اطلاعاتی مربوط به شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو و شهریه دانشگاه تورنتو کانادا را کسب کنید و در صورت نیاز برای اپلای این دانشگاه، نسبت به رزرو وقت مشاوره از سایت لتسگویونی اقدام نمایید.

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر تورنتو و در استان انتاریو کانادا است که در سال 1827 به عنوان کالج کینگ، (قدیمی ترین دانشگاه در استان انتاریو) منشور سلطنتی را دریافت کرد و در همین سال تاسیس شد. 

دانشگاه تورنتو در ابتدا فعالیت‌های آموزشی‌اش را تحت کنترل کلیسای انگلستان آغاز کرد، اما پس از گذشت بیش از دو دهه و در سال 1850 به یک نهاد سکولار تبدیل شد و نام آن از کالج کینگ به دانشگاه تورنتو تغییر پیدا کرد. 

دانشگاه تورنتو از 3 پردیس و 11 دانشکده تشکیل شده است که هرکدام به صورت مستقل به ارائه فعالیت‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف مشغول هستند. در زیر اطلاعات بیشتری در خصوص پردیس‌های دانشگاه تورنتو آمده است:

پردیس St. George: سنت جورج پردیس اصلی و ابتدایی دانشگاه تورنتو به حساب می‌آید که دارای معماری تاریخی به هم آمیخته با فضاهای سبز است. این پردیس در مرکز شهر تورنتو که یکی از پویاترین و متنوع‌ترین شهرهای جهان است، ساخته شده و مکان مناسبی برای دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی است که آن‌ها را با زندگی پرتحرک دانشگاهی و فعالیت‌های درسی بی‌شمار درگیر می‌کند. بیش از 61 هزار دانشجو در این پردیس مشغول به تحصیل هستند.

پردیس Mississauga: این پردیس در سال 1967 افتتاح شد و به عنوان دومین بخش بزرگ دانشگاه تورنتو شناخته می‌شود که جمعیت دانشجویی آن بیش از 14 هزار دانشجو است. UTM شامل 15 بخش دانشگاهی و یک موسسه ارتباطات فرهنگی اطلاعاتی و فناوری است و همچنین 148 برنامه آموزشی در 89 حوزه تحصیلی را برای دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و بین رشته ای ارائه می‌دهد.

پردیس Scarborough: برنامه‌های آموزشی تجربی محور مشخصه اصلی پردیس اسکاربورو است. دانشگاه UTSC در کنار مکان های دیدنی طبیعی محبوب و در سبزترین منطقه شهر تورنتو واقع شده است و رشد پویایی را تجربه می کند. دانشجویان این پردیس از طریق برنامه تعاونی U of T و همچنین برنامه‌های کارآموزی، تحقیقات عملی و مشارکتی آینده شغلی خود را شروع می‌کنند.

پذیرش ورودی U of T کانادا بیش از 90 هزار دانشجو در سال است که بیش از 19 هزار دانشجو از کشورهای مختلف دنیا برای تحصیل در این دانشگاه،مهاجرت تحصیلی می‌کنند و روانه کشور کانادا می‌شوند. همچنین دانشگاه تورنتو یکی از متنوع ترین برنامه‌های آموزشی را در میان دانشگاه‌های دنیا دارد که در آن بیش از 980 برنامه آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود.

دانشگاه تورنتو از طریق تحقیقات پیشگامانه خود در موضوعات مختلف همچون: سلول‌های بنیادی، کشف انسولین، میکروسکوپ الکترونی، نظریه‌های نقدادبی، نظریه‎‌های ارتباطات، شناسایی اولین سیاهچاله، توسعه نظریه NP و ... نه تنها خود را در میان معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جهان قرار داده است، بلکه توسط موسسات برجسته رتبه بندی همچون: مرکز رتبه بندی شانگهای،Times Higher Education و QS Rankings برای سالیان طولانی در میان 30 موسسه برتر تحصیلات عالی جهانی رتبه بندی شده است.

همچنین این دانشگاه سالانه بیشترین بودجه تحقیقاتی دانشگاه‌های کشور کانادایی را دریافت می‌کند و یکی از دو عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکا در خارج از ایالات متحده است.

در U of T همواره سعی بر رعایت برابری و عدالت بوده است و محیط‌های کار و یادگیری این دانشگاه به صورت کاملا عادلانه در اختیار تمام دانشجویان و اساتید و کارمندان قرار داده شده تا خلاقیت و مشارکت خود را به حداکثر برسانند و در نتیجه به تحقق اهدافی چون: آزادی بیان، آزادی آکادمیک و آزادی تحقیق نزدیک شوند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کشور کانادا است که در قلب شهر تورنتو پایتخت استان انتاریو واقع شده است. تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر کشور کانادا و همچنین پایتخت اقتصادی این کشور است که پتانسیل‌های زیادی برای مهاجرت و زندگی افراد غیر بومی دارد و هر ساله افراد زیادی به منظور کار و تحصیل ترک وطن می‌کنند و به کشور کانادا و شهر تورنتو مهاجرت می‌کنند.

دانشگاه تورنتو با داشتن محوطه وسیع دو کیلومتری در مرکز شهر و در جنوب محله‌های یورکویل و انکس قرار گرفته است و توسط بناهای تاریخی و محوطه‌های سبز همچون پارک کوئین محاصره شده است که بر زیبای این دانشگاه افزوده است.

شهر تورنتو یکی از مقاصد مهم مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا به حساب می‌آید چرا که میزبان 6 دانشگاه مشهور کشور کانادا است که مهمترین آن‌ها دانشگاه تورنتو است. با همراهی لتس گو یونی مطالب مفیدی در خصوص زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا کسب کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو 

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه تا قبل از سال 2019

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی دوره دبیرستان

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

اگر زبان اول متقاضی پذیرش تحصیلی U of T انگلیسی نباشد و یا 4 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، داشتن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی برای بررسی پذیرش لازم است که به شرح زیر می‌باشد:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در هیچ بخش نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 100 + نمره 22 در بخش نوشتن/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 120/ مدرک CanTEST با حداقل امتیاز 4.5 و در هیچ بخش امتیاز کمتر از 4 نداشته باشد/ مدرک CAE با حداقل نمره 180 و در هیچ بخش نمره کمتر از 170 نداشته باشد

علاوه بر داشتن شرایط پذیرش عمومی دانشگاه، برخی از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه پیش نیازهای موضوعی خاصی دارند که دانشجو براساس رشته انتخابی در زمان اخذ پذیرش تحصیلی آن‌ها را ارائه می‌دهد. 

رشته‌ های دانشگاه تورنتو 

بیش از 700 رشته کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی در سه پردیس دانشگاه تورنتو ارائه می‌شود که این طیف گسترده از رشته‌های تحصیلی دست متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را باز گذاشته تا به راحتی در زمینه مورد علاقه خود تحصیل کنند. در زیر نام دانشکده‌ها و برخی رشته‌های این دانشکده آمده است:

دانشکده علوم کاربردی و مهندسی: این دانشکده یکی از قدیمی ترین دانشکده‌های مهندسی در کشور کاناداست که رشته‌هایی همچون: مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، علم مهندسی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی پزشکی، مطالعات هوافضا،  در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده معماری، منظره و طراحی John H. Daniels: در این دانشکده رشته‌های تخصصی در زمینه معماری ارائه می‌شود که در مقطع کارشناسی دو رشته مطالعات معماری و مطالعات تجسمی تدریس می‌شود.

دانشکده هنرها و علوم: رشته‌های تحصیلی که در دانشکده هنرها و علوم U of T ارائه می‌شوند عبارت اند از: مردم شناسی، تاریخ هنر، نجوم و اخترفیزیک، زیست شناسی سلول و سیستم، علم شیمی، مطالعات کلاسیک، علوم کامپیوتر، علوم زمین، مطالعات آسیای شرقی، زیست شناسی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، انگلیسی، فرانسوی، جغرافیا و برنامه ریزی، زبان‌ها و ادبیات آلمانی، تاریخ، مطالعات ایتالیایی، زبانشناسی، ریاضیات، تمدن‌های خاورمیانه، فلسفه، فیزیک، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات دینی، زبان‌ها و ادبیات اسلاوی، جامعه شناسی، اسپانیایی و پرتغالی و علوم آماری

دانشکده دندان پزشکی: رشته دندان پزشکی به صورت کاملا تخصصی و در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو تدریس می‌شود.

دانشکده آموزش: در دانشکده آموزش U of T رشته‌های مربوط به آموزش و تعلیم معلمان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود.

دانشکده اطلاعات: این دانشکده رشته‌های تحصیلی کارشناسی اطلاعات، کارشناسی ارشد اطلاعات، کارشناسی ارشد مطالعات موزه و برنامه‌های ترکیبی در مقطع دکترا را ارائه می‌کند.

دانشکده حرکت شناسی و تربیت بدنی: در این دانشکده دو رشته حرکت شناسی و تربیت بدنی در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می‌شود.

دانشکده حقوق: رشته حقوق در این دانشکده و در مقاطع مختلف برای علاقه مندان حوزه وکالت ارائه می‌شود. 

مدرسه مدیریت Rotman: رشته‌های همچون: تجارت روتمن، زنان در تجارت، حسابداری، مدیریت ریسک مالی و MBA در این مدرسه تدریس می‌شود.

دانشکده پزشکی Temerty: در دانشکده پزشکی U of T رشته‌های متنوعی در زمینه پزشکی همچون: بیهوشی، پزشکی خانواده و جامعه، ایمونولوژی، پزشکی آزمایشگاهی و پاتوبیولوژی، تصویربرداری پزشکی، علوم پزشکی، ژنتیک مولکولی، علوم تغذیه‌ایف زنان و زایمان، علوم کار و کاردرمانی، چشم پزشکی و علوم بینایی، جراحی گوش و حلق و بینی، اطفال، داروشناسی و سم شناسی، فیزیوتراپی، روانپزشکی، انکولوژی و جراحی ارائه می‌شود.

دانشکده موسیقی: رشته‌ موسیقی کاملا به صورت تخصصی و جز به جز در این دانشکده تدریس می‌شود و موسیقی حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.

دانشکده پرستاری Lawrence S. Bloomberg: این دانشکده پرستاران آینده جوامع را به طور حرفه‌ای تربیت می‌کند و برای پاسخ به نیاز بیمارستان‌ها، آن‌ها را وارد بازار کار می‌کنند.

دانشکده داروسازی Leslie Dan: در این دانشکده رشته‌های دکتر داروسازی، فلسفه در علوم دارویی،کارشناسی ارشد علوم دارویی، علوم داروسازی،شیمی دارویی و داروسازی بین المللی ارائه می‌شود.

مدرسه بهداشت عمومی Dalla Lana: دانشکده بهداشت عمومی دالا لانا طیف گسترده‌ای از رشته‌های مربوط به بهداشت عمومی را برای علاقه مندان این حوزه ارائه می‌دهد.

دانشکده مددکاری اجتماعی: رشته‌های همچون کودکان و خانواده، مدیریت خدمات اجتماعی، بهداشت روان و سلامت و عدالت و تنوع اجتماعی در این دانشکده تدریس می‌شوند.

شهریه دانشگاه تورنتو کانادا 

میزان شهریه هر دانشجو در دانشگاه تورنتو به عواملی مانند برنامه تحصیلی، سال ورود به دانشگاه، مقطع تحصیلی و دانشکده انتخابی بستگی دارد. این در حالی‌ست که هزینه‌های دقیق تحصیل برای هر سال متفاوت است و دانشجو باید به یاد داشته باشد که علاوه بر شهریه، هزینه‌های جانبی دیگری نیز به مخارج تحصیل در کشور کانادا و شهر تورنتو اضافه می‌شود.

برای کسب اطلاع بیشتر در زیر مبالغ شهریه دانشگاه تورنتو کانادا برخی از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو آمده است: شهریه رشته‌های مختلف در دانشکده علوم کاربردی و مهندسی برای دانشجویان بین المللی به طور میانگین در حدود 61 هزار دلار کانادا در سال و شهریه رشته‌های معماری، طراحی و مطالعات تجسمی در حدود 56 هزار دلار کانادا در هر سال محاسبه شده است.

همچنین شهریه رشته‌های مربوط به حوزه هنرها و علوم این دانشگاه در دوره‌ کارشناسی در حدود 55 تا 57 هزار دلار کانادا متغیر بوده و در رشته‌های حرکت شناسی و تربیت بدنی و بهداشت مبلغ شهریه در حدود 38 هزار دلار در سال است که تقریبا کمترین میزان شهریه این دانشگاه را دارد.

نکته قابل توجه در خصوص تحصیل در U of T، هزینه‌های بالای تحصیل در این دانشگاه است، چرا که این دانشگاه در میان دانشگاه‌های گروه U15 رتبه اول از نظر بالا بودن شهریه را به خود اختصاص داده است.

رنکینگ دانشگاه تورنتو

براساس آخرین آمار رسمی QS World Rankings که در ابتدای سال 2023 بررسی شده است، دانشگاه تورنتو در میان دانشگاه‌های برتر جهان رتبه 34 را کسب کرده است و نام خود را در صدر دانشگاه‌های کشور کانادا حک کرده است.

بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا در راستای کمک مالی به دانشجویان با استعداد این دانشگاه برنامه‌های متنوع بورسیه تحصیلی را فراهم کرده است تا موفقیت‌های علمی دانشجو در سطوح مختلف تحصیلی دیده شود و به افزایش انگیزه فردی دانشجویان کمک کند. 

در دانشگاه تورنتو تقریباً حدود 5000 بورسیه تحصیلی پذیرش اعطا می‌شود که مبلغ آن در حدود 23 میلیون دلار در سال است. بورسیه تحصیلی پذیرش U of T برای متقاضیان کارشناسی بین المللی از طریق برنامه‌های خودکار اهدا می‌شود و نیاز به تکمیل فرم نیست. 

همچنین بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان دوره کارشناسی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که سوابق تحصیلی درخشان داشته باشند و در یکی از برنامه‌های هنرها، علوم، علوم کاربردی و مهندسی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شده باشند. 

دو بورسیه تحصیلی مهم پذیرش دیگر که دانشگاه تورنتو به دانشجویان بین المللی خود اختصاص داده است، بورسیه تحصیلی دانش پژوهان دانشگاه تورنتو و بورسیه تحصیلی تعالی دانش پژوهان رئیس دانشگاه است.

خوابگاه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو برای رفاه بیشتر دانشجویان غیر بومی و بین المللی این دانشگاه خوابگاه‌هایی با سبک‌های مختلف را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است و بسته به نوع خوابگاه و نوع برنامه غذایی مبلغی در حدود 8.000 تا 15.000 دلار در سال از دانشجو در قبال این خدمات دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که خوابگاه‌های U of T در هر سه پردیس دانشگاه ساخته شده‌اند.

ولی اگر دانشجویی خواهان زندگی در خارج از پردیس دانشگاه و در محیط شهر تورنتو باشد، باید اجاره مسکن، هزینه رفت و آمد به دانشگاه و برنامه غذایی را در نظر داشته باشد. به طور تقریبی هزینه اجاره خانه در شهر تورنتو و برنامه غذایی در حدود 15.000 دلار به بالا در سال محاسبه می‌شود که باید به آن هزینه رفت و آمد به دانشگاه را نیز اضافه کرد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه تورنتو بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید و برای ویزای تحصیلی کانادا 2023 اقدام نمایید.