دانشگاه ویندزور در کشور کانادا واقع شده. با همراهی لتس گو یونی درباره رتبه دانشگاه ویندزور و رشته های دانشگاه ویندزور کانادا اطلاعات لازم را کسب کنید. دانشگاه ویندزور کانادا از آن دسته‌ دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا است که براساس رتبه بندی‌های مختلف جهانی رتبه 751 و در بین دانشگاه‌های کشور کانادا رتبه 25 را از آن خود کرده و دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا خواهان گرفتن پذیرش تحصیلی از Windsor هستند.

دانشگاه ویندزور در شهر ویندزور واقع در استان انتاریو با مرز مشترک با کشور آمریکا واقع شده و شهری با تنوع قومیتی بالا در کشور کاناداست که برای ایرانیانی که قصد تحصیل در خارج از کشور و گرفتن ویزای تحصیلی را دارند، مکان مناسبی هم برای زندگی و هم برای تحصیل است.

دانشگاه ویندزور کانادا در سال 1857 با حضور اولین دانشجوی خود فعالیت آموزشی خود را در حوزه هنر آغاز کرد و تا به امروز که در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است به فعالیت حرفه‌ای اش ادامه داده است. تاکنون نزدیک به 100 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

دانشگاه ویندزور کانادا از سال 1919 تا سال 1953 به صورت وابسته با دانشگاه انتاریو غربی فعالیت داشت که از سال 1953 به بعد طبق قانون جدید انتاریو فعالیت مستقل خودش را شروع کرد. دانشگاه Windsor در سال 1954 به عضویت کامل در کنفرانس ملی دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا پذیرفته شد. در سال‌های 1963 و 1964 با تغییرات اساسی در سیستم مدیریتی این دانشگاه و ادغام شدن با چند کالج دیگر، بعضی برنامه‌ها مثل: گسترش فضای دانشگاه، افزایش رشته‌های تحصیلی و افزایش پذیرش تحصیلی دانشجویان در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.

درحال حاضر مساحت سایت دانشگاه ویندزور کانادا به 51 هکتار رسیده و بیش از 140 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در 9 دانشکده ارایه می‌کند و بیش از 16 هزار دانشجو تمام وقت و نیمه وقت از دانشگاه ویندزور کانادا پذیرش تحصیلی گرفته‌ و درحال تحصیل هستند. همچنین دانشگاه ویندزور کانادا 9 برنامه همکاری-آموزشی برای 1100 دانشجو در نظر گرفته است تا مهارت‌های شغلی دانشجویان این دانشگاه را افزایش دهد. در مجموع بیش از 94 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار در کشور کانادا و دیگر کشورها شده‌اند.

دانشگاه ویندزور کانادا در پذیرش دانشجویان خارجی بسیار موفق عمل کرده که طبق آخرین آمار از دانشگاه، 21 درصد کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی از 85 کشور دنیا تشکیل داده‌اند. لازم به ذکر است این دانشگاه در بین ایرانیان هم بسیار محبوب بوده و بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را داشته‌ و دارند این دانشگاه را برای اخذ پذیرش انتخاب می‌کنند.

دانشگاه Windsor کانادا سعی دارد از طریق آموزش، دادن بورسیه تحصیلی، تحقیق و پژوهش و در نهایت مشارکت، بتواند مردم را به ساختن دنیایی بهتر سوق دهد.

مزایای تحصیل در دانشگاه ویندزور کانادا

دانشگاه ویندزور کانادا یک دانشگاه دانشجو محور است که در آن روابط میان دانشجو و استاد بسیار بااهمیت بوده و در راستای تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی اقدامات بسیاری انجام می‌شود.

یکی از شاخصه‌های اصلی دانشگاه ویندزور کانادا توجه بسیار زیاد به پذیرش دانشجویان بین المللی و همکاری ادامه‌دار با آن‌هاست که در این راستا:

•    دانشجویان بااستعداد و خوب این دانشگاه را استخدام می‌کند.

•    برنامه‌های همکاری و کارآموزی برای دانشجویان ترتیب می‌دهد.

•    از فرصت‌های تحقیقاتی، آموزشی و بین المللی حمایت می‌کند.

موقعیت مکانی دانشگاه Windsor کانادا که در مجاورت پرترددترین مرز آمریکا و در نزدیکی آبشار زیبای “دیترویت ریور” قرار گرفته، باعث شده که این جذابیت‌ها در کنار محیط بین المللی مناسب و کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالا، این دانشگاه را به یکی از مقصدهای اخذ پذیرش تحصیلی برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه ویدزور کانادا مدرک معتبر Windsor در سرتاسر دنیاست که باعث می‌شود متقاضیان پذیرش تحصیلی از این دانشگاه با خیالی آسوده از این دانشگاه پذیرش بگیرند و بعد از اتمام تحصیل با ارایه مدرک معتبر این دانشگاه از بهترین فرصت‌های شغلی بهره‌مند شوند.

دانشگاه Windsor به منظور کمک به دانشجویان خود در زمینه تامین مخارج و هزینه‌های زندگی در کشور کانادا به دانشجویان خود اجازه کار کردن در زمان تحصیل را می‌دهد.

دانشگاه ویندزور کانادا همچنین بورسیه تحصیلی و کمک هزینه‌های متفاوتی برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرد که مهمترین آن که برای دانشجویان ورودی و براساس سوابق تحصیلی دانشجو است مبلغ 1000 دلار کانادا ست که فقط یک بار به دانشجویان اختصاص می‌یابد.

خوابگاه دانشجویی هم یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه Windsor است که در اختیار دانشجویان بین المللی خود قرار می‌دهد و هزینه تقریبی سالانه برای اتاق یک نفره 8 هزار دلار و برای اتاق دو نفره 7 هزار دلار می‌باشد. 

رشته‌های دانشگاه ویندزور کانادا 

دانشگاه Windsor کانادا 9 دانشکده به نام‌های: دانشکده هنر علوم انسانی و علوم اجتماعی، تجارت اودت (Odette)، آموزش، مهندسی، حرکت شناسی، حقوق، علوم و پرستاری دارد.

دانشکده هنر، علوم انسانی و اجتماعی: در این دانشکده 23 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 11 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته در مقطع دکترا از جمله جرم شناسی، بازیگری، زبان انگلیسی، مطالعات روابط بین الملل، فلسفه، هنرهای تجسمی، تاریخ و ... تدریس می‌شود که دانشجو در زمان اخذ پذیرش تحصیلی با توجه به علایق و استعدادهای فردی خود به راحتی از میان گزینه‌های پیش رو که در زمینه‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی هستند، مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب می‌کند و به راحتی پذیرش تحصیلی دانشگاه ویندزور کانادا را می‌گیرد.

دانشکده تجارت اودت (Odette): در دانشکده تجارت اودت به صورت تخصصی روش‌های کسب و کار و تجارت به شما آموزش داده می‌شود و مسیر شغلی شما را مشخص می‌کنند. این دانشکده در مقطع کارشناسی تنها رشته مدیریت کسب و کار را ارایه می‌کند که دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می‌تواند یا در رشته مدیریت کسب و کار ادامه دهد و یا تغییر گرایش داده و در رشته مدیریت ادامه دهد.

دانشکده آموزش: در دانشکده آموزش دانشگاه Windsor در سال اول تحصیل برای شما برنامه‌های تخصصی آموزش اختصاص داده می‌شود و به شما این انعطاف را می‌دهد که در تمام زمینه‌ها اطلاعات کسب کنید و در این حوزه موفقیت کسب کنید. این دانشکده در مقطع کارشناسی در رشته آموزش و در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات و مطالعات تربیتی را ارایه می‌کند.

دانشکده مهندسی: در دانشکده مهندسی دانشگاه ویندزور کانادا سال اول درمورد تمام رشته‌های مهندسی این دانشکده اطلاعات کلی را آموزش می‌بینید و سپس بر روی رشته تخصصی خود متمرکز می‌شوید. در بخش مهندسی در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی تکنولوژی و علوم مهندسی و در مقطع کارشناسی ارشد 9 گرایش و در مقطع  دکترا 6 گرایش رشته‌های ذکر شده ارایه می‌شود. 

دانشکده حرکت شناسی: براساس آمار و نتایج تحقیقات در زمینه رشته حرکت شناسی دانشگاه ویندزور کانادا، 98 درصد دانشجویان این دانشکده در 6 ماه نخست بعد از فارغ التحصیلی موفق به ایجاد شغل‌هایی همچون فیزیوتراپیست و کسب درآمد شدند. رشته حرکت شناسی تا مقطع دکترا به صورت حرفه‌ای در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده حقوق: از فعالیت دانشکده حقوق دانشگاه ویندزور بیش از 50 سال می‌گذرد که در این مدت تلاش شده که دانشجویان موفقی در زمینه حقوق پرورش دهد و فرصت‌های منحصر به فردی برای یادگیری مهارت‌های عملی در حوزه عدالت را برای این دانشجویان فراهم کرده است. رشته حقوق این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند.

دانشکده علوم: دانشجویانی که در هریک از رشته‌های این دانشکده تحصیل کنند پس از اتمام دوره آموزش ترکیبی از آموزش‌های تئوری، عملی، آزمایشگاهی، فرصت‌های تحقیقاتی و کارآموزی را تجربه می‌کنند که برای آینده شغلی آن‌ها بسیار مفید است. در مقطع کارشناسی در این بخش 12 رشته از جمله : علوم اعصاب و رفتارشناسی، شیمی، علوم و مطالعات محیط، بیوشیمی، علوم کامپیوتر، علوم پزشکی قانونی، ریاضیات و آمار، علوم پزشکی، اقتصاد، زیست شناسی تلفیقی و فیزیک و در مقاطع کارشناسی ارشد 13 رشته و دکترا 8 رشته تدریس می‌شود.

دانشکده پرستاری: در سال‌های 2017 و 2018 بین 90 تا 95 درصد دانشجویان پرستاری دانشگاه ویندزور کانادا در آزمون مجوز شورای ملی (NCLEX) موفق شدند که این موفقیت ناشی از روش‌های آموزشی و استفاده از پیشرفت‌های تحقیقاتی در زمینه پرستاری بوده است. رشته پرستاری در این دانشگاه تا مقطع دکترا ارائه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه ویندزور

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه Windsor براساس رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متغیر است و به طور تقریبی در مقطع کارشناسی برای دو ترم تحصیلی مبلغی حدود 16 تا 19 هزار دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای 4 ترم تحصیلی حدود 20 تا 25 هزار دلار آمریکا می‌باشد.

رتبه دانشگاه ویندزور

بر اساس رتبه بندی‌ وب سایت QS در سال 2023 رتبه و رنکینگ دانشگاه ویندزور بین 751 تا 800 قرار گرفته است، همچنین این دانشگاه در کشور کانادا رتبه 25 را کسب کرده است که در گروه بهترین‌های کانادا است.

اخذ پذیرش از دانشگاه ویندزور 

دانشگاه ویندزور کانادا یکی از بهترین گزینه‌های اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور را دارند است و از آنجایی که این دانشگاه در کشورهای دنیا از جمله ایران نمایندگی دارد به راحتی و به آسانی با برقراری ارتباط با لتس گو یونی که نماینده رسمی دانشگاه Windsor است، می‌توانید از شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه معتبر کشور کانادا اطلاعات کسب کنید و پس از اقدامات لازم پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه Windsor کانادا به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم 

•    ریز نمرات دوره متوسطه

•    مدرک پیش‌ دانشگاهی

•    کارنامه دوره پیش دانشگاهی

•    رزومه کاری و تحصیلی (در صورت وجود)

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    اثبات مهارت زبان انگلیسی: برای تحصیل در این دانشگاه اگر 3 سال پایانی تحصیل خود را در یک موسسه انگلیسی زبان نگذرانده باشید و یا در یک کشور با زبان رسمی انگلیسی ساکن نباشید، باید نمرات رسمی یکی از آزمون‌های مورد قبول دانشگاه ویندزور که به شرح زیر است را داشته باشید: 

حداقل نمره 6.5 برای IELTS

حداقل نمره 83 و نمره 20 نوشتار برای TOEFL و IBT

حداقل نمره 60 برای CAEL

حداقل نمره 60 برای PTE

حداقل نمره 176 برای CAE یا CPE

حداقل نمره 85 برای  MELAB

کسب 75 درصد نمره از برنامه بهبود زبان انگلیسی دانشگاه ویندزور

نتیجه گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه Windsor بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.