دانشگاه کلگری در کشور کانادا واقع شده است. با همراهی لتس گو یونی درمورد بورسیه دانشگاه کلگری کانادا و پذیرش دانشگاه کلگری کانادا بیشتر بدانید. دانشگاه دولتی و تحقیقاتی کلگری یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در استان آلبرتا و در شهر کلگری واقع شده است. U OF C یک دانشگاه در سطح جهانی است که اکتشاف، خلاقیت و نوآوری در همه رشته‌ها را مهم‌ترین رسالت خود می‌داند و همواره در راستای این مهم فعالیت می‌کند.

دانشگاه کلگری کانادا

در دانشگاه کلگری سعی بر این است که هر دانشجو به بهترین افراد متخصص در زمینه تخصصی خود و بهترین امکانات آموزشی دسترسی داشته باشد تا به پیشرفت تحصیلی و در آینده شغلی دست پیدا کند.

دانشگاه کلگری در سال 1944 به عنوان یکی از شعب دانشگاه آلبرتا فعالیتش را آغاز کرد و سرانجام در سال 1966 پس از دو دهه فعالیت آموزشی از دانشگاه آلبرتا جدا شد. پس از مستقل شدن کلگری رشد دانشگاه به صورت چشمگیری اتفاق افتاد و سیستم آموزشی قوی و جدیدی شکل گرفت که اساتید نوآوری را از سراسر دنیا به کلگری کشاند. 

دانشگاه کلگری 5 پردیس مجزا دارد که پردیس اصلی آن در محیطی بسیار زیبا و با منظره کوه‌های Rocky، در شمال غربی مرکز شهر ساخته شده است که مساحت آن بیش از 200 هکتار می‌باشد.

پردیس Spy Hill در سال 1970 و به منظور گسترش فعالیت‌های مرکز تحقیقات کشاورزی و حیوانات U OF C در شمال غربی کلگری تاسیس شد، سپس پردیس Foothills در سال 1975 با تاسیس ساختمان علوم پزشکی فعالیتش را آغاز نمود و بیمارستان دانشگاه کلگری هم در این پردیس قرار گرفته است. در نهایت در سال 2007 پردیس بین‌المللی دانشگاه کلگری در کشور قطر به منظور ارتقا سطح کیفی آموزش پرستاری در خاورمیانه آغاز به کار کرد.

آمار دانشجویان پذیرش شده در U OF C بیش از 33 هزار دانشجو می‌باشد که در 14 دانشکده و از بین بیش از 250 رشته تحصیلی، در این موسسه آموزشی تحصیل می‌کنند. همچنین بیش از 191 هزار دانشجو از دانشگاه کلگری فارغ التحصیل شده‌اند. نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه کلگری 94.1 درصد اعلام شده است که در این بین 80.4 درصد آن‌ها وارد مشاغل مرتبط با تحصیلات خود شده‌اند.

سطح علمی و آموزشی دانشگاه Calgary بسیار بالا است و طبق آمار دانشگاه تا سال 2017 تعداد 360 اختراع و نوآوری جدید علمی در این دانشگاه به ثبت رسیده است.

در دانشگاه کلگری علاوه بر اهمیت دادن به مباحث علمی و آموزشی، به تفریحات و فعالیت‌های ورزشی هم بسیار توجه شده و 500 دانشجوی ورزشکار در رشته‌های مختلف ورزشی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند که در دوره‌های مختلف المپیک و پاراالمپیک موفق به کسب 14 مدال شده‌اند.

اگر به عنوان دانشجوی U OF C در کشور کانادا زندگی می‌کنید می‌توانید با ارائه مجوز معتبر تحصیل در این دانشگاه به کار کردن در زمان تحصیل خود بپردازید و نگران مسائل مالی نباشید.

از آنجایی که بیشتر دانشجویان دانشگاه کلگری خواهان اقامت در محل پردیس دانشگاه هستند، U OF C طیف وسیعی از خوابگاه‌های دانشجویی در محل پردیس دانشگاه آماده کرده است و نزدیک به 2500 دانشجو در این اقامتگاه‌ها زندگی می‌کنند.

دانشجویان ایرانی دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری هر ساله تعدادی دانشجوی بین‌المللی از اقصی نقاط دنیا پذیرش می‌کند و کشور ایران هم یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی متقاضی پذیرش تحصیلی به این دانشگاه می‌فرستد. گرفتن پذیرش تحصیلی دانشگاه کلگری بسیار سخت است و شرایط آن رقابتی است و اگر به عنوان یک ایرانی علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید، باید شرایط لازم پذیرش از دانشگاه را کسب کنید.

اگر برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی، کشور کانادا و دانشگاه Calgary را انتخاب کردید، از طریق مشاورین با تجربه لتس گو یونی برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه اقدام کنید و وارد جامعه دانشجویان ایرانی دانشگاه کلگری شوید.

دانشگاه کلگری کجاست

دانشگاه کلگری در استان زیبای آلبرتا در جنوب غربی کشور کانادا قرار گرفته است که آب و هوایی فوق العاده دارد و برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا دارند، بسیار مطلوب است.

در استان آلبرتا و شهر کلگری فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای مهاجران تحصیلی وجود دارد. به همین دلیل دانشجویان دانشگاه‌ کلگری به راحتی و بدون دغدغه هم در زمان تحصیل و هم بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کلگری، می‌توانند به مشاغلی که به آن علاقه دارند و مرتبط به تحصیلاتشان است مشغول شوند.

همچنین هزینه‌های مسکن در این استان به نسبت دیگر استان‌های کشور کانادا کمتر است و مکان مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی U OF C است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، مطلب تحصیل در کانادا را در لتس گو یونی مطالعه کنید.

بورسیه دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا هر ساله مبالغ قابل توجهی به جوایز، بورسیه‌ تحصیلی و کمک‌های مالی به دانشجویان بومی و بین المللی خود اختصاص می‌دهد. اگر از دانشگاه کلگری پذیرش تحصیلی گرفته‌اید و برای گرفتن بورسیه تحصیلی این دانشگاه اقدام نکرده‌اید، با مشاورین لتس گو یونی به راحتی این کار را انجام دهید.

جایزه ورودی دانشگاه کلگری به مبلغ 10 هزار دلار کانادا که به دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی داده می‌شود و شرط گرفتن آن اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه در ترم پاییز و داشتن مدرک زبان است.

کمک مالی (Scholarship) ورودی دانشگاه کلگری به مبلغ 15 هزار دلار کانادا که به دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی داده می‌شود و شرط گرفتن آن اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه در ترم پاییز و داشتن مدرک زبان است. نکته قابل توجه در خصوص این بورسیه تحصیلی، قابل تمدید شدن برای بار دوم در سال‌های بعدی با شرایط خاص است.

بورسیه تحصیلی دانش‌آموختگان بین‌المللی دانشگاه Calgary که در سال‌های سوم و چهارم دوره کارشناسی و به دانشجویان با پیشرفت تحصیلی و داشتن نیاز مالی تا مبلغ 5 هزار دلار کانادا تعلق می‌گیرد.

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی دانشگاه کلگری

برنامه‌های آموزشی دانشگاه کلگری برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در 14 دانشکده و برای دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ارائه می‌شود. همچنین دانشجویان می‌توانند برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها، در کنار تحصیل خود از آموزش‌های مکمل هم استفاده کنند.

دانشکده هنرها: 40 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 60 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی همچون: تاریخ باستان و قرون وسطا، انسان‌شناسی اجتماعی و فرهنگی، علوم زمین، مطالعات آسیای شرقی، زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و آلمانی، ارتباطات بین‌الملل، زبان‌شناسی، موسیقی، علوم سیاسی، علوم دینی، علوم اجتماعی، نمایش، رقص، اقتصاد، جغرافیا، فلسفه، روانشناسی و ... ارائه می‌کند.

مدرسه معماری و طراحی محیط: با تحصیل در مدرسه معماری U OF C می‎‌توانید به یک حرفه‌ای در شغل‌های مرتبط به این رشته تحصیلی تبدیل شوید. رشته‌هایی همچون: معماری، معماری محیط و مناظر، طراحی محیط، طراحی و ... در مقاطع مختلف تدریس می‌شود.

مدرسه تجارت Haskayne: در مدرسه تجارت دانشگاه کلگری از دوره کارشناسی تا دکترا آموزش‌های تخصصی تجارت، مدیرت، MBA، توسعه پایدار انرژی و آموزش‌های اجرایی ارائه می‌شود.

دانشکده حقوق: این دانشکده به صورت تخصصی در رشته حقوق و در مقاطع مختلف فعالیت می‌کند و به علت هم جواری با برترین موسسات حقوقی کشور کانادا فرصت بسیار مناسبی برای دانش‌آموختگان حقوق این دانشکده است.

دانشکده پرستاری (قطر): دانشگاه کلگری قطر تنها دانشگاه کانادایی در کشور قطر می‌باشد که به صورت انحصاری مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری را در این کشور ارائه می‌دهد.

دانشکده علوم: فعالیت‌های آموزشی دانشکده علوم به صورت مجزا در 6 بخش: علوم بیولوژیکی، شیمی، ریاضیات و آمار، فیزیک و نجوم، علوم زمین و علوم کامپیوتر  انجام ‌می‌شود که در هر بخش تعداد زیادی رشته‌ تخصصی و در دوره‌های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شوند.

دانشکده دامپزشکی: به دلیل نیاز منطقه آلبرتا به آموزش و تحصیلات تکمیلی در زمینه سلامت حیوانات و انسان‌، U OF C در سال 2005 اقدام به تاسیس دانشکده دامپزشکی کرد و آموزش‌های تخصصی دامزشکی در این دانشگاه را آغاز کرد

مدرسه پزشکی Cumming: دانشکده پزشکی دانشگاه کلگری در زمینه‌های سلامت مغز و روان، بیماری‌های مزمن و بیماری‌های قلب و عروق سرامد دانشگاه‌های کشور کانادا است. مدرسه پزشکی Cumming در 16 بخش تخصصی همچون: قلب و عروق، علوم اعصاب بالینی، رادیولوژی، پزشکی خانواده، آنکولوژی، علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی، ژنتیک، جراحی و ... فعالیت آموزشی دارد.

دانشکده تحصیلات تکمیلی: این دانشکده با ارائه‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی تاثیر بسزایی در موفقیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه کلگری داشته است.

دانشکده حرکت شناسی: دانشکده حرکت شناسی U OF C در تلاش است تا با برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی خود بتواند از به وجود آمدن آسیب‌های فیزیکی جلوگیری کند و روندهای ناسالم چاقی و دیابت را کنترل کند تا جوامعی سالم داشته باشیم.

دانشکده پرستاری: نوآوری در زمینه تحقیقات و آموزش رشته پرستاری یکی از اهداف دانشکده پرستاری Calgary است تا آینده شغل پرستاری درخشان‌تر شود.

مدرسه مهندسی Schulich: بخش‌های مختلف مدرسه مهندسی Schulich شامل: مهندسی شیمی و نفت، مهندسی عمران، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی ژئوماتیک، مهندسی مکانیک و ساخت می‌باشد که در مقاطع مختلف رشته‌های مهندسی دانشجو پذیرش می‌کند.

دانشکده مددکاری اجتماعی: دانشکده مددکاری اجتماعی U OF C بزرگترین مدرسه مددکاری اجتماعی کشور کانادا است و در بین 15 مدرسه تحقیقاتی مددکاری آمریکای شمالی قرار گرفته است و تا مقطع دکترا پذیرش تحصیلی دارد.

مدرسه آموزش Werklund: این مدرسه در رشته‌های تخصصی آموزش و پروش در مقاطع مختلف فعالیت می‌کند و رشته‌هایی همچون: روانشناسی کاربردی کودک، روانشناسی مشاوره و ... را آموزش می‌دهد.