لتس گو یونی
city

تحصیل در پکن و راهنمای پذیرش تحصیلی

دانشگاه های پکن

china university of petroleum beijing
کشور
china
استان
beijing
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
812
تعداد رشته
16

مطالب وبلاگ مرتبط با پکن


سوالات متداول

آیا ویزای همراه به همسر یا فرزندان دانشجوی مشغول به تحصیل در چین تعلق پیدا می‌کند؟

بله، همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌توانند در طول دوره تحصیل دانشجو را همراهی کنند. اما برای این منظور بهتر است متقاضی باید به تنهایی درخواست ویزای تحصیلی کند؛ در صورت موافقت با ویزای متقاضی و سفر به چین، خانواده او بعد از حداقل یک تا دو ماه به او بپیوندند. اگر متقاضی و همراه او هم‌زمان در خواست ویزای تحصیلی کنند، احتمال رد شدن ویزای هر دو بیشتر است.

کدام شهرهای چین را می‌توان به عنوان ارزان‌ترین شهرها معرفی کرد؟

شهرهای شی‌آن، جی‌لین، چنگدو، هاربین و هونگ‌شان به عنوان شهرهای ارزان چین معرفی شده‌اند.

کدام دانشگاه‌های چین برای تحصیل ارزان تر هستند؟

Lanzhou University با میانگین شهریه سالانه 2,250 تا 5,000 دلار SiChuan University با میانگین شهریه سالانه 2,500 تا 6,350 دلار (Zhejiang University (ZJU با میانگین شهریه سالانه 2,785 تا 6,000 دلار (Jilin University (JLU با میانگین شهریه سالانه 2,815 تا 5,000 دلار (Tianjin University (TJU با میانگین شهریه سالانه 2,815 تا 5,500 دلار Wuhan University of Technology (WUT) 2,815 تا 6,350 دلار Nankai University با میانگین شهریه سالانه 2,815 تا 7,050 دلار (Shanghai International Studies University (SISU با میانگین شهریه سالانه 3,150 دلار Nanjing University با میانگین شهریه سالانه 3,250 تا 5,350 دلار Wuhan University با میانگین شهریه سالانه 3,250 تا 7,800 دلار

آیا تحصیل در چین با بورسیه تحصیلی ممکن است؟

تحصیل در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا شامل بورسیه تحصیلی و کمک‌هزینه‌های قابل توجهی می‌شود، اما بورسیه تحصیلی دولتی چین تنها برای تحصیل در مقاطع عالی (کارشاسی ارشد و دکترا) اعطا می‌شود. با اینکه مسئولان پذیرش تحصیلی در پروسه درخواست دانشجو بسیار منعطف عمل می‌کنند، اما درخواست بورسیه کار را کمی پیچیده می‌کند. ارائه سوابق تحصیلی درخور، اقدام به موقع و استقبال جهانی از رشته تحصیلی مورد تقاضا از عوامل موفقیت درخواست بورسیه تحصیلی چین هستند.

آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی از چین باید مقالات ISI داشت؟

ارائه مقالات تحقیقاتی برای دریافت بورسیه تحصیلی و کمک‌هزینه‌های چین الزامی اعلام شده است؛ اما وجود آن تاثیر بسیار مثبتی در نتیجه نهایی دارد. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی دولتیِ چین برای مقطع دکترا پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالات و تالیفاتی برای ارائه داشته باشید و نسخه‌ای از آن‌را همراه با مدارک درخواستی ارسال کنید.

آیا آمریکا و چین در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارند؟

کشورهای آمریکا و چین دارای شاخص ثروت بالایی هستند اما در توزیع سرمایه بین جمعیت شهروندان دچار مشکل هستند.

چگونه سهمیه بورسیه به کشورها اختصاص می یابد؟

تعداد کشورهای تأمین شده توسط بودجه دولت در دسترس یک کشور با توافق نامه های بین دولتی انجام می شود. هرچه همکاری و رابط بین کشورها قوی تر باشد، دانشجویان بیشتری می توانند در دانشگاه های روسیه به صورت رایگان تحصیل کنند. به عنوان مثال ، طبق آمار Rossotrudnichestvo، در سال تحصیلی 2016/17 ویتنام، چین، تاجیکستان و ازبکستان به ترتیب 855، 830، 342 و 150 موقعیت اخذ بورسیه تحصیلی دارند. برای بررسی تخصیص آمار امسال به کشور خود باید به دفتر محلی یا سفارت روسیه تماس گرفت. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد تعداد بورسیه های دولتی تخصیص یافته در سال جاری با سفارت روسیه در کشور خود یا نمایندگان Rossotrudnichestvo (مرکز علوم و فرهنگ روسیه) تماس بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که موقعیت‌های استراتژیک کشورهای مبدا با بودجه دولتی به برخی از رشته‌های تحصیلی خاص نیز تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر کشور شما در حال اجرای یک پروژه ساخت نیروگاه هسته‌ای مشترک است، مهندسان نیرو و پرسنل آینده نیروگاه هسته‌ای به عنوان دانشجویان سهمیه اولویت خواهند داشت.

نظرات کاربران

امتیاز دهید