چند نوع ویزا داریم؟ آسان ترین نوع ویزا کدام است؟ اطلاع داشتن از انواع ویزا نقش بسیار مهمی در خروج از کشور برای سفرهای خارجی دارد. در Lets go uni با انواع ویزا آشنا خواهید شد و درباره ویزای تحصیلی نیز مطالب جالبی را دریافت خواهید کرد. پس با ما در لتس گو یونی همراه باشید.

ویزا چیست؟

وقتی صحبت از ویزا میشود، اولین چیزی که باید بدانید این است که ویزا میتواند مُهر باشد، میتواند برگه و برچسب باشد و حتی میتواند به صورت الکترونیکی باشد. مواردی که به آن اشاره داشتیم انواع صدور ویزا است و نه انواع ویزا.

ویزا و پاسپورت دو موردی هستند که در سفرهای خارج از کشور، در کنار یکدیگر اهمیت بسیاری دارند، اگر به رتبه پاسپورت ایران در سال 2020 که در پُست های قبلی لتس گو یونی به آن اشاره کردیم دقت کرده باشید، میدانید که 41 کشور، به افراد ایرانی بدون داشتن مجوز ورود یا همان ویزا، اجازه میدهند تا مدتی در حدود 15 یا 60 روز را در کشورشان اقامت داشته باشند.

در نظر داشته باشید مدت مجاز اقامت در هر کشوری متفاوت است و پیش از سفر باید از آن اطلاع پیدا کنید مگر اینکه ویزای شما از نوع خاص باشد مثلاً ویزای تحصیلی.

بنابراین، ویزا مجوز ورود به کشورهایی است که با پاسپورت کشور مبدا رابطه سیاسی خوبی ندارند و باید حتماً شهروندان کشور مبدا نسبت به دریافت مجوز ورود یا همان ویزا اقدام کنند، که پروسه دریافت ویزا نیز کشور به کشور مختلف مختلف است و برای هر کشور نیز مبلغ دریافت مجوز متفاوت است و میتواند کمتر و یا بیشتر از یک میلیون تومان باشد.

انواع ویزا

اگر با پاسپورت ایران میتوانیم به 41 کشور جهان بدون ویزا سفر کنیم، پس تکلیف 154 کشور باقیمانده از مجموع 195کشور جهان چه میشود؟

اینجاست که نقش انواع ویزا اهمیت پیدا میکند، یعنی زمانی که لازم باشد تا به کشوری سفر کنید که حتماً باید مجوز ورود دریافت کنید و این مجوزِ ورود بنابر شرایط مختلف و اینکه برای چه کاری قصد ورود به کشور مقصد را دارید، دارای مراحلی است که حتماً باید آنها را پشت سر بگذارید.

حالا که متوجه شدید اصلاً چرا باید ویزا گرفت میرسیم به اصل ماجرا، یعنی انواع ویزا.

1- ویزای توریستی

رایج ترین نوع ویزا است که برای گردشگری و بازدید از اماکن گردشگری کشور مقصد مورد استفاده میگردد.

ویزای توریستی

2- ویزای ترانزیت

برای وقتی که پرواز شما طولانی است و مجبور هستید در چندین فرودگاه بین مقصد توقف داشته باشید، در صورت لزوم آن کشور، باید از ویزای ترانزیت استفاده کنید تا مجوز ورود به فرودگاه کشور بین راهی را داشته باشید.

3- ویزای تجاری

ویژه افرادی است که برای مبادلات تجاری باید در سفر باشند. این ویزا با ویزای کار کاملاً متفاوت است.

4- ویزای فرودگاهی

یکی از ساده ترین و بهترین ویزاهایی که در بین انواع ویزا موجود است همین ویزای فرودگاهی میباشد. این نوع ویزا به محض ورود به فرودگاه مقصد برای مسافر صادر میشود و برای مدت اقامت چند روزه در کشور مقصد اجازه ورود خواهید داشت.

5- ویزای تحصیلی

یکی از دلچسب ترین و جذاب ترین ویزاهایی که در بین جوانان و افراد علاقه مند به تحصیل وجود دارد، ویزای تحصیلی میباشد. با ویزای تحصیلی میتوان علاوه بر اقامت چندین ساله در کشور مقصد، در آنجا مدرک تحصیلی اخذ کرد که بسیار ارزشمند است.

ویزای تحصیلی

یکی از مهمترین سوالاتی که در ذهن افراد در هنگام اقدام برای ویزای تحصیلی ایجاد میشود این است که، به کدام کشور برای تحصیل مهاجرت کنیم؟ در کدام دانشگاه درس بخوانیم؟

اگر شما هم به دنبال ویزای تحصیلی هستید نیازی نیست دغدغه انتخاب دانشگاه را داشته باشید! شما به راحتی میتوانید در سایت Lets go uni شرایط خودتان را برای دریافت ویزای تحصیلی برای کشورهای مختلف به صورت آنلاین بررسی کنید و در صورت نیاز با کارشناسان حرفه ای ما در تماس باشید تا از خدمات اخذ ویزای تحصیلی لتس گو یونی استفاده نمایید.

7- ویزای کار

یکی از انواع ویزا که برای افراد به منظور کار در کشور مقصد ایجاد شده است ویزای کار میباشد. این نوع ویزا دارای شرایط خاصی است و باید شرایط کاری از جمله تأمین هزینه زندگی، تحصیلات و سابقه کار خوب در پرونده شخص متقاضی باشد.

8- ویزای مهاجرت

اگر به فکر اقامت دائم در کشور خاصی هستید باید به صورت قانونی برای مهاجرت اقدام کنید، پروسه ویزای مهاجرت معمولاً طولانی است و باید مدارک قانع کننده ای ارائه کنید. مهاجرت به کانادا، مهاجرت به آمریکا و مهاجرت به کشورهای اروپایی از پرطرفدارترین درخواست ها برای مهاجرت میباشد.

ویزای مهاجرت

از دیگر انواع ویزا که نسبت به سایر ویزاها دارای متقاضیان کمتری عبارتند از: ویزای نامزدی، خبرنگاری و دیپلماتیک.

امیدواریم از این پُست مجله مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی استفاده برده باشید.